Przed drużyną AZS UJK Społem Kielce bardzo ważny mecz w II lidze. Kielczanie podejmą we własnej hali KS AGH Kraków, co stanowi starcie na szczycie klasyfikacji i niezwykle istotny pojedynek w kontekście walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
W znakomitym stylu nowy sezon na parkietach drugiej ligi rozpoczęła drużyna AZS UJK Społem Kielce. Ekipa z województwa świętokrzyskiego wybrała się do Mielca na mecz z rezerwami tamtejszej Stali i nie dała im najmniejszych szans. Kielczanie rozbili gospodarzy 26:12, już do przerwy prowadząc 16:6.
Piłka ręczni AZS UJK Kielce przeżyli latem spory zawód, gdy po wywalczeniu awansu do pierwszej ligi musieli od niego odstąpić z racji braku wystarczających środków finansowych. Teraz drużyna ponownie chce wywalczyć promocję, a jednocześnie przygotować się na nią odpowiednio wcześniej. W tym celu zespół pozyskał nowego sponsora tytularnego i od teraz będzie nosił nazwę AZS UJK Społem Kielce. - Mamy jeden cel: wygrać drugą ligę i w przyszłym sezonie zagrać w pierwszej. To kosztowne przedsięwzięcie
AZS UJK Kielce, mimo zwycięstwa w tegorocznym sezonie drugiej ligi piłkarzy ręcznych i wywalczonego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, zdecydował, że w przyszłym sezonie jednak dalej będzie występował na drugoligowych boiskach.
To było piękne zwieńczenie fantastycznego sezonu w wykonaniu piłkarzy ręcznych AZS-u UJK Kielce. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza na koniec pokonali we własnej hali wicelidera rozgrywek, MOSiR Bochnia, czym potwierdzili, że ubiegłotygodniowy sukces - zapewnienie sobie zwycięstwa w grupie czwartej II ligi nie był dziełem przypadku.
Pokazali klasę do samego końca zawodnicy AZS-u UJK Kielce. Mimo że już tydzień temu wygrali drugoligowe rozgrywki i zapewnili sobie awans do pierwszej ligi, w sobotę w ostatniej kolejce tego sezonu pokonali we własnej hali wicelidera, MOSiR Bochnia 30:26.
Choć szczypiorniści AZS-u UJK Kielce zapewnili sobie już zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, tegoroczny sezon chcą zakończyć mocnym akcentem. W sobotę we własnej hali zmierzą się z wiceliderem, MOSiR-em Bochnia i zamierzają mocno walczyć o wygraną. A my obiecaliśmy, że to spotkanie zrelacjonujemy w sposób najlepszy z możliwych. Tym samym zapraszamy na naszą relację na żywo - początek spotkania o godz. 18.
W ubiegłą sobotę AZS UJK Kielce wygrał - po raz siódmy z rzędu w ostatnich tygodniach - z Orłem Przeworsk w grupie IV drugiej ligi, czym zapewnił sobie zwycięstwo w całych rozgrywkach i awans do I ligi. Czy "Akademicy" z tej możliwości skorzystają i w przyszłym sezonie zagrają w wyższej klasie rozgrywkowej - na razie nie wiadomo. Wszystko zależne jest od możliwości finansowych. Na myślenie o tym przyjdzie czas jednak dopiero po weekendzie, bo w sobotę zespół z Kielc ma jeszcze jedno wa
W Derbach Kielce górą zawodnicy AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej. Gospodarze w poniedziałkowy wieczór pokonali we własnej hali zespół AZS-u UJK Kielce 26:24.
W derbach Kielce górą zawodnicy rezerw PGE VIVE. "Żółto-biało-niebiescy" w piątkowe popołudnie pokonali w hali przy ul. Krakowskiej drużynę SMS-u ZPRP Kielce 31:24. Ze względu na fakt powołania w tym roku do życia tego drugiego zespołu, było to pierwsze takie spotkanie pomiędzy tymi drużynami.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group