W klubie będzie już spokojniej. Kibice powiedzą: sprawdzam

09-01-2016 22:57,
Wojciech Staniec II

W poniedziałek 11 stycznia do treningów powrócą piłkarze Korony Kielce i tego samego dnia wyjadą na pierwszy obóz przygotowawczy, który odbędzie się w Kleszczowie. Do tego czasu do zespołu dołączyć mają nowi zawodnicy. - Pracujemy nad tym, aby już obóz w Kleszczowie był takim, na którym będziemy mieli wszystkich zawodników. Założyliśmy sobie, że Kleszczów to priorytet, jeżeli chodzi o skompletowanie kadry – zapowiadał w rozmowie z naszym portalem pełnomocnik zarządu ds. sportowych, Arkadiusz Bilski.

Na tym stanowisku były kapitan Korony Kielce pracuje od roku. Praktycznie od początku swojej pracy musiał zmagać się z negatywnym wizerunkiem, który wypływał ze stolicy województwa świętokrzyskiego przy okazji każdej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, na której za każdym razem ważyło się dalsze istnienie klubu z koroną w herbie.

Wszyscy chyba pamiętają, jak wiele działo się wokół Korony na początku stycznia i w połowie czerwca. W takich warunkach trudno było przekonać kogokolwiek do gry w żółto - czerwonych barwach. Sam Bilski jednak cieszył się dobrą opinią wśród kibiców, co przypieczętował niezwykle udanym wystąpieniem na czerwcowej sesji w kieleckim Ratuszu.

- Zespół Korona Kielce, to zespół z charakterem. Ja to pamiętam i każdy tak to postrzegał. Od marca staramy się wyłonić taką grupę. Wcześniej było sporo zastrzeżeń co do zawodników. Nie chcę ich obrażać, nie w tych rzecz. Poniekąd dla tego też nie przedłużono z nimi kontraktów. Jestem w stanie to zmienić, mówię to z całą odpowiedzialnością: mogę zbudować zespół z charakterem i zawodnikami, którzy chcą coś osiągnąć - mówił.

Zadanie po części zostało zrealizowane, gdyż budowana naprędce przez Bilskiego drużyna wstydu nie przyniosła, a sam pełnomocnik broni się decyzją o wyborze szkoleniowca, gdyż zatrudnienie Marcina Brosza, to w dużej mierze jego zasługa.

Po ogromnych perturbacjach trudno było rzetelnie ocenić pracę Bilskiego. Działał on bowiem nie tylko w ograniczonych finansowo warunkach, ale też w ogromnym poczucie niepewności. Nie jest tajemnicą, że na ostatniej prostej propozycje kontraktów odrzucili: Piotr Grzelczak i Łukasz Sekulski, którzy ostatecznie trafili do Jagiellonii Białystok. Szyki pokrzyżowało też nagłe odejście Piotra Malarczyka.

W ostatnich dniach okienka transferowego klub udało się wzmocnić, ale bez wątpienia nie były to z góry zaplanowane transakcje, ale raczej doraźne łatanie dziur. Takiego rozwiązania wymagała jednak zaistniała sytuacja.

Przez ostatnie pół roku wiele się jednak zmieniło. Władzę w Radzie Miasta straciły opozycyjne dla Wojciecha Lubawskiego ugrupowania polityczne, a ich miejsce zajęły partie o wiele bardziej sprzyjającej włodarzowi Kielc. Pozwoliło to uniknąć awantur, jakie dotychczas towarzyszyły przekazaniu Koronie kolejnych pieniędzy. Mianowanie nowego Prezydium Rady Miasta zapewnia Koronie względny spokój, przynajmniej do najbliższych wyborów samorządowych.

Bilski ma więc doskonałą okazję, aby się wykazać i udanie wzmocnić zespół. Na przeszkodzie nie stoją mu już przeszkody organizacyjne. Może sukcesywnie realizować nakreślony w czasie rudny plan, oczywiście w miarę, ograniczonych i tak, możliwości finansowych. Kwestia tylko, czy dotrzyma słowa, do wyjazdu do Kleszczowa coraz mniej czasu.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rambo2016-01-09 23:31:49
Kiedy rozmawialiscie z Bilskim bo ta spiewke to Ja znam od dwoch tygodni
Darko2016-01-10 01:49:30
Niedługo taki mały dzień sądu dla Bilskiego i strategii obranej przez Paprockiego. Wiadomo, że za obecne pieniądze, które klub może zaoferować zawodnikowi ktoś super dobry do nas nie przyjdzie, ale jak trafią walczaki z charakterem, to będzie dobrze.

