To był bardzo pracowity weekend dla Mistrzów Polski Nosanu Kielce. Za drużyną pierwsze tegoroczne zgrupowanie. Pod okiem Bogdana Wołkowskiego zawodnicy przeprowadzili długie sesje treningowe. To nie był jednak tylko czas na ćwiczenia, ale również na ciężką praca przed... obiektywem.
Aż do 2 grudnia będzie trwała największa krajowa impreza bilardowa. W tegorocznych mistrzostwach Polski biorą udział zarówno panie, jak i panowie, natomiast pod zakończeniu ich rywalizacji, w salach Binkowski Hotel rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Biznesu. W turnieju nie brakuje mocnej obsady reprezentującej Kielce.
Jeszcze nigdy starcie dwóch drużyn nie było tak bezapelacyjnie determinujące dla losów tytułu Drużynowego Mistrza Polski. 3 i 4 listopada w Galerii Echo w Kielcach zostanie rozegrany Wielki finał Ekstraklasy w Bilard, a na przeciwko siebie staną Nosan Kielce oraz Konsalnet Warszawa. Statystyki, długość ławki rezerwowych, czy umiejętność gospodarowania siłami przestają mieć znaczenie. Dwie Wielkie Drużyny, skomponowane z Wybitnych Graczy i dwumecz o tytuł - w tych dniach tylko to będzie się liczy
Od poniedziałku zawodnicy kieleckiego Nosanu przebywają w Moskwie, gdzie o medale walczą podczas Pucharu Świata Kremlin Cup. W turnieju bierze udział blisko 200 bilardzistów, a wśród nich są aktualni mistrzowie Europy – Karol Skowerski oraz Tomasz Kapłan. – Pojechali tam z myślą o tym, by te zawody po prostu wygrać – stwierdza Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego.
Reprezentacja Polski mężczyzn została Mistrzami Europy w Bilard! Co ważne podkreślenia - decydujący wkład w triumf mieli kielczanie: Karol Skowerski oraz Tomasz Kapłan (obaj Nosan Kielce), którzy zdobyli decydujące punkty przesądzające o złotym krążku.
Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, polscy bilardziści wyruszyli na mistrzostwa Europy do Holandii, a wśród nich liczna grupa kielczan (WIĘCEJ). Już wiadomo, że dwójka z nich – Oliwia Czupryńska i Karol Skowerski – wróci do domu z brązowymi medalami.
Od tego tygodnia do końca lipca w Holandii będą odbywały się mistrzostwa Europy w bilard. W reprezentacji Polski nie brakuje pokaźnej grupy zawodników z Kielc, której celem jest zaprezentowanie się z jak najlepszej strony i powrót do kraju z medalami. Wśród kielczan walczących o najwyższe laury znajdują się m.in. Tomasz Kapłan i Oliwia Czupryńska, występujący na co dzień w kieleckim Nosanie.
Już w najbliższy weekend kielecka Galeria Echo będzie miejscem inauguracji sezonu 2018 Bilardowej Ekstraklasy. Przez trzy dni, począwszy od 19 kwietnia rozegranych zostanie dwanaście meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Miłośnicy bilarda z naszego województwa znów mogą stanąć na starcie rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Jest to liga przeznaczona dla każdego, nawet bez większego doświadczenia bilardowego, a zróżnicowany poziom drużyn zapewnia emocje w wielu spotkaniach. Ponownie w rozgrywkach wystartuje reprezentacja naszego portalu.
Zakończyły się najważniejsze krajowe zawody bilardowe w Polsce – Mistrzostwa Polski w Bilard Kielce 2017. Impreza, rozegrana w dniach 26.11 – 01.12.207 w hotelu Binkowski, której organizatorem był Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe zgromadziła na stracie najlepsze zawodniczki i zawodników z kraju na czele z medalistami mistrzostw świata i Europy.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group