Piłkarze ręczni AZS UJK Kielce rozpoczęli przygotowania do pierwszego, historycznego sezonu w I lidze. Na pierwszych zajęciach drużyna odbyła testy wydolnościowe, które sprawdziły, jak zawodnicy wywiązali się z treningów indywidualnych w letniej przerwie. - Nastroje są dobre. Jesteśmy pełni optymizmu przed nowym sezonem - podkreśla Łukasz Michalski, menedżer klubu.
Kolejny sukces drużyny AZS UJK Kielce! W Mistrzostwach Polski MASTERS 2019, które w ten weekend odbyły się w Kaliszu, kielecka drużyna zdobyła brązowy medal w kategorii M35! W barwach "akademickiego" zespołu zagrał m.in. Mariusz Jurasik, legenda polskiej piłki ręcznej.
To były bardzo ważne dni dla AZS UJK Kielce. Dziś oficjalnie można już jednak ogłosić: zespół zagra w kolejnym sezonie w rozgrywkach I ligi! Kielczanie wygrali zmagania w II lidze drugi raz z rzędu, ale teraz dzięki wsparciu sponsorów, miasta i uczelni mogą w końcu zrobić krok naprzód. W poprzednim sezonie na przeszkodzie gry na zapleczu Superligi stanęły bowiem kłopoty finansowe.
Sezon 2017/2018 zakończył się dla drużyny AZS UJK Kielce lepiej niż ktokolwiek spodziewałby się na jego początku. Kolejkę przed końcem zmagań ligowych, zapewniliśmy sobie końcowy triumf w II lidze, po tym, gdy wygraliśmy wyjazdowe spotkanie z SPR-em Orzeł Przeworsk. Ostatni mecz z MOSiR-em Bochnia był przypieczętowaniem całego sezonu i niespodziewanym awansem do I ligi. Niestety, pomimo wsparcia naszych sponsorów nie udało się zebrać budżetu, który umożliwiłby nam start w tych rozgrywkach w sezo
Sezon 2017/2018 zakończył się dla drużyny AZS UJK Kielce lepiej niż ktokolwiek spodziewałby się na jego początku. Kolejkę przed końcem zmagań ligowych, zapewniliśmy sobie końcowy triumf w II lidze, po tym, gdy na wyjeździe pokonaliśmy zespół SPR-u Orzeł Przeworsk. Ostatni mecz z MOSiR-em Bochnia był przypieczętowaniem całego sezonu i niespodziewanego awansu do I ligi. Niestety, pomimo wsparcia naszych sponsorów, nie udało się zebrać budżetu, który umożliwiłby nam start w tych rozgrywkach w sezon
Przed drużyną AZS UJK Społem Kielce bardzo ważny mecz w II lidze. Kielczanie podejmą we własnej hali KS AGH Kraków, co stanowi starcie na szczycie klasyfikacji i niezwykle istotny pojedynek w kontekście walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
W znakomitym stylu nowy sezon na parkietach drugiej ligi rozpoczęła drużyna AZS UJK Społem Kielce. Ekipa z województwa świętokrzyskiego wybrała się do Mielca na mecz z rezerwami tamtejszej Stali i nie dała im najmniejszych szans. Kielczanie rozbili gospodarzy 26:12, już do przerwy prowadząc 16:6.
Piłka ręczni AZS UJK Kielce przeżyli latem spory zawód, gdy po wywalczeniu awansu do pierwszej ligi musieli od niego odstąpić z racji braku wystarczających środków finansowych. Teraz drużyna ponownie chce wywalczyć promocję, a jednocześnie przygotować się na nią odpowiednio wcześniej. W tym celu zespół pozyskał nowego sponsora tytularnego i od teraz będzie nosił nazwę AZS UJK Społem Kielce. - Mamy jeden cel: wygrać drugą ligę i w przyszłym sezonie zagrać w pierwszej. To kosztowne przedsięwzięcie
AZS UJK Kielce, mimo zwycięstwa w tegorocznym sezonie drugiej ligi piłkarzy ręcznych i wywalczonego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, zdecydował, że w przyszłym sezonie jednak dalej będzie występował na drugoligowych boiskach.
To było piękne zwieńczenie fantastycznego sezonu w wykonaniu piłkarzy ręcznych AZS-u UJK Kielce. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza na koniec pokonali we własnej hali wicelidera rozgrywek, MOSiR Bochnia, czym potwierdzili, że ubiegłotygodniowy sukces - zapewnienie sobie zwycięstwa w grupie czwartej II ligi nie był dziełem przypadku.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group