0:1

Pogoń Szczecin

Sebastian Kowalczyk (18')

Dziękujemy za uwagę. Zostańcie z nami - za chwilę na portalu pomeczowe materiały. Do usłyszenia!

Koniec spotkania... Wynik nie uległ zmianie. Bardzo słaby mecz, bez strzałów, bez emocji. O jedną bramkę lepsza była dziś Pogoń. To druga porażka Korony z rzędu.

Żyro i... w mur.

To już chyba ostatnia szansa dla Korony. Kielczanie mają rzut wolny z szesnastego metra.

Ostatnia zmiana w Pogoni. Na boisku melduje się na ostatnie minuty Soufian Benyamina, zmienia Buksę.

Kibice podnieśli się z miejsc, bo z kontratakiem ruszył Pucko, ale i tak nic z tego nie wynikło.

Gino Lettieri udziela Marcinowi Cebuli ostatnie wskazówki. Do końca meczu nieco ponad 10 minut.

Daleki przerzut w kierunku Dziwniela, ten próbuje się złożyć do strzału i oddaje zamaszysty zamach w... powietrze. Tak wygląda dzisiaj gra Korony Kielce.

Kovacević szukał dośrodkowaniem Papadopulosa, ale wyżej wyskoczył obrońca Korony i kielczanie mieli rzut rożny. Przemilczmy to, w jaki sposób został wykonany...

Mijają kolejne minuty, a oprócz zrywu w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, gra Korony znowu wygląda tak, jak przez dłuższą część pierwszej odsłony. Czy żółto-czerwoni będą w stanie dzisiaj cokolwiek jeszcze zrobić na boisku?

Ostatnia zmiana w Koronie. Na boisko wchodzi były zawodnik Pogoni - Michał Żyro. Zmienia Erika Pacindę.

Mamy kolejną kartkę w tym spotkaniu. Ukarany ją Jakub Żuborwski.

Kielecki Młyn w drugiej połowie meczu.

Dzisiejszy mecz na Suzuki Arenie obserwuje 6019 osób.

Bardzo aktywny jest dzisiaj Kozulj i teraz Bośniak też wystąpił w roli głównej. Jego strzał poszybował jednak ponad bramką Korony.

Zmiana w zespole Pogoni. Davida Steca zmienia Santeri Hostikka.

Tak z gola w pierwszej połowie cieszyli się piłkarze gości.

Dosadne słowa Marka Kozioła przed kamerami Canal+, ale rzeczywiście - tak to wygląda z boiska.

Cebula w pierwszym kontakcie z piłką mija trzech rywali i dostaje za to brawa od kibiców.

Podwójna zmiana w Koronie. Na boisko wchodzą Marcin Cebula oraz Matej Pucko, zmieniają Djuranovicia i Zalazara.

Ucierpiał Kovacević, ale Bośniak będzie w stanie dalej kontynuować grę.

Papadopulos pognał z szybkim kontratakiem, podaje do Djuranovicia, a ten uderza na bramkę! Broni jednak golkiper Pogoni, choć strzał był naprawdę niezły.

Kielczanie wyszli na drugą połowę tak, jak kończyli pierwszą - a zatem w ustawieniu z trójką obrońców. Trio to tworzą Marquez, Kovacević i Tzimopoulos. Przed nimi Żuborwski i Zalazar, a z przodu ofensywny tercet.

Jest zryw! Żubrowski oddaje mocny strzał z szesnastego metra, ale broni Stipica! Ładne uderzenie!

I już pierwsza minuta po przerwie - i kolejna kartka. "Żółtkiem" ukarany Papadopulos.

Zmiana stron i gramy dalej po przerwie. Korona musi dużo poprawić, aby ugrać tu co najmniej jeden punkt.

Nie będziemy ukrywać - nie jest to porywające widowisko. O ile Korona grała jeszcze nieźle do straty gola, tak później, nie pokazała na boisku zupełnie nic. Akcji - jak na lekarstwo. Strzałów - podobnie. W wielkiej formie nie jest też Pogoń, ale to ona prowadzi i ma wynik, który w drugiej połowie daje jej więcej swobody. Koronie potrzeba zrywu, a przede wszystkim kogoś, kto podejmie dziś na boisku ryzyko.

Upłynęły trzy minuty doliczone przez arbitra. Na przerwę Korona schodzi przegrywając z Pogonią 0:1.

Na "ofsajd" złapany teraz strzelec gola, Sebastian Kowalczyk.

Ładnie zagrał teraz Gardawski z Djuranoviciem, ale poźniejsze podanie prawego obrońcy do przodu było bardzo niecelne i piłka trafiła do rywali.

A tymczasem to znów Pogoń była blisko. Mocny strzał Kozulja trafia w boczną siatkę. Było groźnie, bo moc tego uderzenie była naprawdę duża.

