REKLAMA

PGE VIVE Kielce cały tydzień przebywa w Arłamowie, gdzie przygotowuje się do nowego sezonu rozgrywkowego. Pobyt kielczan powoli zbliża się już ku końcowi, ale kieleccy szczypiorniści nie mają na co narzekać. No, może poza zmęczeniem. W Bieszczadach króluje bowiem ciężka praca. - Czasu na nudę nie ma - mówi Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Rasto Stojković zakończył sportową karierę. Serbski obrotowy stał się prawdziwym ulubieńcem kieleckich kibiców. Barwy VIVE reprezentował w latach 2009-2013.
Czegoś takiego w stolicy województwa świętokrzyskiego jeszcze nie było. Już od 17 sierpnia do 1 września na Rynku w Kielcach odbędzie się Festiwal Sportów Plażowych - Kielce 2019. Przez trzy weekendy mieszkańcy miasta będą mogli oglądać, na specjalnej arenie sportowej z trybunami na ponad 300 osób, pięć turniejów ogólnopolskich w: beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn.
Transfer Igora Karacicia z Vardaru Skopje do PGE VIVE Kielce został okrzyknięty przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) najciekawszym ruchem transferowym tego lata.
W czwartek rano drużyna PGE VIVE Kielce wyruszyła w drogę do Arłamowa. Na obozie w Bieszczadach mistrzowie Polski spędzą dziewięć dni. - Będziemy wszyscy razem i to na pewno będzie dobre dla całego zespołu. Ciężkiej pracy nie zabraknie - mówi Julen Aginagalde, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w młodej drużynie kielczan.
PGE VIVE Kielce ma nowego kapitana. Wybór jest nietypowy - po raz pierwszy w historii klubu rolę tę będzie pełnił obcokrajowiec. Został nim Andreas Wolff.
Zawodnicy PGE VIVE Kielce zakończyli pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Już jutro, w czwartek, mistrzowie Polski wyjadą na kilkudniowy obóz do Arłamowa. - Tam będziemy myśleć tylko o ciężkiej pracy i regeneracji - mówi trener zespołu Talant Dujszebajew. I podkreśla: - Jak zwykle o tej porze mamy małe problemy.
PGE VIVE Kielce oficjalnie ogłosiło harmonogram letnich gier sparingowych podczas letnich przygotowań do sezonu 2019/20. Mistrzowie Polski rozegrają łącznie cztery mecze towarzyskie. Oprócz znanych już wcześniej potyczek z Wilhelmshavener HV i KRAS Volendam zmierzą się także z belgijskim Achilles Bocholt oraz MKS Energą Kalisz.
Poznaliśmy drugiego z letnich sparingpartnerów PGE VIVE Kielce podczas letnich przygotowań do sezonu. Będzie nim holenderska ekipa KRAS Volendam, tegoroczny zdobywca pucharu kraju.
W piątek, 2 sierpnia rozpoczęła się sprzedaż karnetów na mecze PGE VIVE Kielce. Przez najbliższe pięć dni wejściówki będzie można kupić wyłącznie poprzez sprzedaż internetową W TYM MIEJSCU, natomiast w środę ruszy także sprzedaż stacjonarna w siedzibie klubu.
Sławomir Szmal po roku przerwy znów zagra w jednej drużynie z PGE VIVE Kielce. Tym razem nie jako zawodnik, ale jako trener. Były golkiper będzie szkolił bramkarzy kieleckiego klubu, z którymi pracuje już od początku okresu przygotowawczego. - Nie jestem po drugiej stronie barykady. To ciągle ten sam zespół, ale nowe wyzwanie - mówi popularny "Kasa".
PGE VIVE Kielce wciąż nie ogłosiło z kim mistrzowie Polski zmierzą się sparingowo podczas letnich przygotowań, natomiast uczynił to jeden z niemieckich klubów. I jak się okazuje, jednym z towarzyskich starć kielczan będzie spotkanie z niemieckim trzecioligowcem - Wilhelmshavener HV e.V.
Po dwóch latach przerwy Alex Dujshebaev i Igor Karacić znów spotykają się razem w jednym zespole. Wcześniej obaj rozgrywający grali razem w Vardarze Skopje. Od tego sezonu będą kreować akcje ofensywne PGE VIVE Kielce. - Igor to super zawodnik. Cieszę się, że znowu będę mógł z nim zagrać. Już czekamy na pierwszy wspólny mecz - mówi o koledze z drużyny Hiszpan.
Przygotowania do nowego sezonu razem z PGE VIVE Kielce rozpoczęło siedmiu nowych zawodników. Jednym z nich jest Mateusz Kornecki, który stoczy walkę o miejsce między słupkami z Andreasem Wolffem. - Tremy żadnej nie ma. Grając z tak dobrymi zawodnikami mogę się tylko rozwijać - mówi bramkarz pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej.
Po dwóch latach do PGE VIVE Kielce wrócił Branko Vujović, który spędził ostatnie sezony na wypożyczeniu w Celje Pivovarna Lasko. Czarnogórzec spotkał się ze starym-nowym zespołem na pierwszym treningu w nowym sezonie i języka polskiego nie zapomniał. - Trochę brakuje mi słów, ale robię, co mogę - uśmiecha się 21-latek.
Po blisko dwóch miesiącach przerwy w poniedziałek treningi wznowiła drużyna PGE VIVE Kielce. Mistrzowie Polski dzień rozpoczęli od badań medycznych, a wieczorem odbyli pierwszy wspólny trening. Taryfy ulgowej nie było - zajęcia trwały blisko dwie godziny, a jedynym nieobecnym był Mateusz Jachlewski, który przechodzi rehabilitację po operacji stawu biodrowego. Indywidualnie ćwiczył powracający po kontuzji Tomasz Gębala - jeden z siedmiu nowych zawodników w kadrze PGE VIVE Kielce. - Podczas przygo
W poniedziałek, 29 sierpnia, po letnich urlopach spotkają się zawodnicy PGE VIVE Kielce. Kielczanie rozpoczną przygotowania do nowego sezonu od porannych badań medycznych.
W piątek, 2 sierpnia rozpocznie się sprzedaż karnetów na domowe mecze PGE VIVE Kielce w nowym sezonie 2019/20. Stałe wejściówki będą dostępne w sprzedaży online, a parę dni później także w sprzedaży stacjonarnej w siedzibie klubu. Ceny karnetów nie uległy zmianom.
Szczypiornista PGE VIVE Kielce Arkadiusz Moryto został uznany za najlepszego prawoskrzydłowego młodego pokolenia. 21-latek wygrał głosowanie w plebiscycie prestiżowego portalu Handball-planet.
Złe wieści dla PGE VIVE Kielce. Kielczanie - podobnie jak w poprzednim sezonie - rozpoczną rozgrywki osłabieni z powodu kontuzji. Początek rozgrywek straci Mateusz Jachlewski, który musiał poddać się zabiegowi artroskopii stawu biodrowego. Teraz czeka go około trzymiesięczna rehabilitacja.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group