Radni: Pieniądze dla Korony ukryte w budżecie. Prezydent nie dotrzymał słowa

22-12-2016 13:53,
Redakcja

Można powiedzieć: nihil novil – tak wątek kolejnego wsparcia finansowego dla Korony Kielce, w swojej ocenie uchwały budżetowej miasta Kielce na 2017 rok, rozpoczęła Agata Wojda, przewodnicząca klubu radnych Platformy Obywatelskiej. – Tylko jak się to ma do pana słów, panie prezydencie?

- Przypomnę panu fragment wypowiedzi, którą usłyszeliśmy od pana na październikowej sesji – mówiła radna do Wojciecha Lubawskiego. – Mówił pan: „Umówmy się tak, że na następnej sesji zdam relację jaki jest przebieg, bo może to być bezprzedmiotowa dzisiejsza dyskusja na temat Korory jeżeli nam się uda sprzedać. Jakby nie było zainteresowania to moglibyśmy od dzisiaj na ten temat dyskutować, ale jest takie zainteresowanie i oczywiście pewnie będę może na następnej sesji, a może trzeba będzie zwołać specjalną sesję? Daj Boże, żeby tak było, jeżeli tak będzie. Jeżeli nie to na następną sesję przygotuję się do tego, żebyśmy mogli debatować co dalej, czy to jest koniec historii Korony, czy być może nie?”.

- Efekt jest taki, że inwestora nie ma, ale chęci dyskusji też nie. Jest za to zapewnienie dalszego funkcjonowania spółki przy wsparciu kolejnych środków z budżetu miasta. Tylko że nie jest to ani trzecia drogą, którą niektórzy chcieliby widzieć, ani wywiązanie się z deklaracji, czyli trudnej, lecz szczerzej rozmowy – kontynuowała Wojda. – Popieramy każdą uchwałę dotycząca umów przedwstępnych, dając prawo prezydentowi do negocjacji i weryfikacji inwestorów. Dziś nie wiemy, czy sprzedaż jest w ogóle realna. Jeśli fakt istnienia kilku chętnych podmiotów nie jest blefem, to gdzie tkwi problem – czy jest to nieudolność? Oczekujemy od państwa szczerości – czy to fakty na miarę piłkarskiego pokera, czy faktyczna szansa dla spółki.

Agata Wojda wyszła też z zaskakującą propozycją. – Może warto rozmawiać o innych rozwiązaniach? Dotąd opinia publiczna jest wyłącznie straszona przez pana i prezesa klubu tym, że bez środków miejskich klub czeka stan upadłości. Może spółka powinna być jeszcze bardziej miejska, tak by kibice mogli kupować w niej udziały i decydować o jej rozwoju? To jednak wymagałoby oczywiście większej transparentności. Żeby szukać najlepszych rozwiązań, musimy rozmawiać – podkreślała radna.

Temat Korony pojawił się też w wypowiedzi Marcina Chłodnickiego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Strata Korony wyniesie około 5-6 milionów, co oznacza, że zapisane w budżecie 3 miliony nie wystarczą na jej utrzymanie. Sprzedaż spółki też nie jest zakładana, więc te dodatkowe środki dla klubu pewnie są gdzieś ukryte w budżecie – stwierdził.

Ta dwójka rajców, a także Katarzyna Zapała, Joanna Grzela i Krzysztof Adamczyk wstrzymała się od głosu w sprawie uchwalenia ustawy budżetowej. Pozostali radni – w tym przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości – byli za.

- Stoimy za dalszym finansowaniem spółki w sposób rozsądny, tak by pozwoliło to znaleźć nabywcę całości lub części akcji klubu. Ważne jest to, by nie stracić jego wielkiej wartości. Jesteśmy także za dalszym wspieraniem Vive i Effectora, bo przynoszą one nam dużą promocję, ale nie tylko ich. Uważamy, że niezbędna jest inwestycja w mniej spektakularne dyscypliny i ośrodki sportowe, bo to w nich budujemy zainteresowanie młodzieży uprawianiem sportu. Niepokoi nas brak większych środków w tym obszarze – zaznaczył Jarosław Karyś z PiS-u.

