Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba nikt. Korona Handball nieoczekiwanie przegrała przed własną publicznością pierwszy mecz w nowym sezonie I ligi. Kielczanki uległy w sobotnie popołudnie SPR Olkusz 27:29.
Bardzo długo na kolejny mecz musiała czekać Korona Handball. W sobotę kielczanki w końcu wracają do gry i po trzech tygodniach przerwy podejmą przed własną publicznością SPR Olkusz. Będzie to pierwszy od maja oficjalny mecz w hali przy ulicy Krakowskiej. To spotkanie jest jednocześnie dopiero drugim meczem Korony w tym sezonie.
Niecodzienna sytuacja spotkała szczypiornistki Korony Handball. Kielczanki najpierw przygotowały się przez ponad dwa tygodnie do sezonu, który zainaugurowały w połowie września. Zagrały jeden mecz i... na kolejny czekają trzy tygodnie. Na parkiet wybiegną ponownie dopiero w przyszły weekend.
Dwie zawodniczki: Paulina Piwowarczyk oraz Olesia Parandii odchodzą z Korony Handball. Kielecki klub wypowiedział im kontrakty. Efektem takiego stanu rzeczy jest brak licencji na grę w Superlidze i idące za tym względy finansowe.
Dopiero 5 października szczypiornistki Korony Handball rozegrają kolejne - i zarazem pierwsze - spotkanie przed własną publicznością w nowym sezonie. Ich rywalem będzie SPR Olkusz. Od poniedziałku można już kupować karnety na domowe mecze kielczanek.
Udanie nowy sezon I ligi rozpoczęła Korona Handball Kielce. Faworytki nie zawiodły i w pierwszym spotkaniu na pierwszoligowych boiskach wygrały bardzo wysoko. W Jeleniej Górze padł wynik 36:24 dla przyjezdnych.
Rok temu obie grały w Superlidze, a dziś na otwarcie nowego sezonu zmierzą się ze sobą szczebel niżej. Korona Handball rozpoczyna w sobotę walkę o powrót do elity. Już na samym początku rozgrywek czeka ją starcie z jednym z najmocniejszych rywali - Karkonoszami Jelenia Góra.
W piątek Korona Handball zmierzyła się w hali przy ul. Krakowskiej z Varsovią Warszawa, jedną z najmocniejszych drużyn grupy A I ligi i wygrała bardzo okazale. Czy to był już ostatni sparing kielczanek przed startem ligi? Niewykluczone. Pierwszoligowe rozgrywki startują w drugim tygodniu września. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z meczu ze stołeczną drużyną.
Po porażce z Piotrcovią, szczypiornistki Korony Handball w piątkowe popołudnie podjęły przed własną publicznością Varsovię Warszawa. Sparingowa potyczka zakończyła się wysoką wygraną kielczanek 36:22. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, gdyby podopieczne Pawła Tetelewskiego wykorzystały więcej dogodnych sytuacji rzutowych.
Korona Handball Kielce po raz drugi w trwającym letnim okresie przygotowawczym zmierzyła się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i po raz drugi musiała uznać wyższość rywalek.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group