Spór coraz bardziej napięty. Kłótnia kibiców z prezesem Paprockim

21-04-2016 16:48,
Wojciech Staniec II

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej prezes Korony Kielce, Marek Paprocki odniósł się do ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce wokół sporu zarządu kieleckiego klubu z najzagorzalszą grupą kibiców. Przyznał on, że decyzję o wejściu organów bezpieczeństwa na „Młyn” podjął kierownik ds. bezpieczeństwa, lecz zaznaczył, że nikt ze strony organizatora, nie wydawał polecenia użycia gazu w kierunku zgromadzonych na sektorze fanów.

Początek konfliktu sięga jeszcze spotkania Korony z Górnikiem Zabrze. Zarząd klubu nie wydał zgody na zaprezentowanie wielkoformatowej oprawy. Decyzję argumentowano tym, że kibice nie byli w stanie zapewnić, że nie zostaną odpalone środki pirotechniczne, które w myśl powszechnie obowiązującego prawa są zakazane. - Podkreślam, że gdybyśmy wydali takie pozwolenie, to złamalibyśmy prawo. Kibice muszą to zrozumieć. To nie zarząd klubu je uchwala. Jesteśmy po prostu zobowiązani, aby je przestrzegać. Dziwi mnie, że to takie trudne, aby go nie łamać - mówił Paprocki.

- Zarząd klubu nie walczy z kibicami - kontynuował prezes. - Walczy z osobami, które łamią prawo i kompletnie nie są zainteresowane przebiegiem meczu. Co można powiedzieć o tych, którzy wrzucają race na boisko w kierunku swoich zawodników  w momencie w którym drużyna wygrywa? Narażają piłkarzy na przerwanie meczu i ewentualny walkower. Spójrzmy na tabelę i na to, jakby nam teraz tych punktów brakowało.

Po spotkaniu z Górnikiem Zabrze klub wydał trzydzieści pięć klubowych zakazów stadionowych. Przedstawiciele kibiców, którzy również pojawili się na sali konferencyjnej ujawnili, że wśród ukaranych osób są również tacy, którzy w ogóle nie pojawili się na Kolporter Arenie w czasie wspomnianego pojedynku. Zdaniem fanów listę osób, których należy ukarać do klubu przesłała policja. - Przekazaliśmy jej nagranie. Pod policyjną listą zakazów podpisuje się jednak klub. Każda osoba, która dostała zakaz, może się jednak odwołać. Możliwe, że  popełniliśmy błędy przy identyfikacji kibiców - potwierdzał Paprocki.

- To nie było tak, że któryś z kibiców rzucił racę na boisko i dostał zakaz, nie! Siądziemy do rozmów dopiero wtedy, gdy wszystkie zakazy zostaną cofnięte. Policja nie mogła nas ukarać, więc dała listę prezesowi. Gdybyśmy zasłużyli na karę to czekałby na nas prokurator i sprawa w sądzie. Policja przecież nie raz robiła łapanki przy wyjściu ze stadionu. Nie dało się tego zrobić,więc? Policjanci przekazali listę prezesowi, a ten wszystko przepuścił. Uderzyli w ważne osoby z „Młyna”, bo wiedzieli, że sąd by ich wyśmiał, a klub może wydać zakaz stadionowy z pominięciem drogi sądowej - spokojnie przedstawiali swoje racje kibice.

Najwięcej kontrowersji wywoła jednak interwencja ochrony podczas meczu ze Śląskiem Wrocław. Służby wkroczyły na „Młyn” w celu zerwania prześmiewczych flag. Wobec kibiców użyto gazu. -Decyzję o wejściu organów bezpieczeństwa na sektor podjął kierownik ds. bezpieczeństwa. W czasie akcji o użyciu gazu decydują pracownicy służ ochrony. Maja do tego prawo w sytuacji zagrożenia własnego zdrowia i życia w interwencji. Agencja ochrony przedstawiła klubowi notatkę służbowa pracownika, który użył gazu. Wynika z niej, że był on zagrożony. Udokumentowane jest to monitoringiem - wyjaśnia Paprocki.

