Niestety, kolejną porażkę w tym sezonie PGNiG Superligi zanotowały zawodniczki Korony Handball. Kielczanki w środowy wieczór przegrały na wyjeździe z UKS-em PCM Kościerzyna 27:23. I to pomimo że znów kapitalnie rozpoczęły zawody, chwilami prowadząc już nawet czterema bramkami.
Choć w sporcie zawsze trzeba walczyć o zwycięstwo, porażka z MKS-em Lublin w 1. kolejce PGNiG Superligi była niejako „wkalkulowana w scenariusz”. Dzisiaj jednak przed zawodniczkami Korony Handball Kielce bardzo ważny mecz. To spotkanie, które już w zdecydowanie większym stopniu pokaże, na co stać zespół beniaminka w tym sezonie.
Pierwszy mecz PGNiG Superligi, niestety, na minus. W sobotni wieczór w hali przy ulicy Krakowskiej zawodniczki Korony Handball Kielce przegrały z MKS-em Lublin 16:30. Była to całkowicie zasłużona porażka beniaminka rozgrywek.
Po mocno przepracowanym okresie przygotowawczym, piłkarki ręczne Korony Handball podejmą w sobotę MKS Perłę Lublin. I od razu, na początek nowego sezonu w PGNiG Superlidze, kielczanki czeka nie lada wyzwanie. Rywalki to 19-krotny mistrz Polski, które w ubiegłym sezonie również zajęły wysokie, czwarte miejsce w lidze.
Już w najbliższą sobotę, po czterech latach nieobecności, kieleckie szczypiornistki wracają do PGNiG Superligi! Oczywiście pod nową nazwą, Korona Handball Kielce, która obowiązuje od momentu powstania stowarzyszenia, tj. od 2013 roku. Przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę - konkurs, w którym do wygrania był karnet na wszystkie mecze sezonu.
Już jutro, o godzinie 19, pierwszy, historyczny mecz Korony Handball Kielce w PGNiG Superlidze Kobiet. Przeciwnikiem podopiecznych Tomasza Popowicza będzie wielokrotny Mistrz Polski, a czwarta drużyna ostatniego sezonu - MKS Lublin. Co ciekawe, spotkanie ligowe będzie główną, ale nie jedyną atrakcją jutrzejszego wydarzenia.
Już w najbliższą sobotę, po czterech latach nieobecności, kieleckie szczypiornistki wracają do PGNiG Superligi! Oczywiście pod nową nazwą, Korona Handball Kielce, która obowiązuje od momentu powstania stowarzyszenia, tj. od 2013 roku. Z tej okazji, we współpracy z klubem, przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę.
Już w najbliższą sobotę piłkarki ręczne Korony Handball Kielce rozpoczynają nowy sezon - po raz pierwszy, odkąd klub zrodził się w miejsce dawnego KSS-u, w PGNiG Superlidze. Przeciwnikiem kieleckich szczypiornistek we własnej będzie wielokrotny mistrz Polski, a czwarta drużyna ostatniego sezonu - MKS Lublin.
Korona Handball w kapitalny sposób kilka tygodni temu wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – PGNiG Superligi kobiet. Kielczanki zasłużyły na dużą nagrodę. Tę odebrały w trakcie dwudniowego zakończenia sezonu, gdy jeszcze raz wspólnie mogły uświetnić swój duży sukces.
W niedzielę o godzinie 15 Korona Handball Kielce zagra w hali przy ulicy Krakowskiej z SPR Sośnica. Za pomocą klubowego Instagrama kibiców na to spotkanie postanowiły zaprosić same zawodniczki – Kornelia Czubaj i Aleksandra Janczyk. I zrobiły to śpiewająco…

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2017 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services