Brosz: To była suwerenna decyzja prezesa

12-04-2016 19:36,
Krzysztof Węglarczyk

Współpraca Arkadiusza Bilskiego z Koroną Kielce w najbliższych dniach najprawdopodobniej dobiegnie końca. Trener Korony, Marcin Brosz podsumował pracę byłego pełnomocnika zarządu klubu do spraw sportowych. - Z panem Bilskim bardzo dużo rozmawialiśmy. Wspólnie długo szukaliśmy optymalnych rozwiązań dla klubu, a wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są to łatwe kwestie - mówi Marcin Brosz.

- Musieliśmy znaleźć wspólny język, zarówno pod względem piłkarzy Korony, jak też stylu. Chodzi również o naszą wspólną działalność wewnętrzną. Nasza praca zmierzała ku temu, aby ten klub był coraz silniejszy - kontynuuje szkoleniowiec kielczan.

Poprzedni trener Korony, Ryszard Tarasiewicz dzielił funkcję trenera oraz dyrektora sportowego klubu. Czy trener Brosz również preferuje taki styl prowadzenia zespołu? - To nie do końca pytanie do mnie. Jestem częścią Korony Kielce. To właściciel decyduje o tym, w jaki sposób klub będzie konstruowany - tłumaczy Brosz.

- To on określa jakie zadania mają dyrektor sportowy oraz trener. I jak ma wyglądać między nimi współpraca. Pracownicy zawierają umowy, z których precyzyjnie wynika, jakie są wobec nich stawiane wymagania i kto ma jakie możliwości w danym miejscu - dodaje.

Szkoleniowiec Korony zaznacza, że przed rozpoczęciem pracy w Kielcach, wizja prowadzenia zespołu została mu dokładnie przedstawiona. - Przychodząc do Korony dostałem jasno określone zasady panujące w klubie i zgodziłem się na to. Jak dotąd bardzo dobrze mi się na nich współpracuje - twierdzi trener żółto-czerwonych.

Do końca sezonu pozostało już tylko siedem kolejek. Umowy kilku zawodników Korony wygasają 30 czerwca. Rozwiązanie umowy z Arkadiuszem Bilskim może utrudnić negocjacje z graczami kieleckiej drużyny. - To suwerenna decyzja pana prezesa [Marka Paprockiego - red.]. Mnie o takich rzeczach nie wypada mówić. Proszę mnie zrozumieć - ucina Brosz.

Wasze komentarze

mks2016-04-12 20:14:06
Brawo trener Brosz nie pozwolił sobie na wtracanie się Bilskiemu
Tomek2016-04-12 22:12:46
Szkoda, ze zarzad leni siedzacych przy kawie przeszkadza trenerowi w pracy.
kkk2016-04-13 19:18:00
Brawo trenerze, zrobił Pan coś czego inni się bali

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group