Ogólnopolskie media: Twierdza padła, a Korona wraca do świata żywych

06-11-2016 10:51,
Redakcja

Złocisto-krwiści” w sobotnie popołudnie wygrali na wyjeździe z Niecieczą 3:1. Dziennikarze w ogólnopolskich mediach podkreślają znaczenie przełamania kieleckiego zespołu, a także fakt, że w tym sezonie Koronie jako jedynej udało się ograć Bruk-Bet Termalikę przed własną publicznością.

Przegląd Sportowy: „Twierdza Nieciecza w końcu padła. Korona przerwała serię porażek”

Michał Trela tekst w „PS” zaczął od poprzedniego spotkania kieleckiej ekipy, czyli od przegranej 2:4 rywalizacji z Legią Warszawa. Podkreśla, że Korona swoją postawą już wtedy zrobiła krok w dobrą stronę. „Po meczu w Niecieczy można to potwierdzić. Korona przełamała koszmarną serię sześciu porażek i, jako pierwsza drużyna od kwietnia, zdołała wywieźć z małopolskiej wsi trzy punkty” – czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Co ważne, Korona odbiła się od dna tuż przed przerwą na mecze reprezentacji. „Teraz władze klubu mogą w trochę spokojniejszej atmosferze szukać następcy Sławomira Grzesika” – zaznacza Trela jednocześnie doceniając tymczasowego szkoleniowca „żółto-czerwonych”. Ten spełnił oczekiwania, bo poprawił grę drużyny z województwa świętokrzyskiego.

Eurosport.onet.pl: „Przerwana seria kielczan, Korona wygrała z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza”

Dalibor Pleva antybohaterem – wyraźnie płynie z przekazu ogólnopolskiego portalu.  W 51. minucie piłkarz Niecieczy „bezsensownie” sfaulował we własnym polu karnym jednego z piłkarzy Korony. O ile w tym przypadku sytuację uratował Krzysztof Pilarz broniąc rzut karny, tyle w kolejnej nie dało się już nic zrobić. „Po chwili Pleva udowodnił, że to nie był jego dzień. Zawodnik gospodarzy faulował od tyłu Serhija Pyłypczuka i za to przewinienie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę” – czytamy.

Sport.pl: „Twierdza w Niecieczy padła. Bruk-Bet przegrywa z Koroną”

W ton padającej twierdzy w Niecieczy uderzył również Sport.pl. Jedyną bramkę dla Termaliki zdobył Vlastimir Jovanović, który przez sześć lat grał w Kielcach. Portal odnotował, że były „złocisto-krwisty” nie celebrował strzelenie gola na wyrównanie.

W tekście przytoczona została wypowiedź bramkarza Niecieczy, który skrytykował Dalibora Pleva za faul na miarę bezpośredniej czerwonej kartki. – To mój kolega, ale piłkarz ekstraklasy nie może się tak zachowywać – skomentował Krzysztof Pilarz dla Sport.pl.

Zwrócono też uwagę na ciekawe zestawienie wyjściowej jedenastki prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Znalazło się w niej miejsce dla zaledwie dwóch Polaków, co jest rekordem sezonu w Lotto Ekstraklasie. Warto dodać, że sześciu z nich to Słowacy.

krym2016-11-06 12:16:52
Jeszcze nie dawno osmieszali i krytykowali koronę i zawodników. Niech ze swoimi dobroczynnym i uwagami " spadają na drzewo ".
przełamanie śmiechu warte2016-11-06 12:55:38
termalika 3-ci raz przegrywa z rzędu a korona wygrywa to po prostu cud, siła wyższa - ja na trybunach widziałem egzorcystę i kapelana od dobrych piłek z Św. Wojciecha. Teraz to koroniarze kopią a Pan Bóg piłki nosi. No to czekamy na następne cuda- pewnie w termalice opijali tak wysoką pozycje jak zaczeli to przeciagneło im sie na 3 kolejne tygodnie, nasi zobaczyli tabelę i od razu wytrzeźwieli i ogłosili tydzień abstynencji. Czy przeciągną dalej nie wiadomo.:-)