Drugi z sobotnich meczów Korony Handball w Czechach także zakończył się porażką. Do południa kielczanki przegrały dwoma bramkami z SPR JKS Jarosław 24:26, natomiast wieczorem uległy MKS Perle Lublin 16:18.
Dwa zwycięstwa i dwie porażki ma na swoim koncie Korona Handball podczas towarzyskiego turnieju w czeskim Hodoninie. Kielczanki okazały się w sobotę słabsze od beniaminka Superligi SPR JKS Jarosław. Kieleckie szczypiornistki przegrały 24:26. Kolejne spotkanie Korona rozegra jeszcze dzisiaj.
Korona Handball wygrała drugi mecz podczas towarzyskiego turnieju w Czechach. Kielczanki pokonały w piątkowe popołudnie gospodarza zawodów, HK Hodonin 28:17!
Korona Handball zaprezentowała się z bardzo dobrej strony podczas drugiego starcia na towarzyskim turnieju w czeskim Hodoninie. To nie wystarczyło jednak do drugiego zwycięstwa. Mimo dobrej gry, kielczanki musiały uznać wyższość białoruskiego BNTU-BelAZ Mińsk 25:28.
Udanie towarzyski turniej w czeskim Hodoninie rozpoczęły szczypiornistki Korony Handball Kielce. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały czeski zespół HC Zlin 23:21 (12:11).
Korona Handball wie już, że nie zagra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Superligi Kobiet, ale nie zamierza zmieniać swoich planów przygotowań do rozgrywek. Od środy kieleckie szczypiornistki będą przebywać w czeskim Hodoninie, gdzie wezmą udział w towarzyskim turnieju. Kielczanki zagrają aż sześć sparingów w ciągu pięciu dni zmagań.
Korona Handball w poniedziałek dowiedziała się o tym, że w nowym sezonie nie zagra w Superlidze i musi przystąpić do rozgrywek pierwszoligowych. Od razu po decyzji związku kielecka drużyna odbyła spotkanie z trenerem i zarządem, na którym jasno ustalono: rewolucji w składzie nie będzie. Z zespołem może pożegnać się tylko jedna piłkarka, ale za to bardzo ważna - Aleksandra Orowicz, która jest podstawową bramkarką kieleckiej drużyny.
Korona Handball Kielce nie wystąpi w nowym sezonie w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet. Komisja Odwoławcza Związku Piłki Ręcznej w Polsce odrzuciła odwołanie kieleckiego klubu o nieprzyznaniu licencji na grę w elicie. Tym samym szczypiornistki w nowym sezonie będą grać w I lidze.
Poniedziałek będzie bardzo ważny dla Korony Handball Kielce. Tego dnia poznamy ostateczną decyzję Komisji Odwoławczej Związku Piłki Ręcznej, która rozstrzygnie, w której lidze wystąpi kielecki klub w nowym sezonie. Korona złożyła odwołanie od decyzji Komisarza Ligi o nieprzyznaniu licencji na grę w Superlidze i cały czas czeka na werdykt.- Trwamy w zawieszeniu i to chyba jest najgorszy aspekt tych przygotowań - mówi Paweł Tetelewski, trener drużyny.
Zakończyły się dwudniowe zmagania w I Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Korona Handball zakończyła zmagania bez ani jednego zwycięstwa. Puchar trafił do mistrzyń Polski z Perły Lublin.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group