- Nie mogliśmy wejść na stadion w meczu ze Śląskiem. Myślicie, że dopuścilibyśmy do takiej sytuacji, żeby kobieta na tym sektorze dostała od służb z zęby? Była przecież cała zakrwawiona. Na schodach, gdzie nie ma kamer działo się wiele. Żeby zagazowali dzieci na sektorze? Osoby, które zostały ukarane zakazami nie dopuściłoby do takiej sytuacji - odpowiadali kibice w rozmowie z dziennikarzami.

Na koniec długiego wystąpienia prezes zapewnił, że klub nie zejdzie z obranej ścieżki. - Chciałbym podkreślić, że klub w dalszym ciągu będzie konsekwentnie prowadzić działania, które mają na celu doprowadzanie do przestrzegania prawa na stadionie. Nie możemy być obojętni wobec osób, które łamią prawo i uważają, że doping polega tylko na przeklinaniu i odpalaniu rac - mówił sternik klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

Konferencja zakończyła się długą wymianą zdań pomiędzy prezesem Paprockim a jedynym z kibiców, którego poparła też spora grupa dziennikarzy. Zakończyła się równie zaskakująco, gdyż korzystając z chwili milczenia włodarz klubu podziękował za uwagę i opuścił salę. - Mamy prawie sześćdziesiąt pytań - przekonywali przedstawiciele kibiców, którzy przez dłuższy czas pozostali na miejscu i starali się tłumaczyć swoje racje.

 Kliknij TUTAJ - relacja z konferencji

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Nie idę na mecz2016-04-21 16:58:13
Paprocki uciekł. Paprocki do dymisji.
Protest2016-04-21 17:00:23
Przez prezesa Paprockiego spada frekwencja na stadionie.
Kibic2016-04-21 17:03:41
Nie można porównywać Bundesligi do Ekstraklasy bo w Bundeslidze nie ma Paprockiego hahahaha. Korona powinna zatrudnić w jego miejsce managera zdolnego do walki o puchary Europejskie.

Czy Korona Kielce w końcu zdobędzie kiedyś mistrzostwo Polski ?


