Paprocki: Spółka obecnie jest sparaliżowana

16-06-2015 15:03,
Marcin Długosz

We wtorkowe popołudnie doszło do konferencji prasowej z udziałem prezesa Korony Kielce, Marka Paprockiego. Wypowiedział się on na temat aktualnej sytuacji klubu, a także poruszył szereg innych tematów. – Spółka obecnie jest sparaliżowana. Zarząd oczekuje szybkiej decyzji. Każdy dzień jest dla nas problemem, bo każdy dzień zwłoki przynosi straty, także te finansowe – powiedział Paprocki.

Zapis wypowiedzi prezesa Marka Paprockiego:

Mam ten komfort, że nie jestem związany z żadnych ugrupowaniem politycznym czy stowarzyszeniem. To moja ocena, prezesa zarządu spółki.

Właścicielem Korony jest gmina Kielce, Korona to klub ekstraklasy i spełniamy wszystkie warunki, aby grać w ekstraklasie w kolejnym sezonie.

Przez ostatnie 6 miesięcy realizowaliśmy postępowanie naprawcze, chociaż bez nadzoru sądowego, o co zabiegaliśmy. Bardzo nam na tym zależało. Jest to pierwszy etap planu naprawczego, który w swoim założeniu ma doprowadzić do stabilności finansowej klubu.

Na pewno nie udało się pokonać wszystkich przeszkód, przede wszystkim zawrzeć umów ze wszystkimi wierzycielami. W związku z powyższym na koniec marca musieliśmy ich spłacić w całości, z uwagi też na wymogi licencyjne.

Mieliśmy kilku zawodników, którzy nie byli zainteresowani ani wypożyczeniem, ani rozwiązaniem kontraktów. Woleli trenować w rezerwach i pobierać wynagrodzenie. Przestrzegam inne kluby przed ich zatrudnieniem. Oceniam to jako porażkę naszego klubu.

Porażkami naszego klubu są też przegrane sprawy sądowe w PZPN-ie dotyczące zawodników Sobolewskiego i Małkowskiego. Zarząd nie ma wątpliwości co do tego, ze były nieprawidłowości, które miały miejsce w czasie negocjowania tych kontraktów przez menedżera piłkarzy i ówczesnego prezesa.

Kontrakt Sobolewskiego datowany na styczeń 2015 roku został ujawniony dopiero w kwietniu, czyli po zmianie zarządu, przez zawodnika. Moim zdaniem było to celowe działanie, bo korzyści finansowe miały się pojawić dopiero w lipcu. Dlatego też w styczniu skierowałem zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, a także innych dwóch kontraktów zawodniczych.

Marketing? Tutaj rzeczywiście są duże rezerwy i na pewno będą prowadzone działania, by poziom przychodów został zwiększony.

Jeszcze jedną porażką, o której muszę powiedzieć, jest fakt, że nie udało nam się wprowadzić do pierwszego zespołu większej liczby wychowanków. Było ich tam zaledwie kilku, którzy też nie mieli wielkiej możliwości pokazania swoich umiejętności.

Co możemy uznać za pozytywne w rundzie wiosennej? Otrzymaliśmy licencję na grę w ekstraklasie, co prawda z nadzorem finansowym i zapewniliśmy sobie utrzymanie w lidze. To na pewno jest pozytyw.

W nowy sezon, czyli w lipcu 2014 roku, wchodziliśmy ze zobowiązaniami krótkoterminowymi w wysokości 7 mln złotych. Proszę mieć na uwadze fakt, że całe zobowiązanie na 2014 rok zostało wydane w pierwszym półroczu.

To, że dotrwaliśmy do końca tych rozgrywek, uważam za sukces, biorąc pod uwagę nasze finanse. Do tej pory spłacamy ugody, które sięgają 2013 roku. Jeśli ten nasz plan naprawczy będzie kontynuowany, to wszystkie zobowiązania wobec zawodników zostaną spłacone.

Wszystkie kontrakty zawodników były pozbawione premii. Usunięto wszelkie zapisy na niekorzyść klubu.

