W klubie będzie już spokojniej. Kibice powiedzą: sprawdzam

09-01-2016 22:57,
Wojciech Staniec II

W poniedziałek 11 stycznia do treningów powrócą piłkarze Korony Kielce i tego samego dnia wyjadą na pierwszy obóz przygotowawczy, który odbędzie się w Kleszczowie. Do tego czasu do zespołu dołączyć mają nowi zawodnicy. - Pracujemy nad tym, aby już obóz w Kleszczowie był takim, na którym będziemy mieli wszystkich zawodników. Założyliśmy sobie, że Kleszczów to priorytet, jeżeli chodzi o skompletowanie kadry – zapowiadał w rozmowie z naszym portalem pełnomocnik zarządu ds. sportowych, Arkadiusz Bilski.

Na tym stanowisku były kapitan Korony Kielce pracuje od roku. Praktycznie od początku swojej pracy musiał zmagać się z negatywnym wizerunkiem, który wypływał ze stolicy województwa świętokrzyskiego przy okazji każdej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, na której za każdym razem ważyło się dalsze istnienie klubu z koroną w herbie.

Wszyscy chyba pamiętają, jak wiele działo się wokół Korony na początku stycznia i w połowie czerwca. W takich warunkach trudno było przekonać kogokolwiek do gry w żółto - czerwonych barwach. Sam Bilski jednak cieszył się dobrą opinią wśród kibiców, co przypieczętował niezwykle udanym wystąpieniem na czerwcowej sesji w kieleckim Ratuszu.

- Zespół Korona Kielce, to zespół z charakterem. Ja to pamiętam i każdy tak to postrzegał. Od marca staramy się wyłonić taką grupę. Wcześniej było sporo zastrzeżeń co do zawodników. Nie chcę ich obrażać, nie w tych rzecz. Poniekąd dla tego też nie przedłużono z nimi kontraktów. Jestem w stanie to zmienić, mówię to z całą odpowiedzialnością: mogę zbudować zespół z charakterem i zawodnikami, którzy chcą coś osiągnąć - mówił.

Zadanie po części zostało zrealizowane, gdyż budowana naprędce przez Bilskiego drużyna wstydu nie przyniosła, a sam pełnomocnik broni się decyzją o wyborze szkoleniowca, gdyż zatrudnienie Marcina Brosza, to w dużej mierze jego zasługa.

Po ogromnych perturbacjach trudno było rzetelnie ocenić pracę Bilskiego. Działał on bowiem nie tylko w ograniczonych finansowo warunkach, ale też w ogromnym poczucie niepewności. Nie jest tajemnicą, że na ostatniej prostej propozycje kontraktów odrzucili: Piotr Grzelczak i Łukasz Sekulski, którzy ostatecznie trafili do Jagiellonii Białystok. Szyki pokrzyżowało też nagłe odejście Piotra Malarczyka.

W ostatnich dniach okienka transferowego klub udało się wzmocnić, ale bez wątpienia nie były to z góry zaplanowane transakcje, ale raczej doraźne łatanie dziur. Takiego rozwiązania wymagała jednak zaistniała sytuacja.

Przez ostatnie pół roku wiele się jednak zmieniło. Władzę w Radzie Miasta straciły opozycyjne dla Wojciecha Lubawskiego ugrupowania polityczne, a ich miejsce zajęły partie o wiele bardziej sprzyjającej włodarzowi Kielc. Pozwoliło to uniknąć awantur, jakie dotychczas towarzyszyły przekazaniu Koronie kolejnych pieniędzy. Mianowanie nowego Prezydium Rady Miasta zapewnia Koronie względny spokój, przynajmniej do najbliższych wyborów samorządowych.

Bilski ma więc doskonałą okazję, aby się wykazać i udanie wzmocnić zespół. Na przeszkodzie nie stoją mu już przeszkody organizacyjne. Może sukcesywnie realizować nakreślony w czasie rudny plan, oczywiście w miarę, ograniczonych i tak, możliwości finansowych. Kwestia tylko, czy dotrzyma słowa, do wyjazdu do Kleszczowa coraz mniej czasu.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rambo2016-01-09 23:31:49
Kiedy rozmawialiscie z Bilskim bo ta spiewke to Ja znam od dwoch tygodni
Darko2016-01-10 01:49:30
Niedługo taki mały dzień sądu dla Bilskiego i strategii obranej przez Paprockiego. Wiadomo, że za obecne pieniądze, które klub może zaoferować zawodnikowi ktoś super dobry do nas nie przyjdzie, ale jak trafią walczaki z charakterem, to będzie dobrze.

