Ekstraklasowe podejście trzecioligowych pasjonatów. Tam, gdzie hobby to wszystko…

12-08-2015 12:12,
Marcin Długosz

Bardzo często w każdym aspekcie życia jest tak, że po pewnym czasie popadamy w rutynę i wiele rzeczy robimy już z automatu nawet się nad nimi nie zastanawiając. Nie inaczej sprawa ta ma się w futbolu. Są jednak momenty, kiedy można zobaczyć, jak robią coś inni i się tym zainspirować. Korona we wtorek grała mecz Pucharu Polski z Wdą Świecie i chociaż rywal ten na pewno nie był z najwyższej półki, to, pod pewnymi względami, jak najbardziej może imponować.

To miasteczko, w którym zagrali kielczanie, leży w województwie kujawsko-pomorskim i liczy sobie niecałe 30 tysięcy mieszkańców. To miasteczko, chociaż, jak podkreślali mieszkańcy – „My jesteśmy z wioski”. Z wioski na pewno nie są, ale te słowa obrazują pewną kwestię. Bynajmniej nie w negatywnym tego słowa znaczeniu dla Wdy.

Podjeżdżając pod budynek klubowy na półtorej godziny przed meczem można było zobaczyć gospodarzy, którzy dopiero się szykują na mecz z Koroną Kielce. Tą Koroną. Ekstraklasową. Oni nie patrzyli przez pryzmat tego, w jakim składzie przyjechali rywale, czy to jest Ekstraklasa tylko z nazwy czy w praktyce również. Świecianie mieli swoje święto, bo – dzięki ogromnym wyrzeczeniom, o których za chwilę – wielu z nich mogło spełnić swoje marzenie.

Jesteśmy we właściwym miejscu?

Pierwsza myśl po dojechaniu na stadion – nic szczególnego. Owszem, może jak na III ligę obiekt całkiem w porządku, ale patrząc przez pryzmat obiektów Ekstraklasy oczywiście nie mógł zrobić żadnego wrażenia. – Witamy, jesteśmy z Kielc, gdzie są miejsca dla dziennikarzy? – pytamy z kolegami z Biura Prasowego Korony pana za biurkiem w pokoju stanowiącym chyba klubowy sekretariat. – Już panów prowadzę, sekundka. Nikt nie wchodzi za darmo! Kobiety i dzieci po 5 złotych, inni po 10! – wspomniany pan krzyczy jeszcze do szeregu swoich współpracowników, po czym zaprowadza nas we wskazane miejsce.

- Jeśli panowie nie potrzebują prądu, to możecie usiąść na dole, pod budynkiem, tam jest cień. Tutaj, w budynku, mamy gniazdka, jest wi-fi. Także proszę się rozgościć – informuje „szef” po wejściu na pięterko w budynku klubowym.

Pierwsze wrażenie: chyba coś pomyliliśmy. Czy aby na pewno przyjechaliśmy na stadion trzecioligowca, na którym rezerwowa Korona bez większych emocji ma odbębnić obowiązek awansu? Stoły zastawione jedzeniem, liczenie liczby gości, mnóstwo wszystkiego – przecież na to musiały pójść tysiące! Skąd ten mały klub miał na to pieniądze?! Tego się dopiero mieliśmy dowiedzieć.

W każdym razie ulokowaliśmy się w owej salce, która, jak się okazała, była miejscem przygotowanym dla lokalnych VIP-ów. Stąd te wszystkie udogodnienia. – Powiedzcie na kogo z tych chłopaków warto zwrócić uwagę? Kto się u was wyróżnia? – zapytał nas jakiś facet w średnim wieku machając przed nosem kartką ze składem Wdy. – My jesteśmy z Kielc, nie mamy pojęcia – odparliśmy. – Aaaa, to szkoda, z Kielc to znam – rzucił tajemniczy obserwator i opuścił salkę. Później żałowaliśmy, że nie wskazaliśmy bez namysłu kilku nazwisk. A może któryś z tych chłopaków dostałby szansę w wyższej lidze?