Na końcu głos zabrał Wojciech Lubawski. - To była jedna z lepszych debat dotyczących budżetu – rozpoczął swoją wypowiedź prezydent, ale do zarzutów i wątpliwości dotyczących Korony oraz kieleckiego sportu nie odniósł się w niej ani jednym zdaniem.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

kapral2016-12-22 14:36:55
Złodziej złodzieja złodziejem pogania. Tak trzymać . Następne pokolenie za ten złodziejski burdel zapłaci.
Wojda odczep2016-12-22 15:18:32
Się od Prezydenta.
Stara kodziaro!
jarek2016-12-22 15:38:18
Słowa rzucane na wiatr "Korona wkrótce sprzedana"..do tego już przywykliśmy.. Kabaret...i tak w "koło Macieju"..brak mi słów..Powiedzmy sobie wprost..nikt Korony nie chce sprzedać!!!!
Pawel2016-12-22 16:28:35
Bardzo dobra decyzja ktora pozwoli dalej promowac nasze miasto,oraz rozwoj sportu w naszym regionie
ziom22016-12-22 17:19:08
Jak było referendum to nie poszlście kanalii odwołać...
Magda2016-12-22 18:36:02
Pracowalam z Wojda i Zapala przy skladaniu kalendarzy pare lat temu w drukarni na Cedzynie.
Juz wtedy wiedzialam ze one sa jakies dziwne
Tomeczek2016-12-22 18:36:18
Ja tez je znam
Kielczanin2016-12-22 19:14:29
Dotrzymał słowa, bo obiecał kibicom, że Korona będzie miała zapewnione pieniądze w budżecie i tak też się dzieje. Każdy klub w ekstraklasie jest wspierany przez swoje miasto. Niby dlaczego w Kielcach miałoby być inaczej? Jeśli mamy sprzedać byle komu to lepiej poczekać.
kibic KORONY2016-12-22 19:39:16
Pan Prezydent Lubawski to wielki fanatyk Korony i tego miasteczka Kielce.Ja jestem zdziwiony że on jeszcze walczy o istsnienie tego wielce zasłużonego dla tego regionu klubu .Tyle nienawiści i problemów jakie stwarzają radni którzy nie mają najmniejszego pojęcia o zawodowym sporcie to tylko świadczy o zaściankowości i nieudacznictwie tych niby wybrańców społeczeństwa miasteczka jeszcze wojewódzkiego KIELCE.
porter2016-12-22 21:02:20
tyle co komuchy rozkradły to by 100 taki klubów jak Korona przez 100 lat utrzymywał
psycholog2016-12-22 22:40:49
Lubawski jest kłamcą
Marek G. - Tyle było dni...2016-12-23 00:28:18
Lubawski zbawcą Korony!!!!!
azazel2016-12-23 08:03:28
Brawo Panie Prezydencie. A nazwiska tych niby kieleckich rajców zapamiętamy. Do następnych wyborów coraz bliżej.
oko2016-12-23 09:08:03
Lubawski ze swoją pseudo szczerością zbliżył się do cudaka Tuska
lucas_ck2016-12-23 12:53:14
urzedasy wzięły sie za pisanie postów hahahaha
Lubawski mowil ze nie poprosi juz o kase wiec jest kłamaca i tyle w temacie

PS. gdzie ten sponsor hhahaha
Hrabia de Nędza2016-12-23 12:55:10
Kochani,skończcie te spory,tą wojnę kielecko-kielecką.WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT SPĘDZONYCH W MIŁEJ,SPOKOJNEJ I RODZINNEJ ATMOSFERZE !
słyszałem że piłkarze poszli jeszcze do2016-12-23 19:11:42
Pomocy Społecznej ale nie przyznali im zasiłków bo mają za wysokie dochody
Tomasz2016-12-23 23:31:03
Fajnie jest napisane w jednym z dzisiejszych ogólnopolskich artykułów o Koronie: "EkstraKLAPA: Sprzedam klub, czyli kielecka never ending story" Czy o taką reklame Kielc nam chodzi?!
luka2016-12-24 13:08:18
Brawo !!!
Tomasz2016-12-24 13:09:02
bez cyrku szacunek.
egon2016-12-24 17:25:40
Czyżby byli tu opłacani propagandziści Wojtka?
Scyzoryk2016-12-25 12:41:10
Niech teraz Paprocki dogada się z kibicami i niech wróci MŁYN na Kolporter Arena!!!!!!!!!!!!!
boo2016-12-26 17:43:24
PO nigdy nie przejmie władzy w Kielcach!Zapomnijcie o tym!
zagadka2016-12-28 07:07:13
gdzie można spotkać najwierniejszych kibiców Korony?

