W sobotnie popołudnie odbędzie się w Kielcach mecz 27., ostatniej kolejki III rundy PGNiG Superligi Kobiet. W hali przy ulicy Krakowskiej, Korona Handball podejmie KPR Jelenia Góra.
To jest udana sobota dla Korony Handball! W walce o utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet, podopieczne Tomasza Popowicza pokonały na wyjeździe MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:29. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że kielczanki do przerwy przegrywały dwoma golami.
W sobotę w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach 26. kolejki spotkań PGNiG Superligi kobiet, miejscowa Piotrcovia podejmie gości z Kielc – Koronę Handball.
Zawodniczki Korony Handball od nowego sezonu będą miały nowego trenera - będzie nim Paweł Tetelewski. Aby jednak urodzony w Kielcach szkoleniowiec, mógł poprowadzić miejscowe szczypiornistki w PGNiG Superlidze, te muszą najpierw wkroczyć na zwycięski szlak i utrzymać się w elicie. Kolejny krok można wykonać już w sobotę, gdy do Kielc przyjedzie drużyna KPR-u Gminy Kobierzyce.
Od przyszłego sezonu Koronę Handball poprowadzi uznany szkoleniowiec! Jak poinformował kielecki klub, związał się on dwuletnim kontraktem Pawłem Tetelewskim, który powróci do żeńskiej piłki ręcznej po wywalczeniu mistrzostwa Polski z Vistalem Gdynia w 2017 roku.
Gdy piłkarki ręczne Korony Handball w środowy wieczór schodziły na przerwę do szatni zlokalizowanej w hali przy ulicy Krakowskiej, wszystkim wydawało się, że za kilkadziesiąt minut będą mogły świętować zwycięstwo nad KPR-em Ruchem Chorzów. Niestety, do tego nie doszło. Paraliż, który ogarnął kielczanki w ostatnim kwadransie meczu sprawił, że to rywalki mogły cieszyć się z wygranej.
Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet wkraczają w decydującą fazę. W środę Korona Handball Kielce, w hali przy Krakowskiej, podejmie KPR Ruch Chorzów.
Bardzo ambitnie walczyły w sobotnie popołudnie szczypiornistki Korony Handball. Mimo to, w ramach 22. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, we własnej hali nie zdołały pokonać sąsiadek w tabeli, KPR-u Jelenia Góra.
Obiecały walkę z mistrzyniami Polski zawodniczki Korony Handball i słowa dotrzymały. W środowy wieczór kielczanki we własnej hali stoczyły z GTPR-em Gdynia pasjonujący bój. Niestety jednak, tym razem punktów w Kielcach nie udało się zatrzymać.
Czy zawodniczki Korony podtrzymają dobrą passę?

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group