Od straty bramki kielczanie trochę - kolokwialnie mówiąc - siedli. Wcześniej prezentowali się lepiej i mieli większą swobodę w operowaniu piłką. Teraz tego brakuje.

Kielczanie nie mogą przedostać się w ostatnich minutach pod bramkę Pogoni. Teraz główkował Pacinda, ale ten strzał nie miał wystarczającej mocy, aby mógł pokonać Dante Stipicę.

Bezpośredni strzał z wolnego oddał Kozulj, ale niecelnie.

Pogoń znów w natarciu. Teraz faulowany obok pola karnego był Marcin Listkowski i "Portowcy" będą mieli stały fragment gry blisko bramki Pawła Sokoła.

"Żółtko" dla trenera Korony to oczywiście konsekwencja krytykowania przez niego decyzji arbitra.

fot: Maciej Urban

A co na boisku? Na razie bez zmian. Pogoń prowadzi, a na dodatek mamy żółtą kartkę dla Rodrigo Zalazara oraz... Gino Letieriego. To nie pomyłka.

Tymczasem na trybunach kibice Korony rozkładają oprawę. Szkoda, że akurat za kieleckim "Młynem" świeci mocne słońce, ale jeśli tylko nam się uda, pokażemy Wam efekt.

GOL DLA POGONI! Sebiastian Kowalczyk przyjmuje w polu karnym piłkę będąc zupełnie niepilnowanym! Pomocnik Pogoni kładzie obrońcę na ziemię i bezlitośnie pokonuje Sokoła! W Kielcach 0:1!

Kozulj znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym i oddał mocne uderzenie z daleka! Paweł Sokół notuje skuteczną interwencję i odbija piłkę przed siebie.

Na zegarze już 15. minuta i na razie to kielczanie sprawiają lepsze wrażenie. Korona gra dużo piłką i próbuje szukać swoich szans pod bramką. Wygląda to nieźle.

Ofensywnie usposobiona Korona od początku spotkania. Po raz drugi w tym meczu próbował Pacinda, ale ten strzał - podobnie jak i poprzedni - był daleki od celu i ideału.

Jest pierwsza wymuszona zmiana w Pogoni. Kontuzjowanego Zecha zmienia Igor Łasicki.

Jest pierwszy celny strzał Korony! Mocne uderzenie z daleka Zalazara, ale broni Stipica!

Komentatorzy stoją dziś przed dużym wyzwaniem.

Świetna akcja Korony! Tzimopoulos dalekim podaniem uruchomił Gardawskiego, ten zagrał w pole karne, ale zdążyli wrócić obrońcy Pogoni. O piłkę z bramkarzem rywali walczył jeszcze Papadopulos, ale był już na trudnej pozycji i niewiele mógł zrobić.

Z rzutu wolnego uderzył Kozulj, ale wysoko nad bramką.

Druga minuta meczu i już będzie doskonała okazja dla Pogoni. Faulowany był na dwudziestym metrze Sebastian Kowalczyk i "Portowcy" będą mieli szansę ze stałego fragmentu gry.

Od początku wysoki pressing Korony, Djuranović naciskał bramkarza rywali, ale ten wyszedł bezbłędnie z opresji.

I... zaczęli! Pierwsze kopnięcie ze środka wykonał Adam Buksa i to goście są pierwsi w posiadaniu piłki.

17:58

17:56

Zaglądaliście dziś już na CKsport.pl? To był intensywny dzień, działo się wiele! Na stronie m. in. galerie zdjęć z weekendowych wydarzeń, a także ważny news - kapitan Korony, Adnan Kovacević, powołany do reprezentacji Bośni i Herecegowiny! Polecamy - KLIKNIJ TUTAJ.

17:52

Mocne słońce dziś na kieleckim stadionie. Drużyna, która będzie grała na tę bramkę może mieć spore problemy.

17:52

Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i lada moment rozpoczniemy mecz kończący zmagania w tej kolejce. W poprzednich meczach gospodarze nie przegrali ani raz - czy to jest jakiś zwiastun wyniku w dzisiejszym spotkaniu? Mamy taką nadzieję!

17:51

17:51

Dzień dobry! Witamy serdecznie z Suzuki Areny! To tutaj Korona Kielce podejmie dziś w 5. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin. Z wysokości trybuny prasowej wita się z Państwem Mateusz Kaleta.

17:30

17:23

11:16

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 18.

Pixsta2019-08-19 20:00:40
Wal się Lettieri nie mogę patrzeć jak niszczysz Koronę ciebie tu w Kielcach nie będzie a ja będę chodził na mecze więc dlatego mi zależy a tobie nie
Gino2019-08-19 19:35:48
"Uwazam ze bylismy zespolem lepszym, nie zasluzylismy na porazke, mielismy swoje okazje..." Dobranoc