Orlęta Kielce nie podołały w wyjazdowym meczu Sparcie Dwikozy. Gospodarze pokonali zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego aż 5:0. Kielczanie po 12. kolejce klasy okręgowej zajmują 12. miejsce w tabeli. Dotychczas zgromadzili na swoim koncie 11 punktów.
W niedzielę Orlęta Kielce wygrały ważny mecz na dole tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej z Astrą Piekoszów. Na stadionie przy ulicy Warszawskiej kielczanie pokonali gości 3:0. Ta wygrana pozwoliła im awansować na wyższe miejsce i na chwilowe odetchnięcie.
Niedzielnym, wyjazdowym spotkaniem z Unią Sędziszów, Orlęta Kielce zakończą rozgrywki w tym sezonie. Będzie to jednocześnie ostatnia potyczka „Orłów” pod wodzą Marcina Stokowca i jego asystenta – Sławomira Malary. – Po ostatnim meczu rezygnujemy z prowadzenia zespołu. Chcemy odpocząć i podjąć się nowych wyzwań – mówi drugi trener kieleckiego zespołu.
Bardzo dobrze spisują się w końcówce sezonu piłkarze kieleckich Orląt. W niedzielę odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując na własnym obiekcie 3:2 Pogoń Staszów. W trzecio ligowych rozgrywkach utrzymanie zapewniła sobie Juventa Starachowice, dzięki czemu „Orły” mogą być już pewne pozostania w świętokrzyskiej IV lidze.
W spotkaniu 28. kolejki IV ligi Orlęta Kielce pokonały na własnym boisku ekipę Spartakusa Daleszyce 4-2 (0-1). Zwycięstwo to umocniło podopiecznych Marcina Stokowca na czternastym miejscu w tabeli i praktycznie zapewniło im utrzymanie w rozgrywkach.
Orlęta Kielce w spotkaniu 27. kolejki IV ligi pokonały u siebie ekipę Alitu Ożarów 3-1 (1-0). Dzięki sytuacji w tabeli III ligi małopolsko-świętokrzyskiej, „Orły” są coraz bliżej utrzymania na obecnym poziomie rozgrywek.
Nie udała się wyprawa do Ostrowca Świętokrzyskiego zawodnikom kieleckich Orląt. Podopieczni Marcina Stokowca ulegli liderowi na jego terenie aż 0:5. Goście w żaden sposób nie mogli zagrozić bramce strzeżonej przez Tomasza Bąbla.
Nie udało się piłkarzom Orląt Kielce podtrzymać dobrej passy i po dwóch zwycięstwach, znów zaznali smaku porażki. Podopieczni Marcina Stokowca na własnym stadionie ulegli Partyzantowi Radoszyce 1:2. O wyniku spotkania, nie po raz pierwszy w tym sezonie, zadecydowały ostatnie minuty. „Orły” wciąż okupują 14. miejsce w tabeli.
Orlęta Kielce ciągle starają się wygrzebać z ciężkiej sytuacji w tabeli. Po niedzielnym zwycięstwie z Sokołem-Nordkalk Górnikiem Rykoszyn awansowali na 14. miejsce w klasyfikacji. Podopieczni Marcina Stokowca wyprzedzili Orlicz Suchedniów.
Piłkarze Orląt Kielce ucieszyli w środowy wieczór swoich kibiców. W ramach zaległej 19. kolejki IV ligi pokonali bowiem bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie – ŁKS Georyt Łagów 3:2 (2:2). Trzy punkty kielczanom zapewnił Tomasz Miernik, który wykorzystał rzut karny.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group