Na mecz z Górnikiem Łęczna oczywiście nie idę. Zwolnią Paprockiego to się wybiorę na mecz.
KORONA TO MY.2016-04-21 17:07:47
Paprocki nie tworzy żadnej wartości dodanej na Koronie a jedynie robi zamęt wchodzi w jakieś ciemne układy z policją bez zgody sądu. Chcę aby Korona grała w strefie mistrzowskiej ale z Paprockim to nie realne więc również nie idę na mecz z GŁ.
SZOK2016-04-21 17:13:02
Paprocki wydał zakazy stadionowe dwóm osobom, które nie były na meczu no to jest już głupota w stanie krytycznym.
Wlasciciel2016-04-21 17:13:51
Paprocki działa ewidentnie na szkodę spółki miejskiej, zniechęcają ludzi do przyjścia na mecze.Tym samym firma nie zarabia pieniędzy ze sprzedaży biletów, które mogłaby dodatkowo zarobić...Żądam wyjaśnień i dymisji prezesa!!!
chertan772016-04-21 17:14:34
Przypomina mi to zabawę w piaskownicy.Mamo bo Krzyś(dowolne inne imię) mi nie pozwala rzucać kamieniami. To weź zabawki i idź rzucać do innej piaskownicy. Coś tu śmierdzi jakąś chęcią pokazania kto jest silniejszy. Jak ktoś uważa, że został niesłusznie ukarany może się odwołać. Z tym gazem też przesada. Ktoś powinien za to odpowiedzieć. Swoją drogą to w najważniejszym momencie podobno najwierniejsi kibice nie wspomagają klubu. Niech się może bonzowie dogadują o władzę na stadionie a kibice niech kibicują. Bo tu chyba leży całe sedno spraw.
kompromitacja Paprockiego2016-04-21 17:18:53
Paprocki uciekł z konferencji braklo.mu argumentów i bal się trudnych pytań. No cóż kolejna kompromitacja zarządu. Czas na dymisję Panie Paprocki ta funkcja Pana przerosła.
krzysiek2016-04-21 17:19:14
Lubawski kompromitujesz się zatrudniając takich ludzi
piasek2016-04-21 17:20:41
Panie prezydencie może czas najwyższy zrobić porządek z Panem Paprockim pokazać klase i zadbać o kibiców zanim wszyscy odwrócą się od Korony stadion będzie pusty. Drużyna potrzebuje wsparcia tak samo jak Korona mądrego kompetentnego prezesa
Zastanawiający się2016-04-21 17:24:44
A czy ktoś mi powie, dlaczego prezes nie zwolnił dzisiaj Brosza, bo nie dało się wczoraj ogldać tego meczu chyba?
konkubina2016-04-21 17:26:02
Przez takie zachowanie Paprockiego i nasilajacy się konflikt na linii prezes -Kibice klub traci wizerunkowo i finansowo. Panie Lubawski może załagodzi Pan ten konflikt skoro mianowany przez Pana prezes kompletnie sobie z tym nie radzi i każdego dnia pokazuje że ta funkcja go przerosła. No chyba ze zależy Panu aby stadion świecił pustkami a ludzie byli gazowani bez powodu?
Chris2016-04-21 17:27:33
Jako mieszkaniec KIELC, PODATNIK I OBYWATEL MIASTA... Żądam dymisji Paprockiego!!! Pewnie sam nie jestem...
///////2016-04-21 17:36:03
Marcin Brosz jest Bardzo dobrym trenerem ale są słabi zawodnicy. Z takim prezesem jak Paprocki nic nie pójdzie do przodu. BOJKOT MECZU PRZEZ PAPROCKIEGO. Paprocki zatrudnia dziwną firmę ochroniarską.
Czkawka2016-04-21 17:36:20
Od zawsze był "problem" z zajmowaniem miejsc przypisanych do kupionego biletu/karnetu. Teraz zdziwienie, że zakazy dostały osoby których nie było na meczu.
big mac2016-04-21 18:05:11
a ja idę na mecz.najważniejsze dobro drużyny.mecz z łęczna jest bardzo ważny a prawdziwy kibic nie zostawia swojej drużyny w ciężkich chwilach.
CK2016-04-21 18:37:12
Ten bojkot meczu jest właśnie dla dobra Korony. Chodzi o interes długoterminowy.
Do sedna2016-04-21 18:39:50
Coś podejrzana ta policja jest skoro wysyła Paprockiemu listę do wprowadzenia zakazów bez zgody Sądu a ten prezesik bezmyślnie to wprowadził. Cały konflikt wywołała policja. Należy uważnie się przyjrzeć policji. Policja złamała prawo.