Z drugiej strony szkoda, że klub nie stara się pozyskać jakiegoś lokalnego sponsora na opłatę kontraktu dla piłkarza, jak to swego czasu było z Visnakovsem w Ruchu.
mks2016-01-10 08:47:24
Bilski tylko potrafi pięknie gadać a fakt jest taki ze ta funkcja go przerosła. Lada dzień będzie opowiadać bajeczki z kim to nie prowadził zaawansowanych rozmów itp licza się efekty marny dyrektorze a tych póki co brak. Najbardziej przeraza mnie to ze trener prosi i mówi o potrzebie wzmocnienia drużyny 3 zawodnikami i kimś za Wilusza bo tej drużynie brak rywalizacji a Bilski myśli ze jeden napastnik załatwi sprawę. To jest ostatni sezon Korony w elicie właśnie dzięki Bilski emu i Paprockiemu który nic nie potrafi załatwić.
yogi2016-01-10 09:34:17
Korona działa w trudnych warunkach finansowych.Ruch,Górnik to są bogacze.Człowiek bez kontaktów w środowisku,bierze to co mu podrzucą pseudomenagerzy.Miał sprowadzać młodych ambitnych.Niech się pochwali kogo mu się udało zakontraktować.Pawłowski ,Gabows to są podrzutki nie efekt jego działań.On nie ma żadnej wizji a jeśli nawet ma to nie potrafi jej zrealizować,chyba w ciągu tych kilkunastu godzin zdarzy się cud.
mks19732016-01-10 10:18:49
artykuł o niczym!
ck korona2016-01-10 10:21:55
dlaczego dtrektor sportowy udziela wywiadu ze do obozu w kieleszowie bedzie juz karda zespołu a budzimy sie z reka w nocniku chyba ze te wzmocnienia to z rezerw 3 ligowych beda . działanie celwe zeby zmiszczyc korone panie P.i B .PS. ratujcie ten klub
Michał O.2016-01-10 10:27:10
Transfery lubią ciszę, niegospodarność budżetem Korony też więc stulić mordy.
kielczanin2016-01-10 11:44:24
Bilski mniej gadania,a więcej roboty!Rób coś,bo na razie to inni się wzmacniają,a Korona nic!
fish2016-01-10 14:11:50
Transfery będą podpisane z końcem miesiąca.Każdy dzień zwłoki w założeniu 2 lub 3 zawodników to ogromne pieniądze,które zostaną w klubie.Jest jeden minus takiego działania,to wprowadzenie piłkarzy do zespołu....
piasek2016-01-10 14:17:50
Z takim pseudo prezesem i marnym dyrektorem spadek murowany. Cóż dla prezydenta ważniejsze są posadki znajomych niż dobro Korony
Michał2016-01-10 14:24:20
Artykuł poprawiający wizerunek. Nie róbcie z siebie tuby propagandowej klubu lub jego pracowników. Oceniać rzetelnie PO wykonanej pracy, a nie usprawiedliwiać przeszłości, przed weryfikującą przyszłością, czyli przed transferami na najbliższą rundę. Dobrze wykonana praca nie potrzebuje poklasku. Chyba, że macie na celu ukryć popełnione błędy i niewystarczające kompetencje. Mimo całej sympatii do Bilskiego, nikt mu nie kazał pełnić tej dziwnej funkcji w Koronie, wiedział w jak niestabilnej sytuacji przyjdzie mu pracować. Niestety czasem wygląda jak dziecko we mgle i głównie chodzi o własną organizacje pracy, sprzeczne informacje i działania. Robi wrażenie, że stale mu coś umyka. Jednak czas na oceny jeszcze nastąpi.
Kamil2016-01-10 14:53:50
Korona ma o wiele więcej możliwości niż ogólnie się przedstawia w mediach. Wystarczy policzyć ze od stycznia poprzedniego roku od miasta klub dostał 14,4 miliona złotych. To więcej niż cały budżet takiego Górnika Łęczna. A przecież do tych 14,4 mln trzeba dodać kasę od innych sponsorów i Canal+ wiec wychodzi około 25 milionów za rok! Ktoś powie ze kasa idzie na długi, racja ale taki Górnik Zabrze ma większe zaległości a jakoś Golanskiego zakontratował bez problemów. A dla nas niby był za drogi. Problem w Koronie jest w zarządzie i nie odpowiednich ludziach na pewnych stanowiskach. Niestety dopóki klub nie trafi w prywatne ręce to taki stan rzeczy się nie zmieni.
Papier2016-01-10 17:02:24
Poczekajcie, czas pokaże....
realista2016-01-10 17:23:45
Skoro tak oszczedzamy to niech prezes Paprocki zacznie od swojej pensji. Po co w klubie Bilski skoro efektów jego pracy nie widać już można zaoszczędzić kolejnych kilka tysięcy. Oby Paprocki przez to zalowanie na transfery nie spuścił klubu z ekstraklasy bo wtedy nie będzie już systematycznej kasy z cyfry a kielczanie stracą na lata piłkę w ekstraklasie.
