2:1 (1:0)

Arka Gdynia

Damian Zbozień (77')

22:22

Po bramce dla gdynian, ze sporym stresem musieli zmierzyć się kibice Korony Kielce, ale koniec końców żółto-czerwoni zasłużenie pokonują gdynian 2:1 i dopisują do swojego konta trzeci komplet punktów w tym sezonie. To wszystko ze szczęśliwej dziś Kolporter Areny - za uwagę serdecznie dziękuje Marcin Długosz!

KONIEC MECZU! KORONA KIELCE WYGRAŁA!

To już ostatnie akordy tego spotkania. Korona w posiadaniu piłki.

Aleksandar Kolew! Ufff... Bułgar oddał bardzo mocny strzał z dystansu lewą nogą, ale piłka minęła nieco bramkę Matthiasa Hamrola. Po chwili bramkarz Korony dostaje żółtą kartkę za grę na czas.

O włos od gola dla Korony!

Świetna kontra kielczan - Możdżeń podaje do Pucko, ten zablokowany, ale "Możdżu" mocno dobija z ostrego kąta, jedna na linii świetnie interweniuje Steinbors.

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

Rymaniak powstrzymuje Aankoura.

Djibril Diaw wysyła piłkę w powietrze ekwilibrystyczną interwencją. Jest gorąco.

Arka w ataku, Korona odsuwa zagrożenie.

Kosakiewicz wybija piłkę w ostatniej chwili. W innym wypadku Aankour otrzymałby podanie w "uliczkę" od Zbozienia.

Znakomity strzał Macieja Górskiego z 25 metrów! Piłka minimalnie mija bramkę Pavelsa Steinborsa.

Żółto-czerwoni radzą sobie z zagrożeniem!

Adnan Kovacević ostro potraktował Lukę Zarandię tuż przy prawej krawędzi pola karnego Korony. Będzie rzut wolny z groźnej pozycji dla Arki, dodatkowo żółta kartka dla Bośniaka.

Petrak dobrze uprzedza Jankowskiego, a dodatkowo jest jeszcze faulowany przez napastnika Arki.

Możdżeń! Dobry strzał z dystansu rezerwowego dziś pomocnika Korony, ale jednak chybiony.

Po dobrym podaniu Petraka, w pole karne Arki wpadł Pucko, ale został powstrzymany dobrym wślizgiem przez Zbozienia.

Przed Koroną rysują się trudne chwile. Arka ma około kwadransa, aby powalczyć o zdobycz punktową. Z Oliverem Petrakiem natomiast już wszystko w porządku, pomocnik wrócił do gry.

GOL dla Arki Gdynia.

Damian Zbozień strzela wysoko w swój lewy róg, Matthias Hamrol obrał przeciwny kierunek.

Chorwat ucierpiał jeszcze w tym starciu, prawdopodobnie potłukł sobie okolice obręczy barkowej. Póki co opuszcza murawę.

Rzut karny dla Arki Gdynia.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale, Djibril Diaw wybił piłkę głową tuż sprzed linii bramkowej, ale po przebitce piłki Oliver Petrak wpada w Federika Helstrupa czym fauluje Duńczyka. Sędzia Szymon Marciniak wskazuje na "wapno".

Po raz pierwszy strzał na bramkę oddał Matej Pucko, ale Słoweniec trafił w piłkę kompletnie nieczysto.

Jest też ostatnia zmiana w szeregach gości: Maciej Jankowski za Rafała Siemaszkę.

Zlatko Janjić pożegnamy gromkim "Dziękujemy!". W miejsce strzelca drugiej bramki, na murawie melduje się Mateusz Możdżeń.

Niepewna interwencja Hamrola po dośrodkowaniu Janoty z rzutu wolnego, ale wszytko rozeszło się po kościach.

Świetnie wypuścił Siemaszkę Janota, ale napastnik Arki dośrodkował fatalnie. Od bramki wznowi Hamrol.

Takie obrazki uwielbiamy oglądać na Kolporter Arenie!

Jeden z bohaterów akcji bramkowej, Ivan Jukić, od razu po golu opuszcza murawę - w jego miejsce debiutujący w Koronie Matej Pucko.

GOOOOOOOOOOOL!

