Będący już pewny spadku do B-klasy, zespół Czarnovii Kielce przegrał swój kolejny mecz. Tym razem na własnym stadionie ulegli GKS Górno 1:2. Dla gości było to bardzo ważne zwycięstwo, które przedłuża ich szansę na utrzymanie się.
Można by rzec, że w środowe popołudnie stało się to, co dla Czarnovii Kielce było nieuniknione. W zaległym meczu 14. kolejki A-klasy beniaminek przegrał na własnym terenie z Grodem Ćmińsk 1-2 (0-1). Wynik ten oznacza degradację kielczan do niższej ligi.
Jeśli Czarnovia Kielce chciała jeszcze marzyć o pozostaniu na przyszły sezon w A-klasie, musiała ograć na własnym boisku Astrę Suchedniów. Tak też się stało i dzięki zwycięstwu 2-1 beniaminek nadal może myśleć o zajęciu miejsca gwarantującego baraż o utrzymanie.
Drugie podejście kieleckiej Czarnovii do rozegrania pierwszej wiosennej kolejki klasy A znowu zakończyło się fiaskiem. Beniaminkowi na własnym boisku nie było dane podjąć w czwartek z powodu ulewy Grodu Ćmińsk, który jest wiceliderem tabeli.
Trwa fatalna seria zawodników Czarnovii Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Jagodzińskiego przegrali już piąty mecz z rzędu. Tym razem lepszy okazał się inny beniaminek – GLKS Krasocin. Kielczanie tracą już 7 punktów do miejsca premiowanego grą w barażach o utrzymanie w A-klasie.
Z każdym kolejnym meczem Czarnovia Kielce jest coraz bliżej opuszczenia po sezonie szeregów A-klasowców. Tym razem kieleccy piłkarze nie sprostali Victorii Górki Szczukowskie, z którą przegrali 1:4 (1:2).
Nie tak wyobrażali sobie niedzielne spotkanie sympatycy Czarnovii. Kielczanie ulegli na własnym stadionie Polanom Pierzchnica 1:3, odnotowując trzecią porażkę z rzędu i piąty mecz bez zwycięstwa. Wygrali natomiast najgroźniejsi rywale kieleckiego zespołu w walce o utrzymanie w rozrywkach A-klasy.
Bardzo słabo spisują się w ostatnim okresie piłkarze kieleckiej Czarnovii. Po porażce w Suchedniowie, tym razem ulegli na własnym stadionie Lechii Strawczyn 1:2. Kielczanie tym samym nadal są na przedostatnim miejscu w tabeli A-klasy.
Niestety, po pierwszej majowej kolejce Czarnovia Kielce oddaliła się od celu, jakim jest utrzymanie w A-klasie. Astra Suchedniów, główny rywal kielczan w batalii o utrzymanie zainkasował 3 punkty, zaś beniaminek uległ na własnym obiekcie rezerwom Granatu Skarżysko-Kamienna 1-3.
Wciąż bez porażki w rundzie wiosennej są piłkarze Czarnovii Kielce. Tym razem zremisowali w Chęcinach z Piastem 1:1. Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej było jednak bardzo blisko…

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group