REKLAMA

W poniedziałkowy poranek drużyna PGE VIVE Kielce oficjalnie rozpoczęła przygotowania do drugiej części sezonu 2018/2019. Na zajęciach stawiło się jednak tylko pięciu zawodników, z czego na pełnych obrotach mogło pracować zaledwie czterech. Frekwencja sukcesywnie będzie się jednak poprawiała, a najbliższy mecz czeka mistrzów Polski dopiero pod koniec bieżącego miesiąca.
Tylko pół roku będzie jeszcze trwała przygoda Mariusza Jurkiewicza w PGE VIVE Kielce. Jak podaje kielecka "Gazeta Wyborcza" za pół roku kończy się umowa rozgrywającego z klubem i nie zostanie przedłużona. Wiele wskazuje także na to, że będzie to ostatni klub w sportowej karierze 36-latka.
W najbliższą sobotę w Kielcach odbędzie się II Ogólnopolski Festyn Mini Piłki Ręcznej. Na to wydarzenie zaproszono około 150 dzieci z całej kraju.
To już ostatnie dni zimowych urlopów dla drużyny PGE VIVE Kielce. Żółto-biało-niebiescy powrócą do pracy w najbliższy poniedziałek, 7 stycznia.
PGE VIVE Kielce oficjalnie potwierdza: Paweł Paczkowski spędzi kolejny sezon na wypożyczeniu w Telekomie Veszprem. Węgierski klub zagwarantował sobie także możliwość przedłużenia wypożyczenia o kolejny rok.
Latem kończy się wypożyczenie Pawła Paczkowskiego z PGE VIVE Kielce do Motoru Zaporoże. 25-latek nie wróci jednak do kieleckiego zespołu, wiele wskazuje także na to, że nie zostanie także na Ukrainie. Jak podaje "Przegląd Sportowy", Polak jest o krok od transferu do europejskiego giganta, Telekomu Veszprem!
Paweł Paczkowski, który ma ważną umowę z PGE VIVE Kielce do 30 czerwca 2021 roku, obecny sezon spędza na wypożyczeniu w Motoru Zaporoże. Zawodnik przebywający obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski w rozmowie z mediami kadry przyznał jednak, że najprawdopodobniej nie zagra już więcej w zespole żółto-biało-niebieskich.
Jak informuje kielecka „Gazeta Wyborcza”, latem w PGE VIVE Kielce może dojść do ciekawego ruchu transferowego jeśli chodzi o obsadę bramki. W kręgu zainteresowań mistrzów Polski znalazł się reprezentant kraju, Adam Malcher, którego kontrakt z Gwardią Opole wygasa po zakończeniu obecnego sezonu.
Jeden z najważniejszych zawodników PGE VIVE Kielce, Alex Dujshebaev, przedłużył kontrakt z kieleckim zespołem! Obecna umowa gwiazdy mistrzów Polski będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.
Ogromne zaskoczenie spotkało kibiców PGE VIVE Kielce na sam koniec piątkowego, przedświątecznego dnia. Przygoda Serbskiego bramkarza, Vladimira Cupary z kieleckim klubem potrwa tylko jeden rok. Po zakończeniu sezonu 2018/19 golkiper przeniesie się do Telekomu Veszprem - poinformował klub na swojej stronie internetowej.
Tuż po Nowym Roku, w sobotę, 5 tycznia, w Kielcach odbędzie się II Ogólnopolski Festyn Mini Piłki Ręcznej. Na to wydarzenie zaproszono około 150 dzieci z całej kraju.
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie nie będzie zmiany na kole w zespole PGE VIVE Kielce. Nową, roczną umowę z klubem podpisze Julen Aginagalde - donosi Gazeta Wyborcza Kielce.
Reprezentacja Polski rozegrała towarzyskie starcie z Niemcami, jednak uległa naszym zachodnim sąsiadom 23:35. Najskuteczniejszym zawodnikiem Biało-czerwonych został skrzydłowy PGE VIVE Kielce, Arkadiusz Moryto, który rzucił sześć bramek.
Europejska Federacja Piłki Ręcznej rozpatrzyła odwołanie PGE VIVE Kielce od kar, jakie zostały nałożone na kielecki klub w związku z konfliktem w sprawie Nord Stream 2. Federacja zdecydowała się obniżyć część grzywny.
Bez najmniejszych problemów PGE VIVE Kielce wygrało swój ostatni tegoroczny mecz. Mistrzowie Polski zmierzyli się w Hali Legionów z Gwardią Opole i zdołali rzucić rywalom 40 bramek - padł wynik 40:30 (21:12). Teraz fanów mistrzów Polski czeka mała rozłąka z drużyną. Kolejne spotkanie kielecki zespół rozegra bowiem dopiero pod koniec stycznia.
To już ostatnia szansa, aby obejrzeć PGE VIVE w akcji jeszcze w 2018 roku. Po domowym meczu z Gwardią Opole, żółto-biało-niebiescy rozpoczną bowiem okres przerwy w rozgrywkach klubowych, który potrwa do 30 stycznia. Zanim to jednak nastąpi, mistrzowie Polski zamierzają po raz kolejny pokazać klasę na ligowych parkietach i uporać się z rywalem. Serdecznie zapraszamy na naszą relację na żywo z Hali Legionów!
Po trzech miesiącach bardzo intensywnej gry na dwóch frontach, teraz PGE VIVE Kielce zakończy pierwszą część sezonu 2018/2019. Ostatnim rywalem mistrzów Polski w tym roku kalendarzowym jest Gwardia Opole, z którą kielczanie zmierzą się w Hali Legionów. Sam pojedynek ligowy to jednak nie wszystko – po jego zakończeniu zaplanowana jest wielka atrakcja dla najmłodszych, a więc „Dziki Mecz”.
W piątek, 7 grudnia o godzinie 18:30, PGE VIVE Kielce rozegra ostatni mecz w tym roku. Rywalem mistrzów Polski przed prawie dwumiesięczną przerwą w rozgrywkach będzie Gwardia Opole. Po zakończeniu tego spotkania dojdzie natomiast do tradycyjnego „Dzikiego Meczu”.
Do samego końca PGE VIVE Kielce walczyło na wyjeździe z Vardarem Skopje, aby wrócić do domu choćby z jednym punktem. Ta sztuka ostatecznie się jednak nie udała – Macedończycy zwyciężyli we własnej hali 28:27 (14:11). Wygrana skopijczyków była bardzo skromna, ale jakże cenna. Teraz to właśnie ta drużyna zajmuje 2. miejsce w tabeli, a mistrzowie Polski w 2019 roku powrócą do gry w Champions League w roli goniącego, a nie broniącego pozycji wicelidera.
To już ostatni mecz PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów w 2018 roku. Ma on kolosalne znaczenie dla układu tabeli grupy A przed czterema ostatnimi kolejkami, które rozegrane zostaną po dwumiesięcznej przerwie w europejskich zmaganiach. Żółto-biało-niebiescy bronią pozycji wicelidera na niesamowicie trudnym terenie w Skopje, gdzie mierzą się z Vardarem. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z tego wydarzenia! Początek potyczki o godzinie 17:30.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group