Z drugiej strony szkoda, że klub nie stara się pozyskać jakiegoś lokalnego sponsora na opłatę kontraktu dla piłkarza, jak to swego czasu było z Visnakovsem w Ruchu.
mks2016-01-10 08:47:24
Bilski tylko potrafi pięknie gadać a fakt jest taki ze ta funkcja go przerosła. Lada dzień będzie opowiadać bajeczki z kim to nie prowadził zaawansowanych rozmów itp licza się efekty marny dyrektorze a tych póki co brak. Najbardziej przeraza mnie to ze trener prosi i mówi o potrzebie wzmocnienia drużyny 3 zawodnikami i kimś za Wilusza bo tej drużynie brak rywalizacji a Bilski myśli ze jeden napastnik załatwi sprawę. To jest ostatni sezon Korony w elicie właśnie dzięki Bilski emu i Paprockiemu który nic nie potrafi załatwić.
yogi2016-01-10 09:34:17
Korona działa w trudnych warunkach finansowych.Ruch,Górnik to są bogacze.Człowiek bez kontaktów w środowisku,bierze to co mu podrzucą pseudomenagerzy.Miał sprowadzać młodych ambitnych.Niech się pochwali kogo mu się udało zakontraktować.Pawłowski ,Gabows to są podrzutki nie efekt jego działań.On nie ma żadnej wizji a jeśli nawet ma to nie potrafi jej zrealizować,chyba w ciągu tych kilkunastu godzin zdarzy się cud.
mks19732016-01-10 10:18:49
artykuł o niczym!
ck korona2016-01-10 10:21:55
dlaczego dtrektor sportowy udziela wywiadu ze do obozu w kieleszowie bedzie juz karda zespołu a budzimy sie z reka w nocniku chyba ze te wzmocnienia to z rezerw 3 ligowych beda . działanie celwe zeby zmiszczyc korone panie P.i B .PS. ratujcie ten klub
Michał O.2016-01-10 10:27:10
Transfery lubią ciszę, niegospodarność budżetem Korony też więc stulić mordy.
kielczanin2016-01-10 11:44:24
Bilski mniej gadania,a więcej roboty!Rób coś,bo na razie to inni się wzmacniają,a Korona nic!
fish2016-01-10 14:11:50
Transfery będą podpisane z końcem miesiąca.Każdy dzień zwłoki w założeniu 2 lub 3 zawodników to ogromne pieniądze,które zostaną w klubie.Jest jeden minus takiego działania,to wprowadzenie piłkarzy do zespołu....
piasek2016-01-10 14:17:50
Z takim pseudo prezesem i marnym dyrektorem spadek murowany. Cóż dla prezydenta ważniejsze są posadki znajomych niż dobro Korony
Michał2016-01-10 14:24:20
Artykuł poprawiający wizerunek. Nie róbcie z siebie tuby propagandowej klubu lub jego pracowników. Oceniać rzetelnie PO wykonanej pracy, a nie usprawiedliwiać przeszłości, przed weryfikującą przyszłością, czyli przed transferami na najbliższą rundę. Dobrze wykonana praca nie potrzebuje poklasku. Chyba, że macie na celu ukryć popełnione błędy i niewystarczające kompetencje. Mimo całej sympatii do Bilskiego, nikt mu nie kazał pełnić tej dziwnej funkcji w Koronie, wiedział w jak niestabilnej sytuacji przyjdzie mu pracować. Niestety czasem wygląda jak dziecko we mgle i głównie chodzi o własną organizacje pracy, sprzeczne informacje i działania. Robi wrażenie, że stale mu coś umyka. Jednak czas na oceny jeszcze nastąpi.
Kamil2016-01-10 14:53:50
Korona ma o wiele więcej możliwości niż ogólnie się przedstawia w mediach. Wystarczy policzyć ze od stycznia poprzedniego roku od miasta klub dostał 14,4 miliona złotych. To więcej niż cały budżet takiego Górnika Łęczna. A przecież do tych 14,4 mln trzeba dodać kasę od innych sponsorów i Canal+ wiec wychodzi około 25 milionów za rok! Ktoś powie ze kasa idzie na długi, racja ale taki Górnik Zabrze ma większe zaległości a jakoś Golanskiego zakontratował bez problemów. A dla nas niby był za drogi. Problem w Koronie jest w zarządzie i nie odpowiednich ludziach na pewnych stanowiskach. Niestety dopóki klub nie trafi w prywatne ręce to taki stan rzeczy się nie zmieni.
Papier2016-01-10 17:02:24
Poczekajcie, czas pokaże....
realista2016-01-10 17:23:45
Skoro tak oszczedzamy to niech prezes Paprocki zacznie od swojej pensji. Po co w klubie Bilski skoro efektów jego pracy nie widać już można zaoszczędzić kolejnych kilka tysięcy. Oby Paprocki przez to zalowanie na transfery nie spuścił klubu z ekstraklasy bo wtedy nie będzie już systematycznej kasy z cyfry a kielczanie stracą na lata piłkę w ekstraklasie.
