Już w najbliższy poniedziałek do pracy na treningach powracają zawodnicy PGE VIVE Kielce. Na zajęciach nieobecni będą jednak Blaz Janc, Marko Mamić, Manuel Strlek, Julen Aginagalde, Alex Dujszebajew i Darko Djukić. Wszyscy przygotowują się do EHF Euro 2018 w Chorwacji. Nie będzie także Sławomira Szmala, który został powołany przez Piotra Przybeckiego do reprezentacji Polski. Biało-czerwoni wkrótce rozegrają mecze w ramach eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata.
Poznaliśmy 19-osobową kadrę, którą na spotkania eliminacji do mistrzostw świata powołał Piotr Przybecki, selekcjoner narodowej reprezentacji. W składzie jest Sławomir Szmal, bramkarz PGE VIVE Kielce!
Szok, zaskoczenie, radość i niedowierzanie… takie emocje malowały się na twarzach mieszkańców Kielc, gdy do ich drzwi zapukał zwycięzca Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... A u nas czas na rozwiązanie konkursu, w którym można było wygrać cztery egzemplarze książki Grzegorza Tkaczyka "Niedokończona gra".
Nie masz dobrego pomysłu na prezent świąteczny? Chyba mamy dla Ciebie idealną propozycję. I co najważniejsze - nie wydasz na ten podarunek ani złotówki! Będziesz tylko musiał nieco się o niego postarać...
Mecz w Kwidzynie rozegrano w ramach 17. kolejki PGNiG Superligi. MMTS nie dał rady mistrzom Polski, którzy kontrolowali przebieg spotkania od samego początku. Kielczanie pokonali rywala różnicą trzynastu bramek.
Dziś w Hali Legionów odbyło się prawdziwe święto piłki ręcznej. Najpierw, w ramach 15. serii spotkań PGNiG Superligi, o godzinie 18:30 zawodnicy PGE VIVE Kielce podejmowali KPR Legionowo. Później, ok 20:20 odbył się Dziki Mecz – już piąta edycja akcji charytatywnej organizowanej corocznie przed świętami przez klub sportowy VIVE.
W środę 13 grudnia o godzinie 18:30 odbędzie się ostatni w tym roku mecz piłkarzy ręcznych. PGE VIVE Kielce podejmie KPR Legionowo. Będzie to mecz niezwykły, bo przy jego okazji, odbędzie się finał akcji Szlachetna Paczka.
Kolejny mecz ligowy i kolejne pewnie zwycięstwo. W Puławach na parkiecie trwała zażarta walka, ale tylko do 25. minuty. Potem dominacja mistrzów Polski była już niepodważalna. PGE VIVE we wczesne, niedzielne popołudnie pokonało zespół Azotów 30:25.
Już w niedzielę, 10 grudnia, w ramach 14 serii PGNiG Superligi piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zmierzą się na wyjeździe z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski – KS Azotami Puławy.
Dziś piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce zwyciężyli na wyjeździe z Gwardią Opole. Tym samym, w dzień mikołajek, sprawili miły prezent swoim kibicom.
Dobra gra w pierwszej połowie to za mało, aby odnieść sukces w Lidze Mistrzów. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce w sobotni wieczór ponieśli piątą porażkę w tych rozgrywkach. Tym razem okazali się słabsi od Veszprem, mimo że po pierwszej połowie mogli schodzić z parkietu w dobrych humorach.
W ostatnim meczu Ligi Mistrzów tego roku piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce przegrali na wyjeździe z Telekom Veszprem HC 26:31 (15:15). Po bardzo dobrej pierwszej połowie zakończonej remisem, zawodnicy PGE VIVE nieco stracili siłę rażenia. W drugiej części meczu popełniali dużo błędów i ostatecznie okazali się słabsi od gospodarzy.
Niestety, porażką - kolejną wyjazdową w tym sezonie - zakończył się ostatni pojedynek PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów w 2017 roku. W sobotni wieczór podopieczni Talanta Dujszebajewa przegrali z węgierskim Veszprem 26:31, choć na przerwę schodzili z wynikiem remisowym.
Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce rozegrają dziś ostatni w tym roku mecz Ligi Mistrzów. Tym razem cennych punktów poszukają w wyjazdowym spotkaniu z Veszprem. To doskonała okazja do rewanżu za pierwszy mecz rozegrany w Kielcach, kiedy z minuty na minutę wynik zmieniał się na korzyść jednej, albo drugiej drużyny. Ostatecznie padł remis 32:32, a kielczanie wypuścili zwycięstwo w końcowych minutach spotkania. Veszprem wyrównało w ostatniej akcji meczu po dobitce.
- PSG i Veszprem to obecnie najlepsze drużyny w Europie - tak niedawno o swoich grupowych rywalach wypowiadał się trener PGE VIVE Kielce, Talant Dujszebajew. O ile mecze z Francuzami dla kielczan są już przeszłością, tak ci drudzy są nadal aktualnym tematem żółto-biało-niebieskiej szatni. Nie bez przyczyny - już dzisiaj obie ekipy zmierzą się w 10. kolejce zmagań w Lidze Mistrzów.
W 12. kolejce PGNiG Superligi PGE VIVE Kielce zmierzyło się na wyjeździe ze Spójnią Gdynia. Mecz ten, choć rozgrywany w środku tygodnia, przyciągnął na trybuny wielu kibiców. Mistrzowie Polski przystępowali do tego spotkania jako lider z dorobkiem 44 punktów. Gospodarze zaś, z jednym odniesionym zwycięstwem, zamykali tabelę.
Szczypiorniści PGE Vive Kielce wracają na parkiet. Po dzielnej walce, ale jednak zakończonej porażką u siebie z PSG w Lidze Mistrzów, już dzisiaj, w ramach PGNiG Superligi zagrają na wyjeździe ze Spójnią Gdynia.
Jedną bramką różnicy zakończył się niedzielny hit Ligi Mistrzów. Niestety, zadowoleni z boiska schodzili zawodnicy PSG Handball, bo to oni wygrali ten pojedynek. Szczypiorniści PGE VIVE popełnili zbyt dużo błędów indywidualnych, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Za nami starcie gigantów, jakie bezdyskusyjnie ochrzczone zostało mianem meczu tygodnia. Nie był on jednak szczęśliwy dla kieleckich gospodarzy. Drużyna PGE Vive w 9. kolejce Ligi Mistrzów przegrała z PSG 29:30. Tym samym paryżanie umocnili pozycję lidera, zaś Kielce punktów będą musiały szukać w kolejnych starciach grupy B. Najlepiej punktującymi zawodnikami z Kielc byli Michał Jurecki i Julen Aguinagalde, którzy zdobyli po 5 bramek.