W Derbach Kielce górą zawodnicy AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej. Gospodarze w poniedziałkowy wieczór pokonali we własnej hali zespół AZS-u UJK Kielce 26:24.
W derbach Kielce górą zawodnicy rezerw PGE VIVE. "Żółto-biało-niebiescy" w piątkowe popołudnie pokonali w hali przy ul. Krakowskiej drużynę SMS-u ZPRP Kielce 31:24. Ze względu na fakt powołania w tym roku do życia tego drugiego zespołu, było to pierwsze takie spotkanie pomiędzy tymi drużynami.
Szczypiorniści AZS-u UJK Kielce zaczynają sezon 2017/18 (przed tygodniem, w pierwszej kolejce, pauzowali). Tym razem podopieczni Tomasza Błaszkiewicza drugoligowe rozgrywki zainaugurują meczem u siebie. W sobotę w hali przy ul. Świętokrzyskiej zmierzą się z ekipą Grunwaldu Ruda Śląska.
W ostatni weekend swoje zmagania rozpoczęli kieleccy drugoligowcy. Wśród nich całkowicie nowy zespół na mapie polskiego szczypiorniaka - Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. I był to bardzo udany debiut, bo kielczanie w hali przy ul. Krakowskiej pokonali drużynę Krakowiaka Szkoły Gortata Kraków 31:29.
W dniach 7- 9 kwietnia 2017 roku w Kielcach odbędzie się międzynarodowy turniej piłkarzy ręcznych, w którym wystąpią reprezentacje juniorów młodszych Polski, Węgier, Norwegii i Izraela. Mecze rozgrywane będą w Hali Sportowej Politechniki Świętokrzyskiej (piątek), a także w Hali Legionów (sobota i niedziela).
Zwycięstwem AZS-u Politechniki Świętokrzyskiej 30:25 zakończyły się sobotnie derby Kielc. Gospodarze, zawodnicy AZS-u UJK stoczyli na parkiecie zacięty bój, ale tego dnia musieli uznać wyższość swoich przeciwników. To wszystko na swoich zdjęciach uwieczniła niezawodna Anna Benicewicz-Miazga - zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Wielkie derby, czyli starcie AZS-u UJK Kielce z AZS-em Politechniką Świętokrzyską, już jutro! Historia pokazuje, że pojedynki tych akademickich zespołów zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie i sprowadzają setki kibiców na trybuny. Nie inaczej z pewnością będzie w sobotę.
Piłkarze ręczni Politechniki Świętokrzyskiej mieli okazję ponownie zaprezentować się na parkiecie hali sportowej uczelni, gdzie podejmowali ekipę Azotów II Puławy. Powrót na własny parkiet był udany dla zawodników Pawła Sieczki, który pewnie pokonali gości 33:24.
AZS Politechnika Świętokrzyska wykorzystała atut swojego boiska i pewnie w Derbach Kielc pokonała szczypiornistów z AZS UJK 25:19. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucił Rafał Nowak, który popisał się pięcioma trafieniami. U gości po cztery gole zdobyli Przemysław Grzesik i Michał Czechowski.
Wielkie Derby Kielc przed nami! Czy to w hali Politechniki, czy w hali UJK – oba te obiekty za każdym razem wypełniają się szczelnie do ostatniego miejsca. Ba! Ludzie, którzy pragną obejrzeć te wyjątkowe spotkania, niekiedy nawet nie mieszczą się na trybunach. To pokazuje, jak wspaniałe święto czeka nas już w poniedziałkowy wieczór.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group