Tarasiewicz: Golański może nam wypaść ze składu na 2-3 mecze

08-05-2015 20:18,
Tomasz Porębski

W pełni zadowolony po piątkowym meczu w Kielcach był Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów. W zupełnie innym nastroju na konferencji prasowej pojawił się Ryszard Tarasiewicz, szkoleniowiec Korony.

Waldemar Fornalik: To był nasz lepszy mecz od ostatniego w Kielcach, kiedy zremisowaliśmy 0:0. Mogę pogratulować drużynie ambitnej i ofiarnej postawy, ale warto dodać, że przy tym umiejętnie graliśmy piłką. Taka jest ta grupa spadkowa, tu każdy może wygrać z każdym. Na papierze przed meczem faworytem była Korona, ale to my zwyciężyliśmy i trzeba się liczyć z tym, że takich niespodzianek będzie więcej. Tym bardziej cieszymy się ze zdobyczy punktowej. W piłce też trzeba mieć odrobinę szczęścia, ale temu szczęściu należy pomóc, a my to zrobiliśmy dzisiaj swoją postawą i Matusa w bramce. Zrealizowaliśmy plan maximum, ale dobrze ktoś powiedział, że koniec jednego meczu jest początkiem drugiego. Dlatego już patrzymy przed siebie.

Ryszard Tarasiewicz: Myślę, że była to odwrotność sytuacji z poprzedniego meczu. Teraz dominowaliśmy w drugiej połowie. Mogę powiedzieć, że w pierwszej Ruch może nie dominował, ale lepiej operował piłką, choć klarownych sytuacji nie stwarzał. Z okazji, które mieliśmy w całym spotkaniu na pewno zasłużyliśmy na zdobycie jednego gola i powinniśmy go strzelić. Najlepiej gdyby udało się to do przerwy, ale skoro nie, to powinno być 0:0.

Uważam, że nie gra się łatwo przeciwko drużynie, która jest ustawiona względnie nisko. Na murawie było mało miejsca. Próbowaliśmy atakować środkiem i bokami, choć tymi drugimi mniej. Stworzyliśmy kilka dogodnych okazji. Jeżeli chodzi o drugą bramkę to nie mogliśmy jej zaradzić, piękny strzał Zieńczuka. Szkoda tego meczu, bo w najgorszym wypadku mogliśmy go zremisować.

Na koniec, pewnie zostaną wobec mnie wyciągnięte konsekwencje, ale pytam się: dlaczego sędzia przedłużył tydzień wcześniej mecz z Lechią o 5 minut, a dzisiaj, choć przerw było dużo więcej, tylko o 3 minuty. Dużo sytuacji było gwizdanych przeciwko nam, podczas gdy 2-3 rywali ewidentnie atakowało naszych zawodników. Ich zamiarem był wyłącznie faul na moich piłkarzach. Nie jesteśmy zespołem, który mimo takiej postawy sędziów i tych kilku sytuacji, jest w stanie w samej końcówce nadrobić utratę dwóch bramek.

Siła ofensywna zawsze będzie gorsza, gdy 2-3 naszych zawodników jest w słabszej dyspozycji technicznej. Trudno oczekiwać jakiejś różnicy przy dobrze zorganizowanym Ruchu. Ale powtarzam, że mimo wszystko stworzyliśmy kilka dogodnych okazji. Nawet w pierwszej połowie. Potem nieco skorygowaliśmy ustawienie, bo Oliver i Rafael niepotrzebnie grali równolegle blisko siebie. Mieliśmy mało przestrzeni na skrzydłach, ale też brakowało nam spokoju w rozegraniu.

Co do Golańskiego – był najpierw trafiono w kolano, a potem zszedł, bo albo naciągnął, albo nawet naderwał mięsień dwugłowy. Nie chcę dramatyzować, ale Paweł może nam wypaść ze składu na 2-3 spotkania.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

qiqo2015-05-08 20:30:14
Jakoś mnie to nie dziwi, sezon dobiega końca, kontrakty się kończą to każdy normalny chce się podreperować na nowy sezon u nowego pracodawcy. Jak dogracie ten sezon bez pomocy wzmocnień z 3 ligi to będę naprawdę mocno zdziwiony.
wojtek2015-05-08 20:49:19
Dziś to byli ale w słabszej dyspozycji fizycznej jak muchy w smole
Potrzebne zmianny2015-05-08 21:37:12
Trzeba zacząć ściągać zawodników z Województwa Świętokrzyskiego bo na obecna chwile to wygląda to mizernie sami zagraniczni a Polaków można zliczyć na palcach jednej ręki
CK 732015-05-08 21:41:18
Pierwsza liga pierwsza liga Koronna !!!
do pseudofanów2015-05-08 22:33:37
Jeden mecz przegrany i już I liga....oglądajcie sobie dalej klepanie Barcelony w tv i jarajcie się..... to samo pytanie co trener zadałem znajomym po meczu....gramy z Lechią, prowadzimy i doliczone za nic 5 minut, dziś co chwile symulka ze strony Ruchu, przedłużanie gry przez bramkarza i resztę drużyny i 3 minuty......sędziowie nie lubią Korony. Nie zmienia to faktu, że dziś drużyna wyglądała słabiej niż ostatnio, mam nadzieję, że to jednorazowy wypadek...
kikkhull2015-05-09 16:27:46
A ja jeszcze przypomne mecz z Lechem jak sędzia zakończył mecz gdy mieliśmy rzut wolny. Z Lechią nie dość że było 5min. to jeszcze rożny po doliczonym czasie. Piłkarska mafia trwa dalej. Przepisy zmieniają się w zależności kto gra.
no i co2015-05-10 08:04:59
winny sedzia, pogoda, pora dnia, liczcie zawodników przeciwnej drużyny bo może w 15 grają
miki2015-05-10 14:02:03
Nie wiem czy to taka wielka strata ,moim zdaniem to tylko może przynieść efekt bo: do wszystkich piłek Golo ,opużnia gre ,nie wraca z braku sił ,a i te jego zagrania już wszyscy znają na pamięć .

Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.