Sparingowo, ale rekordowo. Wielkie starcie z PSG przy zapełnionych trybunach Tauron Areny

28-08-2015 16:50,
Marcin Długosz

Nadchodzi długo wyczekiwany sparing Vive Tauronu Kielce z Paris Saint-Germain Handball. Choć starcie „Mistrzowie w Krakowie” to jedynie mecz towarzyski, od dawna wiadomo, że nie będzie to zwykła gra kontrolna. Zostanie bowiem pobity rekord frekwencji na meczu piłki ręcznej w Polsce, a sami organizatorzy zapowiadają, że atmosfera będzie przypominała tę z turnieju Final Four w Kolonii. Dla zawodników Vive starcie z naszpikowanym gwiazdami PSG będzie jednocześnie generalnym testem przed zmaganiami o stawkę.

Zdobycie biletów na sobotni mecz w stolicy Małopolski od dawna graniczyło z cudem. Pojedynek w Tauron Arenie obejrzy komplet około 15 tysięcy widzów, a wszystkie wejściówki zostały wyprzedane wiele tygodni temu. Nigdy wcześniej spotkania piłki ręcznej w Polsce nie obejrzała na żywo tak liczna grupa osób.

Żółto-biało-niebiescy będą mogli liczyć nie tylko na szerokie zainteresowanie ich pojedynkiem, ale także na potężne wsparcie z Kielc i regionu świętokrzyskiego. Do Krakowa wyjadą bowiem 103 autokary i 4 pociągi zapełnione fanami kieleckiego klubu.

Choć mecz rozpocznie się o 15:15, bramy Tauron Areny staną przed fanami otworem już od 13. Cała otoczka związana już bezpośrednio z pojedynkiem Vive – PSG rozpocznie się na kwadrans przed planowanym rozpoczęciem starcia. Wówczas zawodnicy obu drużyn zostaną zaprezentowani przy wyłączonych światłach wzorem tego, jak przeprowadzane jest to w Kolonii.

Naturalnie przy tego typu wydarzeniach sam mecz to zwieńczenie wszystkiego. Wcześniej nie zabraknie licznych konkursów smsowych czy zabaw na parkiecie. Jednym z głównych zadań polsko-francuskiego pojedynku jest popularyzacja piłki ręcznej i pokazanie jej od jak najlepszej strony. Organizatorzy zrobią wszystko, aby udało się to zrealizować przed 15-tysięczną publiką w Tauron Arenie.

Sam pojedynek na parkiecie również będzie stał na najwyższym poziomie. Zmierzą się w nim bowiem drużyny, które pretendują do znalezienia się w gronie finalistów nadchodzącego sezonu Ligi Mistrzów. Choć to tylko sparing, w Krakowie na boisku pojawi się mnóstwo gwiazd światowej piłki ręcznej.

Z paryską ekipą do Polski przylecą m.in. Thierry Omeyer, Mikkel Hansen, Luc Abalo czy nowy nabytek francuskiego klubu, sprowadzony latem z Barcelony rozgrywający Nikola Karabatić. Zwieńczeniem siły zespołu spod wieży Eiffela jest osoba trenera Zvonimira Serdarusicia. Uznany szkoleniowiec ma w końcu zaprowadzić PSG na szczyt światowego handballa.

Drużynie z Paryża nie zamierza odstawać Vive. Trener Tałant Dujszebajew do Krakowa nie zabierze tylko kontuzjowanych Pawła Paczkowskiego i Mariusza Jurkiewicza oraz narzekających na lekkie urazy Grzegorza Tkaczyka i Tobiasa Reichmanna. Wszyscy inni są gotowi do gry i najprawdopodobniej ujrzymy ich na parkiecie krakowskiej Tauron Areny.

Dla kielczan mecz z paryżanami będzie jednocześnie ostatnim testem przed spotkaniami o stawkę. We wtorek i środę mistrzowie Polski rozegrali dwa sparingi w Zaporożu, gdzie przegrali oraz zremisowali z tamtejszym Motorem. Cztery dni po pojedynku w Małopolsce żółto-biało-niebiescy rozpoczną rozgrywki PGNiG Superligi, a za trzy tygodnie także Ligi Mistrzów.

Mecz „Mistrzowie w Krakowie” pomiędzy Vive Tauronem Kielce a Paris Saint-Germain Handball rozpocznie się w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 15:15 w Tauron Arenie w stolicy Małopolski. Na żywo obejrzy je komplet około 15 tysięcy widzów. Serdecznie zapraszamy na portal CKsport.pl, gdzie przeprowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia wprost z krakowskiej hali.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

Wasze komentarze

xxx2015-08-28 22:43:57
do sprzedania 3 bilety 886-341 185

Projekt i wykonanie: CK Media Group