Buskowianka Kielce

Według naszych nieoficjalnych informacji, stowarzyszenie KPS Kielce postawione zostało w stan likwidacji. Jest to decyzja, jaką podjęli w środę członkowie Stowarzyszenia podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. W piątek natomiast toczyły się jeszcze rozmowy w ratuszu miasta z prezydentem Bogdanem Wentą. To oznacza jedno - seniorska siatkówka wkrótce zniknie z mapy miasta Kielce.
Siatkarze Buskowianki Kielce mają za sobą już ostatni mecz sezonu I ligi. Kielczanie ulegli w nim na wyjeździe MCKiS Jaworzno 1:3 i tym samym zajęli dziesiąte miejsce w ligowej klasyfikacji. To oznacza, że kielecki klub utrzymał się w lidze na kolejny sezon bez konieczności grania fazy play out.
Bardzo cenne okazało się zwycięstwo siatkarzy Buskowianki Kielce w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego I ligi. Kielczanie pokonali MCKiS Jaworzno 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:22) i dzięki porażkom rywali utrzymali się w I lidze na następny sezon.
Po dwóch kolejnych zwycięstwach z rzędu przyszedł dzień, w którym siatkarze Buskowianki spisali się poniżej oczekiwań. Kielczanie wyraźnie zawiedli w Suwałkach, gdzie zagrali słaby mecz i zdecydowanie przegrali z miejscowym Ślepskiem 0:3.
Siatkarze Buskowianki Kielce wygrali drugi mecz z rzędu! W 20. kolejce I ligi pokonali we własnej hali Stal Nysa 3:2. Kielczanie nie byli faworytem tego starcia i tym samym sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom.
Dwie porażki z rzędu w 2019 roku zanotowali siatkarze Buskowianki Kielce. Przełamanie nadeszło w środę, kiedy kielczanie w bardzo emocjonującym meczu pokonali na wyjeździe AZS AGH Kraków 3:2. To był bardzo udany mecz Buskowianki, która musiała gonić wynik meczu, bowiem po trzech setach przegrywała 1:2.
Siatkarze kieleckiej Buskowianki wrócili do gry po noworocznej przerwie, ale z pewnością nie zaliczą tego weekendu do udanych. Buskowianka uległa w wyjazdowym meczu 17. kolejki I ligi Lechii Tomaszów Mazowiecki 0:3.
Siatkarze Buskowianki Kielce udanie zakończyli zmagania w 2018 roku. Kielczanie triumfowali w Hali Legionów, wygrywając z Tauron AZS Częstochowa 3:0. Tym samym kielczanie uplasowali się na 11 miejscu w tabeli I ligi.
Siatkarze Buskowianki Kielce zaliczyli fantastyczny powrót w meczu 13. kolejki I ligi. Kielczanie przegrywali na wyjeździe z MCKiS Jaworzno już 0:2, aby wygrać trzy kolejne sety i w całym meczu triumfować 3:2 po tie-breaku. To ważne zwycięstwo, które pozwala im wspiąć się na jedenaste miejsce w tabeli.
Sobota była udanym dniem dla kieleckich siatkarzy. Buskowianka Kielce sięgnęła po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając z Olimpią Sulęcin 3:1 (20:25, 25:17, 25:18, 25:19).
Siatkarze Buskowianki Kielce przełamali serię trzech kolejnych porażek z rzędu! Kielczanie wygrali w meczu 10. kolejki I ligi przed własną publicznością z KPS Siedlce 3:2 25:22, 25:22, 18:25, 22:25, 15:10). To ważna wygrana, która pozwala drużynie z Kielc odskoczyć od dolnej części tabeli.
Siatkarze Buskowianki Kielce doznali siódmej porażki w tym sezonie. Tym razem kielczanie w 9. kolejce I ligi ulegli na wyjeździe Norwidowi Częstochowa 0:3 (20:25, 20:25, 18:25).
Buskowianka Kielce przegrała w meczu 7. kolejki siatkarskiej I ligi w wyjazdowym pojedynku ze Stalą Nysa. Kielczanom udało się wygrać jednego seta, ale trzy inne padły łupem gospodarzy i to oni dopisali do swojego konta komplet punktów.
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zostało sponsorem tytularnym siatkarskiego klubu KPS Kielce! Od 1 listopada drużyna reprezentująca województwo świętokrzyskie w 1. Lidze siatkówki nosi nazwę Buskowianka Kielce - poinformował oficjalnie kielecki klub na swojej stronie internetowej.
Siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce odnieśli pierwsze domowe zwycięstwo w rozgrywkach I ligi! Kielczanie wygrali przed własną publicznością z AZS AGH Kraków 3:1 i dopisali do swojego konta trzy punkty.
Siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce ponieśli czwartą porażkę w I lidze. W meczu otwierającym 5. kolejkę zmagań kielczanie przegrali na wyjeździe z APP Krispolem Września 1:3 (25:17, 21:25, 24:26, 19:25).
Siatkarze Klubu Piłki Siatkowej Kielce ponieśli trzecią porażkę w nowym sezonie I ligi. W 4. kolejce przegrali we własnej hali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 (23:25, 23:25, 17:25).
Klub Piłki Siatkowej Kielce odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Kielczanie wygrali w meczu 3. kolejki z Tauron AZS Częstochowa 3:2 (25:18, 19:25, 25:22, 27:29, 15:10).
Siatkarze KPS Kielce ponieśli drugą porażkę w rozgrywkach I ligi. Kielczanie w starciu spadkowiczów z PlusLigi ulegli BBTS Bielsko Biała 1:3 (23:25, 11:25, 25:22, 26:28).
Mateusz Bieniek z pewnością jest najbardziej znanym siatkarzem, jaki w ostatnich latach występował w Kielcach. Środkowy, który ma w swoim CV trzy sezony spędzone w stolicy województwa świętokrzyskiego, w niedzielny wieczór w Turynie zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej siatkówki – był częścią reprezentacji Polski, która obroniła tytuł mistrzów świata.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group