Z wiarą na dobry wynik do szlagierowego spotkania z mistrzem Polski, MKS Perłą Lublin, podeszły piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Niestety, najmocniejsza drużyna ubiegłego sezonu kobiecej PGNiG Superligi była zupełnie poza zasięgiem kieleckiej drużyny. "Koroneczki" musiały uznać wyższość rywala, przegrywając 24:34.
Po dwóch tygodniach przerwy do gry wraca Korona Handball. W 17. kolejce PGNiG Superligi kobiet kielczanki pauzowały, ponieważ Arka Gdynia, z którą miały się zmierzyć, wycofała się z rozgrywek. Teraz natomiast staną przed wielkim wyzwaniem. Do Kielc przyjeżdża MKS Perła Lublin, jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju i aktualny obrońca tytułu.
Kluczowa zawodniczka Korony Handball Kielce, Honorata Syncerz zostaje w Kielcach na dłużej! Liderka zespołu podpisała nowy kontrakt, który wiąże ją z klubem co najmniej do końca sezonu 2020/21. To świetna wiadomość dla kibiców i władz klubu.
Mecze Korony Handball z Piotrcovią Piotrków Trybunalski zawsze należały do niesamowicie zaciętych i wyrównanych starć. Nie inaczej było i tym razem! Kibice w hali przy ulicy Krakowskiej przeżyli prawdziwą mieszankę emocji, ale finalnie mogli wznieść ręce ku górze w geście radości. Korona Handball pokonała Piotrcovię po rzutach karnych 31:29!
Piłkarki ręczne Korony Handball staną w sobotę przed szansą na przełamanie niekorzystnej serii trzech porażek z rzędu. A okoliczności są do tego doskonałe: kielczanki zagrają z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, która wyprzedza Koronę zaledwie o jedną pozycję w tabeli. "Koroneczki" po ostatnich niepowodzeniach spadły na ósmą lokatę, natomiast Piotrcovia sprawiła w ubiegłym tygodniu niespodziankę wygrywając z Energą AZS Koszalin i zameldowała się na siódmej pozycji.
Piłkarki ręczne Korony Handball nie sprostały Pogoni Szczecin. Spotkanie w ramach 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet przyniosło wiele emocji, ale kielczanki wracają z nad morza bez punktów. Korona przegrała z Pogonią 25:29.
W sobotę wyjazdową niemoc spróbują przełamać piłkarki ręczne Korony Handball, które udały się w najdłuższą podróż w całym ligowym sezonie. Kielczanki zagrają dziś w Szczecinie, gdzie gospodarzem jest miejscowa Pogoń. I to właśnie szczecinianki będą faworytem tego starcia, bo Korona w obecnych rozgrywkach na wyjeździe wygrała zaledwie raz.
Zawodniczki Korony Handball Kielce dzielnie postawiły się wiceliderkom tabeli, Enerdze AZS Koszalin, ale w hali przy ulicy Krakowskiej musiały uznać wyższość przyjezdnych. Przeciwniczki kielczanek zwyciężyły 28:23, prowadząc do przerw 15:13.
Korona Handball po raz drugi w ciągu tygodnia zmierzy się z Energą AZS Koszalin. W środę kielczanki przegrały z tym rywalem w 1/8 finału Pucharu Polski, natomiast już w niedzielę ponownie zmierzą się w rywalizacji ligowej. To będzie wymagający mecz "Koroneczek", które pomimo gry we własnej hali nie będą faworytem tego pojedynku.
Dwie rozgrywające Korony Handball Kielce – Honorata Syncerz i Dominika Więckowska – otrzymały powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski. Zawodniczki będą miały okazję potrenować pod okiem sztabu szkoleniowego zespołu narodowego w terminie 27-30 stycznia w Kobierzycach.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group