Odwołane święta

- Nie afiszuj się, że jesteśmy z Kielc, zaraz eksplodują – mówię do kolegi siedzącego obok mnie. Mecz już się kończy, Korona prowadzi po dwóch karnych, z czego jednym wykorzystanym, a Wda właśnie wyrównała. Sęk w tym, że sędzia nie uznał bramki z powodu spalonego. Chyba nie muszę tutaj wiele opisywać – niewielka salka dosłownie przypominała wulkan. To dla mnie niewyjaśnione, że po trzech sekundach cudownej radości, bo w końcu udało się strzelić na 1:1 drużynie z Ekstraklasy, odebranie tej ekstazy nie spowodowało, że w ruch poszły talerze, szklanki, filiżanki i co tam jeszcze wszyscy miejscowi mieli pod ręką. Siedzimy więc sobie, piszemy, notujemy, ale jednocześnie mamy świadomość – tym ludziom odwołano Boże Narodzenie. Chociaż za oknem żar leje się z nieba, to dla całego Świecia właśnie zabrakło pierwszej gwiazdki na niebie. Sędzia kończy mecz, Korona pokonuje Wdę.

Stoimy przed budynkiem klubowym, nagrywamy wypowiedzi piłkarzy i trenerów. – Panie, ale nieźle było, co? Z Ekstraklasą, panie! – podchodzi i mówi jeden z chyba najstarszych stażem kibiców Wdy. Widać, że bije od niego duma. W końcu jego trzecioligowy zespół tak długo walczył z Koroną Kielce, tą Koroną, którą na co dzień można oglądać w telewizji.

- Wśród zespołów z niższych lig w takich pojedynkach często bywa tak, że na trybuny przychodzi sporo osób, w mieście panuje święto i gra się ciężko – mówi Krzysztof Kiercz. Ma rację. Na stadion przyszło mnóstwo osób. Ludzie siedzieli klasycznie, na trybunach, ale też na trawniku, chodniku i na wszystkim innym, na czym się tylko dało. To było wydarzenie sezonu.

„Żadnych wymówek!”

- Panowie, tylko piszcie dobrze, uczciwie! – prosi czy może raczej wydaje rozporządzenie jeden z miejscowych działaczy patrząc, jak zamieniamy w teksty wypowiedzi trenerów i zawodników. – Panowie, no już, zapraszamy, dajcie spokój, wszystko napisaliście. No ile można siedzieć przy tym komputerze, patrzcie, ile jedzenia, chodźcie na dół, pogadamy, zapraszamy! No już, chodźcie! – tym razem zjawił się drugi z działaczy. – Dziękujemy, ale naprawdę nie bardzo możemy. Mamy jeszcze trochę roboty, a potem musimy wrócić do Kielc, to spory kawałek – informujemy. Byliśmy naiwni, jeśli sądziliśmy, że to wystarczy. W pewnym momencie doszło wręcz do negocjacji. – Pół godzinki i jesteście na dole, nie ma żadnych wymówek! – rzucił ostatecznie gospodarz klubu i się oddalił. A my zintensyfikowaliśmy swoje działania, żeby potem nie doszło do ponownych negocjacji.

Ponownych negocjacji? Tu też byliśmy naiwni. 10 minut później: - Panowie, już, już, chodźcie na dół, jest pełno wszystkiego, nikt was nie ugości, jak my, musicie przyjść! – szef wrócił w dobrej formie. – Tak jak mówiliśmy, szefie, 20 minut i jesteśmy, ale tylko na chwilkę, bo mamy długą podróż do domu – odpowiadamy. – No dobra, dobra, ale czekamy – rzucił miejscowy i poszedł na dół. Choć nie liczyłem, że nie wróci przed upływem ustalonego czasu, to jednak tym razem okazał się cierpliwy.

„To jest trzecia liga! Trzecia liga!”

- Szerokiej drogi, panowie, dzięki za wizytę! – na dole pożegnaniem wita nas pan, który kilkanaście minut wcześniej pytał jakieś 697 razy o to, czy aby na pewno w ostatniej akcji był spalony. – Nie, nieeee, to nasi goście! – do gry wkracza gospodarz. – Wiecie co? My to się naprawdę musieliśmy tu napracować, żeby was ugościć. Tyle tu wszystkiego, jesteście naszymi gośćmi! – na scenie pojawia się drugi z klubowych włodarzy. – Pokaż im szatnię, niech zobaczą! – mówi inny szef.

Pomyśleliśmy, że to nie będzie nic szczególnego, w końcu widzieliśmy szatnię przyznaną Koronie, najzwyczajniejsza w świecie. No ale tak gościnnym gospodarzom nie wypada odmówić, więc grzecznie zgadzamy się na wizytację szatni gospodarzy. – Tylko żeby wam się… - włodarz nie dokończył, tylko ostrzegawczo machnął palcem i otworzył budynek.

