Brosz: Brakowało dzisiaj na boisku Cabrery

02-11-2015 20:25,
top

Chcieliśmy dzisiaj zapunktować. Nie mówiliśmy o tym przed meczem, żeby nie budować napięcia, ale to tkwi w świadomości. 7 tysięcy kibiców, którzy wspierają nas od pierwszej do ostatniej minuty, chcą oglądać zwycięstwa. Wiemy, że nie spełniamy ich oczekiwań – mówił po przegranej z Termaliką trener Korony, Marcin Brosz.

Piotr Mandrysz (trener Termaliki): Jak to się mówi, do 3 razy sztuka. Dwa razy gościłem w Kielcach z Termaliką, gdy odbywaliśmy gry kontrolne i obie przegrałem. Teraz najważniejszy mecz udało się wygrać, co mnie bardzo cieszy. Myślę, że spotkanie miało dwie odmienne połówki. Pierwsza to nasza bardzo dobra gra, mieliśmy wszystko pod kontrolą. Strzeliliśmy gola w szczęśliwy sposób, bo po rykoszecie, ale mieliśmy jeszcze 3 doskonałe sytuacje. Gdybyśmy zdobyli w nich bramki, zamknęlibyśmy mecz do przerwy. A tak niepotrzebnie zaserwowaliśmy sobie nerwową drugą połowę.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że Korona rzuci się na nas po przerwie i tak było. Dobrze, że przetrzymaliśmy napór gospodarzy, mimo że gra głównie toczyła się na naszej połowie. Cieszy to, że wyprowadzaliśmy groźne kontry, szkoda że nie udało się podwyższyć po jednej z nich prowadzenia. Ale tak prawdę powiedziawszy, to nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ważne, że wygraliśmy. Mamy 19 punktów na koncie, to dobry, żeby nie powiedzieć bardzo dobry, bilans. Pokazaliśmy w Kielcach po raz kolejny, że potrafimy grać w piłkę.

Marcin Brosz (trener Korony): Bardzo zależało nam na tym, żeby zapunktować w tym spotkaniu. Żeby zdobyć 3 punkty. I było to widać na boisku, zwłaszcza w drugiej połowie. Moi piłkarze walczyli, chcieli zmienić niekorzystny obraz po pierwszej części spotkania. Bo wtedy zanotowaliśmy dużo strat, przegrywaliśmy w środku boiska, byliśmy niedokładni. Konsekwencją takiej gry była stracona bramka.

Ale w drugich 45 minutach oddaliśmy aż 18 strzałów, z czego ponad 10 w światło bramki. Jesteśmy niepocieszeni. Potrzebowaliśmy impulsu. Mieliśmy sytuacje – albo po naszych przemyślanych atakach, albo odbiorach na połowie przeciwnika. Liczyliśmy na tego gola i na to, że poniesie on nas ku jeszcze lepszej grze.

Próbował Przemek Trytko, próbował Michał Przybyła... Ale nie ma co ukrywać, że absencja Cabrery była widoczna. Gdzieś tam brakowało wykończenia. Skrajni pomocnicy próbowali, napastnicy też, ale byli nieskuteczni lub na posterunku stał Nowak.  Potem były stałe fragmenty gry, próby naszych środkowych obrońców. Ale to trudne okazje, bardzo sytuacyjne.

Zdecydowanie ważniejsze były dwie sytuacje z początku drugiej połowy. Najpierw, bodajże w 47. minucie strzelał Fertovs, ale obrona gości zapobiegła utracie bramki. A potem sytuacja Marcina, gdy atakowaliśmy 3 na 1. I to są sytuacje, które powinny nam dać nadzieję.

Czemu lepiej wyglądało to na wyjazdach? W Gliwicach i Wrocławiu graliśmy bliżej siebie, teraz formacje były zbyt daleko od siebie. I dlatego przegraliśmy w środku pola pierwszą połowę. Potem, po wejściu Fertovsa, wyglądało to lepiej. Najgorszy fragment zanotowaliśmy po stracie gola. To było 10 minut, przez które nie graliśmy tego, co powinniśmy.

Chcieliśmy dzisiaj zapunktować. Nie mówiliśmy o tym przed meczem, żeby nie budować napięcia, ale to tkwi w świadomości. 7 tysięcy kibiców, którzy wspierają nas od pierwszej do ostatniej minuty, chcą oglądać zwycięstwa. Wiemy, że nie spełniamy ich oczekiwań. Staramy się robić wszystko, by upragnione 3 punkty zostały w Kielcach... Teraz czekają nas kolejne dwa mecze wyjazdowe, dlatego tym mocniej chcieliśmy dzisiaj wygrać. Żałujemy niezmiernie...

