AZS UJK z porażką na początek. W sobotę kolejny mecz w Kielcach (zdjęcia)

30-09-2016 22:10,
Redakcja

W środę rozgrywki II ligi piłkarzy ręcznych zainaugurowała drużyna AZS-u UJK Kielce. „Akademicy” niestety rozpoczęli od porażki – we własnej hali przegrali z Grunwaldem Ruda Śląska 27:32.

I trzeba przyznać, że było to zasłużone zwycięstwo gości. Przyjezdni w pierwszej połowie osiągnęli znaczną przewagę – do przerwy prowadzili pięcioma golami. Słabo w tej części spotkania kielczanie radzili sobie w ataku – wiele ich akcji kończyło się nieskutecznymi rzutami.

W drugiej połowie wyglądało to znacznie lepiej, lecz podopieczni Tomasza Błaszkiewicza nie byli w stanie doprowadzić do wyniku remisowego. Grunwald pewnie utrzymywał swoją przewagę i ostatecznie mógł cieszyć się z dwóch punktów.

Szczypiorniści AZS-u UJK na szansę do rehabilitacji nie muszą długo czekać. Już w sobotę rozegrają kolejny mecz drugoligowych rozgrywek. Kielczanie ponownie będą gospodarzami spotkania, ale tym razem zagrają z Krakowiakiem Kraków, czyli drużyną, która w pierwszej kolejce ograła (również w Kielcach) zespół AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej.

AZS UJK Kielce – Grunwald Ruda Śląska 27:32 (12:17)

AZS UJK: Jastrząb, Czerwiński – Szafarczyk 5, Grzesik 3, Dobrowolski 3, Bednarski 3, Curyło 3, Hady 2, Papaj 2, Czechowski 2, Boszczyk 1, Pióro 1, Zielonko, Adach. 

AZS UJK Kielce - Grunwald Ruda Śląska (27:32)

Archiwum galerii

Projekt i wykonanie: CK Media Group