Srogi rewanż Calipers w derbach Kielc... Czas na decydującą walkę o II ligę!

23-03-2016 20:00,
Michał Filarski

Koszykarze Calipers Kielce udanie zrewanżowali się AZS-owi Politechnice Świętokrzyskiej za porażkę w pierwszej rundzie i wysoko pokonali akademików 82:44. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego o wejście do II ligi.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, jaki uzyskaliśmy. Co najmniej trzy czwarte meczu graliśmy na bardzo dobrym poziomie, bardzo skoncentrowani. Myślę, że o obliczu całego spotkania zadecydował początek trzeciej kwarty, kiedy to zespół AZS-u miał duże problemy ze zdobyciem punktów, a nam wpadało niemal wszystko - mówił już po meczu trener Calipers Grzegorz Kij.

To właśnie w trzeciej kwarcie "calipersi" odjechali rywalom, wcześniej mecz był bardziej wyrównany. Pierwsze kwarta to gra praktycznie punkt za punkt i zaledwie dwa punkty różnicy na korzyść gospodarzy. Akademicy świetnie bronili  nie dając rozrzucać się strzelcom rywali (m.in. widowiskowy blok Alana Jaworskiego na Jakubie Lewandowskim). Nic nie zapowiadało aż tak wysokiego zwycięstwa jednej z drużyn. Jeszcze w czwartej minucie drugiej kwarty na tablicy świetlnej był remis 22:22. Jak się później okazało był to ostatni remis w tym spotkaniu.

Dzięki trójkom wspomnianego Lewandowskiego oraz Szymona Rzońcy Calipers odskoczyli na kilka punktów, które na koniec pierwszej połowy urosły do 11 oczek (37:28). Nie była to strata nie od odrobienia o czym doskonale wiedzieli gracze obu drużyn. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami do przerwy również prowadzili Calipers, a na koniec to Politechnika świętowała zwycięstwo po wysoko wygranej 27:12 III kwarcie.

Tym razem role się odwróciły i to koszykarze prowadzeni przez trenera Grzegorza Kija po zmianie stron odjechali akademikom. Goście w tej części gry mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów nie mogąc poradzić sobie z dobrą obroną Calipers, ale też własną głową - nie trafiając z wielu czystych pozycji. A doświadczenie gracze "calipersów" regularnie punktowali, nokaut zadając w ostatnich trzech minutach III kwarty, kiedy to trafili cztery rzuty trzypunktowe z rzędu - po dwa razy trafili Artur Busz i Łukasz Fąfara (w tym momencie było już 63:34).

- Zawaliliśmy przede wszystkim w ataku, nie trafialiśmy z czystych pozycji, mieliśmy bardzo niski procent z gry - tłumaczył swoich zawodników trener Politechniki Stanisław Dudzik.  W czwartej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie i mecz zakończył się szokująco wysokim zwycięstwem gospodarzy 82:44. Drużyna Calipers pokazała, że jej siłą jest wyrównany skład, a każdy może wziąć ciężar gry w potrzebnym momencie. - Przegraliśmy z drużyną lepszą dzisiaj, bardziej doświadczoną, która zmobilizowała się i pokazała, że stać ją na grę w drugiej lidze. W składzie Calipers są niemal sami zawodnicy z doświadczeniem w pierwszej i drugiej lidze. Ciężko nam się dzisiaj grało, jak mówiłem zabrakło ataku - komplementował rywali trener Dudzik, który mimo porażki chwalił też swoich koszykarzy za nieustępliwość i walkę w obronie. - Walka była od początku do końca i za to chłopakom dziękuję. Tak, jak i za całą ligę, bo gdyby przed sezonem ktoś mi powiedział, że będziemy bić się do ostatniej kolejki o pierwszej miejsce to bym mu nie uwierzył - mówił wyraźnie dumny z postawy w całym sezonie swoich zawodników doświadczony szkoleniowiec.

Młodzi koszykarze Politechniki zaskoczyli niemal wszystkich i niemal przez cały sezon przewodzili tabeli III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. O utracie pierwszego miejsca zdecydowały przegrane derby Kielc... A gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Tak właśnie było tym razem, gdzie z bratobójczej walki dwóch kieleckich drużyn skorzystała Politechnika Krakowska. Zwycięstwo Calipers w derbach Kielc odebrało pierwsze miejsce Politechnice Świętokrzyskiej i zapewniło zwycięstwo w lidze krakowianom. Drugie miejsce zajęli Calipers, a trzecie kieleccy akademicy. Wszystkie trzy drużyny zanotowało identyczny bilans 15 zwycięstw i jedynie trzech porażek, a o miejscu w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań.

Obie kieleckie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego trzeciej ligi, w którym spotkają się 32 najlepsze drużyny trzecich lig z całej Polski podzielone na osiem czterozespołowych grup. Swoich rywali obie kieleckie drużyny poznają w wyniku losowania, które odbędzie się 29 marca. Turnieje pólfinałowe rozegrane zostaną w terminie 15-17 kwietnia. - Życzyłbym sobie i drużynie AZS-u, byśmy w przyszłym sezonie znów się spotkali na kolejnych derbach Kielc, ale już w drugiej lidze - zakończył zadowolony trener Calipers Grzegorz Kij.

Calipers Kielce - AZS PŚk-Galeria Echo Kielce 82:44 (18:16, 20:11, 25:7, 19:10)

Calipers: Lewandowski 15(1x3), Bacik 14 (9zb,3as), Busz 11(2x3, 6zb), Fąfara 10(2x3, 5zb, 8as), Miernik 6 oraz Rzońca 15(1x3, 6zb), Borowicki 7(1x3), J. Strzałka 4, Łuczyński 0 (7zb).

AZS PŚk: Pobocha 10 (8zb), Jaworski 6 (5zb, 2as, 3p, 1bl), Drogosz 5 (6zb, 2as, 4p), Pękalski 4 (2p), Pawlak 2 (2p) oraz Banasik 9 (2x3,1as), Białek 8 (3zb, 2as, 2p), Żaba-Żabiński 0 (1p), Parfian 0 (1zb).

------------

Ck2016-03-25 14:12:35
Brawo !

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.