Wspaniała kontra Korony Kielce! Ivan Jukić wpada w pole karne z lewego skrzydła, oddaje sprytny strzał w prawy róg, piłkę z dużym refleksem odbija Pavels Steinbors, ale z dobitką z kilku metrów nadchodzi Zlatko Janjić i mamy 2:0! Pierwszy gol tego zawodnika w barwach kieleckiego zespołu!

Zarandia wykreował dobrą okazję Janocie, ale ten zbyt długo zwleka z oddaniem strzału i ostatecznie piłkę blokuje Kovacević.

7534 - tylu kibiców pojawiło się dziś na Kolporter Arenie.

Świetna akcja na przebój Bartosza Rymaniaka zakończona faulem taktycznym Michała Janoty. Żółta kartka.

Wspomniane roszady.

Pierwsza zmiana w Koronie Kielce, w ataku: Maciej Górski za Elię Soriano. W Arce natomiast Andrij Bohdanow za Dawida Sołdeckiego oraz Luka Zarandia za Gorana Cvijanovicia.

"Kaczka" Jakuba Żubrowskiego puszczona sprzed pola karnego, jednak piłka mija bramkę.

CENTYMETRY!

Bartosz Rymaniak dograł z prawej flanki na kilka metrów przed bramkę do Elii Soriano, lecz napastnik Korony chybił celu.

Zabrakło paru centymetrów Elii Soriano, aby wykończyć akcję Korony przeprowadzoną prawym skrzydłem.

Nabil Aankour wpadł w pole karne Korony prawym skrzydłem wolnym korytarzem, ale kielczanie wybili piłkę tuż sprzed bramki Matthiasa Hamrola. Póki co inicjatywę po przerwie posiadają gdynianie.

Mały "bilard" w polu karnym Korony, ale żółto-czerwoni finalnie wybijają piłkę poza pole karne.

W przerwie rozgrzewał się m.in. Matej Pucko. Będzie debiut Słoweńca w kieleckich barwach?

Jako pierwsi z szatni wyszli piłkarze Arki, przed sekundą dołączyli do nich Koroniarze. Zacznamy drugą połowę!

Sędzia zarządza przerwę. Póki co Korona prowadzi z Arką 1:0 i jest to wynik zasłużony, bo to kielczanie tworzą sobie zdecydowanie więcej sytuacji i po prostu mają więcej z gry. Z pewnością przydałoby się udowodnić to co najmniej jeszcze jednym trafieniem, by móc patrzeć na to wszystko spokojniej. Czekamy na drugą odsłonę!

Akcja zwieńczona strzałem z dystansu Jakuba Żubrowskiego, ale niecelnym.

Bartosz Rymaniak wywalcza rzut rożny dla swojego zespołu.

Kielecki "Młyn" po zaprezentowaniu oprawy wrócił na swoje tradycyjne miejsce i stamtąd wspiera drużynę.

Kontra Korony sfinalizowana strzałem Janjicia sprzed pola karnego, jednak spokojnie broni Steinbors.

Żółta kartka dla Gorana Cvijanovicia za faul taktyczny w środku pola.

Niepewne zagranie Kosakiewicza dobrym wślizgiem ratuje Diaw.

Dawid Sołdecki fauluje Elię Soriano w środku pola.

Arka stara się nieco uspokoić grę.

Gdynianie wybijają teraz piłkę z własnego pola karnego po licznych próbach przedarcia się w "szesnastkę" ze strony Korony.

Jukić! Korona doszła do kolejnego strzału! Chorwat uderzył jednak znacznie ponad poprzeczką.

Ależ teraz pofrunął Hamrol! Mocny strzał Zbozienia lewym wolejem, ale bramkarz Korony wyciągnął się jak struna i zbił piłkę do boku lewą ręką.

Pół godziny gry za nami! Póki co wszystko przebiega po myśli Korony.

Gardawski dostał świetną piłkę na strzał sprzed pola karnego, ale posłał futbolówkę wysoko ponad bramką Steinborsa.

Trzeba przyznać, że gdynianie mają ciekawe pomysły na kornery. Teraz na przykład wszyscy weszli na linię bramkową Korony, ale kielczanie wybili futbolówkę.

Piłka wyskakuje z rąk Hamrola po centrze Cvijanovicia z rzutu wolnego, ale nie przerodziło się to w sytuację bramkową dla Arki.