CK2016-04-21 18:53:53
Dla dobra klubu zlikwidowac młyn !!!!!! Sektor rodzinny tam zrobić bo smarkaczy tam juz sporo
kibic2016-04-21 19:05:43
Tak się skończy, że będzie kolejny argument, aby piłka nożna w Kielcach przestała istnieć. Młyn by nawet nie zwrócił uwagi na sytuację w klubie, gdyby nie poszło o to zwykle czyli race. Zawsze jest problem o race, młyn bojkotuje mecz, nie zważając na to, że drużyna w tym momencie potrzebuje wsparcia...
Lol2016-04-21 19:12:39
Ale my nie zostawiamy drużyny w ciężkim okresie, nie mamy po prostu zamiaru udawać ze nic się nie stalo
kibic2016-04-21 19:16:04
Rzucanie rac na boisko było w porządku? Przeprosił ktoś za to ze Stowarzyszenia?
aaaa2016-04-21 19:40:38
do ,,kibic:
a czemu ktoś ze Stowarzyszenia ma przeprosić za rzucanie rac na muraw? SKKK zerwało porozumienie z klubem i oświadczyło, że nie bierze odpowiedzialności za kibiców bo niby czemu ma brać? Było porozumienie SKKK brało odpowiedzielność i wpływało na zachowanie kibiców, nie ma porozumienia SKKK nie jest podmiotem za to odpowiedzialnym. Może Ty przeprosisz za to zachowanie?
korpus2016-04-21 19:40:59
A czy ktos z idących na mecz z leczna byl wczoraj w niecieczy? Czy to ci źli chuligani pojechali wspierać drużynę? Nie uczcie fanatyków przywiazana i wspierania drużyny... Tylko ze tu gra idzie o nasza przyszłość bo po sezonie większość tych grajków którzy tak bardzo potrzebują naszego wsparcia odejdzie i zapomni o Koronie
luka2016-04-21 19:55:11
Ja idę na mecz i mam was głęboko w D młyn i koalicja Lubawskiego chce zniszczyć Korone prawdziwy kibic musi być na meczu.
Do korpus2016-04-21 19:57:17
Tak jest bojkot to wszyscy pojechali ;) a tak serio to była delegacja :) Są zdjęcia wystarczy poszukać
kibic2016-04-21 19:58:03
Dobra ok, przekonałeś mnie tym, że to nie SKKK ma przepraszać za to zachowanie. Zastanawiające jest jednak to, że w środowisku nikt nie widzi tego, że wina nie leży tylko i wyłącznie po stronie prezesa. Czy konflikt znów nie jest tylko i wyłącznie przez race? Wcześniej było wszystko ok.
cale zycie2016-04-21 20:02:32
na zakazie
Teodor2016-04-21 20:19:33
Uderzyli w ważne osoby z „Młyna”, bo wiedzieli, że sąd by ich wyśmiał, a klub może "wydać zakaz stadionowy z pominięciem drogi sądowej - spokojnie przedstawiali swoje racje kibice." Jeśli tak spokojnie jak to widać na filmiku z konferencji - to gratuluję.
kibic2016-04-21 20:30:42
Paprocki do dymisji !
tylko gimby bojkotują2016-04-21 20:41:59
W Hiszpanii kibice wyciągają białe chusteczki a nie bojkotują swoją drużynę przez prezesa. Tylko gimby z płaczki nie przyjdą na mecz.
A2016-04-21 21:24:55
Zachowanie Paprockiego jest na poziomie gimbazy
Lukas2016-04-21 21:25:17
To są Kibice?!! Bojkot do ktorego namawiają przed tak ważnym meczem przed Koroną! Brak słów... Ja idę na mecz!!!!
P R O T E S T2016-04-21 21:25:52
NIE IDZIEMY NA MECZ. JEST PROTEST.
Marian2016-04-21 21:38:39
Idziemy na mecz! Przynajmniej nie będzie rac:)
Emilian2016-04-21 21:48:13
Ultras z Bizorędy zakupili race i w sobotę pokażom w sobotę kieleckim gimbom jak się robi prawdziwe stadionowe piekło!
Horton2016-04-21 21:49:39
Jak czytam niektóre wypowiedzi pełne nienawiści, złości i żądzy zemsty to przychodzi mi na myśl cytat z filmu "Szpital na peryferiach": "Gdyby głupota umiała fruwać, to unosiłaby się Pani jak gołębica.".
Jeśli ktoś namawia do bojkotu, to nie ma prawa nazywać się kibicem KORONY KIELCE. I w zasadzie lepiej by było aby więcej nie pokazywał się na stadionie, Niech sami na siebie nałożą zakaz stadionowy, byśmy ich więcej na oczy nie oglądali.
