REKLAMA

Sprawdź się i w sobotę rusz… kuper!

07-06-2017 10:20,
Redakcja

Już po raz szósty Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej zapraszają do sprawdzenia swojej kondycji. Jak dotąd najmocniej obsadzona była Edycja 2014 Testu Coopera, która przyciągnęła na stadion lekkoatletyczny aż 424 uczestników. Ilu śmiałków w tym roku zdoła pobiegać w ciągu 12 minut?

Przekonamy się już w sobotę 10 czerwca 2017 r. Na stadion lekkoatletyczny przy ulicy Leszka Drogosza organizatorzy zapraszają już od 9:00. Tradycyjnie dla uczestników czeka 180 koszulek, a każdy uczestnik specjalny certyfikat. Uczestnicy startować będą co ok. 20-30 minut, test potrwa do 15:00.

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując. Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

Rusz kuper razem z nami!

Zachęcamy, także tym roku do wspólnego sprawdzenie poziomu swojej sprawności fizycznej na wiosnę: dla części po intensywnych treningach, dla części po maratonach, dla innych po beztroskich świętach i “długim weekendzie”, a jeszcze dla innych jako początek przygody z regularną aktywnością fizyczną.

Organizatorem Testu Coopera w Kielcach jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej, Centrum Sportu PŚk. Partnerem imprezy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Udział w Teście jest BEZPŁATNY, a każdy uczestnik otrzyma:

•niedrący numer startowy, który można zachować po biegu na pamiątkę

•imienny certyfikat z wynikiem Testu

•butelkę wody na mecie

UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać pozwolenia od opiekuna prawnego. Deklarację uczestnictwa można pobrać tutaj

Do zobaczenia na bieżni!

fot. Paula Lesiak

 

 

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Borek2017-06-09 10:07:48
Powiedzcie mi proszę, czy bieg jest organizowany co 12 min czy jak to wygląda?
W jaki sposób liczy się przebyty dystans? Aplikacją?

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group