Pierwszy mecz finału w Płocku dla Vive! Kielczanie wygrywają jednym golem i są bliżej mistrzostwa!

24-05-2017 20:05,
Redakcja

Pierwszy krok do mistrzostwa Polski wykonany! Zawodnicy Vive Tauronu Kielce po raz kolejny pokazali swoją wyższość nad drużyną Orlenu Wisły Płock i w pierwszym spotkaniu finału PGNiG Superligi w Orlen Arenie zwyciężyli 23:22. O tym, czy żółto-biało-niebiescy obronią tytuł i po raz czternasty wzniosą w górę mistrzowski puchar, zadecyduje sobotni rewanż w Kielcach.

Pierwsza połowa była – jak na świętą wojnę i rangę spotkania przystało – niezwykle waleczna i wyrównana. Zakończyła się zresztą remisem, choć gdybyśmy mieli wskazać zespół, który był bliższy prowadzenia, bez wątpienia postawilibyśmy na gości z Kielc. Bo to żółto-biało-niebiescy dwukrotnie osiągali minimalną, bo dwubramkową przewagę.

Płocczanie jeśli prowadzili, to tylko jednym golem. Niemniej należy dodać, że po raz pierwszy wynik wskazywał na korzyść kielczan dopiero w 13. minucie po trafieniu Piotra Chrapkowskiego. To pokazuje, jak ambitnie podeszli do tego spotkania gospodarze.

Kibice oglądali mnóstwo świetnych akcji i wspaniałych bramek, ale też ostrej walki. Po jednym ze starć ucierpiał Krzysztof Lijewski, który z rozciętym podbródkiem musiał zejść do szatni. Tam reprezentant Polski został jednak zszyty przez ratowników medycznych i ze specjalnym opatrunkiem na twarzy tuż przed przerwą wrócił na parkiet! Było to niezwykle istotne, bo biorąc pod uwagę kontuzję Paczkowskiego, Vive pozostałoby bez prawego rozgrywającego.

„Lijek” grał dalej, Vive w komplecie, za to Orlen Wisła stracił swojego zawodnika. Już w 28. minucie sędziowie pokazali czerwoną kartkę Miljanowi Pusicy i ten szczypiornista „Nafciarzy” musiał opuścić boisko. Po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała rezultat 12:12, ale tuż przed zakończeniem tej partii Sławomir Szmal obronił rzut karny Valentina Ghionei.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa znakomicie. Płock swojego pierwszego gola zdobył dopiero w 39. minucie – do tej pory Vive wyszło na czterobramkowego prowadzenie 16:12. Wtedy czas wziął jednak trener gospodarzy, Piotr Przybecki i przerwa podziałała na wiślaków mobilizująco. Zdołali zniwelować stratę do jednego trafienia.

Tak było w trakcie meczu, w czasie pierwszej połowy. Piłkarze ręczni (tutaj Krzysiek Lijewski) to twardziele. Szycie w trakcie meczu w szatni.

Opublikowany przez Vive Tauron Kielce na 24 maja 2017

Po kilku minutach Vive znów odskoczyło, ale zawodnicy Orlen Wisły ponownie przycisnęli. W efekcie w 50. minucie był remis – 50:50. To zwiastowało jeszcze większe emocje w końcówce. Walka była ogromna, sędziowie nie oszczędzali zawodników, decydując się na liczne dwuminutowe kary. Najważniejsze jednak było to, że to Vive prowadziło – w 54. minucie 23:21.

Niestety, ta sytuacja skończyła się trzy minuty później, gdy płocczanie doprowadzili do wyrównania - 23:23. W dodatku Vive straciło zawodnika, bo z czerwoną kartką na trybuny powędrował Chrapkowski.

Emocje od tego momentu brały nad zawodnikami górę, mylili się zawodnicy Orlenu Wisły i Vive, oddając nieprzygotowane i niecelne rzuty. W 59. minucie rzut karny wykorzystał Tobias Reichmann, co dało kielczanom prowadzenie 25:24. Po chwili, po jednym ze starć, arbitrzy zdecydowali się pokazać dwie minuty kary Lijewskiemu i Jose Guilherme de Toledo. Trenerzy mieli jeszcze czas, by porozmawiać z zawodnikami.

Gospodarze mieli jeszcze jedną akcję, ale najpierw świetnie obronił Szmal, a po chwili Mariusz Jurkiewicz powstrzymał rywali, narażając się na usunięcie z boiska. Dzięki temu jednak Vive mogło cieszyć się ze skromnego, ale jednak zwycięstwa na terenie przeciwnika.

Rewanżowe spotkanie już w sobotę w Hali Legionów (godz. 14). Przypomnijmy, że w tym sezonie o losach mistrzostwa Polski w finale zadecyduje tylko dwumecz.

Orlen Wisła Płock – Vive Tauron Kielce 24:25 (12:12)

Orlen Wisła: Corrales, Wichary, Morawski - Kwiatkowski, Daszek 1, Duarte 2, Racotea 3, Wiśniewski, Ghionea 5, Rocha 3, Piechowski, Tarabochia, Pusicia, Mihić 3, de Toledo 3, Żytnikow 3.

Vive Tauron: Szmal, Ivić - Jurecki 2, Walczak, Reichmann 5, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde 2, Bielecki 2, Jachlewski, Strlek 4, Lijewski 4, Jurkiewicz 1, Zorman 1, Bombac 3, Djukić

------------

misiu2017-05-24 20:27:14
No wielki sukces petry. Nie dosc, ze przegrali tylko jedna bramka, to chyba udalo im sie nie stracic zadnej flagi.
Bryx2017-05-24 20:35:25
Trochę jestem zawiedziony, bo po tym co było w PP liczyłem, że ich rozjadą i będzie pozamiatane. Mam nadzieję, że w sobotę będą kontrolować mecz i nie będzie nerwów do końca.
St2017-05-24 20:56:57
Chory system! Przegrają jeden mecz i po tytule...
Karol Bielecki liczymy na Ciebie2017-05-24 21:18:35
Karol Bielecki zacznij rzucać każdy wie ze.potrafisz. więcej wiary w siebie Karol.
Taca2017-05-25 00:48:35
czy to nie zona Ghionei siedzi pod kosciolem Sw Jozefa Robotnika ??
czesio2017-05-25 08:33:56
No to , po kretyńskiej reorganizacji rozgrywek, mamy taki układ jakby np. w ubiegłym roku w fazie play - off był wynik 2 - 2 . I ostatni decydujący mecz w Kielcach. Na nic duża przewaga punktowa Vive po fazie zasadniczej, to nic, że Płock przegrał wszystkie trzy dotychczasowe mecze w lidze. Wystarczy , ze w sobotę wygra jedyny mecz z Kielcami dwoma bramkami i zostanie mistrzem Polski. Takiego absurdu nie ma w żadnej lidze na świecie !!!!!!!!! Zgadzam się w 100% z "St" .
22-23 czy jaki byl2017-05-25 12:55:19
Jaki macie wynik
wygrajom2017-05-26 06:12:21
to byla podpucha, nie wygrali wyzej, zeby hala w kielcach byla pelna. plockie Ogory juz pisza o mistrzostwie swiata i okolic.

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.