Marek2016-01-10 17:32:44
Wcale nie dziwie się ze nikt tu nie chce grać przez co działaczom trudno.kogoś pozyskać wystarczy przypomnieć sobie jak potraktowano Stano Niedzielana Kiełba Golanskiego czy w jaki sposób niszczono Zbyszka i Sobola. Dodatkowo Bilski nie.liczy się w środowisku nie ma znajomości taki Rysiek Tarasiewicz potrafił za mała kasę namówić Carlosa czy Kapo a taki Bilski kogo namówi. ? Dopóki nie.zmieni się zarząd w klubie będzie taka wegetacja jak jest i pozostaje się modlić o cud czyli o utrzymanie Korony bo Bilski niszczy Korone
Adam2016-01-10 19:06:50
@Kamil
Z otrzymaną kasą od miasta jest TYLKO! jeden mały problem!
Jest ona na SPŁACENIE ZALEGŁOŚCI! a nie na bieżącą działalność. Doliczając przegrane sprawy w ZUS-ie (za kontrakty min. Golańskiego!) to znowu mamy długi!
Rambo2016-01-10 19:47:37
Niedziela uplywa a tu nadal cisza o transferach. Jutro oboz a wzmocnien zero. Bilu wracaj z orkiestry i dzialaj bo narazie tragicznie to wyglada
taczki dla Bilskiego2016-01-10 20:07:30
Ludzie co ten zarząd wyprawia gdzie są wzmocnienia co to.ma być. ? oni zniszczą nasz ukochany klub. Bilski miałem do Ciebie szacunek jako piłkarza teraz jesteś kolejna świnia przy korycie przez Ciebie Korona spadnie. Gdzie są wzmocnienia co Ty marne dyrektorze myślisz ze jeden napastnik wystarczy? Gdzie jest obrońca gdzie są pomocnicy gdzie w tej drużynie jest rywalizacja. ? promujesz sierpine bo masz układ z jego menadżerem jesteś zerem wynos się z Korony
arc2016-01-10 20:21:47
Trzeba szukac w nizszych ligach Piechna Bonin Kaczmarek to filary Korony wyciagieci z okregowek teraz tez mozna takich znalezc
Tomek2016-01-10 20:41:45
Czytalem, czytalem i nic sie konkretnego nie dowiedzialem.
Piszcie o konkretach w Koronie, a nie jakies bzdety.
typowy zapelniacz2016-01-10 23:13:38
jak macie pisac takie artykuly z dupy, to naprawde szkoda klawiatury
dommell2016-01-11 09:13:47
SPRAWDZAM!! poniedziałek rano 11 stycznia....i kto jedzie na ten obóz??
nn2016-01-11 09:39:22
Dopóki nie odprawą Trytki i Sobolewskiego ruchy transferowe będą pozorowane i werbalne. Kiepsko to rokuje gdy się tak pracuje...
krym2016-01-11 09:57:15
Panie Bilski, wzmocnienia mialy byc gotowe przed wyjazdem do Kleszczowa,tak pan obiecywal.Jak widac,dalej bla,bla,bla , a konkretow nie widac.Czy pan wraz z zarzadem macie juz wpisane w zakres swoich obowiazkow manipulowanie nami kibicami.Obiecanki w artykule niczego nie gwarantuja i nic nowego nie przynosza.Licza sie efekty i na nie my kibice czekamy.
Cicho! !!!!!2016-01-11 11:48:42
Zarząd śpi.
oj2016-01-11 12:33:52
Tj komentarz wyzej gdzies - nie wierze, ze w 1,2 i 3 lidze nie ma z 10 czy 15 zawodnikow w wieku 19-25, ktorzy mogliby przyjechac z pocalowaniem reki do Korony na testy czy sparingi, zeby mozna ich bylo zobaczyc. Logiczne, ze jak masz ambicje i grasz 3-4 sezon w 2 czy 3 lidze to chcialbys pojsc wyzej. No ale u nas ktos musialby zatankowac samochod i pojezdzic w sezonie po meczach takich lig, no a kto tam by tracil czas...
arczi2016-01-11 14:44:26
Nie wierzę Trytko w kadrze do Kleszczowa przecież to jest paranoja jakaś,mają mu dać jeszcze jedną szansę.
ck korona2016-01-11 14:49:51
WZMOCNIENIE///////////////////////////////////////// Trytko jedzie na onóz do kiekeszowa WILIUSZ ODSZEDŁ CEBULA MA propozycje z cracovi i zostaje w kielcach oto NASZE WZMOCNIENIA A TERAZ WWZZMMOOCCNNIIEENNIIAA dojada do kieleszowa CZYSTA KPINA TACZKI PANIE BILSKII
mks2016-01-11 14:57:27
Bilski wynos się za co ty bierzesz kasę
Kamil2016-01-11 20:41:58
Adam
Ja mam świadomość tego, że kasa idzie na spłatę zadłużenia. Cały czas mówi się że Korona miała około 5 milionów długów a dostała prawie 15... to albo ktoś kłamie albo te długi niesłychanie szybko rosną.
jork2016-01-12 19:52:18
nic tylko zebrac się przed meczem i kibicowac poza boiskiem dopuki nie rozpieprzą kliki waśatego i nie wywala paprockiego i z hukiem bilskiego............
kkk2016-01-21 15:49:38
Sprawdzam

