Bardzo dobry mecz Korony w Poznaniu. Wygrywa jednak Lech po dwóch rzutach karnych

28-04-2017 22:14,
Redakcja

Nie przyniosła wstydu na Bułgarskiej Korona Kielce. Co więcej, zespół Macieja Bartoszka w meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy zaprezentował się z naprawdę dobrej strony, udowadniając po raz kolejny, że zasługuje na grę w grupie mistrzowskiej ligowych rozgrywek. Niestety jednak, żółto-czerwoni ostatecznie przegrali z Lechem Poznań 2:3, choć długo wydawało się, że piątkowe spotkanie zakończy się remisem.

Pierwsza połowa przyniosła sporo emocji i z pewnością zaskoczyła niejednego kibica polskiej piłki nożnej. Jeżeli ktoś myślał, że złocisto-krwiści przestraszą się gry na Bułgarskiej, był w błędzie. Korona zagrała bez respektu, zupełnie tak, jak dwa tygodnie temu przy Łazienkowskiej, gdzie zremisowała z Legią.

W Poznaniu do przerwy też był remis, i to mimo, że kielczanie musieli sobie radzić bez dwóch stoperów (Djibrila Diawa i Bartosza Kwietnia). Na środku obrony z konieczności wystąpił Rafał Grzelak, ale w pierwszej połowie dał sobie najbardziej znać w sytuacji, gdy symulował faul w polu karnym gospodarzy, za co obejrzał słuszną żółtą kartkę.

To Grzelak nie zdołał też zablokować uderzenia Darko Jevticia w 17. minucie, który dał prowadzenie „Kolejorzowi”. To był jednak błąd całego zespołu, który pozostawił bez opieki Szwajcara przy stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego poza pole karne zagrał Radosław Majewski, a Jevtić popisał się kapitalnym uderzeniem.

Radość poznaniaków nie trwała jednak długo. Już cztery minuty później z dystansu huknął Mateusz Możdżeń, piłka odbiła się od głowy Macieja Wilusza, czym całkowicie zaskoczyła Jasmina Buricia.

Kolejne minuty to wyrównana walka i ataki z obydwu stron. Kapitalnie na boisku radził sobie Jakub Żubrowski, który rządził i dzielił w środku pola. W 41. minucie zrobiło się gorąco w polu karnym gości. Na murawę upadł Marcin Robak, a arbiter odgwizdał faul Bartosza Rymaniaka. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił sam poszkodowany.

Ale znów Korona zareagowała wspaniale. Dwie minuty później sędzia podyktował kolejny rzut karny – tym razem dla kieleckiego zespołu. Łukasz Trałka faulował Możdżenia, a pewnym strzałem z jedenastu metrów popisał się Jacek Kiełb.

Po przerwie pierwszą najciekawszą sytuację oglądaliśmy, gdy na piekielny mocny strzał z ponad 35 metrów zdecydował się Grzelak – piłka leciała pięknie, lecz nieznacznie minęła światło bramki. Gra „Kolejorza” w tym spotkaniu wyraźnie się nie kleiła, długimi fragmentami to kielczanie dominowali na boisku i utrzymywali się przy piłce.

Lech próbował, dokonywał ofensywnych zmian, ale Korona bardzo dobrze broniła dostępu do własnej bramki. I wyprowadzała niezwykle kontry, tak jak w 73. minucie, gdy na sam na sam z Buriciem znalazł się Ken Kallaste, ale w tym pojedynku górą okazał się golkiper poznańskiej drużyny. Chwilę później Burić kapitalnie powstrzymał Daniego Abalo.

Jednak w 79. minucie kapitalną akcję przeprowadził Jevtić, który wpadł w pole karne Korony i wywalczył kolejną jedenastkę dla gospodarzy. Szwajcara faulował Możdżeń. Do piłki znów podszedł Robak i znów popisał się skutecznym uderzeniem.

Korona próbowała odpowiedzieć. W 84. minucie z dystansu strzelił Kiełb, ale dobrze między słupkami spisał się golkiper z Poznania. A cztery minuty później Burić zatrzymał z najbliższej odległości uderzenie głową "Ryby". Na głowę Polaka kapitalnie dośrodkował jego kolega z Hiszpanii - Palanca. Kielczanie nie byli w stanie trafić do siatki rywali po raz trzeci, dlatego ostatecznie trzy punkty zostały w Poznaniu.

Zapis relacji NA ŻYWO

Kolejny mecz Korony w następny piątek, gdy kielczanie na Kolporter Arenie zmierzą się z Jagiellonią Białystok (godz. 20.30).