W klubie opracowano i wdrożono działania skautingowe, które były prowadzone przez kilka miesięcy. Czy z nich skorzystamy, będzie to uzależnione od tego kiedy i czy zapadnie decyzja Rady Miasta o dalszym funkcjonowaniu spółki.

Prognoza na koniec czerwca wskazuje, że strata na działalności spółki będzie niższa o ok. 2 mln złotych. To nie jest powód do zadowolenia, ponieważ spółka i tak generuje wysoką stratę, ale uważam, że to tendencja pozytywna.

Spółka na dzień dzisiejszy jest sparaliżowana. Zarząd nie może podejmować żadnych decyzji skutkujących zobowiązaniami finansowymi. Mam na myśli kontrakty zawodników oraz trenera i sztabu szkoleniowego, a także umowę na obóz sportowy. Dotyczy to także sprzętu sportowego. Dostawca może nie zdążyć wywiązać się ze zobowiązań.

Zarząd oczekuje szybkiej decyzji. Każdy dzień jest dla nas problemem, bo każdy dzień zwłoki przynosi straty, także te finansowe.

Z negocjacji rezygnują kolejni zawodnicy, bo nie będą czekać. Już kilku piłkarzy związało się z innymi klubami, których bardzo chcieliśmy pozyskać. Nie możemy zakończyć rozmów z trenerem, który jest potrzebny już dzisiaj. To spowodowało, że przesunęliśmy pierwszy trening drużyny na poniedziałek.

Jeśli decyzja Rady Miasta będzie pozytywna, będziemy kontynuować ten plan naprawczy. Jeżeli będzie negatywna, wówczas jak najszybciej zostanie złożony wniosek o likwidację spółki.

Czy miasto Kielce stać na to, aby być w dalszym ciągu właścicielem Korony i czy rzeczywiście ta Korona jest komuś w mieście potrzebna? Kto tak naprawdę na nią zasługuje? Wbrew pozorom nie jest tak łatwo wprost odpowiedzieć na te pytania.

Powinniśmy powiedzieć, że Korona musi istnieć dla kibiców. Zgadzam się z tym, bo kibice udowodnili, że ta Korona im się należy. Kibice, którzy mogą powiedzieć, że też mają udział w zwycięstwach. Kibice, którzy też na wyjazdach udowodnili, że na Koronę zasługują.

Okazuje się też niestety, że Korona jest doskonałym narzędziem walki politycznej. Mogę podać wiele przykładów. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt oficjalnie o tym nie mówi. Ja mogę o tym powiedzieć.

Nie zgadzam się, żeby Korona była w ten sposób traktowana, bo na to nie zasługuje.

Radni mówili, że konieczność kolejnego dofinansowania klubu jest dla nich kolejnym zaskoczeniem. Ja w styczniu powiedziałem wprost, że przyznanie kolejnych środków finansowych to decyzja o uczestniczeniu w planie naprawczym spółki. Stwierdziłem też, że wspomniana kwota pozwoli dokończyć ten sezon.

Pan Gierada stwierdził, że w Koronie jest nieudolny zarząd. Na jakiej podstawie tak stwierdził, skoro w Koronie nie było go ani razu? Dlaczego nie przyszedł i nie powiedział tego wprost? To jest właśnie polityka.

Jakie pan Gierada ma uprawnienia, by dyskredytować publicznie zarząd i pracowników Korony?

Powtórzę to, co na ostatniej sesji Rady Miasta. Nie ma jeszcze raportu, a już jest dyskusja. Pan Siejka stwierdził w mediach, że była niegospodarność. Jeżeli twierdzi, że były za duże koszty pojazdów służbowych, to niech powie, że sześć to było za dużo i wystarczyłyby dwa.

Chcę być dobrze zrozumiany. Zgadzam się, że Koronie można zarzucić niegospodarność w poprzednich okresach. Chcę, by ten raport w całości upublicznić. Nie chcę, by był on kolejnym narzędziem walki politycznej.

Jeżeli Korona ma istnieć, bo potrzebują tego politycy, to zlikwidujmy ten klub.