przed telewizorem:)
kogo2016-12-28 08:26:16
twoje po tutaj interesuje, pomyliles tematy pisiaku.
@kogo2016-12-28 18:21:17
zamilcz tęczowy

Ostatnie wiadomości

Już jutro, przy pełnym stadionie, Korona Kielce zmierzy się z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Po słabszym spotkaniu w Zabrzu, jest spore pole do poprawy. Na pewno cieszy fakt, że do składu wróci Yoav Hofmaister, który jest dla kielczan kluczowym ogniwem i motorem napędowym.
Jak poinformowano w czwartkowe popołudnie, z rady nadzorczej Korony Kielce odwołany został Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Prawdopodobnie celem kieleckiej władzy stał się Łukasz Jabłoński, który według mediów na dniach ma przestać pełnić funkcję prezesa klubu. Wszystko to dzieje się w przeddzień spotkania z Legią Warszawa, które Koronę Kielce czeka już w niedzielę.
Koniec zimy to dobry czas na uzupełnienie wiosennej garderoby. Ciepłe i długie dni rozpoczną się już niebawem, jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jednym z elementów garderoby, nad którym zastanawiamy się najdłużej, jest kurtka. Czy warto wybrać model sportowy?
Andreas Wolff został nominowany do nagrody najlepszego zawodnika 2023 roku w plebiscycie Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).
Niestety, ostatnie wydarzenia związane z roszadami w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A. nieco rozmydliły fakt, że już w niedzielę Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arenie z Legią Warszawa. Nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Do sprzedaży trafiły ostatnie wejściówki!
Na czwartek 29 lutego zaplanowano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Kielce w sprawie Korony Kielce zainicjowana przez rajców PiS. Politycy zaangażowali się w powstrzymanie dalszych zmian w kieleckim klubie. – Wszystkie decyzje są związane ze środowiskiem Bogdana Wenty i to on ponosi za nie odpowiedzialność – komentuje Marcin Stępniewski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Kielce.
Nie milkną echa czwartkowej decyzji o zmianach w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A.. Wczoraj informowaliśmy o komunikatach wystosowanych przez lokalnych polityków, a dziś do tego grona dołączają samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości.
Szymon Marciniak będzie sędzią meczu Korona Kielce – Legia Warszawa w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla arbitra pochodzącego z Płocka będzie to trzeci poprowadzony mecz „żółto-czerwonych” w sezonie.
Kilkadziesiąt godzin temu szczypiorniści Industrii Kielce poznali dokładne terminy marcowych meczów Orlen Superligi. Teraz doszło do zmiany kontrowersyjnej godziny rozegrania klasyku z Orlenem Wisłą Płock.
W czwartek zapadła decyzja o odwołaniu z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika. Wszystko wskazuje na to, że celem władz miasta jest usunięcie ze stanowiska prezesa Łukasz Jabłońskiego. Ratusz w piątkowym komunikacie odniósł się do sprawy.
Trener Kamil Kuzera na konferencji przed spotkaniem z Legią Warszawa szeroko odniósł się do nasilonej krytyki, z którą w ostatnich dniach spotykają się zawodnicy i sztab szkoleniowy Korony Kielce.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. – W niedzielę będzie wysokie tempo gry i dużo walki. Przeciwnicy mają dobrych zawodników, którzy indywidualnie potrafią rozwiązać sytuacje – powiedział przed niedzielnym starciem Jewgienij Szykawka, napastnik Korony Kielce.
W czwartek z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej odwołany został Piotr Dulnik. Zmiany zainicjowane przez prezydenta Bogdana Wentę mają na celu zdymisjonowanie prezesa Łukasza Jabłońskiego. – Nie da się przejść obojętnie wobec tego, co się wydarzyło – powiedział szkoleniowiec Kamil Kuzera.
