W dniach 7- 9 kwietnia 2017 roku w Kielcach odbędzie się międzynarodowy turniej piłkarzy ręcznych, w którym wystąpią reprezentacje juniorów młodszych Polski, Węgier, Norwegii i Izraela. Mecze rozgrywane będą w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej (piątek), a także w Hali Legionów (sobota i niedziela).
Zwycięstwem AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej 30:25 zakończyły się sobotnie derby Kielc. Gospodarze, zawodnicy AZS-u UJK stoczyli na parkiecie zacięty bój, ale tego dnia musieli uznać wyższość swoich przeciwników. To wszystko na swoich zdjęciach uwieczniła niezawodna Anna Benicewicz-Miazga - zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Wielkie derby, czyli starcie AZS-u UJK Kielce z AZS-em Politechniką Świętokrzyską, już jutro! Historia pokazuje, że pojedynki tych akademickich zespołów zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie i sprowadzają setki kibiców na trybuny. Nie inaczej z pewnością będzie w sobotę.
Piłkarze ręczni Politechniki Świętokrzyskiej mieli okazję ponownie zaprezentować się na parkiecie hali sportowej uczelni, gdzie podejmowali ekipę Azotów II Puławy. Powrót na własny parkiet był udany dla zawodników Pawła Sieczki, który pewnie pokonali gości 33:24.
AZS Politechnika Świętokrzyska wykorzystała atut swojego boiska i pewnie w Derbach Kielc pokonała szczypiornistów z AZS UJK 25:19. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucił Rafał Nowak, który popisał się pięcioma trafieniami. U gości po cztery gole zdobyli Przemysław Grzesik i Michał Czechowski.
Wielkie Derby Kielc przed nami! Czy to w hali Politechniki, czy w hali UJK – oba te obiekty za każdym razem wypełniają się szczelnie do ostatniego miejsca. Ba! Ludzie, którzy pragną obejrzeć te wyjątkowe spotkania, niekiedy nawet nie mieszczą się na trybunach. To pokazuje, jak wspaniałe święto czeka nas już w poniedziałkowy wieczór.
Kolejny raz dane nam było cieszyć się ze zwycięstwa szczypiornistów Politechniki Świętokrzyskiej i znów to zwycięstwo miało... gorzki smak. Cieszą zdobyte dwa punkty, ale rozgrywanie pierwszej połowy spotkania nie napawało nas spokojem o końcowy wynik. Ale jak to mówi powiedzenie – wygranych się nie sądzi.
Drużyna akademików z Kielc wygrała swoje drugie z rzędu spotkanie. Podopieczni Pawła Sieczki zdobyli Puławy, gdzie mieli okazję zmierzyć się z drugą drużyną Azotów. W pierwszej połowie nie było jednak tak przyjemnie, jak po ostatnim gwizdku sędziego.
Podopieczni Pawła Sieczki w swoim trzecim meczu w tym sezonie w końcu odnieśli pierwsze zwycięstwo. We własnej hali pokonali Siódemkę Mysłowice 28:18. Najskuteczniejszy na boisku był Dominik Nowakowski, zdobywca sześciu bramek.
W sobotę, 1 października w Bochni zespół piłkarzy ręcznych AZS Politechniki Świętokrzyskiej rozegrał swoje drugie spotkanie w II lidze. Kielczanie jechali na bardzo trudny teren, jako, że drużyna MOSiR – u Bochnia to spadkowicz z I ligi, który w tym sezonie przymierzany jest do miejsca faworyta do awansu. Nie przeszkodziło to naszym zawodnikom w podjęciu bardzo dobrej i wyrównanej walki z wyżej ocenianym rywalem.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2017 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services