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

bodzio2015-11-02 20:58:03
Panie Trenerze dzisiaj brakowało wszystkiego a nie Cabrery, bez szybkości,bez celnych podań,nie udolne przyjęcia,brak zupełny szybkiego podawania a wreszcie bardzo celne podawanie piłki do bramkarza gości,nawet nie musiał wykonaćnajmniejszego ruchu zeby złapac piłkę......okropne nieudolnosc Trytki na najwyższym poziomie.
gnom2015-11-02 20:58:40
Jeśli Cabrera, który nie strzelił jeszcze bramiki z gry, grając ostatnio non stop ma być zbawieniem dla naszego ataku to czarno to widzę. Trzeba zmienić znacznie więcej, przede wszystkim zawodników, którzy nie nadają się do gry kombinacyjnej bo po prostu na boisku nie myślą jak Sierpina, Aankur, Grzelak. Na wyjazdach dają radę bo tam trzeba przede wszystkim szybko biegać i przerywać. U siebie już trzeba myśleć i kończy się tak jak dziś.
Kibicie2015-11-02 21:03:51
My też żałujemy niezmiernie.
kielczanin2015-11-02 21:07:00
Hiszpan jest tak samo cienki jak reszta tej hołoty!
Pjj2015-11-02 21:23:30
Osiemnaście strzałów "na alibi", tak naprawdę ani jeden nie był żadnym zagrożeniem a większość to podania do bramkarza. To niestety nie jest przypadek, że Korona strzeliła jedenaście bramek w czternastu meczach.
masakra2015-11-02 21:39:38
niestety idac na necz oczekujesz przynajmniej walki a tu nic zero ambicji prawie 7 tysiecy ludzi na stadionie i padaka totalna szanujcie tych co jeszcze ida i płaca pieniadze za ta zenade
eajr2015-11-02 21:59:34
Brosz -co ty bredzisz???
Może ciebie brakowało-to ty decydujesz kto na boisku.
Drewniak Trytko powinien być już dawno w odstawce jak PO
lew2015-11-02 22:01:08
Panie Brosz! Litości... Kim jest Cabrera?! Ten mecz to jedna wielka farsa! Bilski nieudaczniku szykuj wzmocnienia! Paprocki jakbyś miał jaja to na następny mecz kibice powinni wejść za "złotówkę". Tego się oglądać nie da i żeby za to jeszcze płacić!
CKT2015-11-02 22:13:28
Panie trenerze a ja mam pytanie-co piłkarze robią na treningach.??? Patrząc na to jak piłkę przyjmuje Trytko czy Jovanovic tak JOVANOVIC !! mam wrażenie, że to są gracze z okręgówki (przepraszam tych piłkarzy). Nie potrafią przyjąć tak piłki żeby została im przy nodze !!! No to już mamy plan treningów do końca roku. !!!!
tokarczyk2015-11-03 07:46:38
Kiedy zobaczyłem w wyjściowym Trytkę,Sierpine i Aankoura to wiedziałem,że będzie niedobrze.Nie chcę więcej tego komentować ale powtórzę Sierpina to piłkarzyk,którego jak już wielokrotnie pisałem przeproszę na tym forum jak zanotuje asystę lub zdobędzie bramkę czyli nigdy.
widz2015-11-03 08:18:49
Na mecze wyjazdowe mamy komplet - od paprockiego do ławki (tam trzeba umieć tylko przeszkadzać) ale u siebie już potrzeba głowy to może przydałby się inny trener. I dużo głosów mówi -Kapo- ale on by tu sam nie wygrał - choćby się zesrał .To bilski i paprocki powinni wszystkim płacić za wejściówki
n1ck2015-11-03 10:15:23
Ludzie ! oglądaliście w ogóle mecz ? Dawno nie widziałem takiego tempa w e-klasie, jak było wczoraj ! Sytuacji było co nie miara, niedokładności też ale gra wygląda dobrze ! potrzeba nam napastnika ! i Ankur na ławce bo on blokuje się psychicznie... na treningach wygląda ok, ale na meczach się blokuje.. Cabrera to typowa "10" człowiek, który bardzo dużo widzi, dobrze rozgrywa i wraca po piłe, szuka gry.. "znafcy" do piaskownicy
widzu2015-11-03 11:12:19
Matko jedyna kochana, Brosz załamujesz mnie, absencja Cabrery była widoczna Ten chłopak się jeszcze nie pokazał w tych meczach, w których grał. Jego poziom jest podobny do Aankoura po za tym, że są słabi, to obydwaj nie rozumieją dlaczego sa wystawiani na tych pozycjach. Co się dzieje z Cebulą, dlaczego gra końcówki?
Staszku2015-11-03 12:40:42
Brosz jest mistrzem świata skoro ugrał tą drewnianą zgrają 20pkt
Rabbus2015-11-03 16:42:08
Jak zwykle wiecznie niezadowoleni malkontenci , produkują się na forum. Miejsce które zajmujemy jest olbrzymim sukcem, biorąc pod uwagę w jakich okolicznościach budowany był zespół. Popatrzcie na naszych majstrów i pucharowiczów. Tam mogą narzekać. A u nas każde miejsce nad krechą jest ok.
Nie rozumiem tylko co dolega Przybyle , że wystawiony został inwalida Trytko?
robocop2015-11-03 17:39:17
Trytko zmien zawod poki nie jest za pozno.
krym2015-11-03 17:46:49
Brosz nic nowego z tym skladem nie wymysli. I tak ze klasuja sie jak narazie w pirwszej osemce. Potrzebne sa wzmocnienia i do przerwy zimowej nic sie nie zmieni.Problem glowny, to brak sponsora z prawdziwego zdazenia i nic sie w tym temacie nie zmienilo.Wasaty igra z klubem i kibicami.Ciekawe jak dlugo?
Bilski ma układ z menadżerem Sierpiny2015-11-03 18:26:33
Paprocki następny mecz bilety za złotówkę bo nie da się tego oglądać. Bilski nieudaczniku zobacz co zrobiłeś ta drużyna nie ma atutow w ofensywie a twój pupilek sierpina z którego menadżerem masz układ nie nadaje się do ekstraklasy. Na układy nie ma rady. Wynos się z klubu amatorze.
obiektywny2015-11-04 09:54:15
Sie przyje... tego Sierpiny.. Jeden z najlepszych na boisku prawie w każdym meczu, ile głów tyle znawców.. zajmijcie się czymś innym. Sami specjaliści na tym forum..

Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.