Może Korona powinna istnieć dla państwa, dla dziennikarzy sportowych? Ok. Ale czy w Kielcach są dziennikarze sportowi? Po ostatnich komentarzach dotyczących Korony mam spore wątpliwości.

Nieprawdziwe informacje, wymyślone na potrzeby sensacji, które motywują internautów do obrażania prezydenta, prezesa. Czy ktoś zadał sobie pytanie, jak to odbierają nasze rodziny? Wulgaryzmy i inwektywy, które są niemoderowane, to zwyczajne barbarzyństwo.

Czy pan Lewicki ma prawo wypowiadać się o pracownikach Korony? Czy ma prawo wypowiadać się o tym nie mając żadnej wiedzy? My jesteśmy normalnymi ludźmi. Za takie zachowanie pan Lewicki powinien dostać po twarzy. Moi pracownicy na to nie zasługują.

Dlaczego młodzi ludzie opuszczają Kielce? Gdybym ja miał takiego sąsiada, jak pan Lewicki, też pewnie bym się zastanowił nad wyjazdem z Kielc.

Jestem pewien, że Korona potrzebna jest wszystkim dzieciom, które trenują w naszym klubie. Aby mogli kontynuować swoją pasję. Likwidując Koronę, zabierzemy im ekstraklasę, marzenia i ich życie potoczy się inaczej.

Jeśli Rada Miasta uzna, że miasto nie podoła roli właściciela, to zlikwidujmy Koronę.

Nie chcę mówić na zasadzie, że wszyscy źli, tylko prezes dobry. Widzę swoje błędy. Widzę je i o nich mówię.

Jeszcze nikomu nie odmówiłem spotkania, jeżeli chce porozmawiać o klubie. Nie mam nic do ukrycia.

Odrzućmy wszystkie podziały. Koronę można odbudować, ale tylko pod warunkiem, że będzie zgoda. To ważniejsze nawet niż finanse.

Nie urodziłem się w Kielcach, ale mieszkam tu od wielu lat. Miasto przez ten czas bardzo się zmieniło, wypiękniało. Demokracja nie ma jednak nic wspólnego z bezkarnością. Zobaczmy, co my, rodzice, pokazujemy dzieciom.

Spójrzmy, jak wyglądają komentarze czytane i pisane przez nasze dzieci. Inwektywy, obelgi – to nie jest normalne. To jest poza moją wyobraźnią. To patologia.

Skąd w nas tyle nienawiści? To wszystko, co chciałem państwu powiedzieć.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Kielczanin2015-06-16 15:11:38
Niektórzy radni myślą, że teraz jest odpowiednia pora na polityczne gierki. Informuję więc radnych, że za 5 tygodni zaczyna się sezon a Korona na chwilę obecną nie ma nawet trenera. Naprawdę chcecie pozbawić Kielce ekstraklasy? Jesteście na dobrej drodze tylko pamiętajcie, my nie zapomnimy.
Tomek2015-06-16 15:22:40
Panie Paprocki czemu nic Pan nie wspomnial o obiecywanym wczesniej kontrakcie Korony z Roma i o inwestorach z Polski, o ktorych mowil Pan wczesniej.
Grajmy do konca jasno.
Daleki jestem od obrazania Pana, ale ludzie chca wreszcie wiedziec prawde. Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie pracy marketingu w Koronie, bo tej pracy nie dostrzegam wogole.
Pozdrawiam.
coma2015-06-16 15:23:00
A gdzie jakieś konkrety? Czy ta konferencja coś wniosła? Rozwiązała jakiś problem w klubie? Czy pan prezes powiedział coś odkrywczego? Mydlenie oczu.
Czy wobec pracowników pracujących (raczej zatrudnionych) w "dziale marketingu", którzy mają w zakresie swoich obowiązków poszukiwanie sponsorów (nie inwestorów a sponsorów), wyciągnięto konsekwencje z tego tytułu, że wpływy od sponsorów stanowiły tylko ułamek procenta w budżecie klubu?
xxxx2015-06-16 15:27:07
blablalbalbalb NUDY i jak zwykle nic konkretnego. Spogeum braku logiki to:

Dlaczego młodzi ludzie opuszczają Kielce? Gdybym ja miał takiego sąsiada, jak pan Lewicki, też pewnie bym się zastanowił nad wyjazdem z Kielc.