Marek2016-01-10 17:32:44
Wcale nie dziwie się ze nikt tu nie chce grać przez co działaczom trudno.kogoś pozyskać wystarczy przypomnieć sobie jak potraktowano Stano Niedzielana Kiełba Golanskiego czy w jaki sposób niszczono Zbyszka i Sobola. Dodatkowo Bilski nie.liczy się w środowisku nie ma znajomości taki Rysiek Tarasiewicz potrafił za mała kasę namówić Carlosa czy Kapo a taki Bilski kogo namówi. ? Dopóki nie.zmieni się zarząd w klubie będzie taka wegetacja jak jest i pozostaje się modlić o cud czyli o utrzymanie Korony bo Bilski niszczy Korone
Adam2016-01-10 19:06:50
@Kamil
Z otrzymaną kasą od miasta jest TYLKO! jeden mały problem!
Jest ona na SPŁACENIE ZALEGŁOŚCI! a nie na bieżącą działalność. Doliczając przegrane sprawy w ZUS-ie (za kontrakty min. Golańskiego!) to znowu mamy długi!
Rambo2016-01-10 19:47:37
Niedziela uplywa a tu nadal cisza o transferach. Jutro oboz a wzmocnien zero. Bilu wracaj z orkiestry i dzialaj bo narazie tragicznie to wyglada
taczki dla Bilskiego2016-01-10 20:07:30
Ludzie co ten zarząd wyprawia gdzie są wzmocnienia co to.ma być. ? oni zniszczą nasz ukochany klub. Bilski miałem do Ciebie szacunek jako piłkarza teraz jesteś kolejna świnia przy korycie przez Ciebie Korona spadnie. Gdzie są wzmocnienia co Ty marne dyrektorze myślisz ze jeden napastnik wystarczy? Gdzie jest obrońca gdzie są pomocnicy gdzie w tej drużynie jest rywalizacja. ? promujesz sierpine bo masz układ z jego menadżerem jesteś zerem wynos się z Korony
arc2016-01-10 20:21:47
Trzeba szukac w nizszych ligach Piechna Bonin Kaczmarek to filary Korony wyciagieci z okregowek teraz tez mozna takich znalezc
Tomek2016-01-10 20:41:45
Czytalem, czytalem i nic sie konkretnego nie dowiedzialem.
Piszcie o konkretach w Koronie, a nie jakies bzdety.
typowy zapelniacz2016-01-10 23:13:38
jak macie pisac takie artykuly z dupy, to naprawde szkoda klawiatury
dommell2016-01-11 09:13:47
SPRAWDZAM!! poniedziałek rano 11 stycznia....i kto jedzie na ten obóz??
nn2016-01-11 09:39:22
Dopóki nie odprawą Trytki i Sobolewskiego ruchy transferowe będą pozorowane i werbalne. Kiepsko to rokuje gdy się tak pracuje...
krym2016-01-11 09:57:15
Panie Bilski, wzmocnienia mialy byc gotowe przed wyjazdem do Kleszczowa,tak pan obiecywal.Jak widac,dalej bla,bla,bla , a konkretow nie widac.Czy pan wraz z zarzadem macie juz wpisane w zakres swoich obowiazkow manipulowanie nami kibicami.Obiecanki w artykule niczego nie gwarantuja i nic nowego nie przynosza.Licza sie efekty i na nie my kibice czekamy.
Cicho! !!!!!2016-01-11 11:48:42
Zarząd śpi.
oj2016-01-11 12:33:52
Tj komentarz wyzej gdzies - nie wierze, ze w 1,2 i 3 lidze nie ma z 10 czy 15 zawodnikow w wieku 19-25, ktorzy mogliby przyjechac z pocalowaniem reki do Korony na testy czy sparingi, zeby mozna ich bylo zobaczyc. Logiczne, ze jak masz ambicje i grasz 3-4 sezon w 2 czy 3 lidze to chcialbys pojsc wyzej. No ale u nas ktos musialby zatankowac samochod i pojezdzic w sezonie po meczach takich lig, no a kto tam by tracil czas...
arczi2016-01-11 14:44:26
Nie wierzę Trytko w kadrze do Kleszczowa przecież to jest paranoja jakaś,mają mu dać jeszcze jedną szansę.
ck korona2016-01-11 14:49:51
WZMOCNIENIE///////////////////////////////////////// Trytko jedzie na onóz do kiekeszowa WILIUSZ ODSZEDŁ CEBULA MA propozycje z cracovi i zostaje w kielcach oto NASZE WZMOCNIENIA A TERAZ WWZZMMOOCCNNIIEENNIIAA dojada do kieleszowa CZYSTA KPINA TACZKI PANIE BILSKII
mks2016-01-11 14:57:27
Bilski wynos się za co ty bierzesz kasę
Kamil2016-01-11 20:41:58
Adam
Ja mam świadomość tego, że kasa idzie na spłatę zadłużenia. Cały czas mówi się że Korona miała około 5 milionów długów a dostała prawie 15... to albo ktoś kłamie albo te długi niesłychanie szybko rosną.
jork2016-01-12 19:52:18
nic tylko zebrac się przed meczem i kibicowac poza boiskiem dopuki nie rozpieprzą kliki waśatego i nie wywala paprockiego i z hukiem bilskiego............
kkk2016-01-21 15:49:38
Sprawdzam