r2d22016-04-21 23:00:38
Bojkot w tym momencie - to najwiekszy błąd. Jeżeli nazywacie sie kibicami klubu, i w najwazniejszym momencie sezonu sie od niego odwracanie - to goowno z was a nie kibice !! Zbojkotujcie sobie mózgi, lub właściwie pustą przestrzeń wewnątrz czaszki, gdzie normalny kibic ma mózg.
porter2016-04-21 23:06:01
mistrzostwo świata z tym pieprzeniem do prezydenta gość sobie nie radzi a morze funkcja go przerosła
kibic2016-04-21 23:09:31
Pan Marek Paprocki nie rozumie, że prowadzenie klubu piłkarskiego to nie to samo co pilnowanie parkingu.
Pusty stadion2016-04-22 01:00:13
Prawdziwy kibic wie kiedy powiedzieć dość nieudolnemu prezesowi i właśnie ta chwila nadeszła. BOJKOT
Auuuu2016-04-22 01:03:40
Bojkot szkodzi prezesowi Paprockiemu ! Tym razem NIE IDZIEMY na mecz.
Paproć2016-04-22 01:49:07
Paprocki tak zarządza, że frekwencja na meczach maleje.
na zakazie 352016-04-22 08:19:49
Do: big mac, CK, kibic, luka, tylko gimby bojkotują, Lukas, Marian, Emilian, Horton, r2d2 ustalcie między sobą kto ma ciągnąć doping tak żeby było was słychać przez cały mecz aby was Łęczna nie przekrzyczała
na zakazie 352016-04-22 08:55:46
moderator dodawaj posty
staś2016-04-22 09:16:15
Drużyna potrzebuje wsparcia kibiców, więc nie wyobrażam sobie nie być na meczu w sobotę!!!! Myślę że wszyscy którzy mają w sercu Koronę sami sobie odpowiedzieli na pytanie bojkotować mecze, czy nie. Pozdrawiam
piasek2016-04-22 10:36:35
Przykre jest to ze taki nieudacznik zarządza klubem w mieście wojewódzkim przez jego działanie narasta konflikt i kibice muszą bojkotowac mecz aby ktoś u góry zauważył problem. Liczyłem ze prezes Paprocki pokaże klase i wczoraj na konferencji wyjaśni wwszystko uderzy się w pierś przeprosi kibiców a przede wszystkim przestanie nas traktować jak wrogów i mając w sercu Koronę wyciągnie rękę na zgodę bo drużyna potrzebuje teraz dopingu i wsparcia trybun. Niestety pomyliłem się. Prezes toczy swoje wojenki i ukarał kibiców których na meczu nie było. Niby chce dialogu ale pierwszy nie potrafi wyciągnąć ręki na zgodę. Przez niego jutro będziemy świadkiem najniższej frekwencji klub straci finansowo i wizerunkowo. Drużyna nie będzie mieć wsparcia ale czy prezesa Paprockiego to obchodzi? Najważniejsze dla niego aby kasa na koncie 1go zgadzała się. Cóż przykra prawda.
kibic2016-04-22 10:44:54
Jutro doping będzie prowadzony z sektora VIP - na gnieździe Marek P.
ckzinnegomiasta2016-04-22 12:03:16
Bo taka jest prawda, co napisał @piasek. Ludzie na stanowiskach, którzy wykonują swoją pracę bardzo dobrze, myślą nad tym co robią. Wyciągają rękę, mimo, że mogą nie być niczemu winni, bo wiedzą, że chodzi o wyższe dobro firmy/klubu. Rzetelny, NIE Z POLECENIA, menadżer czy dyrektor nie pozwoliłby sobie na mieszanie się w wojenki czy toczenie swoich prywatnych gierek. Ludzie na poważnych stanowiskach, z poważnymi pensjami, skupiają się na WYNIKACH i robią tak, by te wyniki mieć. I takim ludziom warto te 10k czy więcej, bo jest się pewnym, że znają się na swojej robocie. A tu albo chłopa ze sklepu biorą z Leonarda, a to jakiegoś, co już papiery w Morawicy sobie załatwił, ten kolejny pacjent.
CK2016-04-22 13:12:24
gimby pitu a prawdziwi kibice na mecz idą. Frekwencja będzie taka jak zawsze - ok 6-8 tys. Brak 50-100 osób z młyna może i w gimnazjum nr 5 róż nicę by zrobiło, ale na stadionie różnicy we frekwencji nie zrobi żadnej. Wprost proporcjonalnie wzrośnie natomiast kultura.
ludzik2016-04-22 13:16:07
