Od poniedziałku zawodnicy kieleckiego Nosanu przebywają w Moskwie, gdzie o medale walczą podczas Pucharu Świata Kremlin Cup. W turnieju bierze udział blisko 200 bilardzistów, a wśród nich są aktualni mistrzowie Europy – Karol Skowerski oraz Tomasz Kapłan. – Pojechali tam z myślą o tym, by te zawody po prostu wygrać – stwierdza Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego.
Reprezentacja Polski mężczyzn została Mistrzami Europy w Bilard! Co ważne podkreślenia - decydujący wkład w triumf mieli kielczanie: Karol Skowerski oraz Tomasz Kapłan (obaj Nosan Kielce), którzy zdobyli decydujące punkty przesądzające o złotym krążku.
Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, polscy bilardziści wyruszyli na mistrzostwa Europy do Holandii, a wśród nich liczna grupa kielczan (WIĘCEJ). Już wiadomo, że dwójka z nich – Oliwia Czupryńska i Karol Skowerski – wróci do domu z brązowymi medalami.
Od tego tygodnia do końca lipca w Holandii będą odbywały się mistrzostwa Europy w bilard. W reprezentacji Polski nie brakuje pokaźnej grupy zawodników z Kielc, której celem jest zaprezentowanie się z jak najlepszej strony i powrót do kraju z medalami. Wśród kielczan walczących o najwyższe laury znajdują się m.in. Tomasz Kapłan i Oliwia Czupryńska, występujący na co dzień w kieleckim Nosanie.
Już w najbliższy weekend kielecka Galeria Echo będzie miejscem inauguracji sezonu 2018 Bilardowej Ekstraklasy. Przez trzy dni, począwszy od 19 kwietnia rozegranych zostanie dwanaście meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Miłośnicy bilarda z naszego województwa znów mogą stanąć na starcie rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Jest to liga przeznaczona dla każdego, nawet bez większego doświadczenia bilardowego, a zróżnicowany poziom drużyn zapewnia emocje w wielu spotkaniach. Ponownie w rozgrywkach wystartuje reprezentacja naszego portalu.
Zakończyły się najważniejsze krajowe zawody bilardowe w Polsce – Mistrzostwa Polski w Bilard Kielce 2017. Impreza, rozegrana w dniach 26.11 – 01.12.207 w hotelu Binkowski, której organizatorem był Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe zgromadziła na stracie najlepsze zawodniczki i zawodników z kraju na czele z medalistami mistrzostw świata i Europy.
Wszystkie cztery złote medale trwających w Kielcach Mistrzostw Polski w Bilard trafiły do zawodników, grających w naszych klubach. Po rozegraniu dwóch odmian - 8-bil i 9-bil, po złotym i srebrnym medalu mają na swoim koncie kielczanie Katarzyna Wesołowska i Karol Skowerski. Po złoto sięgali również Oliwia Czupryńska i Tomasz Kapłan.
Blisko 60 najlepszych zawodniczek i zawodników przyjedzie w niedzielę do Kielc. Od poniedziałku do piątku w hotelu Binkowski odbywać się będzie najważniejsza indywidualna impreza Mistrzostwa Polski w Bilard. Poznamy trzech nowych mistrzów i trzy nowe mistrzynie Polski. Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizować będą w 8-bil, 10-bil i 9-bil. W kategorii mężczyzn wystartuje 48 zawodników, kobiet natomiast będzie 12. Do Kielc przyjeżdżają wyłącznie najlepsi z najlepszych, wyłonieni z całorocznego
Mimo że prowadzili w tabeli przed ostatnim weekendem rozgrywek, to nie udało im się obronić pierwszego miejsca. Bilardziści Nosanu Kielce drugą drużyną Polski. Wczoraj w kieleckiej Galerii Echo zakończył się krajowy czempionat.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group