Brosz: Wiedzieliśmy, że możemy mieć szanse. Uczulaliśmy się na ostatni kwadrans

08-08-2015 23:23,
Marcin Długosz

Lech Poznań nie przyjął zbyt dobrze podziału punktów w meczu z Koroną Kielce. – Możemy dopisać ten punkt, ale jest to bardzo rozczarowujące – powiedział Maciej Skorża, trener „Kolejorza”. Jedno z założeń żółto-czerwonych zdradził natomiast Marcin Brosz. - Uczulaliśmy się na ten ostatni kwadrans, że będziemy mogli się w nim pokusić o coś więcej niż remis – poinformował szkoleniowiec.

Marcin Brosz (trener Korony Kielce):
Mieliśmy obawy w początkowym fragmencie meczu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Lech będzie chciał kontrolować to spotkanie. Tak też było. Pierwsze 15 minut okazało się na korzyść drużyny z Poznania. Potem opanowaliśmy sytuację na boisku. Były momenty, gdy wydawało się, że przejmujemy inicjatywę. W pierwszej połowie grę raczej kontrolował jednak „Kolejorz”. Chcę zwrócić uwagę na końcowe fragmenty. Wiedzieliśmy, że możemy mieć szanse. Uczulaliśmy się na ten ostatni kwadrans, że będziemy mogli się w nim pokusić o coś więcej niż remis. Nie wykorzystaliśmy tych sytuacji, ale ci młodzi chłopcy się w nich znaleźli. To ważne. Chcę też podkreślić zmiany. Wszyscy trzej zawodnicy, którzy weszli, byli ważną częścią zespołu. Skonsolidowali go. Zmiany na pewno były pozytywne.

Dotychczasowy bilans? Na to jeszcze przyjdzie czas. De facto jesteśmy ze sobą od dwóch miesięcy. Jak Lech kontraktował zawodników do Ligi Mistrzów, to my nie wiedzieliśmy, czy wystartujemy. Na pewno mogliśmy gdzieś lepiej punktować, ale w innych przypadkach też nie musieliśmy zbierać pełnej puli. Wciąż chcemy wzmocnić ten zespół, żeby był jeszcze silniejszy.

Maciej Skorża (trener Lecha Poznań):
Dzisiejszy mecz był bardzo trudny w aspekcie fizycznym. Korona dobrze się broniła grając przy tym bardzo agresywnie na granicy faulu. Straciliśmy dzisiaj dwóch zawodników po atakach graczy Korony. Taka jest jednak nasza liga, trzeba sobie z tym radzić. Byliśmy zbyt mało kreatywni. Graliśmy schematycznie, szczególnie po zejściu Jevticia. Widać jeszcze brak zrozumienia Thomalli i Robaka. Można było spodziewać się więcej po wejściu drugiego napastnika. Te sytuacje, które stworzyliśmy, np. główka Marcina Robaka czy stuprocentowa okazja Gergo Lovrencsicsa, to było zbyt mało. Jesteśmy nieskuteczną drużyną. Potrzebujemy dużo więcej okazji, by wygrać mecz. Na dodatek pod koniec graliśmy w zasadzie w ośmiu. Po czerwonej kartce dla Darka Dudki, Szymek Pawłowski został kontuzjowany po jednym z fauli i w zasadzie tylko statystował. Te ataki były bardzo desperackie. Trudno było o przemyślaną akcję ofensywną. Tak naprawdę w tych okolicznościach ten punkt może nikogo nie cieszy, ale przy tych stratach można go dopisać. Jest to jednak bardzo rozczarowujące. Ten sezon jednak będzie dla nas bardzo trudny. Musimy znaleźć receptę, by w kolejnych meczach zdobywać punkty.

Z Poznania Marcin Długosz

fot. Paula Duda

Wasze komentarze

Bilu2015-08-08 23:31:28
super Korona brawo za punkt ale działacze wezcie się do roboty bo mamy coraz więcej kartek i waska lawke za chwile będą problemy
widzu2015-08-09 07:34:37
Z tego Przybyły może być niezły napadzior piłka za nim podąża. Dwie super okazje miał, ale żeby to strzelić trzeba spokojnej głowy i wyrachowania. Przybyła za dużo miałeś pokory dla Lecha. Musisz być bardziej bezczelny pod bramką rywala. Nie rozpamiętuj sytuacji, wyczekuj i nie trać czujności bo kolejne okazje przed tobą . Cierpliwość i koncentracja na kolejnych akcjach. Szczęśliwie Korona ma problemy finansowe, bo obawiam się, że podzieli by los swoich poprzedników w szarzyźnie III ligi Ogólnie drużyna świetnie taktycznie, wyjście z obrony piłką. Wybicia na uwolnienie to chyba nie u tego trenera. Brawo Brosz bo Korona wreszcie podąża w dobrym kierunku. Nie potrzeba ściągać gwiazd. Gwiazdy są w Koronie tylko trzeba im dać szansę się rozwijać. Młodzież dostała sygnał, że jest szansa zaistnieć. Będą mieli cel, rywalizacja wzrasta, czyli poziom się będzie podnosił.
do zarządu2015-08-09 09:06:11
Należy pilnie przedłużyć kontrakty z Malarem Cebula i Gabovsem bo juz w grudniu mogą dogadać się z innym klubem i co gorsze odejdą q czerwcu za darmo. BILSKI Zacznij wreszcie działać
kowal2015-08-09 09:50:21
Kiedy szanowny pan dyrektor zamierza przedłużyć wygasają w czerwcu kontrakt z Malarczykiem i Cebula ? Czy znowu oddamy kolejnych graczy gratis?
gnom2015-08-09 10:50:51
Faktycznie to co najbardziej rzuca się w oczy to brak wybijania piłki w ostatnich 20 minutach po trybunach tylko mądre utrzymywanie się i próby przenoszenia ciężaru gry na połowę przeciwnika.
Wciąż czekam gdzie są ci, którzy pisali w zeszłym sezonie i przed rozpoczęciem tego, że w Koronie nie ma zdolnej młodzieży?! Napiszcie coś jeszcze, pośmiejemy się!
I jeszcze jedno - czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie co w tym klubie robi Bilski? Oprócz pobierania pensji oczywiście?
cygan2015-08-09 11:18:56
Trytko wez sie ogarnij!!! zacznij cos grac
scyzor2015-08-09 22:43:45
Za co Bilski bierze pieniądze. ?

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group