Zdecydowanie oczekiwano od nas reakcji w postaci zachwytu, ale wcale nie musieliśmy udawać. Trzy pomieszczenia, kompletne warunki sanitarne, mnóstwo sprzętu sportowego… Prawie połowa stadionów Ekstraklasy ma gorsze szatnie. Z nieskrywanym podziwem gratulujemy gospodarzom, którzy cały czas podkreślają: - To jest trzecia liga! Trzecia liga! A my nic na tym nie zarabiamy, to pasja, wolontariat!

- Miałem tego nie mówić, ale powiem. Musieliśmy się zapożyczyć, żeby to zorganizować. Kupić nowe piłki za 2 tysiące, bo tak mówi regulamin. Cała ta organizacja, catering. Zapożyczyliśmy się, żeby wszystkich ugościć! – przedstawia „drugi szef”. I mówi, że klub ma ciężkie relacje z miastem, ale dzięki wsparciu lokalnych sponsorów i pasji takich ludzi jak on, zespół ma szansę funkcjonować.

Zapożyczony wioskowy klub

Po niecodziennej wizytacji wchodzimy do pomieszczenia, gdzie poczęstowano nas posiłkiem. Tam dalej toczy się historia o biednym klubie i jak co drugie słowo podkreślają gospodarze – ze wsi – ale z wielką pasją. – To koniecznie musicie znowu wygrać okręgowy puchar, może wpadniemy na siebie za rok – mówię. – My byśmy chcieli… - odpiera zafrasowany gospodarz.

- My się naprawdę cieszymy, że tu przyjechaliście. Że może gdzieś pokażecie, jak u nas jest. Naprawdę miło było was gościć – mówi w końcu szef po tym, jak – na oko – kilka tysięcy razy odmówiliśmy toastów argumentując, że naprawdę mamy długą drogę, a już bardzo późno. – Nawet pan nie wie, jak nam się podobało. Jesteście pod pewnymi względami lepiej zorganizowani niż kilka klubów Ekstraklasy. Brawa – mówimy naprawdę nie siląc się na jakiekolwiek kurtuazje. Mamy świadomość, że na co dzień tak to nie wygląda, ale na tym konkretnym meczu wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Wydanie tylu tysięcy na catering nie było potrzebne. Podejrzewam, że VIP-y na domowych meczach Korony mogą liczyć na słabszą gościnę, niż zgotowaną na pucharowym spotkaniu miały tamtejsze poważane persony. – My za to nie bierzemy pieniędzy, my się zapożyczamy, żeby was gościć. Trzymajcie się! Chociaż moim zdaniem to sędzia powinien zarządzić karne, a nie tak kończyć ten mecz… – zaznaczył gospodarz obiektu, wymienił uściski i odprowadził nas na parking.

Tam weszliśmy do samochodów i opuściliśmy obiekt Wdy Świecie. Klubu, który – ja się nie zgadzam, ale miejscowi podkreślili to milion razy – ze wsi, bez wielkich pieniędzy, ale z wielkimi sercami i ludźmi spełniającymi pasję – za wszelką cenę. Jak dobrze, że takie miejsca w świecie futbolu też istnieją. To nie był zwyczajny wyjazd!