Lech Poznań - Korona Kielce 3:2 (2:2)

Bramki: Jevtić (17’), Robak (42’ k, 80’ k) – Możdżeń (21’), Kiełb (44’ k)

Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Makuszewski (61’ Radut), Trałka, Tetteh (70’ Kownacki), Majewski (81’ Gajos), Jevtić – Robak

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Grzelak, Kallaste – Palanca, Możdżeń, Żubrowski, Aankour (85’ Cebula), Pylypczuk (56’ Abalo) – Kiełb

Sks2017-04-28 22:32:24
Bardzo za wysiłek, Lechowi Legii czy Jadze napewno będą pomagać sędziowie dla atrakcyjności rozgrywek. Jeśli chodzi o Koronę to walczyła przewazala i było widać z graja bez presji. BRAWO DLA PIŁKARZY I TRENERÓW. MAM NADZIEJĘ ŻE BARTOSZEK DOSTANIE NOWY KONTRAKT I PARĘ WZMOCNIEŃ A W PRZYSZŁYM SEZONIE POWALCZYMY O COŚ WIĘCEJ. BRAWO
Lukas2017-04-28 22:35:50
Korona dziś była lepsza od Lecha ale jak się nie wykorzystuje takich sytuacji jakie Korona miała w 2 połowie to cięzko mysleć o punktach..a decyzje sędziego to cięzko je spokojnie komentować.. szkoda tego meczu i choćby punktu..
Ck2017-04-28 22:38:22
To nie Lech wygrał ten mecz tylko sędzia. Dobry mecz Korony, gdzieś mam ten wynik. Brawo za postawę!
lucas_ck2017-04-28 22:42:41
lech gral z napastnikiem my bez , to i mamy 0 pt, mysle za np Aimar spokojnie by strzelil to co bylo w 2 plowie do strzelenia i byly by spokojnie 3 oczka
Angol2017-04-28 22:46:13
Marciniak lepiej sędziuje w LM, Bo tam nie ma odgórnych rozkazów nikogo faworyzować.
qqqq2017-04-28 22:50:06
wygral sedzia przekreciniak
Donpedro2017-04-28 23:01:31
Dobry mecz w wykonaniu Korony. Przegralismy ale po walce. Brawo za zaangazowanie i szacunek dla chlopakow. Nikt tu jak widac na wakacje sie nie wybiera. I o to chodzi
Bryx2017-04-28 23:02:03
Lech oddał jeden celny strzał z gry i wygrał 3:2. Tydzień temu mieliśmy tyle fuksa, że to musiało się chyba musiało jakoś skompensować. Inaczej się tego nie da wytłumaczyć.
Scyzoryk2017-04-28 23:42:20
2 karnych nie było położyli się gracze Lecha , Korona bardzo dobrze zagrała, Możdżeń zawodnik meczu ;) :) cała drużyna zagrała dobry mecz i 1 pkt powinnien być ;) :) , karny dla korona Kielce powinnien być sędzia międzynarodowy a takie błędy :) ;)
grzech99992017-04-29 07:10:42
Szkoda ze nie ma u nas typowego napastnika...Palanca to typowy skrzydlowy Ryba tak samo a gdzie jest typowy snajper?Mican ma kontuzje a nastepcow brak....
moim zdaniem2017-04-29 08:10:32
Okazje były podobnie jak z Legią. Przydałby się jakiś skuteczny zawodnik; Palanca mógłby poprawić skuteczność, bo szkoda puntów i włożonego wysiłku. Widać było już luz, co przekładało się na widowisko
Zagrali bardzo dobrze i Warszawie i w Poznaniu. Brawo, brawo, brawo!
bravo2017-04-29 09:27:14
wreszcie znakomity mecz z przyjemnością można było oglądać, jedynym który odbiegał do poziomu był Aankur, grał beznadziejnie , Korona była o klasę lepsza, gdyby nie sędzia, no ale chyba tak musiało być
Błękitna Kielce 682017-04-29 09:49:54
Wszystkie karne z kapelusza
.Wynik 1:1.Tyle w temacie.
Lukasz2017-04-29 11:14:28
Gratuluję Koronie dobrego meczu! Wszystkie portale sportowe piszą, że Korona była dużo lepsza od 'kandydata' na Mistrza Polski i to ona powinna zgarnąć 3 pkt!.. tylko szkoda, że wynik tego nie dokumentuje. W takim meczu jak się nie wykorzystuje tylu sytuacji co Korona to ciężko myśleć o punktach. Jednak jak Korona w meczu ze 'śledzikami' z Białegostoku zaprezentuje podobny styl i charakter to o wynik jestem spokojny!
andrzej2017-04-29 11:35:25
Z 'Jagą' w piątek musimy zagrać podobnie ale skuteczniej! ps. Po sezonie, trzeba wzmocnić środek pola i obronę!
paczeta2017-04-29 12:17:56
Sedzia drugi mecz z rzędu nam "ustawił". On sędziuje LM? Dla mnie niech idzie do B klasy to go nauczą sędziować.
A akcja hools po meczu to 100 punktów do rankingu chuliganów dla amica. Pierw kozaczy z trybun a jak dostaje w pysk to płacze że go pobili. BRAWO RYBA!!
obserwator2017-04-29 17:40:33
Żeby nie wiem jak zespół grał, to i tak sędzia ma wiele możliwości by wynik meczu wypaczyc. I tak też się stało,mimo wspaniałej gry Korony , która przewyższała o wiele Lecha.Widac że są w ekstraklasie wybrańcy(Legia, Wisła,Lech) którym się pomaga by byli na piedestale.

W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.