– Korona zdecydowanie jest w stanie to wygrać, tym bardziej że gramy na naszym stadionie. Ostatnie mecze ligowe z Legią pokazały, że możemy z nią rywalizować także na jej stadionie i tam napędzić jej strachu. Pokazał to też mecz pucharowy. Stać nas na wygraną z każdym w tej lidze. Nie jesteśmy na straconej pozycji – mówi przed spotkaniem z warszawskim klubem trener Kamil Kuzera.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Teraz czy wygramy resztę spotkań, czy nie, możemy być szóści. Musimy wygrać oba mecze: z Kolstad oraz w Aalborgu – powiedział po spotkaniu Sandro Mestrić, bramkarz mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Liczne błędy w ofensywie i nieprzygotowane pozycje rzutowe powodowały kontrataki PSG, które ostatecznie zamknęły ten mecz – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Paris-Saint Germain 26:35. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Szymon Sićko.
W czwartek Piotr Dulnik został odwołany z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce. Pożegnano również jej dotychczasowego członka, Jakuba Kilarskiego. Wszystko wskazuje na to, że lada dzień ze stanowiskiem prezesa pożegna się również Łukasz Jabłoński.
Piotr Dulnik prezes Suzuki Motor Poland nie jest już przewodniczącym rady nadzorczej Korony S.A. spółki zarządzającej ekstraklasową Koroną Kielce. O zmianach poinformował prezes klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Industria Kielce podała skład na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów z Paris-Saint Germain. W kadrze zabrakło miejsca dla Nicoli Tournata, który doznał urazu.
Zawodnicy Industrii Kielce poznali dokładny termin drugiej Świętej Wojny w sezonie. Ligowe władze podały także kiedy zakończy się faza zasadnicza Orlen Superligi.
Wielokrotny mistrz Polski, aktualny lider tabeli oraz co ciekawe, lider tabeli wszechczasów Fogo Futsal Ekstraklasy. To tylko niektóre z wyrażeń opisujących Rekord Bielsko-Biała, rywala Moravii Tompawex Obice w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Ekipa spod Kielc robiła, co mogła, ale ostatecznie zakończyła ten mecz wyraźną porażką.
W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski Industria Kielce zagra we własnej hali z Corotop Gwardią Opole. Gwardziści w 1/8 finału wyeliminowali ARGED Redbud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.
Na początku lutego poinformowaliśmy, że województwo świętokrzyskie będzie nadal promowane przez Industrię Kielce, za co mistrzowie Polski otrzymali 600 tysięcy złotych. Dziś umowę z samorządem podpisała także Korona Kielce.
Trzech zawodników Industrii Kielce zostało powołanych przez Marcina Lijewskiego na marcowe zgrupowanie kadry narodowej. „Biało-czerwoni" rozegrają dwumecz z Serbią.
Korona Kielce poinformowała, że firma 4F pozostanie na kolejne trzy lata partnerem technicznym zespołu. Nowa umowa będzie więc obowiązywać do końca sezonu 2026/2027.
Najbliższy mecz Korony Kielce z Legią Warszawa może odbyć się przy udziale kompletu publiczności. Na cztery dni przed spotkaniem w systemie biletowym klubu pozostało zaledwie ponad trzy tysiące wejściówek.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. Czy Stade Pierre de Coubertin w końcu okaże się szczęśliwa dla mistrzów Polski?
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Do zwycięstwa w Paryżu potrzebujemy dobrej gry, małej liczby błędów zarówno w ataku jak i w obronie – powiedział przed spotkaniem Dylan Nahi, zawodnik „żółto-biało-niebieskich”.
Już po dwóch kolejkach w 2024 roku działacze Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowali się na odważny ruch. Z roli szkoleniowca pierwszej drużyny zwolniony został Piotr Stokowiec.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group