REKLAMA

- Cieszymy się, że Jacek Kiełb wraca do składu. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższym spotkaniu będziemy musieli poradzić sobie bez Michala Gardawskiego, Ivana Jukicia i Krystiana Misia – informuje trener Korony, Gino Lettieri. Jego drużyna już w poniedziałek zagra z Zagłębiem Lubin na wyjeździe. Po przerwie na występy reprezentacji narodowych, dziś zainaugurowana zostanie 16. kolejka Lotto Ekstraklasy.
W tygodniu poprzedzającym mecz Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław oraz na samym spotkaniu gościli przedstawiciele niemieckiej telewizji ARD oraz Radia Bremen. Są już gotowe efekty ich pracy – ośmiominutowy reportaż, wyświetlony w dobrym czasie antenowym. W jakim świetle przedstawiono kielecki klub?
W ostatni piątek zainaugurowaną w Kielcach kolejną edycję akcji "Ratujmy Dzieciom Wzrok". Tym razem odbyła się ona na pływalni "Orka" w Kielcach. A już w najbliższy piątek następne spotkanie - na basenie "Delfin" przy ul. Krakowskiej. Przez trzy godziny wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zbadać swój wzrok.
Po dwóch dniach odpoczynku, piłkarze Korony Kielce wznowili w czwartek treningi. Do klubu dotarli już także zawodnicy powołani na zgrupowania kadr narodowych. Niestety, w zajęciach zabrakło Krystiana Misia i Ivana Jukicia, którzy wrócili do Kielc z kontuzjami.
Bariera 10 tysięcy przekroczona! Już tyle wejściówek udało się sprzedać kieleckiemu klubowi na hitowo zapowiadający się mecz Lotto Ekstraklasy pomiędzy Koroną a Legią Warszawa (sobota, 25 listopada, godz. 20.30). Cel jest jeden: komplet na trybunach.
W piątek, 1 grudnia wystartuje już 24. Turniej Grudniowy - bez wątpienia najbardziej znany i popularny w całej Polsce kielecki turniej trójek piłkarskich. Jak co roku, zawodnicy wezmą udział w kilku kategoriach, zaś zawody odbywać się będą w hali SP1 na Bocianku oraz hali Politechniki Świętokrzyskiej.
W ostatnich trzech dniach zawodnicy powołani z Korony Kielce do reprezentacji krajowych, a w zasadzie, w znacznej mierze, raczej tylko ich drużyny narodowe rozegrały kolejne mecze.
Po intensywnym okresie wytężonych treningów podczas przerwy na mecze reprezentacji, piłkarze Korony Kielce dostali dwa dni wolnego. Do treningów wrócą dopiero w czwartek, kiedy to rozpoczną ostatni etap przygotowań do ligowego, poniedziałkowego spotkania z Zagłębiem Lubin.
Sobotni sparing Korony Kielce z Tatranem Krasno nad Kysucou przy ulicy Kusocińskiego był szczególnie wyjątkowy dla Pavola Stano. Dla Słowaka była to okazja powrotu do stolicy województwa świętokrzyskiego - miasta, w którym spędził 4,5 roku swojej piłkarskiej kariery. Tym razem pojawił się w jednak w zupełnie innej roli - jako trener słowackiego trzecioligowca.
W drugiej połowie towarzyskiego meczu Korony Kielce z Tatranem Krasno nad Kysucou (4:0) na boisku pojawiło kilku testowanych zawodników - większość z żółto-czerwonych drużyn Centralnej Ligi Juniorów. Wśród nich był m.in. Amer Halilić - 19-letni napastnik, który tuż po przerwie zmienił Jacka Kiełba, a w 76. minucie wpisał się na listę strzelców ustalając wynik spotkania na 4:0.
