Drugie zwycięstwo do swojego konta w I lidze dopisali szczypiorniści AZS UJK Kielce! W sobotnie popołudnie kielczanie pokonali przed własną publicznością w studenckich derbach rówieśników z AZS UW Warszawa 22:21. Na minutę przed końcem był jeszcze remis!
O wielkim niedosycie mogą mówić szczypiorniści AZS UJK Kielce. "Akademicy" mogli w miniony weekend sprawić miłą niespodziankę i urwać punkty jednej z najsilniejszych drużyn w grupie - AZS AWF Biała Podlaska. Kielczanie długo prowadzili w hali faworyta, ale nie dźwignęli ciężaru w samej końcówce, kiedy to rywale odwrócili wynik na swoją stronę. Ostatecznie kielczanie byli słabsi o dwie bramki, przegrywając 25:27.
Szczypiorniści AZS UJK Kielce w pierwszym meczu przed własną publicznością odnieśli premierowe zwycięstwo w I lidze. Kielczanie wygrali 42:31 z Azotami II Puławy, prowadząc do przerwy 21:10.
AZS UJK w poprzedni weekend rozpoczął historyczny sezon w I lidze. Ale dopiero teraz, w sobotę studentów czeka pierwszy mecz na zapleczu elity przed własną publicznością. Kielczanie pokazali w pierwszej kolejce, że nie mają się czego wstydzić i choć pierwszoligowe parkiety są dla nich owiane tajemnicą, mogą tu sprawić jeszcze kilka niespodzianek.
W miniony weekend pierwszy raz na pierwszoligowe parkiety wybiegli zawodnicy AZS UJK Kielce. W swoim pierwszym meczu przegrali jednak na wyjeździe z faworytem - KPR Legionowo 31:33 (19:18). Do sensacji zabrakło naprawdę niewiele.
AZS UJK Kielce dwa razy awansował do I ligi, ale dopiero teraz, za drugim podejściem wystartuje w rozgrywkach na zapleczu elity. W ubiegłym sezonie na przeszkodzie stanęły względy finansowe. Nie wszystko jest jednak teraz idealne. Przed "Akademikami" trudny sezon - sportowo, ale także pod względem finansowym.
Piłkarze ręczni AZS UJK Kielce rozpoczęli przygotowania do pierwszego, historycznego sezonu w I lidze. Na pierwszych zajęciach drużyna odbyła testy wydolnościowe, które sprawdziły, jak zawodnicy wywiązali się z treningów indywidualnych w letniej przerwie. - Nastroje są dobre. Jesteśmy pełni optymizmu przed nowym sezonem - podkreśla Łukasz Michalski, menedżer klubu.
Kolejny sukces drużyny AZS UJK Kielce! W Mistrzostwach Polski MASTERS 2019, które w ten weekend odbyły się w Kaliszu, kielecka drużyna zdobyła brązowy medal w kategorii M35! W barwach "akademickiego" zespołu zagrał m.in. Mariusz Jurasik, legenda polskiej piłki ręcznej.
To były bardzo ważne dni dla AZS UJK Kielce. Dziś oficjalnie można już jednak ogłosić: zespół zagra w kolejnym sezonie w rozgrywkach I ligi! Kielczanie wygrali zmagania w II lidze drugi raz z rzędu, ale teraz dzięki wsparciu sponsorów, miasta i uczelni mogą w końcu zrobić krok naprzód. W poprzednim sezonie na przeszkodzie gry na zapleczu Superligi stanęły bowiem kłopoty finansowe.
Sezon 2017/2018 zakończył się dla drużyny AZS UJK Kielce lepiej niż ktokolwiek spodziewałby się na jego początku. Kolejkę przed końcem zmagań ligowych, zapewniliśmy sobie końcowy triumf w II lidze, po tym, gdy wygraliśmy wyjazdowe spotkanie z SPR-em Orzeł Przeworsk. Ostatni mecz z MOSiR-em Bochnia był przypieczętowaniem całego sezonu i niespodziewanym awansem do I ligi. Niestety, pomimo wsparcia naszych sponsorów nie udało się zebrać budżetu, który umożliwiłby nam start w tych rozgrywkach w sezo

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group