Udało się Koronie Handball Kielce odnieść triumf we własnej hali w potyczce z KPR-em Ruchem Chorzów. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego wygrały 27:21 (15:11) i umocniły się na siódmym, najwyższym miejscu w swojej grupie finałowej PGNiG Superligi.
Szybko, bo już w środowy wieczór, zawodniczki Korony Handball rozegrają w hali przy ulicy Krakowskiej kolejny mecz PGNiG Superligi. Ich rywalem będzie przedostatnia drużyna w tabeli, KPR Ruch Chorzów. To kielczanki są faworytkami tego starcia.
Korona Handball udanie rozpoczęła rundę finałową PGNiG Superligi. Kielczanki wygrały przed tygodniem w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią 32:26 i awansowały na siódmą pozycję w tabeli. Teraz kieleckie szczypiornistki staną przed szansą obrony wysokiej lokaty. W sobotę zagrają przed własną publicznością z KPR Jelenią Górą.
Udanie rundę finałową PGNiG Superligi kobiet zainaugurowały szczypiornistki Korony Handball. Kielczanki pokonały na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:26 i dzięki temu awansowały na siódme miejsce w tabeli, spychając z niego swoje sobotnie rywalki. Dla "Koroneczek" była to pierwsza wyjazdowa wygrana od dziewięciu meczów!
Trzy tygodnie na mecz ligowy czekały szczypiornistki Korony Handball Kielce. Runda finałowa PGNiG Superligi kobiet rozpoczęła się co prawda już w ubiegłym tygodniu, ale kielczanki wówczas pauzowały. W sobotę wyjdą wreszcie na parkiet - ich rywalem na wyjeździe będzie Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Korona może powalczyć o cenne punkty, które przybliżą drużynę do utrzymania w lidze.
Dużego wzmocnienia przed nowym sezonem PGNiG Superligi kobiet dokonała Korona Handball Kielce. Kielecki klub podpisał kontrakt z Martą Rosińską, która wraca do Kielc po trzech latach. Wraz z kończącym się sezonem wygasa jej umowa z Metraco Zagłębiem Lubin. W nowych rozgrywkach będzie reprezentowała Koronę, z którą podpisała roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.
Wychowanka Korony Handball Kielce, Magdalena Skowrońska jest kolejną zawodniczką, która porozumiała się z klubem w sprawie nowego kontraktu. 26–letnia obrotowa będzie zawodniczką kieleckiego klubu do czerwca 2020 roku.
Polski Związek Piłki Ręcznej opublikował terminarz rundy finałowej kobiecej PGNiG Superligi. Korona Handball przystąpi do zmagań z ósmego miejsca, które zajęła po rozegraniu wszystkich meczów fazy zasadniczej rozgrywek. Zmagania rozpoczną się już w ostatni weekend marca, ale kielczanki czeka wtedy... pauza. Jest to spowodowane nieparzystą liczbą drużyn - Arka Gdynia wycofała się z rozgrywek w trakcie trwania sezonu. Pierwszy mecz podopieczne Pawła Tetelewskiego zagrają 6-7 kwietnia, a ich przeci
Za mocny okazał się lider PGNiG Superligi Kobiet, Metraco Zagłębie Lubin dla piłkarek ręcznych Korony Handball. Kielczanki walczyły i pokazały na boisku bardzo duże zaangażowanie, ale ostatecznie przegrały przed własną publicznością 25:31.
Duże wyzwanie czeka Koronę Handball w zbliżającej się kolejce kobiecej PGNiG Superligi. Jest to już ostatnia seria gier sezonu zasadniczego, a kielczanki podejmą w niej przed własną publicznością lidera rozgrywek, Metraco Zagłębie Lubin.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group