TO BYLA IRONIA CZY CO? Bo jak tak to Papros, wracaj do szkoly.
raf2015-06-16 15:38:56
Przecież to żenada....


Prezes poważnego klubu wychodzi na konferencję....
Mówi o tym o czym wszyscy wiedzą...grając na emocjach i oskarżeniach ...

Po to tylko , żeby bezradni , którzy doskonale znają sytuację zwołali sesję...

Nie można tam u Was u góry normalnie rozmawiać?
Przecież i zwolennicy i przeciwnicy robią z siebie tylko idiotów...


Bo jakie mamy wyjście?
Albo dofinansować i myśleć co dalej

Albo ogłosić upadłość i zostać z pustym stadionem na kupę milionów...i bulić co miesiąc na utrzymanie pustostanu...


Jak na moje oko to jest tylko walka o to kto będzie siedział w Koronie i kto więcej swoich tam wrzuci...

Ale kibiców to nie interesuje czy będą to ludzie z prawa czy lewa czy od Wojtka.
Nas interesuje klub i tyle...


Ps: Poziom konferencji poniżej krytyki...
Raf2015-06-16 15:44:09
A swoją drogą czego się można po Was wszystkich spodziewać....


Robicie przystanki z wi-fi za kupę baniek (naprawdę niezbędny wydatek) , a połowa kielczan płaci za prywatne przedszkola , bo publiczne najlepiej zlikwidować....

Cóż takie czasy....tacy radni...

