Efektowna prezentacja i… porażka koszykarzy Politechniki [ZDJĘCIA]

25-09-2016 22:18,
Michał Filarski

Nie udało się koszykarzom AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej Galerii Echo sprawić niespodzianki i pokonać Tura Bielsk Podlaski. Dużo bardziej doświadczeni koszykarze z Podlasia dominowali fizycznie na boisku i pewnie pokonali młody zespół akademików 76:43. Mecz miał wyjątkową oprawę za sprawą prezentacji młodzieżowych zespołów MKK Kielce.

Zobacz galerię zdjęć

I to właśnie prezentacja młodego narybku kieleckiej koszykówki rozpoczęła sobotnią inaugurację w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej. Najpierw na parkiet wybiegli Ci najstarsi – juniorzy prowadzeni przez Łukasza Dolskiego. Potem wybiegali kadeci, młodzicy, chłopcy, grupa dziewcząt i najmłodsze dzieci, które wybiegały w asyście drugoligowych zawodników AZS PŚk. Każda grupa wybiegała ze swoimi trenerami: Agnieszką Merwart, Stanisławem Dudzikiem, Adamem Wojtasikiem i Przemysławem Sztorcem. Każdy z młodych zawodników był wyczytywany przez spikerów i wbiegał na parkiet w świetle reflektorów i oparach specjalnie przygotowanego dymu. Było to duże przeżycie dla wszystkich młodych koszykarzy, tym bardziej, że trybuny szczelnie wypełnili rodzice.

Współpraca pomiędzy MKK a AZS PŚk trwa już sześć lat i jest jedną z podstaw budowania krok po kroku drugoligowej drużyny opartej niemal wyłącznie na kielczanach, wychowankach MKK. Władze klubu uczelnianego postanowiły dać szansę na II ligowy debiut młodym zawodnikom z Kielc i ogrywać ich na tym poziomie, co ma dać korzyści niekoniecznie teraz, a w przyszłości.

Punktualnie o 18:00 rozpoczął się mecz, który poprzedziła jeszcze jedna miła uroczystość. W drużynie z Bielska Podlaskiego występuje rodowity kielczanin i wychowanek… MKK Kielce Tomasz Pisarczyk, któremu prezes MKK Agnieszka Merwart wręczyła pamiątkową bluzę z logo pierwszego klubu. Zawodnik został gorącą przyjęty przez licznie zgromadzoną kielecką publiczność. - To już mój 13 sezon poza domem, także zawsze się cieszę, kiedy mogę chociaż na chwilę wpaść z wizytą do Kielc. Przez te wszystkie lata nie było wiele okazji, by móc pokazać się kibicom na boisku. Dlatego tym bardziej się cieszę, że w tym roku zagram tu przynajmniej dwa razy - powiedział już po meczu Tomasz Pisarczyk, którego z trybun dopingowała żona i rodzice.

Na boisku sentymentów jednak nie było i Tur od początku narzucił mocne tempo. Wynik otworzył celnym trzypunktowym rzutem zawodnik drużyny gości Mateusz Bal. Po chwili odpowiedział Piotr Borowicki, który w całym meczu był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy z 14 punktami na koncie. Przez pierwsze sześć minut mecz był bardzo wyrównany, wynik oscylował w okolicach remisu. W drugiej części pierwszej kwarty gracze Tura zdobyli jednak 15 punktów z rzędu i od stanu 10:10 zrobiło się nagle 10:25 na koniec kwarty.

W drugiej kwarcie kielczanie zagrali lepiej. Zacieśnili obronę i wyprowadzali skuteczne kontry, które kończył powracający po kontuzji Alan Jaworski. Pod tablicy zażarcie z wyższymi od siebie Pisarczykiem i Patrykiem Bajtusem walczyli Marek Kowalski i Filip Drogosz. Ten pierwszy w całym meczu zaliczył bardzo dobry występ (7 punktów i 7 zbiórek), a ten drugi świetnie grał w obronie zaliczając aż 7 przechwytów. Kielczanie drugą kwartę wygrali sześcioma oczkami (18:12) i do przerwy przegrywali tylko 28:37.

Po zmianie stron kibice liczyli na skuteczną pogoń ambitnie grających akademików, jednak doświadczenie i siła fizyczna Tura wzięła górę. Koszykarze z Podlasia nie wybaczali kielczanom żadnego błędu i bezlitośnie ich punktowali, głównie z "trumny". A kielczanie nie mogli trafić do kosza, co zakończyło się zdobyciem jedynie 5 punktów przy 18 gości. Przewaga urosła do 22 punktów i było praktycznie jasne, że dwa punkty pojadą do Bielska.

- Przede wszystkim bardzo fajnie było móc zagrać przeciwko kolegom i klubowi, z miasta którego się wywodzę. Na pewno cieszy zwycięstwo, natomiast styl naszej gry już nie bardzo. Masa niewymuszonych błędów. Przed kolejnym meczem czeka nas dużo pracy - podsumował spotkanie Tomasz Pisarczyk, skrzydłowy Tura, który nie chciał zdradzić celów swojej drużyny na ten sezon. - Myślę, że jest trochę za wcześnie żeby stawiać jakieś konkretne cele. Będziemy starać się wygrać każdy kolejny mecz. Osobiście widzę nas w playoffach, a tam najchętniej znów spotkałbym się z Politechniką - mówi Tomek. - Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców z Kielc i podziękować za miłe przyjęcie.

Ostatecznie Tur wygrał 76:43 i dał surową lekcję akademikom, dla których był to pierwszy kroczek w trudnym świecie drugiej ligi. Trener Dudzik dał szansę debiutu w rozgrywkach wszystkim swoim zawodnikom, w tym najmłodszemu na boisku 16 letniemu Jackowi Tarzanowskiemu. Jak zgodnie podkreślali trener i zawodnicy drużyna potrzebuje czasu, a każdy kolejny mecz będzie znakomitą nauką, która zaowocuje w przyszłości.

Kolejny mecz kielczanie rozegrają ponownie u siebie. W najbliższą niedzielę 2 października podejmą rezerwy ekstraklasowego Startu Lublin. Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w Lublinie, jednak na prośbę Startu zamieniono gospodarzy. Początek spotkania w Hali PŚk o godzinie 17:00.

AZS PŚk-Galeria Echo Kielce - Tur Bielski Podlaski 43:76 (10:25, 18:12, 5:18, 10:21)

AZS PŚk: Borowicki 14(1x3), Kowalski 7, Drogosz 4, Pawlak 2, Ziemski oraz Jaworski 9, Mazur 3(1x3), Kaczmarczyk 2, Żaba-Żabiński 2, Białek, Tarzanowski, Paluch.

Tur: Kuczyński 16(1x3), Kus 11, Pisarczyk 10, Milewski 9(1x3), Bal 5(1x3) oraz Zielinko 7, Mt.Bębeniec 6(1x3), Bajtus 5, M. Bębeniec 4, Dmitruk 2, Półtorak 1.

------------

W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.