Grzesik: Oglądaliśmy Niecieczę, chcieliśmy zniwelować jej atuty. Udało nam się to

05-11-2016 17:53,
Wojciech Staniec

- Chcieliśmy wygrać i zdobyć punkty. Każdy wie ile mieliśmy porażek. Rozmawialiśmy dużo z zawodnikami i ze sztabem. Nastawialiśmy się, żeby coś z Niecieczy przywieźć – powiedział po meczu w Niecieczy trener Korony, Sławomir Grzesik. - Za łatwo daliśmy sobie strzelić te dwie bramki. Gra w 10 nie jest usprawiedliwianiem, bo są drużyny, które bez jednego zawodnika grają przez większość meczów i wygrywają. Za łatwo oddaliśmy punkty Koronie – dodał trener gospodarzy, Czesław Michniewicz.

Sławomir Grzesik (trener, Korona Kielce): Chcieliśmy wygrać i zdobyć punkty. Każdy wie ile mieliśmy porażek. Rozmawialiśmy dużo z zawodnikami i ze sztabem. Nastawialiśmy się, żeby coś z Niecieczy przywieźć. Udało nam się to, zespół grał dobrze, konsekwentnie. Nie zraziło nas to, że nie trafiliśmy karnego. Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Oglądaliśmy dużo meczów Niecieczy. Chcieliśmy zniwelować jej atuty i to się udało. To był typowy mecz o punkty, może na początku nie był łatwy. Nie spodziewałem się ładnego meczu, choć po przerwie był lepszy. Wiadomo, że obie drużyny miały przed tym spotkaniem swoje problemy. Nie zaprzątam sobie głowy tym co dalej. Jeżeli nadal będę miał prowadzić drużynę to zrobię to najlepiej jak umiem. To nie pytanie do mnie, ja po prostu staram się pracować jak najlepiej.

Czesław Michniewicz (trener, Bruk-Bet Termalica Nieciecza): Przegraliśmy na własnym terenie. Kiepsko skończyliśmy tę rundę. Niczego nie ujmuję Koronie, ale to przez nas samych przegraliśmy. Straciliśmy bramkę, wyrównaliśmy. Pierwsza połowa to było dobrych 45 minut, były momenty, gdy dobrze operowaliśmy piłką, powinny paść bramki. Po przerwie najpierw głupi karny i skandaliczne zachowanie przy czerwonej kartce. Korona w przewadze czuła się swobodnie. Za łatwo daliśmy sobie strzelić te dwie bramki. Gra w „10” nie jest usprawiedliwianiem, bo są drużyny, które bez jednego zawodnika grają przez większość meczów i wygrywają. Za łatwo oddaliśmy punkty Koronie. Teraz czekają nas kolejne mecze, będzie trudno. Nie chcę nikogo oceniać personalnie. Zagraliśmy źle pod względem mentalnym, po wybronionym karnym nie wolno po dwóch minutach dostać czerwonej kartki.

Z Niecieczy Wojciech Staniec

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

casper2016-11-05 18:02:18
Brawo Panie Grzesik.
Piotr2016-11-05 18:02:55
Winę za przegraną Niecieczy ponosi Cesiek,bo zapomniał telefonu.
Cesiek 711.
zsw2016-11-05 18:09:56
Sławku oby tak dalej a dla niepomnych Twój debiut e klasie z Lechem porażka ale po pięknej grze ,Legia to samo ale po pięknej grze czyli do trzech razy sztuka wreszcie WYGRANA i oby tak dalej.teraz pora na włodarzy i UEFA PRO
Ankh2016-11-05 18:13:56
Brawo panie trenerze! Ale brawa przede wszystkim dla chłopaków że potrafili się zebrać i zagrać dobry mecz!
Tomus2016-11-05 18:15:13
Grzesik na prezydenta
Hip hip hura
piasek2016-11-05 18:16:40
Grzesik przynajmniej nie opowiada glupot jak ten figurant Wilman. Brawo za dzisiejszy mecz panie Slawku.
Radik2016-11-05 18:28:40
Wszystko niby fajnie, ale ten Gabovs...
Rafał W.2016-11-05 18:45:17
Radik >>> Co ty p..... oglądałeś mecz w ogóle !? Bo chyba nie więc się nie wypowiadaj ćwoku !!
Gabovs akurat grał bardzo dobrze dużo lepiej od Kallaste .
z tego co widzę2016-11-05 19:04:56
to po tej wygranej korona spadła na ostatnią pozycję?????
Rambo2016-11-05 19:12:15
Hycel do trzech razy sztuka!
Luker2016-11-05 19:57:26
To taki oddech przed kolejną serią meczów hańby. Już niedługo dwa mecze w Kielcach. Zagłębie i Pogoń. Jedyny plus. Po raz pierwszy w tym sezonie, od początku zagrał napastnik. Wreszcie trener co umie czytać i wyczytał kto w drużynie jest napastnikiem......
lukasz2016-11-05 20:22:00
wreszcie widzieliśmy Koronę walczącą!! Szkoda tych ostatnich meczy..p.Wilman widać nie był w stanie wydusić z Korony chęci walki i gryzienia każdego centymetra murawy! Brawo Grzelak, Markovic, Palanca(mimo, ze nie strzelił karnego)! Przybyła jak zwykle nic nie pokazał.. Ps.Teraz tylko potrzeba trenera, który z tej kadry wycisnie wszystko co najlepsze, porozumienia z kibicami(bo wstyd, że taka cisza jest na Kolporter Arenie!) ..i może w końcu doczekamy się tego Inwestora?...
@Rafał W2016-11-05 22:09:10
Gabovs się nie nadaje nawet do 1 ligi, co najwyżej do reprezentacji Łotwy dostającej u siebie z Wyspami Owczymi 2 jajo. Dobrze że go jakimś cudem wykręcili z murawy Korony po meczu z Legią, dzisiaj co najwyżej 4/10 i tylko dlatego, że Nieciecza w ogóle nie cisnęła lewą pomocą więc nie miał zbyt wielu okazji się zaprezentować.
CKT2016-11-05 22:58:53
E tam, oglądaliście Niecieczę......Dejmek się po prostu ogolił.!!!
Piotr2016-11-06 05:17:46
Wreszcie promyczek nadzieji na lepsze jutro.
Miód i balsam na nasze kibicowskie serca.
Chciałoby się częściej oglądać tak walczącą Koronkę.
Jeśli byłaby taka możliwość,to chciałbym aby trener Grzesik został pierwszym szkoleniowcem na stałe.
BRAWO KORONA!!!!.
@@Rafal W2016-11-06 10:20:24
Miał ciągłą asekurację. Grzesik zmienił kompletnie taktykę i nie zostawiał już obrońców bez asekuracji. Palanca brał na siebie rozgrywanie w środku a nie biegał jak baran po łące. Tak samo jak z Legią. Mimo że karnego nie trafił to kawał dobrej roboty. Pilipczuk mniej widoczny ale bramka, karny i czerwien na nim. Vanja bardzo dobrze. Możdżeń w defensywie średnio ale potrafi rozegrać. Aankoura widac brak grania albo kondycji. Przybyła jak by poprawił szybkość to by mógł wchodzić na 10min. Grzelak na lewej bardzo dobrze, mimo że zawalił przy bramce, bo chciał okiwać tamtego i wyjść z kontrą.
A Michniewić chyba nie ogldał 1. połowy jak on twierdzi że coś tam Nieciecza grała. Bo najlepszą sytuacje mili po błędzie Aankoru przy wyprowadzeniu piłki a nie po ich rozegraniu.

Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.