Sprawdź się i w sobotę rusz… kuper!

07-06-2017 10:20,
Redakcja

Już po raz szósty Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej zapraszają do sprawdzenia swojej kondycji. Jak dotąd najmocniej obsadzona była Edycja 2014 Testu Coopera, która przyciągnęła na stadion lekkoatletyczny aż 424 uczestników. Ilu śmiałków w tym roku zdoła pobiegać w ciągu 12 minut?

Przekonamy się już w sobotę 10 czerwca 2017 r. Na stadion lekkoatletyczny przy ulicy Leszka Drogosza organizatorzy zapraszają już od 9:00. Tradycyjnie dla uczestników czeka 180 koszulek, a każdy uczestnik specjalny certyfikat. Uczestnicy startować będą co ok. 20-30 minut, test potrwa do 15:00.

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu?

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując. Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

Rusz kuper razem z nami!

Zachęcamy, także tym roku do wspólnego sprawdzenie poziomu swojej sprawności fizycznej na wiosnę: dla części po intensywnych treningach, dla części po maratonach, dla innych po beztroskich świętach i “długim weekendzie”, a jeszcze dla innych jako początek przygody z regularną aktywnością fizyczną.

Organizatorem Testu Coopera w Kielcach jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej, Centrum Sportu PŚk. Partnerem imprezy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Udział w Teście jest BEZPŁATNY, a każdy uczestnik otrzyma:

•niedrący numer startowy, który można zachować po biegu na pamiątkę

•imienny certyfikat z wynikiem Testu

•butelkę wody na mecie

UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać pozwolenia od opiekuna prawnego. Deklarację uczestnictwa można pobrać tutaj

Do zobaczenia na bieżni!

fot. Paula Lesiak

 

 

Wasze komentarze

Borek2017-06-09 10:07:48
Powiedzcie mi proszę, czy bieg jest organizowany co 12 min czy jak to wygląda?
W jaki sposób liczy się przebyty dystans? Aplikacją?

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group