Dafi Społem Kielce

Siatkarze Buskowianki Kielce zaliczyli fantastyczny powrót w meczu 13. kolejki I ligi. Kielczanie przegrywali na wyjeździe z MCKiS Jaworzno już 0:2, aby wygrać trzy kolejne sety i w całym meczu triumfować 3:2 po tie-breaku. To ważne zwycięstwo, które pozwala im wspiąć się na jedenaste miejsce w tabeli.
Sobota była udanym dniem dla kieleckich siatkarzy. Buskowianka Kielce sięgnęła po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając z Olimpią Sulęcin 3:1 (20:25, 25:17, 25:18, 25:19).
Siatkarze Buskowianki Kielce przełamali serię trzech kolejnych porażek z rzędu! Kielczanie wygrali w meczu 10. kolejki I ligi przed własną publicznością z KPS Siedlce 3:2 25:22, 25:22, 18:25, 22:25, 15:10). To ważna wygrana, która pozwala drużynie z Kielc odskoczyć od dolnej części tabeli.
Siatkarze Buskowianki Kielce doznali siódmej porażki w tym sezonie. Tym razem kielczanie w 9. kolejce I ligi ulegli na wyjeździe Norwidowi Częstochowa 0:3 (20:25, 20:25, 18:25).
Buskowianka Kielce przegrała w meczu 7. kolejki siatkarskiej I ligi w wyjazdowym pojedynku ze Stalą Nysa. Kielczanom udało się wygrać jednego seta, ale trzy inne padły łupem gospodarzy i to oni dopisali do swojego konta komplet punktów.
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zostało sponsorem tytularnym siatkarskiego klubu KPS Kielce! Od 1 listopada drużyna reprezentująca województwo świętokrzyskie w 1. Lidze siatkówki nosi nazwę Buskowianka Kielce - poinformował oficjalnie kielecki klub na swojej stronie internetowej.
Siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce odnieśli pierwsze domowe zwycięstwo w rozgrywkach I ligi! Kielczanie wygrali przed własną publicznością z AZS AGH Kraków 3:1 i dopisali do swojego konta trzy punkty.
Siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce ponieśli czwartą porażkę w I lidze. W meczu otwierającym 5. kolejkę zmagań kielczanie przegrali na wyjeździe z APP Krispolem Września 1:3 (25:17, 21:25, 24:26, 19:25).
Siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce ponieśli trzecią porażkę w nowym sezonie I ligi. W 4. kolejce przegrali we własnej hali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 (23:25, 23:25, 17:25).
Klub Piłki Siatkowej Kielce odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Kielczanie wygrali w meczu 3. kolejki z Tauron AZS Częstochowa 3:2 (25:18, 19:25, 25:22, 27:29, 15:10).
Siatkarze KPS Kielce ponieśli drugą porażkę w rozgrywkach I ligi. Kielczanie w starciu spadkowiczów z PlusLigi ulegli BBTS Bielsko Biała 1:3 (23:25, 11:25, 25:22, 26:28).
Mateusz Bieniek z pewnością jest najbardziej znanym siatkarzem, jaki w ostatnich latach występował w Kielcach. Środkowy, który ma w swoim CV trzy sezony spędzone w stolicy województwa świętokrzyskiego, w niedzielny wieczór w Turynie zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej siatkówki – był częścią reprezentacji Polski, która obroniła tytuł mistrzów świata.
W sobotę, 29 września, pierwszoligowy sezon zainaugurowali siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce – zespołu-spadkobiercy dawnego Effectora i Dafi Społem. Kielczanie ulegli we własnej hali 2:3 Gwardii Wrocław, dopisując tym samym do swojego konta jeden punkt. Już w czwartek rozegrają natomiast spotkanie, które będzie transmitowane w telewizji.
Od początku sierpnia, do startu sezonu I ligi przygotowuje się siatkarska drużyna mężczyzn z Kielc, która w poprzednim sezonie pod nazwą Dafi Społem zanotowała spadek z PlusLigi. Obecnie zespół występuje jako Świętokrzyska Siatkówka S.A. i ustala kadrę zawodniczą na nowe rozgrywki. A te zainauguruje w ostatni weekend września.
W trzech setach i porażką z Jastrzębskim Węglem zakończyli swoje tegoroczne rozgrywki siatkarze Dafi Społem Kielce. Ich spadek z PlusLigi był jasny już od kilku spotkań, ale to właśnie w niedzielne popołudnie zespół Dariusza Daszkiewicza rozegrał ostatni mecz w siatkarskiej elicie.
W poniedziałek w Hali Legionów odbył się ostatni przed spadkiem z PlusLigi domowy mecz siatkarzy Dafi Społem Kielce. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza podejmowali Aluron Virtu Wartę Zawiercie i tym razem także nie podołali wyzwaniu. Całe spotkanie przegrali 1:3.
Niedzielnym meczem na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, drużyna Dafi Społem Kielce definitywnie pożegna się z grą w PlusLidze. Jaka będzie jej przyszłość? Tego póki co nie wiedzą nawet sami członkowie drużyny. Wystartowanie na zapleczu najwyższej ligi i próba powrotu w szeregi elity nie jest jeszcze pewna.
Meczem „o pietruszkę” Kielce pożegnają się w poniedziałkowy wieczór z PlusLigą. Ostatni domowy mecz przed nieuniknionym już spadkiem, siatkarze Dafi Społem rozegrają z Aluronem Virtu Warta Zawiercie, które zapewniło sobie utrzymanie. Po ośmiu latach w najwyższej klasie rozgrywkowej, kieleckim kibicom siatkówki przychodzi obejrzeć ostatni mecz drużyny na tym poziomie – przynajmniej w najbliższym czasie.
To koniec marzeń Dafi Społem Kielce o utrzymaniu się w PlusLidze. Pomimo postawienia się PGE Skrze Bełchatów i uszczknięcia jej punktu poprzez porażkę dopiero po tie-breaku, podopieczni Dariusza Daszkiewicza stracili jakiekolwiek szanse na utrzymanie w szeregach elity. Najwyższej siatkarskiej klasy rozgrywkowej zabraknie w stolicy Świętokrzyskiego po raz pierwszy od ośmiu lat.
To jeszcze mało prawdopodobne, ale już możliwe. Niewykluczone, że w Wielką Sobotę kieleckie Dafi Społem pożegna się z PlusLigą, definitywnie tracąc szansę na utrzymanie w gronie najlepszych. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza najpierw zmierzą się w Wielki Piątek we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów, a jeśli nie wygrają tego spotkania za trzy punkty, to dzień później pogrzebać ich może BBTS Bielsko-Biała.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group