Ostatnie wiadomości

W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. Będzie to okazja na zdobycie cennych punktów oraz podziękowanie ważnej dla kieleckiego klubu osoby.
Już jutro, przy pełnym stadionie, Korona Kielce zmierzy się z wicemistrzem Polski, Legią Warszawa. Po słabszym spotkaniu w Zabrzu, jest spore pole do poprawy. Na pewno cieszy fakt, że do składu wróci Yoav Hofmaister, który jest dla kielczan kluczowym ogniwem i motorem napędowym.
Jak poinformowano w czwartkowe popołudnie, z rady nadzorczej Korony Kielce odwołany został Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Prawdopodobnie celem kieleckiej władzy stał się Łukasz Jabłoński, który według mediów na dniach ma przestać pełnić funkcję prezesa klubu. Wszystko to dzieje się w przeddzień spotkania z Legią Warszawa, które Koronę Kielce czeka już w niedzielę.
Koniec zimy to dobry czas na uzupełnienie wiosennej garderoby. Ciepłe i długie dni rozpoczną się już niebawem, jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jednym z elementów garderoby, nad którym zastanawiamy się najdłużej, jest kurtka. Czy warto wybrać model sportowy?
Andreas Wolff został nominowany do nagrody najlepszego zawodnika 2023 roku w plebiscycie Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).
Niestety, ostatnie wydarzenia związane z roszadami w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A. nieco rozmydliły fakt, że już w niedzielę Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arenie z Legią Warszawa. Nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Do sprzedaży trafiły ostatnie wejściówki!
Na czwartek 29 lutego zaplanowano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Kielce w sprawie Korony Kielce zainicjowana przez rajców PiS. Politycy zaangażowali się w powstrzymanie dalszych zmian w kieleckim klubie. – Wszystkie decyzje są związane ze środowiskiem Bogdana Wenty i to on ponosi za nie odpowiedzialność – komentuje Marcin Stępniewski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Kielce.
Nie milkną echa czwartkowej decyzji o zmianach w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A.. Wczoraj informowaliśmy o komunikatach wystosowanych przez lokalnych polityków, a dziś do tego grona dołączają samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości.
Szymon Marciniak będzie sędzią meczu Korona Kielce – Legia Warszawa w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla arbitra pochodzącego z Płocka będzie to trzeci poprowadzony mecz „żółto-czerwonych” w sezonie.
Kilkadziesiąt godzin temu szczypiorniści Industrii Kielce poznali dokładne terminy marcowych meczów Orlen Superligi. Teraz doszło do zmiany kontrowersyjnej godziny rozegrania klasyku z Orlenem Wisłą Płock.
W czwartek zapadła decyzja o odwołaniu z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika. Wszystko wskazuje na to, że celem władz miasta jest usunięcie ze stanowiska prezesa Łukasz Jabłońskiego. Ratusz w piątkowym komunikacie odniósł się do sprawy.
Trener Kamil Kuzera na konferencji przed spotkaniem z Legią Warszawa szeroko odniósł się do nasilonej krytyki, z którą w ostatnich dniach spotykają się zawodnicy i sztab szkoleniowy Korony Kielce.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. – W niedzielę będzie wysokie tempo gry i dużo walki. Przeciwnicy mają dobrych zawodników, którzy indywidualnie potrafią rozwiązać sytuacje – powiedział przed niedzielnym starciem Jewgienij Szykawka, napastnik Korony Kielce.
W czwartek z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej odwołany został Piotr Dulnik. Zmiany zainicjowane przez prezydenta Bogdana Wentę mają na celu zdymisjonowanie prezesa Łukasza Jabłońskiego. – Nie da się przejść obojętnie wobec tego, co się wydarzyło – powiedział szkoleniowiec Kamil Kuzera.
