Strlek: Brąz będzie sukcesem

30-01-2016 00:32,
Wojciech Staniec

Pogromcy Polaków, Chorwaci nie zagrają w finale mistrzostw Europy. „Hrvatska” przegrała z Hiszpanią 29:33 i zagra o półfinały. Po tym pojedynku skrzydłowy Vive Tauronu Kielce, Manuel Strlek był niepocieszony. 

- To jest półfinał i trudno się gra takie mecze. Przez dwadzieścia minut graliśmy dobrze, mieliśmy przewagę. Później zagraliśmy słabo i Hiszpania na przerwę schodziła prowadząc czterema bramkami. Trudno było gonić ten wynik – ocenił Chorwat. - Hiszpania zagrała lepiej i musimy im pogratulować. Zagrali to co potrafią najlepiej. Walczyliśmy od pierwszej do ostatniej minuty. Musimy się skupić teraz i zdobyć brązowy medal. Trzeba się dobrze zregenerować i przygotować – dodać.

Zazwyczaj w Tauron Arenie Kraków królowali kibice z Polski. Teraz z bardzo fajnej strony pokazali się fani z Chorwacji, którzy przez cały mecz dopingowali swoich zawodników. - Musimy podziękować kibicom, którzy przyszli. Było ich dużo, na hali była piękna atmosfera. Szkoda, że przegraliśmy, bo przy nich byłoby fajnie wygrać – powiedział Strlek.

Chorwacja nie zagra o złoto, jednak rozegra mecz o brązowy medal. - To byłby duży sukces i będziemy o niego walczyć – nie kryje popularny „Manu”

Projekt i wykonanie: CK Media Group