Brosz: Były trzy kontrowersyjne sytuacje... Dwie z nich to bramki Ruchu

03-08-2015 20:17,
Tomasz Porębski

- Nie chcę mówić o negatywach. My dopiero budujemy zespół, a dzisiaj było sporo pozytywów. Dlatego myślę, że gdybyśmy trafili na 2:2, obraz spotkania byłby zupełnie inny – skomentował porażkę z Ruchem Chorzów trener Korony, Marcin Brosz.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu): Był to ciekawy mecz dla kibiców. Sytuacja zmieniała się często, interesująco było w obu polach karnych. Ale to my byliśmy o jedną bramkę skuteczniejsi. Mecz był wyrównany, Korona miała swoje sytuacje, ale znów dobrze zagrał Putnocky. Niektóre jego interwencje były kapitalne. Ale warto dodać, że my oprócz sytuacji bramkowych, mieliśmy jeszcze 1-2 sytuacje, które mogliśmy zakończyć trafieniem do siatki. Ta drużyna się konsoliduje, gratuluję jej zwycięstwa. To ważne dla nas punkty. Mówiłem o tym wcześniej i dziś powtórzę – każde punkty będą budowały ten zespół. Myślę, że przeprowadziliśmy cenne zmiany w trakcie spotkania. To sprawiło, że byliśmy groźniejsi. W pewnym momencie Korona zepchnęła nas do głębokiej defensywy i przeżywaliśmy ciężkie chwile. Trzeba było coś zmienić, żeby odmienić obraz spotkania. To nam się udało.

Marcin Brosz (trener Korony): Oglądaliśmy dobre spotkanie, choć dla nas najważniejsze było to, by punkty zostały w Kielcach... Mecz był szybki, dynamiczny, dużo się działo. Mieliśmy swoje sytuacje, choć po pierwszej bramce pojawił się przestój, co nie powinno się przytrafić. Były momenty, gdy Przybyła wybiegał na wolną przestrzeń, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. To był newralgiczny fragment. Gdybyśmy to zrobili lepiej, pewnie inaczej by ten mecz się rozwinął. Potem po stracie dwóch bramek walczyliśmy do końca, ale nie udało nam się wyrównać. Musimy w kolejnych spotkaniach odrobić tę stratę.

Szkoda dwóch bramek, które padły z pozycji spalonych. Kolejna sprawa to sytuacja z końcówki pierwszej połowy, gdy Przybyła był faulowany na czwartym metrze i sędzia zakończył mecz. Ale zostawiam to do oceny kolegium sędziowskiego.

Chłopcy są ambitni. Dzisiaj dopisała publika, był fajny doping i tak to jest, że czasami cierpliwość nie idzie w parze z jakością. Chcieliśmy jak najszybciej odrobić straty. Ale nie chcę mówić o negatywach. My dopiero budujemy zespół, a dzisiaj było sporo pozytywów. Dlatego myślę, że gdybyśmy trafili na 2:2, obraz spotkania byłby zupełnie inny.

Wasze komentarze

19732015-08-03 20:31:08
Sędzia załatwił mecz, do piłkarzy nie ma się o co przyczepić gra wyglądała nieźle poza Trytko który z 4 metrów nie trafił w bramkę i Trela który zdecydowanie mógł wyjąć conajmniej jeden z tych strzałów.
Pawel2015-08-03 20:34:39
Szkoda tylko że z Koroną wygrywają sędziowie a nie umiejętności i wola walki.
kibic2015-08-03 20:37:06
Panie trenerze proszę się nie dziwić, drukarze jak sa nieopłaceni to zawsze tak widzą. tak było od 3 ligi, nie posmarujesz nie pojedziesz.
doTrenera2015-08-03 21:24:17
Chyba oglądaliśmy inny mecz. Ruch grał od początku cienko - to chyba jedna z najgorszych drużyn ekstraklasy, natomiast Korona zniżyła się do jego poziomu. I nie chodzi mi o jakość gry tylko o zaangażowanie (czytaj waleczność) na boisku. Po prostu zagrali na "pół gwizdka" (ja to widziałem tak - skoro Ruch nie naciska to po co my się będziemy zbytnio forsować). Przed sezonem obiecałem sobie, że będę oceniał Koronę tylko z zaangażowania i serducha na boisku, nie ze zdobytych punktów, szczerze wolałbym mieć 3 punkty po tych trzech kolejkach ale z zostawionym sercem i zaoraną murawą w każdym z tych 3 meczy! Mam dość piłki w takim wykonaniu!
danny2015-08-03 22:19:02
Faktycznie chyba tylko Pan oglądał inny mecz. Ludzie siedzący obok mnie na trybunach glośno komentowali, że to najlepszy mecz z tych trzech rozegranych. Ja też tak uważam.
Bryx2015-08-03 22:40:51
@doTrenera
Weż się gościu puknij i przerzuć się na siatkówkę albo skoki.
krym2015-08-03 22:56:00
Mecz najlepszy czy nie najlepszy i co z tego skoro 3 pkt w plecy. Powiadam ze jesli nie bedzie wzmocnien druzyny, nie obiecujmy sobie gruszek na wierzbie.A propo sedziowania, to wiekszej kompromitacji nie moglo byc. Tak wypaczyc wynik meczu ,to powinno byc karane utrata licencji dla sedziow. A mecz decyzja PZPN - powtorzony.
mks2015-08-04 00:47:35
teraz 3 najbliższe meczyki będą porażki to może Bilski wreszcie zrozumie ze druzyna potrzebuje wzmocnien nie oszukujmy się Trytko Sierpina to nie sa zawodnicy na ekstraklasę Korona nie ma lawki
nikt2015-08-04 01:54:40
Szczerze korona gra bardzo ładnie , jak za czasów klickiego. Co do sędziów to popełnili 2 kluczowe bledy i to jest bardzo drnerwujace jeżeli twoja druzyna przegrywa mecz niezasłużenie
pabloAIM2015-08-04 07:19:44
Sędziowie nie pozwolą skrzywdzić Waldka!!!
@do trenera2015-08-04 07:23:52
Idąc twoim tokiem rozumowania na koniec sezonu po meczach z sercem i walką będziemy się szykować do pierwszej ligi. To nie teatr gdzie liczą się wrażenia publiczności.
GrendlerCK2015-08-04 07:51:43
Dobrze grali szkoda...
omc2015-08-04 08:21:00
@krym Masz rację. Mnie najbardziej denerwuje to, że mimo sceptycznego nastawienia przed sezonem zacząłem doceniać walkę i zalążki niezłej gry tego zespołu a zarząd nie zrobił nic żeby go wzmocnić. Sędziowie nas okradli ale bez porządnych ofensywnych wzmocnień załatwimy się sami grając bez napastnika.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group