AZS UJK Kielce, mimo zwycięstwa w tegorocznym sezonie drugiej ligi piłkarzy ręcznych i wywalczonego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, zdecydował, że w przyszłym sezonie jednak dalej będzie występował na drugoligowych boiskach.
To było piękne zwieńczenie fantastycznego sezonu w wykonaniu piłkarzy ręcznych AZS-u UJK Kielce. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza na koniec pokonali we własnej hali wicelidera rozgrywek, MOSiR Bochnia, czym potwierdzili, że ubiegłotygodniowy sukces - zapewnienie sobie zwycięstwa w grupie czwartej II ligi nie był dziełem przypadku.
Pokazali klasę do samego końca zawodnicy AZS-u UJK Kielce. Mimo że już tydzień temu wygrali drugoligowe rozgrywki i zapewnili sobie awans do pierwszej ligi, w sobotę w ostatniej kolejce tego sezonu pokonali we własnej hali wicelidera, MOSiR Bochnia 30:26.
Choć szczypiorniści AZS-u UJK Kielce zapewnili sobie już zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, tegoroczny sezon chcą zakończyć mocnym akcentem. W sobotę we własnej hali zmierzą się z wiceliderem, MOSiR-em Bochnia i zamierzają mocno walczyć o wygraną. A my obiecaliśmy, że to spotkanie zrelacjonujemy w sposób najlepszy z możliwych. Tym samym zapraszamy na naszą relację na żywo - początek spotkania o godz. 18.
W ubiegłą sobotę AZS UJK Kielce wygrał - po raz siódmy z rzędu w ostatnich tygodniach - z Orłem Przeworsk w grupie IV drugiej ligi, czym zapewnił sobie zwycięstwo w całych rozgrywkach i awans do I ligi. Czy "Akademicy" z tej możliwości skorzystają i w przyszłym sezonie zagrają w wyższej klasie rozgrywkowej - na razie nie wiadomo. Wszystko zależne jest od możliwości finansowych. Na myślenie o tym przyjdzie czas jednak dopiero po weekendzie, bo w sobotę zespół z Kielc ma jeszcze jedno wa
W Derbach Kielce górą zawodnicy AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej. Gospodarze w poniedziałkowy wieczór pokonali we własnej hali zespół AZS-u UJK Kielce 26:24.
W derbach Kielce górą zawodnicy rezerw PGE VIVE. "Żółto-biało-niebiescy" w piątkowe popołudnie pokonali w hali przy ul. Krakowskiej drużynę SMS-u ZPRP Kielce 31:24. Ze względu na fakt powołania w tym roku do życia tego drugiego zespołu, było to pierwsze takie spotkanie pomiędzy tymi drużynami.
Szczypiorniści AZS-u UJK Kielce zaczynają sezon 2017/18 (przed tygodniem, w pierwszej kolejce, pauzowali). Tym razem podopieczni Tomasza Błaszkiewicza drugoligowe rozgrywki zainaugurują meczem u siebie. W sobotę w hali przy ul. Świętokrzyskiej zmierzą się z ekipą Grunwaldu Ruda Śląska.
W ostatni weekend swoje zmagania rozpoczęli kieleccy drugoligowcy. Wśród nich całkowicie nowy zespół na mapie polskiego szczypiorniaka - Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. I był to bardzo udany debiut, bo kielczanie w hali przy ul. Krakowskiej pokonali drużynę Krakowiaka Szkoły Gortata Kraków 31:29.
W dniach 7- 9 kwietnia 2017 roku w Kielcach odbędzie się międzynarodowy turniej piłkarzy ręcznych, w którym wystąpią reprezentacje juniorów młodszych Polski, Węgier, Norwegii i Izraela. Mecze rozgrywane będą w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej (piątek), a także w Hali Legionów (sobota i niedziela).

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group