Normalni i WIERNI kibice idą na mecz. Koledzy w czarnych kurteczkach mogą sobie w tym czasie spotkać się w gabinecie pana prezesa w sile swoich całych 25 frakcji i wkładając race w d.. odpalić je synchroniczne aby pokazać swój bojkot całego otaczającego świata.
Kibic KSZO z Radomia.2016-04-22 13:20:17
"Żeby zagazowali dzieci na sektorze?"
Jedno nieopatrznie wypowiedziane zdanie i cała prawda o kieleckim młynie wyszła na jaw. Dzieci i tyle. Ja pytam gdzie byli w tym czasie rodzice...
KucharzMeczowy2016-04-22 13:24:08
Podczas meczu z Górnikiem polecamy kiełbaski z grilla. Niestety zabraknie racuchów.
prawdziwy kibic2016-04-22 13:41:21
6-8 tys. cisza przerywana gwizdami na piłkarzy i pojedynczymi okrzykami
prezes2016-04-22 14:15:08
Decyzję o wprowadzeniu na sektor "młyn" służb ochrony w celu zdjęcia transparentów podjął kierownik ds. bezpieczeństwa, odpowiedzialny za zabezpieczenie tego meczu, uznając, że kolejnym krokiem kibiców będzie odpalenie środków pirotechnicznych. Nikt ze strony organizatora nie wydał polecenia o użyciu takich środków jak gaza łzawiący, takie decyzje podejmują pracownicy służb ochrony i mają do tego prawo w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.
prezes2016-04-22 14:17:41
Na pytanie jednego z dziennikarzy o zasadność użycia gazu w sytuacji, która z trybun nie wyglądała na zagrażającą zdrowiu i życiu pracowników ochrony, Marek Paprocki odpowiedział. - Nie była to decyzja klubu, organizator nie ma prawa podejmować takiej decyzji. To suwerenna decyzja osób uczestniczących w interwencji.
abcd2016-04-22 16:34:18
,,ludzik" zobaczymy jak będziesz dopingował klub w sobote, myślisz że swoją obecnością pomożesz piłkarzom w wygranej? jeszcze jak im nie bedzie szło nagwizdasz i zawiniesz się w 70 minucie.
Jadzia2016-04-22 17:34:15
Bojkotuję bojkot!
Ludzik2016-04-22 17:56:53
Nigdy nie wychodzę przed zejściem piłkarzy z murawy,nigdy nie gwiazdam-czy jak mawiają ludzie którzy skończyli już szkole "gwizdze". Nigdy nie jadłem na meczu kielbasy, nigdy też nie opuscilem Korony niezależnie od tego czy była moda na Koronę czy nie, czy było 200 czy 13 000 ludzi na meczu, czy był ten czy inny prezes, czy był protest ze względu na Mudoha czy że względu na pierdzace zyłki którejś tam frakcji pseudofanow. Prawdziwych kibiców poznaje się w biedzie a nie w czasach sukcesów. Przepraszam cie ze nie wpisałem się w twój nieskomplikowany stereotyp kibica spoza mlyna...
do Ludzik2016-04-22 19:34:27
Ja mam podobnie, chociaż stan kibicowania trochę krótszy. Bardzo szanuję takich kibiców. A jutro wszyscy na stadion! :)
Znajomy Paprockiego2016-04-22 20:07:58
Afera Paprocki gate. Nie nabijam paprockiemu hajsu. Nie wybieram się na stadion. Paprocki odejdzie to przyjdę na stadion.
Sadyści2016-04-23 10:24:21
Tak teraz każdy jest super fanem. Nikt nie gwizdze, nikt nie ciśnie z piłkarzami, każdy siedzi do końca meczu bez względu na wynik i wogole jesteście kibicami roku. Tylko skąd ta mizeria i wieś na trybunach gdy młyna zabraknie? Jesteście ch.. nie kibice. Wystarczy że Sierpina czy Gabovs źle piłkę przyjmie i już kończy się wasze kibicowanie. Zaczyna się Brosz ch....u zmień tych dziadów i inne tego typu okrzyki charakterystyczne dla kibiców mieniących się tutaj prawdziwymi. Co z wyjazdami wy super fani?
Ludzik2016-04-23 13:26:06
To pozostałość po Błękitnych.nie znaczy że wszyscy poza młynkiem są tego typu kibicami, którzy w mojej ocenie mają tyle wspólnego z Korona co młyn. Jedni i drudzy leczą jakieś kompleksy.no to do zobaczenia na meczu.lecę.cześć prawdziwym Koroniarzom! Zdrajcom klubu na pohybel.

