Kiełb: Ostatnio błądziłem w ciemnościach. Teraz jednak jest lepiej i sam to czuję

06-04-2015 17:30,
Marcin Długosz

Jednym z architektów dwubramkowego zwycięstwa Korony Kielce z Górnikiem Łęczna był Jacek Kiełb, który zdobył pięknego gola na 1:0 po strzale sprzed pola karnego. - Często słyszałem, że za dużo kiwam, za dużo prowadzę piłkę, tak mi ludzie mówili. Tak się nasłuchałem tego wszystkiego, ale, jak widać, czasami warto popełniać błędy. Ja te błędy popełniałem, ale tutaj opłacało się wziąć piłkę troszeczkę dłużej na siebie – mówi „Ryba”.

Po spotkaniu nie mogło być inaczej – kielczanie nie ukrywali swojej radości. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza stąpają jednak twardo po ziemi. - Mam nadzieję, że kibice cieszą się razem z nami, bo my jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego meczu. Wiemy jednak, że są następne spotkania. Nie ma co chodzić z podniesioną głową i mówić: „Co to nie my”. Teraz mamy ciężki mecz z Lechem i trzeba się na niego nastawiać, bo w niedzielę będzie ważne starcie – komentuje Kiełb.

- Fajnie wyszedł mi ten strzał, potem Kamil [Sylwestrzak – red.] dobił na 2:0. No i radość jest niesamowita – nie ukrywa skrzydłowy żółto-czerwonych.

Bramka „Ryby” padła po jego indywidualnej akcji. - Trener mi pozwala. Bardziej dostaje mi się za błędy techniczne niż takie indywidualne. Za samą taktykę to się zdarza, ale jeśli chodzi o takie sytuacje, to mogę ich robić więcej. Będę się starał – zapewnia piłkarz „złocisto-krwistych”.

W pierwszej połowie potyczka na Kolporter Arenie była bardzo wyrównana, ale po przerwie swą przewagę udokumentowali gospodarze. - Trener powiedział nam w przerwie, żeby nie robić wszystkiego od razu. Nie dać tego w pierwszych pięciu minutach, bo mecz trwa dziewięćdziesiąt. W końcu ta bramka wpadła, no i wiadomo – trener miał rację. Trzeba dalej go słuchać i jesteśmy w tym momencie na dobrej drodze – nie ma wątpliwości Kiełb.

Skrzydłowy kieleckiej ekipy znajduje się w ostatnim czasie w znakomitej dyspozycji. W ostatnich trzech meczach trafił do siatki rywali cztery razy. - Mam nadzieję, że to się utrzyma. Będę robił wszystko, żeby zostać w tej formie. Najważniejsze, że Koronka wygrywa – kwituje „Ryba”.

Wcześniej jednak strzelec pierwszego gola w meczu z Górnikiem nie prezentował się na miarę oczekiwań. - Ostatnio błądziłem gdzieś tam w ciemnościach. Teraz jest już jednak zdecydowanie lepiej i sam to czuję. Jeżeli wy to widzicie, to mnie to cieszy i mobilizuje do dalszej, indywidualnej pracy – mówi Kiełb.

- Trzeba przeanalizować ten mecz. Ludzie teraz będą mówić „brawo”, ale te błędy zawsze się gdzieś popełnia. Trzeba dążyć do tego, żeby ludzie mieli radość z naszej gry. I wykonywać to, co mówi trener – kontynuuje piłkarz Korony.

Teraz przed „złocisto-krwistymi” ciężki pojedynek na wyjeździe z wicemistrzem Polski, a zarazem wiceliderem tabeli – Lechem Poznań. Czy więc drużyna z Kielc ma jakieś szanse w starciu z „Kolejorzem”? - No pewnie, że ma. Musimy wierzyć. Kto nie wierzy, niech nie wsiada do autokaru i nie jedzie. Kibice tam przyjadą, a skoro tak, to w nas wierzą. I to już jest dla nas taki power – kończy „Ryba”.

------------

OLA BE2015-04-06 21:47:11
Jacuś!
A teraz moczenie dupska w zimnej wodzie! By ten NIEWĄTPLIWY dzisiejszy sukces w DEKIEL! NIE WY....Ł

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.