Zaskoczenia nie było. Piłkarze Korony Kielce wysoko pokonali trzecioligowy Tatran Krasno nad Kysucou 4:0. Korona od samego początku narzuciła Słowakom wysokie tempo gry, co przełożyło się także na wyraźną dominację żółto-czerwonych w tym spotkaniu. W barwach kieleckiego zespołu w drugiej połowie wystąpiło wielu młodych, testowanych zawodników z zespołu z Centralnej Ligi Juniorów. O zwycięstwie przesądziły dwa trafienia Elii Soriano, gol Gorana Cvijanovicia, a do siatki trafił także jeden z testo
Nie odpoczywają w Narodowe Święto Niepodległości piłkarze Korony Kielce. W sobotnie, wczesne popołudnie podopieczni Gino Lettieriego na boisku przy ul. Kusocińskiego zmierzą się ze słowackim Tatranem Krasno nad Kysucou. Tym samym w twórczy sposób wykorzystają przerwę w rozgrywkach ekstraklasy. Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek spotkania o godz. 13.
Dzisiaj Korona Kielce rozegra przy ulicy Kusocińskiego sparing ze słowackim Tatranem Krasno nad Kysucou, ale również w piątek nie próżnował trener Gino Lettieri. Włoski szkoleniowiec żółto-czerwonej drużyny zameldował się na Stadionie Narodowym, by na żywo obejrzeć spotkanie reprezentacji Polski z Urugwajem. A tam czekał na niego... wyjątkowy gospodarz - Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie omieszkał się pochwalić tym spotkaniem na Twitterze.
Dobre rezultaty w meczach ligowych zaowocowały dużą liczbą powołań do kadr narodowych z zespołu Korony Kielce. Nika Kaczarawa wezwany został na pomoc reprezentacji Gruzji, zaś Ken Kallaste - Estonii. Co więcej, do drużyn U-21 Bośni i Hercegowiny oraz Polski ostatecznie załapali się kolejno Ivan Jukic i Krystian Miś.
W połowie września Michał Gardawski doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda. Początkowe diagnozy nie były optymistyczne. Mówiło się, że zawodnik w tym roku na boisku już nie wróci.
Dokonano dwóch zmian terminów meczów rewanżowych 1/4 finału Pucharu Polski. Korona Kielce z Zagłębiem Lubin na własnym stadionie zmierzy się w środę, 29 listopada.
Krótki, aczkolwiek dosyć interesujący wywiad z Gino Lettierim, trenerem Korony Kielce pojawił się na kanale "Futbolowe rozmowy Błażeja Łukaszewskiego" na YouTube. Czy żółto-czerwoni to drużyna, która może powalczyć o mistrzostwo Polski? Włoski szkoleniowiec tylko się uśmiechnął. - Nie. Jesteśmy kopciuszkiem w tej lidze, mamy bardzo skromny budżet. Pracujemy nad sobą, ale nie mamy tak mocnej kadry, by powalczyć o mistrzostwo Polski lub Ligę Europy - odpowiedział.
Korona Kielce, podczas obecnej przerwy na mecze reprezentacji narodowych, rozegra jedno spotkanie kontrolne. W sobotę, 11 listopada o godzinie 13 na obiekcie przy ulicy Kusocińskiego, rywalem żółto-czerwonych będzie słowacki Tatran Krasno nad Kysucou. Trenerem tego zespołu jest nie kto inny, jak były znakomity obrońca kieleckiej drużyny, Pavol Stano.
W poprzednią środę odbyło się posiedzenie Komisji Ligi, na którym zadecydowano o ukaraniu Legii Warszawa za zachowanie jej kibiców w trakcie wyjazdowego meczu z Lechem Poznań. Na mistrza Polski nałożono zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na mecz z Koroną Kielce, który odbędzie się w 17. kolejce ekstraklasy (25 listopada).
Kapitalnie zapowiada się następny mecz Korony Kielce na Kolporter Arenie. W sobotę, 25 listopada o godz. 20.30 żółto-czerwoni na własnym stadionie zmierzą się z mistrzem Polski - Legią Warszawa.

Zobacz archiwum informacji

REKLAMA

Copyright © 2017 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services