Ale to nic Conchita Wam zaśpiewa na osłodę drodzy mieszkańcy ....
walet2015-06-16 16:15:40
spuście już wodę bo smród coraz gorszy !!!
GrendlerCK2015-06-16 16:35:29
@Raf - napisałeś dokładnie co mam do powiedzenia na ten temat... pozdrawiam
Ekstim2015-06-16 16:58:27
PO już niedługo się skończy Winiarska ...normalnie więcej nie napisze bo szkoda słów Nie będę nakręcał innych i siebie też
Ekstrim2015-06-16 17:09:21
do Tomka
a nie gra jasno ? Czego w do kur... chcecie ? Chcecie mieć zespół w ekstraklasie a jednocześnie nie chcecie by miasto dawało pieniądze (klub jest miasta) To kto ma dać ? Ludzie jaki sponsor tu przyjdzie ? po co ? Wystarczy was poczytać wszystkich łącznie z tymi radnymi Głupszy przekrzykuje głupiego Żaden zdrowo myślący biznes nie wejdzie w to bagno Chcecie Rome ? Poczytajcie sobie trochę siebie i radnych na których oddaliście głos
Ekstrim2015-06-16 17:25:04
a jakie w chcecie konkrety ? Jest wdrożony plan naprawczy ? jest
Strata o 2 mil jest mniejsza ? jest Ekstraklasa jest ? Czego wy ludzie chcecie ? By wyszedł i powiedział że klub został sprzedany inwestorowi z Kataru który włoży w klub grube miliony ? Ludzie pomyślcie trochę a debilni krzykacze wyp....
gnom2015-06-16 17:28:43
Ja też ostrzegam przed zatrudnieniem takiego "prezesa". Płacił z naszej kasy zawodnikom za chodzenie na treningi. Nie ma to jak gospodarność. Co za tupet. Winni komentujący, dziennikarze, radni ale nie prezio, który utrzymuje w klubie rodzinę i kumpli królika i nie bajarz, który od 5 lat mydli wszystkim oczy i je obiadki z typami w dżinsowych koszulach. Wystarczy wejść na stronę Korony i poczytać kto tam pracuje. "Dział marketingu"... śmiechu warte. Ale jestem spokojny. Wąsacz obiecał sponsora do końca tygodnia. Nie wiem skąd ta panika. Przecież on zawsze dotrzymuje słowa... Dobrali się jeden z drugim i rozmontowują naszą Koronę.
a mnie to wali2015-06-16 19:25:25
Kocham Koronę całym sercem, życzę Jej jak najlepiej, ale z tego pasztetu nic nie będzie. W zespole nie ma rodowitych kielczan (piłkarzy) którym by zależało na wizerunku klubu, którzy oddaliby całe serce za swój klub.Piłkarzy pokroju Kozak, Tokarczyk, Pastuszka, Fendrych, Molenda, Malarczyk w obecnej drużynie nie znajdziemy. Są to typowi wyrobnicy dla których nie ma znaczenia gdzie i dla kogo grają. Ma się zgadzać kasa i nic więcej.Uważam, że trzeba rozj...........bać to szemrane towarzystwo, skończyć z kłamstwem i obłudą ponieważ na wiosnę będziemy mieć powtórkę z rozrywki czyli znowu poszukiwanie kasy i szantaż ze strony zarządu klubu. Poprzedni prezes miał być tak zaufanym kolegą Lubawskiego, że ten mówił i składał deklarację o tak długiej jego prezesurze do momentu pozostania na fotelu prezydenckim. I co z tego wyszło? Bagno!!!.A co do Romy to Lubawski zapomniał dodać,że to ma być zespół cygański ROMA który został zaproszony na Święto Kielc wraz z Don Vasylem. Kończmy tą farsę !!!!!!!! Weźmy się za naszych wychowanków bo w nich jest przyszłość i gwarancja,że oddadzą SERCE za swoją KORONKĘ i swoje miasto. Pogoń Szczecin się podniosła tym bardziej Korona.Na dzień dzisiejszy z takim gospodarzem i zarządem nie zasługujemy na ekstraklasę nie ma klimatu i atmosfery.
stara korona2015-06-16 19:55:53
drobna uwaga,może nie do p.Paprockiego,ale do właściciela Koronki,czyli MIASTA KIELCE (bo to nie WL ani p.Paprocki są właścicielami klubu) zamiast wysyłać trenerów na staż do Hiszpanii to za mniejsze pieniądze można było uczyć się zarządzania FIRMĄ np. od SOŁOWOWA lub SERVASA czy KLICKIEGO ? A może było już za póżno po bałaganie jaki pozostał po poprzednim prezesie.Pozostaje tylko nadzieja (która jest podobno matką głupich ale zawsze umiera ostatnia) Tylko dobre zarządzanie finansami naszej Koronki da szanse na lepsze jutro
Ha ha2015-06-16 20:51:30
Którzy wychowankowie. ? ludzie nikt w drużynie rezerw nie wyróżnił się w 3 lidze wiec z czym do pierwszej drużyny. Przestańcie pisać głupoty.radni od was zależy istnienie Korony. Kibice obserwują i na wyborach rozlicza pamietajcie
QIQO2015-06-16 22:31:41
KLUB 10.000

sprawa jest prosta, zakładamy jako kibice stowarzyszenie klub 10 tysięcy osób z oświadczeniem o co miesięcznej wpłacie 100zł na poczet klubu, rocznie to będzie ponad 12 milionów + Kasa z anal+ i sponsorzy to daje budżet na bicie się o puchary, wykupujemy klub, wybieramy swoją radę nadzorczą, sramy na miasto i ich przydupasów i robimy mistrza, KAŻDY CZŁONEK KLUBU ma gratis wejście, reszta wejściówek 5 tysięcy do wolnej sprzedaży, na dzień dobry mam 5 osób zapisanych do klubu Korony

