Asystent trenera Gino Lettieriego, Miloslav Janovsky, potrafi być słowny. Czech zapowiedział niespodziankę dla drużyny za każdą bramkę zdobytą po stałym fragmencie gry i przed spotkaniem z Legią Warszawa zorganizował wyjątkowy posiłek. Zamówił do szatni sushi!
LOTTO Ekstraklasa opublikowała dokładny terminarz 19. kolejki rozgrywek, przedostatniej przed przerwą zimową. Korona Kielce w tej serii spotkań zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w niedzielę, 16 grudnia o godzinie 15:30.
Komisja Szkoleniowa Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiła nabór na kurs sędziowski, który rozpocznie się w styczniu 2019 roku. Kandydaci będą mogli zdobyć uprawnienia sędziowskie już na rundę wiosenną obecnego sezonu. Cena wzięcia udziału w kursie to 100 złotych.
Spokojnym i okazałym zwycięstwem zakończył się mecz rezerw Korony Kielce z Olimpią Pogonią Staszów. Żółto-czerwoni, wzmocnieni wieloma zawodnikami występującymi na co dzień w pierwszym zespole, wygrali pewnie 5:2 (3:1) i umocnili się na fotelu lidera IV ligi świętokrzyskiej.
Mateusz Możdżeń w ostatnim czasie decyzją trenera Gino Lettieriego przegrywa rywalizację o wyjściowy skład z Oliverem Petrakiem. Polski pomocnik zapewnia o swoim profesjonalizmie, ale dodaje także: - Każdy człowiek ma jednak swoje granice. W piłce trzeba być cierpliwym, ale wiadomo, że to mnie dotyka, bo nie jest to sytuacja, z którą zawsze się integrowałem. To daje do myślenia i ustawiam sobie klocki w głowie.
Artur Krysiak nie zostanie nowym bramkarzem Korony Kielce. Piłkarz, który w ostatnich dniach przebywał na testach w żółto-czerwonym klubie, miał okazję sprawdzić się w środę w sparingu z Hapoelem Beer Szewa, w którym puścił jedną bramkę. Sztab szkoleniowy kielczan podjął decyzję, aby nie związywać się kontraktem z niespełna 29-letnim graczem.
To już ostatnie dni urlopów drużyny Korony Kielce. W najbliższą niedzielę, 17 czerwca, piłkarze i sztab szkoleniowy spotkają się po raz pierwszy po prawie miesiącu odpoczynku. Praca od razu będzie bardzo intensywna, bo po dwóch sparingach w Kielcach, kielczanie udadzą się dwutygodniowe zgrupowanie w Wielkopolsce.
Trener Gino Lettieri oczywiście nie był zadowolony po meczu Korony Kielce z Wisłą Kraków, ale jednocześnie postanowił zwrócić uwagę na pewną kwestię. - W ostatnich spotkaniach mierzyliśmy się prawdopodobnie z najlepszymi polskimi drużynami. Trzeba zaakceptować, że takie porażki się zdarzają. Niejedna drużyna chciałaby się z nami zamienić i zagrać w pierwszej ósemce – podkreślił Włoch mocnym tonem.
Galeria Echo w Kielcach była areną zmagań najlepszych polskich bilardzistów podczas pierwszych trzech kolejek Bilardowej Ekstraklasy 2018. Bilardziści Nosanu Kielce, pod wodzą nowego trenera, pewnie wygrali dwa pierwsze spotkania, by później ulec aktualnemu mistrzowi Polski.
Okres przed rewanżowym starciem z Koroną Kielce w półfinale Pucharu Polski jest bardzo trudny dla Arki Gdynia. Zespół dowodzony przez Leszka Ojrzyńskiego w niespełna tydzień przegrał dwa derbowe spotkania z Lechią Gdańsk i znajduje się pod ogromną presją kibiców. - Katastrofa! Serce boli jak cholera – nie ukrywał szkoleniowiec gdyńskiego zespołu po piątkowej porażce 1:2.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group