Korona Handball Kielce pozyskała nową bramkarkę. Jest nią 19-letnia Marta Chodakowska, młodzieżowa reprezentantka Polski. W obecnym sezonie młoda zawodniczka broniła barw Arki Gdynia, ale w połowie rozgrywek drużyna z Trójmiasta została wycofana z rozgrywek ze względu na spore problemy finansowe klubu.
Porażką rundę jesienną rozgrywek zakończyły piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Kielczanki nie sprostały liderowi PGNiG Superligi kobiet, Metraco Zagłębiu Lubin, przegrywając na wyjeździe 18:31 (9:17).
Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek PGNiG Superligi kobiet, drużyna Korony Handball Kielce stanie przed jednym z największym wyzwań w całym sezonie. Zmierzy się bowiem z ekipą lidera, Metraco Zagłębie Lubin. Zespół z Dolnego Śląska od początku kampanii kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, ale jego passa została przerwana w ubiegły weekend.
Piłkarki Korony Handball znów dały wiele radości swoim kibicom. Kielczanki wygrały z niżej notowanym Ruchem Chorzów zdecydowanie, bo aż dziewięcioma bramkami. Podopieczne trenera Tetelewskiego były zdecydowanie lepsze w sobotnie popołudnie w hali przy ul. Krakowskiej i zasłużenie sięgnęły po komplet "oczek".
Korona Handball Kielce w sobotę pożegna się z własną publicznością jeżeli chodzi o rozgrywki w 2018 roku. W ostatnim domowym meczu przed prawie dwumiesięczną przerwą w zmaganiach ligowych, kielczanki podejmą KPR Ruch Chorzów.
Korona Handball Kielce nie sprostała na wyjeździe ekipie KPR Kobierzyce. Gospodynie pokonały kielczanki w stosunku 34:25 (17:15) i zainkasowały tym samym komplet punktów.
9. kolejka zmagań w PGNiG Superlidze kobiet oznacza dla piłkarek ręcznych Korony Handball bardzo duże wyzwanie. Kielczanki jadą do Kobierzyc, gdzie zagrają z obecnie piątą siłą ligi - KPR Gminy Kobierzyce. To spotkanie dwóch sąsiednich drużyn w tabeli, bo "Koroneczki" mają cztery punkty mniej i zajmują szóstą pozycję w lidze.
Olbrzymi pech spotkał Karolinę Mochocką, kołową Korony Handball. Uzdolniona 22-letnia zawodniczka doznała poważnej kontuzji, która wyklucza ją z gry na dłuższy okres czasu.
Za drużyną Korony Handball Kielce bardzo pozytywny początek sezonu. Podopieczne Pawła Tetelewskiego plasują się w środku tabeli i są w samym centrum walki o to, aby finiszować w wyższej połowie klasyfikacji i tym samym zakwalifikować się do gry o miejsca 1-6. - Na razie o tym nie myślimy. Najważniejsze, aby dobrze wyglądała nasza gra. Wszystko weryfikuje boisko. A czy my będziemy grali o miejsca 1-6 czy 7-12, to myślę, że nie jest tak bardzo ważne. Skupiamy się na grze – przyznaje jednak szkolen
Korona Handball wygrała kolejny mecz przed własną publicznością! Kielczanki świetnie zareagowały na porażkę w poprzedniej kolejce z mistrzyniami Polski, MKS-em Perłą Lubin i w środowy wieczór znów dały swoim kibicom wiele radości. "Koroneczki" sięgnęły po komplet punktów wygrywając w hali przy ulicy Krakowskiej z EKS-em Start Elbląg 28:24.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group