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce finałowy mecz sezonu. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego wyjedzie do Poznania na spotkanie z miejscowym Lechem. Z jakim „Kolejorzem” zagra?
Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.
W związku z nieprawidłowo zdobytą bramką w ostatniej akcji meczu Orlen Wisła Płock – Industria Kielce, goście złożyli protest. O ile jego odrzucenia można było się spodziewać, tak argumentacja jest zaskakująca. Komunikat Orlen Superligi skomentowali żółto-biało-niebiescy.
Przedostatnia seria gier na zapleczu przyniosła kilka ciekawych spotkań. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły derby Trójmiasta, w których punkt zdobyty przez Arkę oznaczałby zapewnienie sobie awansu. Gdynianie jednak przegrali, a o awans zagrają w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.
Już w najbliższą sobotę całej piłkarskiej Polsce towarzyszyć będą emocje związane z ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy. O życie w ostatniej serii gier walczyć będzie Korona Kielce, która zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.
Przed Industrią Kielce druga (i miejmy nadzieję nieostatnia) Święta Wojna w tym sezonie. Szczypiorniści podejmą w Hali Legionów drużynę Orlen Wisły Płock, która w pierwszym mistrzowskim starciu wygrała 24:23. – Jesteśmy pod ścianą – przyznaje Tomasz Gębala.
Protest Industrii Kielce został odrzucony – poinformowała Orlen Superliga. Trafienia Kiryla Samoili zostało uznane za prawidłowe z powodu... małej liczby kamer.
W sobotę pierwsza drużyna Korony Kielce pokonała Ruch Chorzów, dając sobie nadzieję na utrzymanie. W niedzielę zaś wygraną zanotowali gracze „dwójki”. Wygraną, która przypieczętowała awans zespołu do 3. ligi.
Ekstraklasa S.A. oraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikowali terminarz zmagań o tytuł mistrza Polski 2024/2025. Mecze inaugurującej sezon kolejki zaplanowane zostały na weekend 19-21 lipca – tydzień po zakończeniu EURO 2024.
Skrzydłowy Korony Kielce Jacek Podgórski został nominowany do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Stoły bilardowe nie są już tylko meblami widywanymi w klubach, hotelach czy na turniejach bilarda. Ostatnie lata przyniosły konstrukcyjne innowacje, które nadały stołom bilardowym zupełnie nowe funkcje i zastosowania. Obecnie stoły bilardowe mogą z powodzeniem stanąć w domowym salonie, na tarasie lub w ogrodzie. Krajowy producent mebli - firma Lissy od wielu lat specjalizuje się produkcji stołów bilardowych. Oferta firmy jest kompletna, dlatego warto poznać najważniejsze rodzaje stołów bilardowy
Marek Papszun został trenerem Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę.
Korona Kielce staje przed niezwykle trudnym zadaniem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Zwycięstwo z Lechem Poznań może sprawić, że stanie się to jednak możliwe.
Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy nadal nie znamy ostatniego spadkowicza z ligi oraz mistrza Polski. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej serii gier.
Przepis o młodzieżowcu zostaje na kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie, takie informacje przekazuje portal Meczyki.pl. Co oznacza to dla Korony Kielce?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group