Były junior Korony Kielce gra w Fulham i wzbudził zainteresowanie Adama Nawałki (video)

05-09-2017 09:44,
Redakcja

Ma 18 lat i przed nim wielka przyszłość. Wychowanek Korony Kielce, a aktualnie piłkarz londyńskiego Fulham, Mikołaj Kwietniewski to reprezentant Polski do lat 19. To typowa "dziesiątka", cechuje go kreatywność i dryg do dryblingu, a jego talent dostrzegł sam Adam Nawałka - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Super Expressu".

Anglicy wypatrzyli go, gdy miał 13 lat - na turnieju Nike Cup w Łodzi. Zanim jednak podpisał kontrakt w Fulham, był na testach w Schalke i FC Koeln, ale to Anglicy byli najbardziej konkretni. W 2013 roku, jako 14-letni chłopak, wyjechał z Kielc, by swój talent rozwijać na Wyspach. 

Dziś z powodzeniem występuje w drużynie Fulham U-23. Zazwyczaj rozpoczyna spotkania na ławce rezerwowej, ale zawsze w drugiej połowie pojawia się na placu gry.

REKLAMA

Jego idolem jest David Silva z Manchesteru City, a z polskich piłkarzy najbardziej podziwia Piotra Zielińskiego. Tak, jak oni lubi dryblować. - Lubię dłużej poholować piłkę, taki mam styl. Wiem, że im wyższy poziom, tym mniej będę miał miejsca, ale drybling jest we mnie i nie zamierzam z niego rezygnować - opowiada Mikołaj.

O jego smykałce do kiwania miał okazję przekonać się Adam Nawałka, który w zeszłym roku oglądał mecz reprezentacji Polski do lat 17 z Serbią (1:2) w eliminacjach do młodzieżowego Euro. Kwietniewski wszedł na murawę w drugiej połowie i zdobył jedyną bramkę dla biało-czerwonych. - Selekcjoner powiedział, że nie znał mnie do tej pory, ale teraz wpadłem mu w oko, bo dałem fajną zmianę - cieszy się Kwietniewski. 

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Super Expressu"

Zobaczcie wideo wywiady z Mikołajem Kwietniewskim

Wasze komentarze

heh2017-09-05 14:09:58
to ten, co go kobylanski transferowal i potem sie korona pieniedzy po nim nie mogla doliczyc? :D

Projekt i wykonanie: CK Media Group