To już pewne: Lijewski zrezygnował z kadry! Szmal i Bielecki unikają odpowiedzi

22-11-2016 13:39,
Redakcja

Potwierdzają się sensacyjne doniesienia portalu reczna.pl. Krzysztof Lijewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski! Z podobnym zamiarem nosi się Sławomir Szmal. Karol Bielecki podejmie decyzję w grudniu - potwierdzają to dziennikarze "Przeglądu Sportowego".

– Kilka dni po igrzyskach w Rio de Janeiro poinformowałem trenera Talanta Dujszebajewa, że nie będę już grał w narodowym zespole. Ani moja dyspozycja fizyczna, ani zdrowie i forma, którą reprezentowałem, w żaden sposób nie upoważniały mnie do występów w kadrze – wyjawia młodszy z braci Lijewskich i dodaje: – Może kiedyś, w przyszłości, jeżeli selekcjoner Dujszebajew dojdzie do wniosku, że jestem jeszcze w stanie pomóc reprezentacji, to założę biało-czerwony trykot. 

Z kolei „Kasa” pytany o to, uśmiecha się tajemniczo. – Nie chcę się na ten temat wypowiadać. Możemy porozmawiać o sprawach klubowych? – kwituje na wstępie. Przyciskany do muru uchyla jednakże rąbka tajemnicy. – Na razie pozostawmy wszystko w strefie plotek. Niebawem będzie komentarz z mojej strony. Może zwołam konferencję prasową? W pierwszej kolejności muszę porozmawiać z rodziną i trenerem Dujszebajewem – twierdzi Szmal. 

Bielecki na razie zaprzecza, jakoby miał wziąć rozbrat z kadrą. – Koncentruję się na konfrontacjach z Azotami Puławy i PPD Zagrzeb. Pożegnanie z drużyną narodową? Nic mi nie wiadomo na ten temat. Grałem w igrzyskach, grałem w meczach z Serbią i Rumunią. Więcej powiem w połowie grudnia. Zobaczymy, jak się będę czuł – wyjaśnia lewy rozgrywający Kielc.

Co na to selekcjoner Talant Dujszebajew?

O tym więcej w "Przeglądzie Sportowym".

Wasze komentarze

Zakapturnik2016-11-22 18:07:47
No cóż najwyższa pora na wymianę pokoleniową w ostatnich meczach reprezentacyjnych widać było, że się męczą i nie są pożytkiem dla kadry.
kibic2016-11-22 20:23:23
Pierwsze skrzypce w reprezentacji Polski powinni grać zawodnicy młodsi a ci starsi powinni ich tylko wspomagać. Na razie było odwrotnie, starsi brali na siebie ciężar gry a młodzi tylko statystowali.
stworzyli legędę tak wysoko POLSKA PIŁKA RĘCZNA2016-11-22 22:06:12
nie zaszła jeszcze. Czas na tworzenie młodej grupy reprezentacji polskiej. Sami szukali sponsora. 1-dna Wenta cóż wiecej można dodać - no Bertas - serce oddał dla piłki ręcznej i to polskiej piłki ręcznej- chapeau bas PANOWIE.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group