Jurecki: Czujemy w kościach trudy mistrzostw Europy

10-02-2016 15:02,
Krzysztof Węglarczyk

Terminarz nie rozpieszcza kieleckich piłkarzy ręcznych. Niecałe dwa tygodnie po zakończeniu Euro czas na powrót do rozgrywek Ligi Mistrzów i wyjazdowe starcie ze szwedzkim Kristianstad. - Na pewno zawodnicy, którzy byli na mistrzostwach Europy, czują w kościach trudy tego turnieju. Z drugiej strony większość z nas co roku gra na większych turniejach i jesteśmy przyzwyczajeni do tego zmęczenia - twierdzi rozgrywający Vive Tauronu Kielce, Michał Jurecki.

- Nasz zespół dobrze przygotował się do trwającego sezonu i cieszy mnie, że na każdym treningu widać jak łapiemy coraz większą koncentrację. Zdajemy sobie sprawę z tego po co tu jesteśmy i jakie cele stoją przed nami w Kielcach - dodaje popularny „Dzidzia”.

Zespół Kristianstad słynie z bardzo szybkiego tempa gry. Według kielczan jest to najgroźniejszy atut Szwedów. - To młoda i waleczna drużyna. Mimo tego że w tym sezonie zdobyła tylko cztery punkty w dziesięciu spotkaniach, to kilkukrotnie pokazywali sie z bardzo dobrej strony. W Barcelonie przez cały mecz grali jak równy z równym. W innych potyczkach również pokazywali handball na wysokim poziomie. Jak widać nie jest tak, że pojedziemy tam po łatwe dwa punkty - tłumaczy 31-latek.

W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami kielczanie byli o klasę lepsi od swojego szwedzkiego rywala i pewnie wygrali we własnej hali 35:27. - Można powiedzieć, ze dobrze odrobiliśmy prace domowa przed tamtym starciem. Znaliśmy ich atuty. Udało nam sie w ataku grać bardzo skutecznie, nie popełnialiśmy wielu błędów, co uniemożliwiło drużynie z Kristianstad uruchomić ich najgroźniejszy punkt, czyli kontratak. To zespól, który bazuje na dobrej obronie, skutecznej kontrze, a także bardzo szybkim środku. Na te elementy musimy być teraz uczuleni - podsumowuje kapitan Vive.

fot. Patryk Ptak

Wasze komentarze

bruno2016-02-10 23:02:12
Michał przestań się mazać. Trzeba być twardym. Jeżeli Ty już płaczesz to znaczy że reszta to już dętki.
Tomek2016-02-11 11:36:55
Michal wierze w Ciebie. Ty pociagniesz ta druzyne. Szkoda, ze Ivan odchodzi i ze Krzysiek Lijewski ostatnio gra i zachowuje sie jak panienka.

Projekt i wykonanie: CK Media Group