Cupić: W sobotę chcemy być uśmiechnięci

29-05-2015 16:52,
Wojciech Staniec

- Musimy zagrać najlepszy mecz w sezonie. Barca jest super zespołem, nie ma słabych punktów. - mówi przed Final Four Ligi Mistrzów skrzydłowy Vive Tauronu Kielce, Ivan Cupić.  

Udział w turnieju w Kolonii jest świetnym zwieńczeniem sezonu. - Dziesięć miesięcy się trenuje, pracuje. Rozgrywa się czternaście, piętnaście spotkań. A wszystko, aby być w tym jednym miejscu, w sobotę w Kolonii. Na treningach staramy się jak najlepiej przygotować. Chcemy zagrać fajny, mocny mecz. Liczę, że wszyscy będziemy w sobotę po pojedynku z Barceloną uśmiechnięci – mówi Chorwat.

Cupić nie ukrywa, że celem jego zespołu jest wygranie turnieju w Kolonii. - To normalne, dziesięć miesięcy trenuje nie po to, aby zobaczyć Kolonię, ale aby wygrać. Razem jesteśmy silni i wierzymy w naszą taktykę i kibiców. Możemy wygrać dwa mecze w weekend, ale gramy z mocnymi zespołami, ale jeżeli zagramy najlepsze mecze w sezonie to możemy wygrać – wyjaśnia.

W drugim półfinale MKB Veszprem zmierzy się z THW Kiel. Kto według Cupicia jest faworytem tego pojedynku? - Ciężko powiedzieć, wszystko jest możliwe. Każdy zespół ma równe szansę – uważa kielecki skrzydłowy.

Wśród głównych faworytów turnieju wymienia się THW Kiel i FC Barcelonę. - Dwa lata temu też nie byliśmy faworytem. Kiel, Veszprem i Barca mają super zespoły, ale my w tym sezonie Ligi Mistrzów wygraliśmy wszystkie mecze, z wyjątkiem tego z Montpellier, więc jesteśmy na poziomie tych ekip. Zasłużyliśmy, aby znaleźć się w Kolonii – nie ma wątpliwości Cupić.


Sponsorzy wyjazdu CKsport.pl do Kolonii:


Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group