Pogoda popsuła plany, ale nie zabrała dobrej zabawy. Pomimo tego Kolonia jest żółto-czerwona

27-05-2016 21:07,
Wojciech Staniec

Nie udało się zorganizować prezentacji zespołów biorących udział w Final Four Ligi Mistrzów. Na przeszkodzie stanął deszcz, który rozpadał się po godzinie 18. Zamiast Opening Party na scenie było rozdawanie autografów kibicom. Zawodnicy podpisali tysiące zdjęć, a kibice odśpiewali obchodzącemu urodziny Tobiasowi Reichmannowi „100” lat. Pomimo kiepskiej pogody zabawa była wyborna.  

 

Od rana pogoda w Kolonii była bardzo dobra. W ciągu dnia tylko raz przeszedł lekki deszcz. Jednak wydawało się, że podczas Opening Party będzie słonecznie. I tak początkowo było, z czasem pogoda się mocno pogorszyła. Zaczęło lać. A to oznaczało, że prezentacja na scenie przed Lanxess Areną nie będzie mogła się odbyć. Wcześniej na scenie odbył się tylko koncert.

 

Zamiast tego zawodnicy w holu hali rozdawali autografy. Byli oni oblegani przez setki kibiców. Najwięcej fanów było z Kielc i Veszprem. Polacy i Węgrzy bawili się wybornie, skakali, wymieniali szaliki. Nie brakowało wspólnych śpiewów. Raz po raz po hali niosło się głośne: Kielce, Veszprem. Nazwy miast były wykrzykiwane na przemian. Widoczni byli również fani THW Kiel, a jeszcze mniej było sympatyków klubu z Paryża.

 

Kibice z Kielc podeszli do rozdającego autografy Tobiasa Reichmann. Skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich” obchodził w piątek 28. urodziny. Fani odśpiewali mu sto lat, życzyli powodzenia w półfinale oraz przebili z nim „piątki”. Sympatycy kieleckiej drużyny co chwilę podchodzili do swoich zawodników i zapewniali, że w sobotę będą dopingować ich z całych sił.

 

Choć aura pokrzyżowała plany, to na pewno nie zabrała kibicom dobrej zabawy. Sympatycy klubów z Veszprem i Kielc już dzień przed pierwszymi meczami w turnieju stworzyli kapitalną atmosferę. Można być więc pewnym, że w podczas wszystkich meczów na Final4 widowisko będzie niezapomniane.

 

Spacerując wokół holu Lanxess Areny można było zobaczyć także np. puchar, jaki dostanie mistrz świata w 2017 roku w piłce ręcznej mężczyzn. Turniej ten już w styczniu zorganizowany będzie we Francji.

 

Final Four Ligi Mistrzów 2016: Kibice (27 maja 2016)

autorzy: Patryk Ptak i Wojciech Staniec

Archiwum galerii

Partner wyjazdu do Kolonii:

Wasze komentarze

POL HUN2016-05-28 02:25:31
Krótko mówiąc Polak Węgier dwa bratanki.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group