dajemy w komentarzach aktualny wynik dopisując swoje deklaracje, jak uzbieramy 10 tys członków to zakładamy stowarzyszenie i zabieramy naszą Koronę tym nieudacznikom
Realista2015-06-17 08:18:45
Prezes Paprocki jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Jeżeli radni nie potrafią podać konkretnego argumentu i umieją tylko rzucać obelgami w kierunku Prezesa to zastanówmy sie w jakim kraju my żyjemy. To jest demokracja ?
Kolo2015-06-17 09:24:43
Z konferencji do wiedzieliśmy się tylko (z nowych faktów) że Paprocki czyta hejt na forum Echa Dnia. Super
W czwartek sesja, znowu bez Lubawskiego. Jest propozycja SLD, kto się ma do niej ustosunkowac? W poniedziałek trening a Korona nadal w ciemnej dupie. Po co ta sesja?
erni2015-06-17 10:13:03
Do qiqo, jestem za!
urbi662015-06-17 10:43:56
do HA, HA masz rację, którzy to ci wyróżniający się wychowankowie???
aroi2015-06-17 12:27:12
Czytajac wpisy niby koraniarzy to tylko siasc i sie smiac a nastepnie plakac
vincent2015-06-17 13:45:45
Co do Paprockiego dałbym facetowi spokój, wszedł na bardzo ciężki teren i robi dobrą robotę. Zadłużenie klubu spada przy jednoczesnym funkcjonowaniu.
Problem leży np. w radnych a raczej ich braku wiedzy i służalczości partyjnej. Każdy z nich podobno jest za Koroną ale nie chce dać na nią pieniędzy, które i tak są śmieszne w stosunku do skali budżetu miasta czy nowo powstałego projektu przystanków autobusowych. Nie mają oni pojęcia że zamknięcie/zlikwidowanie klubu wiąże się z niewspółmiernie większymi kosztami niż roczna dotacja na Koronę(kontrakty zawodników, umowy partnerskie i sponsorskie itp). Jak można prowadzić merytorycznie dyskusję z nimi na temat Korony jeżeli większość z nich dopiero nie dawno dowiedziała się że roczne finansowanie Korony z budżetu miasta to niecałe 39% jej przychodów!!!! To nic innego jak polityczne szranki z Koroną w ręku, uderzanie w Lubawskiego poprzez klub bo jest na to koniunktura politycznego absurdu.
Co do inwestora( bo takiego szukamy, niektórzy chyba nie wiedzą że inwestor a sponsor to nie to samo), jeżeli takowy gdzieś jest to który normalny biznesmen widząc co się wyprawia na sesjach RM dotyczących Korony wejdzie w to bagno, przecież to są ludzie którzy chcąc czy nie chcąc będą z nim współpracowali, czy ktoś normalny wszedł by w takie polityczne szambo??? Każdy inwestor angażując się w klub wymusi by go wcześniej oddłużyć bo nie chce, co normalne brać odpowiedzialności za nieklarowne sytuacje finansowe poprzedniej ekipy, ale tego radni nie wiedzą, bo oni nie chcą tego wiedzieć, czego dali wyraz na ostatniej sesji RM nie dopuszczając tematu Korony nawet do szerszej debaty i głosowania......naprawdę, leży im dobro Korony na sercu-chyba odłogiem.
xxx2015-06-17 14:21:09
No jak to kto? Piotrus Paprocki XD
Edek2015-06-18 00:13:03
Przede wszystkim pełna transparentność Korony.
(również na stronie internetowej).Pieniądze publiczne powinny być przejrzyste

