Firma Formaster S.A. - Dafi została nowym sponsorem Polonii Białogon Kielce. Ekipa, występująca w sezonie 18/19 w kieleckiej A klasie w miniony weekend obchodziła 25-lecie istnienia klubu.
Polonia Białogon Kielce w meczu 10. kolejki grupy I świętokrzyskiej B-klasy, pokonała u siebie Płomienia Wólka Kłucka 2:0. Zwycięstwo to kielczanie zapewnili sobie jeszcze przed przerwą dzięki dwóm trafieniom Jakuba Grzegorczyka.
W meczu 9. kolejki grupy I świętokrzyskiej B-klasy, Polonia Białogon Kielce podzieliła się na wyjeździe punktami z ekipą Radiator$ Stąporków. W potyczce tej padł remis 1:1. Polonia plasuje się na 5. miejscu w dwunastozespołowej lidze. W najbliższą niedzielę, 26 października o godzinie 11, kielczanie podejmą na własnym terenie Płomienia Wólka Kłucka.
Mają swoje prężnie działające telewizje klubowe drużyny Korony Kielce i Vive Targów, coraz lepiej rozwija się również dział video w Effectorze Kielce. Po możliwości dzisiejszej techniki sięgają jednak też drużyny mniej popularne od wspomnianych, te z niższych lig. W sieci można oglądać m.in. wyczyny na boisku piłkarzy Polonii Kielsport Białogon.
W dramatycznych okolicznościach Polonia Białogon Kielce nie zdołała awansować do barażu o awans do A-klasy. Zawodnicy tego klubu swój krok co prawda wykonali pokonując Start Słupię Jędrzejowską 2-1 (0-0), ale przy równoczesnym remisie Dębu Nagłowice zakończyli sezon na najniższym stopniu podium.
Wpadka w przedostatniej kolejce grupy II B-klasy może bardzo drogo kosztować piłkarzy Polonii Białogon Kielce. Partyzant Wodzisław pokonał w niedzielę drużynę ze stolicy województwa świętokrzyskiego 4-2 (1-2) i mocno skomplikował Polonistom drogę do wyższej ligi.
W świetnych nastrojach mogą być kibice Polonii Białogon. Kielecki zespół odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym terenie lidera B-klasy, Nidę Sobków 1:0. Dzięki tej wygranej Polonia awansowała na drugie miejsce w tabeli, która zapewnia grę w barażach o awans do A-klasy.
Polonia Białogon Kielce tym razem zanotowała wolny weekend, a na jej konto dopisane zostały 3 punkty. Stało się tak, bowiem z rozgrywek B-klasy grupy II wycofały się rezerwy Wiernej Małogoszcz, z którą kielczanie mieli zmierzyć się w niedzielę.
Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali gracze Polonii Białogon. Tym razem pokonali u siebie rezerwy Hetmana Włoszczowa 2:1. Dzięki wygranej kielczanie zachowują szansę na grę w barażach o awans do A-klasy.
Po nieudanej inauguracji rundy wiosennej w rozgrywkach B-klasy, gracze Polonii Białogon zdobyli 3 punkty. W wyjazdowym spotkaniu pokonali GKS Kluczewsko 2:1, a bohaterem spotkania okazał się Marcin Szałas.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group