Hamrol dobrze piąstkuje dośrodkowanie po rzucie rożnym dla Arki.

Ujęcie z perspektywy naszego fotoreportera, Macieja Urbana.

Janjić! Odważna próba Bośniaka z kilkudziesięciu metrów, ale bez problemu broni Steinbors.

Ajjjj! Jukić świetnie znajduje na prawym skrzydle Gardawskiego, a ten chciał od razu dośrodkować piłkę w centrum pola karnego, ale zabrakło celności. Dobry jak dotąd mecz kielczan!

Jubileusz!

Piąteczki, gratulacje, radość i... gramy dalej!

GOOOOOOOOOOOOOOOL!

Tym razem piłka ląduje już w bramce! Steinbors piąstkuje piłkę po centrze z rzutu rożnego, potem z dystansu strzela Żubrowski, a Łotysz w bramce Arki popełnia błąd na mokrej nawierzchni i stosunkowo łatwe uderzenie wypuszcza z rąk, z czego dobitką z najbliższej odległości korzysta Soriano. 1:0!

Piękna akcja Łukasza Kosakiewicza! Lewy obrońca Korony wkręcił w ziemię prawego defensora Arki, odegrał do Jakuba Żubrowskiego, ten od razu "wcinką" wypuścił "Kosę" w doskonałą sytuację, ale strzał zawodnika żółto-czerwonych odbił Pavels Steinbors!

Petrak w dobrej sytuacji źle rozprowadza piłkę. Szkoda - w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Gardawski.

Dobre, cięte dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka, głową poza pole karne wybija Damian Zbozień.

Janjić chciał ruszyć z akcją na bramkę Arki, ale źle zabrał się z piłką, co wykorzystał Cvijanović, który odebrał futbolówkę.

Steinbors piąstkuje po dośrodkowaniu Gardawskiego.

Groźna akcja Arki, w pole karne wpada Rafał Siemaszko, ale sędzia Szymon Marciniak odgwizduje spalonego.

Pierwszy strzał w tym meczu, ale baaardzo mocno niecelny. Autorem Ivan Jukić.

Defensorzy z Gdyni radzą sobie na prawym skrzydle z próbującym dośrodkować Rymaniakiem.

Cvijanović naciskał na Kovacevicia, ale Bośniak spokojnie wyblokował piłkę, którą schwycił Hamrol.

Od środka rozpoczęli kielczanie!

Piękna, niekonwencjonalna oprawa na Kolporter Arenie!

20:26

Czekamy na oprawę przygotowaną przez kieleckich ultrasów. Dziś będzie ona rozłożona na całej szerokiej trybunie od Al. Legionów.

20:23

"Super Piątek" w Canal+ Sport od kulis.

20:22

Pada, ale tym nie przejmują się oba zespoły. Rozgrzewka dobiegła końca.

20:11

20:07

Dziś trener Gino Lettieri postawił na ustawienie 4-5-1 z Elią Soriano na szpicy. Natomiast w szeregach Arki wszyscy trzej ex-Koroniarze: Nabil Aankour, Goran Cvijanović i Michał Janota. Czy zaskoczą swój były klub?

20:04

Dobry wieczór z Kolporter Areny! Choć od dobrej półtorej godziny nad Kielcami pada deszcz, to liczymy, że nie przeszkodzi on w stworzeniu dobrego widowiska drużynom Korony i Arki. Kielczanie mają z gdynianami rachunki do wyrównania po pamiętnej kwietniowej porażce w półfinale Pucharu Polski. A czy to się uda? Zobaczymy! Na relację ze stadionu przy ulicy Ściegiennego serdecznie zaprasza Marcin Długosz.

19:22

19:16

Bolek2018-08-24 21:12:20
Nożesz. Gorszego badziewia trudno szukać w całej lidze. Żeby nie potrafić przyjąć piłki, czy podać na 10 m !!!!
Bolek2018-08-24 21:06:20
Co w tej drużynie robią Janjić i Petrak ?!?!?
Dominik2018-08-24 20:49:43
Olac oprawe
hools2018-08-24 20:36:06
Ale janki pewnie maja bol dupska. ponad 5 minut oprawa na głownej trybunie hehe, a oni przeciez przyszli obejrzeć ten wielki piłkarski spektakl