Ostatnie wiadomości

Trzej zawodnicy Industrii Kielce zaleźli się w szerokiej, 35-osobowej kadrze reprezentacji Francji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Gospodarze imprezy są jednymi z głównych faworytów do zdobycia złotego medalu.
Mecenas Sławomir Gierada zrezygnował z funkcji Członka Rady Nadzorczej Korona S.A. To kolejne pożegnanie z klubem w ciągu kilku ostatnich godzin.
We wtorek Łukasz Jabłoński ogłosił decyzję o zakończeniu pracy prezesa w Koronie Kielce. Do informacji ustosunkowała się Agata Wojda, prezydent Miasta Kielce.
Kibice Korony Kielce podziękowali ustępującemu prezesowi Łukaszowi Jabłońskiemu za pracę na rzecz „żółto-czerwonego” klubu.
Rzeczniczka prasowa i dyrektorka działu marketingu Daria Wollenberg odchodzi z Korony Kielce.
Łukasz Jabłoński nie będzie już prezesem Korony Kielce. O swojej decyzji poinformował podczas dzisiejszej (28 maja) konferencji prasowej.
Rozgrywane w Chorwacji handballowe mistrzostwa świata drużyn Masters zakończone triumfem ekipy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Masters Handball Kielce ukończyło zawody na wysokim trzecim miejscu.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes Łukasz Jabłoński ogłosił zakończenie pracy w Koronie Kielce. Sternik klubu wyczerpująco odpowiedział na serię pytań ze strony dziennikarzy. – Pragnę podziękować panu Piotrkowi Dulnikowi. Gdyby nie on, nie byłoby mnie tutaj – przyznał podczas jednej z wypowiedzi.
Dominick Zator znalazł się w kadrze reprezentacji Kanady na mecze towarzyskie z Holandią i Francją. Przypomnijmy, że oba zespoły będą grupowymi rywalami reprezentacji Polski podczas zbliżającego się EURO 2024.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka nie znalazł się w okrojonej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
Ostatnia kolejka Fortuny 1. Ligi niosła za sobą wiele niewiadomych. Toczyła się walka o bezpośredni awans, baraże, a także o utrzymanie w lidze. Jak przystało na zaplecze, było kilka niespodzianek. Jest to m.in. bezpośredni awans GKS-u Katowice oraz brak Wisły Kraków w strefie baraży.
Korona Kielce w miniony weekend wywalczyła utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Drużyna Kamila Kuzery zakończyła sezon na czternastym miejscu wyprzedzając Radomiak Radom oraz spadkowiczów: Wartę Poznań, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź. We wtorek w siedzibie klubu odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Łukasza Jabłońskiego.
Industria Kielce została wicemistrzem Polski, co oznacza, że klub ze stolicy regionu świętokrzyskiego nie ma zapewnionego miejsca w nowym sezonie Ligi Mistrzów. Sprawdziliśmy, jakie drużyny mogą rywalizować o „dziką kartę”.
40 strzelonych i 44 stracone bramki to bilans Korony Kielce w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Jak wyglądał sezon „żółto-czerwonych” w podsumowaniu liczbowym?
Orlen Wisła Płock wróciła na mistrzowski tron po trzynastu latach przerwy. Radość i wielka ulga to uczucia, które towarzyszyły „Nafciarzom” po zdobyciu złotego medalu Orlen Superligi.
Po drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi głos zabrali Tomasz Gębala (Industria Kielce) oraz Niko Mindegia (Orlen Wisła Płock).
Po drugiej finałowej porażce z Orlenem Wisłą Płock Industria Kielce została wicemistrzem Polski. Zawodu z takiego obrotu spraw nie krył Krzysztof Lijewski.
Po zdobyciu przez Orlen Wisłę Płock mistrzostwa Polski, doszło do wręczenia nagród dla najlepszych szczypiornistów sezonu.
Artsem Karalek będzie przywdziewał „żółto-biało-niebieską” koszulkę do 2028 roku! O przedłużeniu kontraktu poinformowano przed rozpoczęciem drugiego meczu finałowego Orlen Superligi.
Spotkanie pełne dramaturgii zakończone porażką Industrii Kielce. Po regulaminowym czasie gry było 20:20, doszło do zaciętego konkursu rzutów karnych, w którym "Nafciarze" okazali się lepsi (8:7). Trofeum mistrzostw Polski finalnie trafiło w ręce Orlen Wisły Płock.
W 32. kolejce III ligi grupy IV KSZO pokonał Kapraty Krosno, a Star Starachowice Unię Tarnów. Czarni Połaniec okazali się natomiast słabsi od Wisłoki Dębica.
Górnik Zabrze brązowym medalistą Orlen Superligi. Szkoleniowcem zespołu z Górnego Śląska jest Tomasz Strząbała, legenda Iskry Kielce.
Nie milkną echa pierwszej konfrontacji finałowej Orlen Superligi. Głos w sprawie kontrowersji w rozmowie z TVP Sport zabrał trener Wisły Płock Xavier Sabate.
W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1. O losach „żółto-czerwonych” i pozostaniu w elicie zdecydował dublet Jewgienija Szykawki.
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka został nominowany do najlepszej „jedenastki” 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group