Marcin Długosz

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

weteran2015-08-12 12:49:09
Ogromny szacunek dla organizatorów.
Wniosek jest jeden:
WSPANIALI LUDZIE
Spec2015-08-12 13:04:16
To jest taka cudowna Polska. Ludzie z pasją oddają się marzeniom a jakiś kreatyn w ratuszu wyrzuca pieniądze w jakieś teatry lub reklamy promujące miasto. Najlepiej promuje sport. Niech wreszcie z rozumieją to nasze chore władze
gnom2015-08-12 13:40:56
"Postaw się a zastaw się" wciąż w Polsce żywe. Należało dopytać czy zapożyczali się za siebie czy wzorem np. Greków za przyszłe pokolenia?
weteran2015-08-12 13:41:51
Chciałem podziękować za ten artykuł
Poczułem się przez chwilę jak w świecie
(Świeciu) magii.
kielec2015-08-12 16:31:01
fajnie, mam nadzieję, że jakieś klubowe gadżety od was dostali, ale pewnie oszczędności...
ganja2015-08-12 17:13:18
mój Boże! niech to poczytają w Koronie, karierowicze z Bożej łaski... nepotyzm, kolesiostwo i amatorszczyzna, a najgorsze że to wszystko według idei "nie narobić się a zarobić" - do roboty leniuchy!
Miog2015-08-12 17:38:31
Gdzie jest sponsor?
urzędnicy przy wladzy2015-08-12 18:02:31
W Koronie jest chamstwo i prostactwo sposób w jaki potraktowali choćby Sobola którego pół roku temu nie chcieli mimo kupionego biletu wpuścić na stadion o tym świadczą
mm2015-08-12 19:06:21
szkoda że w klubach Ekstraklasy nie ma pasji, radości, lokalnych sponsorów... w Eklapie tylko kasa kasa kasa
csw2015-08-12 21:22:07
Dzięki super artykuł moze władze Świecia przeczytaja MOZE WYLUZUJĄ
ST_PAULI2015-08-12 22:23:02
Swietny artykul ... gratulacje!
kujaw2015-08-13 00:22:50
Ale bzdury wypisujecie. To dobrze ze się zapożyczają??? Ze dla was zastawiają stoły zamiast skromnie za kasę kupic lepszego zawodnika ?? Co za myślenie tu i teraz jest fajnie a po 90 min. Juz was nie ma a rachunki zostają. A co do pożyczania to chyba oni maja jakies pieniadze za awans do tej rundy ??? Jakie to male. Podważył bym większość tego artykułu.
Jerzyskowron2015-08-13 03:46:24
Szkoda mi tych chlopakow,ze przegrali, no ale taka jest kolej rzeczy,
natomiast gospodarze? Co za szczera,az do bolu ,polska oscinnosc...
s2015-08-13 10:54:30
Jeszcze niedawno u nas było podobnie. Mecze na Szczepaniaka (Koniewa) w III lidze z różnej maści ogórkami od których często, gęsto dostawaliśmy lanie na boisku i święto jak trafiła się 1 ligowa wówczas drużyna w pucharze. Ci którzy dzisiaj tak marudzą na forach i w komentarzach na Koronę i jej prowadzenie powinni posmakować kiedyś takich atrakcji to mieliby całkiem inny pogląd na to co dzisiaj mamy tutaj w Kielcach. Cieszmy się tym co jest, kibicujmy Koronie z całego serca bo nic nie jest dane raz na zawsze. W naszym przypadku sytuacja do najciekawszych nie należy i nie wiadomo w której lidze wylądujemy za rok.

Miłego dnia.
Mieszczanin CSW2015-08-13 22:24:16
Działacze "wsiowi" to dziwni ludzie. Najpierw niech popatrzą trochę w karty historii. Świecie prawa miejskie ma od 1338 r (677 lat), Kielce od 1412!!
Skąd wy jesteście "wolontariusze" chyba nie ze Świecia, że się wsiokami nazywacie. Szok, kretyni z bożej łaski. Zacznijcie szanować mieszkańców CSW, a nie padacie do nóżek jakiejś tam drużynie, która ekstraklapą się zwie, Toż nasza piłka krajowa na tym poziomie co kielecka to dno mułem pokryte dlatego nie ma większej różnicy poziomu między tymi ligami. Tylko wygórowane żądania o kasę i nic więcej.
Pozdro
Polpak Świecie2015-08-18 00:06:14
Artykuł pisany bardzo w przyjemnym tonie, chociaż walenie pokłonów przez działaczy Wdy przeze mnie niezrozumiałe :) Brzmi to tak, jakby przyjechał jakiś klub, czy tam ludzie z kosmosu na zapyziałą prowincję. Piłkarsko może tak. Nie zmienia to faktu, że powiat i miasto jest bardzo bogate, a do niedawna nawet Świecie rywalizowało w najwyższej klasie rozgrywkowej w koszykówkę, awansując dwa razy do półfinału, kończąc ligę na 4-tych miejscach, zaś w siatkówkę gra kobieca drużyna I-ligowa. Do niedawna również Wda była kandydatem do awansu do II ligi i dysponowała całkiem sporym budżetem jak na trzecią ligę. To, że miasto obcięło fundusze na piłkę nożną nie stało się bez przyczyny. Pozdrawiam.

Ostatnie wiadomości

Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Myślę, że bardzo cieszymy się z tego, że spokojnie rozwiązaliśmy mecz i nie daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele przestrzeni na pokazanie swoich umiejętności – powiedział po spotkaniu Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Uniknęliśmy tym samym długiej podróży do Kwidzyna, na czym też nam zależało, żeby móc w przyszłym tygodniu potrenować i przygotować się na kolejnego przeciwnika – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group