Dziewięć zespołów, niemal pół roku ligowych zmagań, a także zacięta rywalizacja, której stawką jest udział w Mistrzostwach Polski Biznesu. Za nami 1. kolejka Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu, w jakiej nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji.
Świetnie spisali się podopieczni Bogdana Wołkowskiego, zawodnicy Nosanu Kielce, w drugim tegorocznym turnieju z cyklu Pucharu Europy Wschodniej w Bilard – Best of the East 2019. W rozegranych w Bukareszcie zawodach, najlepszym okazał się Karol Skowerski. W finale pokonał Cipriana Gindaca (Rumunia) 7:6.
Jeżeli lubicie grę w bilard i dobre towarzystwo, to macie jeszcze tylko kilka dni na zapisanie się do XX edycji Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Wystarczy skompletować 3-osobowy zespół by cieszyć się godzinami rywalizacji i treningów.
Dla laików, jak również wprawionych graczy – właśnie ruszyły zapisy do jubileuszowej XX edycji Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły związane z szeroko pojętym środowiskiem biznesowym, ale nie tylko. – Nie ograniczamy się wyłącznie do firm. To zabawa dla grup przyjaciół po prostu lubiących grać w bilard – tłumaczy Maciej Urban, współorganizator rozgrywek.
W Galerii Echo w Kielcach w dniach 15-17 marca odbył się pierwszy zjazd tegorocznej Bilardowej Ekstraklasy. Rozegrano dwanaście pojedynków, a dwa z nich zanotowali obrońcy tytułu - Nosan Kielce.
To będzie bilardowy długi weekend w Galerii Echo w Kielcach. Na początek w czwartek o godzinie 16:00 przy stole bilardowym zobaczymy mistrza świata w trikach bilardowych Bogdana Wołkowskiego. W ramach promocji sportu bilardowego wśród osób niepełnosprawnych zaprezentuje on triki bilardowe. To będzie prawdziwa magia na stole, do oglądania której zachęcamy absolutnie wszystkich. Nie zabraknie konkursów i zabaw z nagrodami. Bogdanowi towarzyszyć mu będzie mistrz Polski osób niepełnosprawnych Adam W
Zawodnicy Nosanu Kielce otrzymali powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w bilard. Biało-czerwone barwy będą reprezentować Karol Skowerski i Tomasz Kapłan, którzy są drużynowymi mistrzami kontynentu, a także Oliwia Czupryńska. Inny zawodnik kieleckiego klubu, Leszek Blumczyński, będzie reprezentantem kraju w rozgrywkach dla osób na wózkach inwalidzkich.
To był bardzo pracowity weekend dla Mistrzów Polski Nosanu Kielce. Za drużyną pierwsze tegoroczne zgrupowanie. Pod okiem Bogdana Wołkowskiego zawodnicy przeprowadzili długie sesje treningowe. To nie był jednak tylko czas na ćwiczenia, ale również na ciężką praca przed... obiektywem.
Aż do 2 grudnia będzie trwała największa krajowa impreza bilardowa. W tegorocznych mistrzostwach Polski biorą udział zarówno panie, jak i panowie, natomiast pod zakończeniu ich rywalizacji, w salach Binkowski Hotel rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Biznesu. W turnieju nie brakuje mocnej obsady reprezentującej Kielce.
Jeszcze nigdy starcie dwóch drużyn nie było tak bezapelacyjnie determinujące dla losów tytułu Drużynowego Mistrza Polski. 3 i 4 listopada w Galerii Echo w Kielcach zostanie rozegrany Wielki finał Ekstraklasy w Bilard, a na przeciwko siebie staną Nosan Kielce oraz Konsalnet Warszawa. Statystyki, długość ławki rezerwowych, czy umiejętność gospodarowania siłami przestają mieć znaczenie. Dwie Wielkie Drużyny, skomponowane z Wybitnych Graczy i dwumecz o tytuł - w tych dniach tylko to będzie się liczy

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group