Ostatnie wiadomości

Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Myślę, że bardzo cieszymy się z tego, że spokojnie rozwiązaliśmy mecz i nie daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele przestrzeni na pokazanie swoich umiejętności – powiedział po spotkaniu Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Uniknęliśmy tym samym długiej podróży do Kwidzyna, na czym też nam zależało, żeby móc w przyszłym tygodniu potrenować i przygotować się na kolejnego przeciwnika – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Szymon Wiaderny. Dzięki temu triumfowi mistrzowie Polski awansowali do 1/2 finału rozgrywek.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 21. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z SPR-em Pogonią Szczecin 27:28. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni ośmiu bramek.
– Warta niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, co będą chcieli grać i to nie jest drużyna, która stara się budować od tyłu, tylko dąży do strzelenia bramki najprostszymi środkami. To im się udało odbierając wysoko piłkę – komentuje Xavier Dziekoński, zawodnik kieleckiego klubu po meczu z Wartą.
Korona nie sprostała zadaniu w Grodzisku Wielkopolskim i przegrała z grającą tam na co dzień Wartą 0:1. – Nie wiem jak ocenić ten mecz. Wiedzieliśmy jaki jest ważny, jaka jest jego stawka. Chcieliśmy tutaj wygrać za wszelką cenę – stwierdza po meczu Marcel Pięczek, piłkarz kieleckiego klubu.
Industria Kielce rozegra w sobotę (13 kwietnia) drugi mecz ćwierćfinału Orlen Superligi. Jeśli „żółto-biało-niebiescy” wygrają starcie z MMTS-em awansują do kolejnej fazy rozgrywek.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu swój zespół chwalił trener gospodarzy Dawid Szwarga.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu wyraźnie niezadowolony z postawy swoich zawodników był trener drużyny gości Kamil Kuzera.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Rozstrzygającą bramkę w 10. minucie zdobył Adam Zrelák.
Industria Kielce organizuje wyjazd kibiców na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z S.C. Magdeburg.
Mikael Aggefors został nowym zawodnikiem S.C. Magdeburg. Wszystko za sprawą wykluczenia Nikoli Portnera z treningów i meczów niemieckiej ekipy.
Żółto-czerwoni przystępują do kolejnej ekstraklasowej rywalizacji. Zawodnicy Kamila Kuzery tym razem zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej NA ŻYWO, którą będziemy dla Was tworzyć prosto z Grodziska Wielkopolskiego.
Korona Kielce bez dłuższej chwili wytchnienia przystępuje do kolejnego meczu na najwyższym szczeblu rozgrywek, a więc do konfrontacji z Wartą Poznań. Potyczka o tyle istotna, bo komplet punktów może dać Koroniarzom nieco spokoju w kontekście walki o utrzymanie i jednocześnie uwikłać na dobre w tę rywalizację Wartę Poznań.
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Będzie to kolejny bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Ekstraklasie. Sprawdźmy więc czego kielczanie mogą spodziewać się po rywalu.
Industria Kielce zagra w drugim półfinale Orlen Pucharu Polski. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał dokładne godziny rozegrania meczów turnieju finałowego w Kaliszu.
Korona Kielce w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy pojedzie do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą Poznań. Będzie to bezpośredni pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli.
Podobnie jak 2 lata temu, w ćwierćfinale play-off Lotto Superligi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zagra z Polski Cukier Gwiazdą. Historia lubi się powtarzać i ponownie pierwszy mecz odbędzie się w Bydgoszczy, a drugi i decydujący – w Suchedniowie.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group