Gloria zwycięzców z AZS UJK! Gloria pokonana po szalonym meczu (foto)

06-03-2016 13:39,
Redakcja

W rozegranym awansem meczu 19. kolejki II Ligi, szczypiorniści AZS-u UJK Kielce wygrali we własnej hali z MKKS Glorią Katowice 23:21.

Pojedynek od początku był bardzo chaotyczny. Dopiero w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednak po kilku stratach gospodarzy w ataku, katowiczanie w 7. minucie prowadzili 3:1. Potem obydwa zespoły dobrze się broniły. Do 18. minuty mieliśmy na przemian albo remis, albo skromne prowadzenie gości.

Wtedy, przy wyniku 6:6, na wyższy poziom wskoczyli gospodarze. Nie potrafili oni jednak zbudować większej przewagi. W 26. minucie bramkę zdobył Grzesik i... było to ostatnie trafienie tej połowy. Na przerwę AZS UJK schodził z wynikiem 10:9.

Na samym początku drugiej połowy gospodarze osiągnęli najwyższe prowadzenie w meczu (12:9), jednak w 35. minucie gracze Glorii doprowadzili do remisu (12:12). Obydwa zespoły grały nieporadnie w ataku, a bramki, które padały, były wyszarpywane.

Między 36., a 42. minutą trzy bramki rzucił Kumański i przy dobrej grze w obronie „Akademicy” wyszli na dwubramkowe prowadzenie (17:15), by znów po chwili je stracić (17:17).

W 53. minucie Hady rzucił bramkę z rzutu karnego i było 20:19 dla gospodarzy. Na chwilę. 120 sekund później to zespół z Katowic objął prowadzenie (20:21). Po raz kolejny jednak AZS UJK pokazał, że walczy do końca.

 W ostatnich pięciu minutach „Studenci” zagrali fantastycznie w obronie, nie pozwalając sobie rzucić bramki, a w ataku trafili trzykrotnie i wygrali ostatecznie bardzo ciężki pojedynek 23:21. Najwięcej bramek dla AZS-u rzucił Mateusz Kumański – 5.

Za tydzień kolejny mecz „Akademików” u siebie, gdy w ramach 15. kolejki rozgrywek podejmą u siebie rezerwy Azotów Puławy. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 17.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Anny Benicewicz-Miazgi.

II LIGA: AZS UJK Kielce - Gloria Katowice (23:21)

Archiwum galerii

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group