REKLAMA

AZS UJK najlepszy w turnieju o Puchar MM Invest. Za tydzień start ligi dla "Akademików" (zdjęcia)

18-09-2016 18:19,
Redakcja

Gospodarze górą. W Turnieju o Puchar Prezesa MM Invest, rozegranym w sobotę w nowej hali sportowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, najlepsi byli reprezentanci właśnie tej uczelni. Drużyna AZS-u UJK wygrała oba spotkania, dzięki czemu wywalczyła największy puchar.

W zawodach wzięły udział trzy zespoły z województwa świętokrzyskiego. Obok gospodarzy, wystartowały ekipy AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej oraz HLB Buskowianki.

Ci ostatni, mimo że od dosyć niedawna biorą udział w handballowej rywalizacji, zagrali bardzo ambitnie. Co prawda przegrali oba mecze, ale kibice spodziewali się dużo większej różnicy klas. Szacunek dla Buskowianki wykazywali zarówno zawodnicy, jak i trenerzy przeciwnych drużyn.

AZS UJK w decydującym starciu o zwycięstwo zagrał lepiej od "Akademików" z Politechniki. Przede wszystkim w obronie, gdzie chwilami podopieczni Tomasza Błaskiewicza tworzyli mur trudny do pokonania. Nieźle radzili sobie też w ataku, dzięki czemu całkowicie zasłużenie wygrali mecz z drużyną Pawła Sieczki, jak i cały turniej.

MVP turnieju wybrany został zawodnik gospodarzy, Bartosz Bednarski. Spotkania były rozgrywane 2x25 minut.

Dla obu uczelnianych, kieleckich drużyn, zawody były ostatnim przetarciem przed startem rozgrywek II ligi. W przyszły weekend Politechnika zainauguruje sezon meczem u siebie z Krakowiakiem Szkoła Gortara Kraków (sobota, godz. 14). AZS UJK pierwszą kolejkę rozegra nieco później, bo w środę, 28 września. Wtedy zmierzy się we własnej hali z Grunwaldem Ruda Śląska.

- Uznaliśmy, że taki turniej będzie znakomitym sprawdzianem dla obu drużyn przed zbliżającymi się rozgrywkami. Była to też okazja do zobaczenia, jakie elementy gry wymagają jeszcze poprawy i jestem przekonany, że trenerzy wyciągną wartościowe wnioski. Bardzo nas cieszy, że impreza się udała, zwłaszcza, że publiczność dopisała. Teraz trzymamy kciuki za sukcesy obu zespołów w rozgrywkach drugiej ligi. Z wielką sympatią patrzymy też w stronę Buskowianki i życzymy jej dalszego rozwoju, zwłaszcza, że w Kielcach pokazała się z bardzo dobrej strony - podkreślał Łukasz Michalski, prezes MM Invest, pomysłodawca turnieju.

Wyniki turnieju:

AZS Politechnika Św. - HLB Buskowianka 27:19 (14:7)

AZS UJK Kielce - AZS Politechnika Św. 25:20 (14:9)

AZS UJK Kielce - HLB Buskowianka 26:11

Klasyfikacja:

1. AZS UJK Kielce

2. AZS Politechnika Św.

3. HBL Buskowianka

Turniej piłki ręcznej o Puchar MM Invest (17 września 2016)

Autor: Anna Benicewicz-Miazga

Archiwum galerii

 

REKLAMA

Wasze komentarze

antyPapaj2016-09-19 12:24:04
Przestańcie na każdym kroku lansowac tego Papaya a Ty Papaj zjedz snickersa bo strasznie gwiazdorzysz chłopcze.
Paweł P gwiazdorzy2016-09-19 12:26:15
Co drugie zdjęcie to Papaj dlaczego go tak faworyzujecie. ? nie ma innych zawodników na UJK? A później ten chlopczyk chodzi z głową w chmurach

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group