Aż do 2 grudnia będzie trwała największa krajowa impreza bilardowa. W tegorocznych mistrzostwach Polski biorą udział zarówno panie, jak i panowie, natomiast pod zakończeniu ich rywalizacji, w salach Binkowski Hotel rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski Biznesu. W turnieju nie brakuje mocnej obsady reprezentującej Kielce.
Jeszcze nigdy starcie dwóch drużyn nie było tak bezapelacyjnie determinujące dla losów tytułu Drużynowego Mistrza Polski. 3 i 4 listopada w Galerii Echo w Kielcach zostanie rozegrany Wielki finał Ekstraklasy w Bilard, a na przeciwko siebie staną Nosan Kielce oraz Konsalnet Warszawa. Statystyki, długość ławki rezerwowych, czy umiejętność gospodarowania siłami przestają mieć znaczenie. Dwie Wielkie Drużyny, skomponowane z Wybitnych Graczy i dwumecz o tytuł - w tych dniach tylko to będzie się liczy
Od poniedziałku zawodnicy kieleckiego Nosanu przebywają w Moskwie, gdzie o medale walczą podczas Pucharu Świata Kremlin Cup. W turnieju bierze udział blisko 200 bilardzistów, a wśród nich są aktualni mistrzowie Europy – Karol Skowerski oraz Tomasz Kapłan. – Pojechali tam z myślą o tym, by te zawody po prostu wygrać – stwierdza Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego.
Reprezentacja Polski mężczyzn została Mistrzami Europy w Bilard! Co ważne podkreślenia - decydujący wkład w triumf mieli kielczanie: Karol Skowerski oraz Tomasz Kapłan (obaj Nosan Kielce), którzy zdobyli decydujące punkty przesądzające o złotym krążku.
Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, polscy bilardziści wyruszyli na mistrzostwa Europy do Holandii, a wśród nich liczna grupa kielczan (WIĘCEJ). Już wiadomo, że dwójka z nich – Oliwia Czupryńska i Karol Skowerski – wróci do domu z brązowymi medalami.
Od tego tygodnia do końca lipca w Holandii będą odbywały się mistrzostwa Europy w bilard. W reprezentacji Polski nie brakuje pokaźnej grupy zawodników z Kielc, której celem jest zaprezentowanie się z jak najlepszej strony i powrót do kraju z medalami. Wśród kielczan walczących o najwyższe laury znajdują się m.in. Tomasz Kapłan i Oliwia Czupryńska, występujący na co dzień w kieleckim Nosanie.
Już w najbliższy weekend kielecka Galeria Echo będzie miejscem inauguracji sezonu 2018 Bilardowej Ekstraklasy. Przez trzy dni, począwszy od 19 kwietnia rozegranych zostanie dwanaście meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Miłośnicy bilarda z naszego województwa znów mogą stanąć na starcie rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Jest to liga przeznaczona dla każdego, nawet bez większego doświadczenia bilardowego, a zróżnicowany poziom drużyn zapewnia emocje w wielu spotkaniach. Ponownie w rozgrywkach wystartuje reprezentacja naszego portalu.
Zakończyły się najważniejsze krajowe zawody bilardowe w Polsce – Mistrzostwa Polski w Bilard Kielce 2017. Impreza, rozegrana w dniach 26.11 – 01.12.207 w hotelu Binkowski, której organizatorem był Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe zgromadziła na stracie najlepsze zawodniczki i zawodników z kraju na czele z medalistami mistrzostw świata i Europy.
Wszystkie cztery złote medale trwających w Kielcach Mistrzostw Polski w Bilard trafiły do zawodników, grających w naszych klubach. Po rozegraniu dwóch odmian - 8-bil i 9-bil, po złotym i srebrnym medalu mają na swoim koncie kielczanie Katarzyna Wesołowska i Karol Skowerski. Po złoto sięgali również Oliwia Czupryńska i Tomasz Kapłan.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2018 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group