Już w najbliższy weekend kielecka Galeria Echo będzie miejscem inauguracji sezonu 2018 Bilardowej Ekstraklasy. Przez trzy dni, począwszy od 19 kwietnia rozegranych zostanie dwanaście meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Miłośnicy bilarda z naszego województwa znów mogą stanąć na starcie rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Jest to liga przeznaczona dla każdego, nawet bez większego doświadczenia bilardowego, a zróżnicowany poziom drużyn zapewnia emocje w wielu spotkaniach. Ponownie w rozgrywkach wystartuje reprezentacja naszego portalu.
Zakończyły się najważniejsze krajowe zawody bilardowe w Polsce – Mistrzostwa Polski w Bilard Kielce 2017. Impreza, rozegrana w dniach 26.11 – 01.12.207 w hotelu Binkowski, której organizatorem był Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe zgromadziła na stracie najlepsze zawodniczki i zawodników z kraju na czele z medalistami mistrzostw świata i Europy.
Wszystkie cztery złote medale trwających w Kielcach Mistrzostw Polski w Bilard trafiły do zawodników, grających w naszych klubach. Po rozegraniu dwóch odmian - 8-bil i 9-bil, po złotym i srebrnym medalu mają na swoim koncie kielczanie Katarzyna Wesołowska i Karol Skowerski. Po złoto sięgali również Oliwia Czupryńska i Tomasz Kapłan.
Blisko 60 najlepszych zawodniczek i zawodników przyjedzie w niedzielę do Kielc. Od poniedziałku do piątku w hotelu Binkowski odbywać się będzie najważniejsza indywidualna impreza Mistrzostwa Polski w Bilard. Poznamy trzech nowych mistrzów i trzy nowe mistrzynie Polski. Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizować będą w 8-bil, 10-bil i 9-bil. W kategorii mężczyzn wystartuje 48 zawodników, kobiet natomiast będzie 12. Do Kielc przyjeżdżają wyłącznie najlepsi z najlepszych, wyłonieni z całorocznego
Mimo że prowadzili w tabeli przed ostatnim weekendem rozgrywek, to nie udało im się obronić pierwszego miejsca. Bilardziści Nosanu Kielce drugą drużyną Polski. Wczoraj w kieleckiej Galerii Echo zakończył się krajowy czempionat.
Pierwszej od trzech lat porażki doznali w miniony weekend bilardziści Konsalnetu Warszawa. Ich pogromcami okazali się... zawodnicy Nosanu Kielce, którzy dzień wcześniej zanotowali najwyższą wygraną w sezonie nad Hadesem Poznań. Tu duży krok w stronę odzyskania mistrzostwa Polski przez kielczan.
Bilardzistka Nosanu Kielce, Oliwia Czupryńska jest już w ćwierćfinale rozgrywanych we Wrocławiu The World Games. Tam czeka ją jednak bardzo trudne zadanie.
Niezwykle ciekawie zapowiadają się kolejne mecze Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Tylko jedna drużyna pozostaje niepokonana po czterech kolejkach rozgrywek, ale zajmuje ona... ostatnie miejsce tabeli.
Mocno utrudnili sobie bilardziści Nosanu Kielce walkę o zdobycie tytułu Mistrza Polski już w trzeciej kolejce Bilardowej Ekstraklasy. Nasi bilardziści przegrali z ekipą Sawicki Opole. W czwartej kolejce jednak wygrali bardzo ważny mecz z Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group