– Korona zdecydowanie jest w stanie to wygrać, tym bardziej że gramy na naszym stadionie. Ostatnie mecze ligowe z Legią pokazały, że możemy z nią rywalizować także na jej stadionie i tam napędzić jej strachu. Pokazał to też mecz pucharowy. Stać nas na wygraną z każdym w tej lidze. Nie jesteśmy na straconej pozycji – mówi przed spotkaniem z warszawskim klubem trener Kamil Kuzera.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Teraz czy wygramy resztę spotkań, czy nie, możemy być szóści. Musimy wygrać oba mecze: z Kolstad oraz w Aalborgu – powiedział po spotkaniu Sandro Mestrić, bramkarz mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Liczne błędy w ofensywie i nieprzygotowane pozycje rzutowe powodowały kontrataki PSG, które ostatecznie zamknęły ten mecz – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Paris-Saint Germain 26:35. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Szymon Sićko.
W czwartek Piotr Dulnik został odwołany z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce. Pożegnano również jej dotychczasowego członka, Jakuba Kilarskiego. Wszystko wskazuje na to, że lada dzień ze stanowiskiem prezesa pożegna się również Łukasz Jabłoński.
Piotr Dulnik prezes Suzuki Motor Poland nie jest już przewodniczącym rady nadzorczej Korony S.A. spółki zarządzającej ekstraklasową Koroną Kielce. O zmianach poinformował prezes klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Industria Kielce podała skład na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów z Paris-Saint Germain. W kadrze zabrakło miejsca dla Nicoli Tournata, który doznał urazu.
Zawodnicy Industrii Kielce poznali dokładny termin drugiej Świętej Wojny w sezonie. Ligowe władze podały także kiedy zakończy się faza zasadnicza Orlen Superligi.
Wielokrotny mistrz Polski, aktualny lider tabeli oraz co ciekawe, lider tabeli wszechczasów Fogo Futsal Ekstraklasy. To tylko niektóre z wyrażeń opisujących Rekord Bielsko-Biała, rywala Moravii Tompawex Obice w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Ekipa spod Kielc robiła, co mogła, ale ostatecznie zakończyła ten mecz wyraźną porażką.
W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski Industria Kielce zagra we własnej hali z Corotop Gwardią Opole. Gwardziści w 1/8 finału wyeliminowali ARGED Redbud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.
Na początku lutego poinformowaliśmy, że województwo świętokrzyskie będzie nadal promowane przez Industrię Kielce, za co mistrzowie Polski otrzymali 600 tysięcy złotych. Dziś umowę z samorządem podpisała także Korona Kielce.
Trzech zawodników Industrii Kielce zostało powołanych przez Marcina Lijewskiego na marcowe zgrupowanie kadry narodowej. „Biało-czerwoni" rozegrają dwumecz z Serbią.
Korona Kielce poinformowała, że firma 4F pozostanie na kolejne trzy lata partnerem technicznym zespołu. Nowa umowa będzie więc obowiązywać do końca sezonu 2026/2027.
Najbliższy mecz Korony Kielce z Legią Warszawa może odbyć się przy udziale kompletu publiczności. Na cztery dni przed spotkaniem w systemie biletowym klubu pozostało zaledwie ponad trzy tysiące wejściówek.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. Czy Stade Pierre de Coubertin w końcu okaże się szczęśliwa dla mistrzów Polski?
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Do zwycięstwa w Paryżu potrzebujemy dobrej gry, małej liczby błędów zarówno w ataku jak i w obronie – powiedział przed spotkaniem Dylan Nahi, zawodnik „żółto-biało-niebieskich”.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group