Szwedom podobało się w Kielcach. Ericson: Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków

08-09-2015 20:20,
Marcin Długosz

Z kilkudniowego pobytu swojego zespołu w Kielcach bardzo zadowolony był selekcjoner reprezentacji Szwecji U-21, Hakan Ericson. Wizytę Szwedów w Polsce podsumował zremisowany 0:0 na Kolporter Arenie sparing z biało-czerwonymi. – Bardzo podobał nam się stadion przy ulicy Szczepaniaka, a także ten, na którym rozegraliśmy mecz. Dobra była również baza noclegowa – zachwalał szkoleniowiec młodzieżowych mistrzów Europy.

Hakan Ericson (selekcjoner reprezentacji Szwecji U-21):
Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków treningowych, jakie zastaliśmy w Kielcach. Bardzo podobał nam się stadion przy ulicy Szczepaniaka, a także ten, na którym rozegraliśmy mecz. Dobra była również baza noclegowa. Jeśli chodzi o samo spotkanie, nasza drużyna zmierzyła się z dobrym rywalem, jakim jest Polska. Wynik to odzwierciedla. Chciałbym zwrócić uwagę na problemy przy podaniach prostopadłych do napastników oraz na te obrony. Chciałbym usprawnić jej przesunięcie, żeby nadać prędkość całemu procesowi kreowania akcji. Jesteśmy zadowoleni zwłaszcza z ostatniej godziny gry. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Do pełni szczęścia, poza strzeloną bramką, zabrakło mi większej ilości sytuacji bramkowych.

Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji Polski U-21):
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zweryfikować dziś nasze umiejętności z bardzo dobrym przeciwnikiem. To spotkanie było skrojone w sam raz na nasze potrzeby. Jesteśmy na początku budowy zespołu pod Euro U-21 w Polsce. Taki mecz jak dziś daje kilka pozytywnych wniosków. Na niektórych zawodnikach i formacjach możemy budować przyszłość drużyny. Czas da nam odpowiedź. Musimy go poświęcić na wyciąganie wniosków. Nasi rywale kilka miesięcy temu pod wodzą tego samego trenera zdobyli mistrzostwo Europy. Mierzymy się ze Szwedami ostatnio dość często i z różnym skutkiem. Cieszymy się, że mamy ku temu okazje.

Wasze komentarze

Miki2015-09-09 00:47:13
Podobno śpią w Odysseyu, to co się dziwić, ze zadowoleni z warunków. To miło ze im się tu spodobało i dobrze zapamietają Kielce.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group