2:1 (1:1)

Śląsk Wrocław

Marcin Robak (10')

19:56

Z pewnością nie było to porywające widowisko na Kolporter Arenie, ale koniec końców to Korona Kielce może się cieszyć z kolejnego kompletu punktów. Wygraną 2:1 ze Śląskiem Wrocław zapewnił żółto-czerwonym rezerwowy Maciej Górski, który tym samym uratował skórę Matthiasowi Hamrolowi - bramkarz kielczan popełnił fatalny błąd przy golu dla rywali. To tyle ze stadionu przy ulicy Ściegiennego. Za uwagę dziękuje Marcin Długosz!

KONIEC MECZU!

Jeszcze groźnie po dośrodkowaniu do Wojciecha Golli, ale piłka minęła linię końcową boiska.

Sekundy upływają, Koronie się nie spieszy.

Kielczanie szanują piłkę. Do końcowego gwizdka coraz bliżej.

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

Żółta kartka dla Macieja Górskiego.

Śląsk naciska na Koronę w jej polu karnym, kielczanie skutecznie się bronią i wybijają piłki.

Wojciech Golla zablokowany w polu karnym Korony. Wrocławianie walczą o remis.

Arkadiusz Piech za Mateusza Radeckiego, czyli ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław.

Uda się dowieźć wygraną już do końca?

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Nic tego nie zapowiadało, ale jednak! Bartosz Rymaniak dośrodkował z prawej flanki w okolice piątego metra, a tam strzał głową oddał Maciej Górski! Piłka wylądowała w siatce, żółto-czerwoni na prowadzeniu!

Hamrol chwyta piłkę po akcji i strzale Ahmadzadeha.

Ostatnia zmiana przeprowadzona przez Gino Lettieriego: Oliver Petrak za Łukasza Kosakiewicza.

Było groźnie w polu karnym Korony! Do strzału z bliskiej odległości doszedł jeden z graczy Śląska, ale z futbolówką poradził sobie Hamrol.

Żółtą kartką ukarany Kamil Dankowski.

Djibril Diaw zablokował nieśmiałą próbę uderzenia Marcina Robaka.

Jakub Słowik bezrobotny w drugiej połowie, Matthias Hamrol interweniował raptem raz. Spotkanie bardzo rozczarowuje po przerwie. Ale może coś jeszcze się zmieni?

Zmiany: w Śląsku Kamil Dankowski za Mariusza Pawelca, w Koronie Maciej Górski za Elię Soriano.

Na wsparcie swoich fanów mogą liczyć także zawodnicy Śląska Wrocław.

Dziś na Kolporter Arenie pojawiło się 7243 kibiców.

Żółta kartka dla defensora Śląska, Mariusza Pawelca.

Co dziś pokaże Kostarykanin?

Felicio Brown Forbes zmienia Michaela Gardawskiego.

Z boiska wieje nudą. Nie jest to z pewnością ciekawy okres tego pojedynku.

W przeciągu kilku ostatnich minut z boiska wieje nudą. Stąd też szykuje się zmienia w kieleckich szeregach - wejdzie Felicio Brown Forbes.

Strzał Jakuba Żubrowskiego zablokowany przez wrocławską defensywę.

Ken Kallaste dał się przepchnąć Damianowi Gąsce, który doszedł do strzału lewą nogą z pola karnego, ale dobrze zainterweniował Matthias Hamrol.

Mateusz Cholewiak szukał szczęścia strzałem lewą nogą z dystansu, ale piłka minęła bramkę Matthiasa Hamrola.

Bartosz Rymaniak od początku czujnie - zablokował centrę Mateusza Cholewiaka.

Od środka rozpoczęli wrocławianie.

Jedna zmiana przed startem drugiej połowy - w szeregach Śląska wchodzi Damian Gąska w miejsce Daniela Łuczaka.

W przerwie gość specjalny w Eurosporcie - Frank de Boer!

PRZERWA.

Póki co mamy na Kolporter Arenie 1:1 i co najmniej kilka sytuacji kuriozalnych. Spory błąd bramkarza Matthiasa Hamrola, potem wyrównanie z rzutu karnego, a na sam koniec gol na 2:1, ale nie został zaliczony decyzją VAR. Ofsajd Elii Soriano był ponoć minimalny. Za kwadrans gramy dalej!

Za faul na kontrującym Ivanie Jukiciu, żółtą kartką ukarany Augusto.

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

GOOOOL! A jednak nie... Soriano wykorzystuje błąd obrońców i po dalekim wykopie Kovacevicia pokonuje Słowika w sytuacji sam na sam, ale sędzia - pomimo że najpierw gola uznał - po kilku chwilach odgwizduje spalonego.

Soriano próbował oddać strzał nożycami po dośrodkowaniu Kallaste, ale trafił w piłkę bardzo nieczysto.

Golla w ostatniej chwili zatrzymał Rymaniaka, który chciał oddać strzał na bramkę Słowika.

Korona często wykorzystuje lewą flankę, na której operują Ken Kallaste i Ivan Jukić wspierani przez Zlatko Janjicia.

Okres spokojniejszej gry w środku pola.

Augusto wymagał przez chwilę pomocy medycznej, co pozostali zawodnicy na murawie wykorzystali na uzupełnienie płynów.

Indywidualna akcja Ivana Jukicia, który w pełnej szybkości minął trzech zawodników, lecz przegrał pojedynek z kolejnym z defensorów Śląska.

Rymaniak oddał strzał głową po dośrodkowaniu Żubrowskiego z rzutu wolnego, ale piłka minęła bramkę Słowika w znacznej odległości.

Faul Marcina Robaka w środku pola na Djibrilu Diawie.

Kielczanie starają się pójść za ciosem i objąć prowadzenie, ale póki co nie stworzyli kolejnych klarownych okazji.

Djibril Diaw w ostatniej chwili zablokował Piotra Celebana, który omal nie oddał strzału w sytuacji sam na sam z Matthiasem Hamrolem.

Adnan Kovacević wybija głową dośrodkowanie Mateusza Cholewiaka.

... i gol! Kielczanie szybko wrócili do stanu wyjściowego.

Strzał...

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Elia Soriano strzela prawą nogą bardzo mocno, po ziemi, w prawy róg patrząc z perspektywy napastnika. Jakub Słowik wyczuł intencje Włocha, ale nie zdołał sparować uderzenia. I już remis!

Chwila zawahania i... Korona Kielce ma rzut karny! Do piłki, tak jak w Płocku, podchodzi Elia Soriano.

Doskonała okazja Korony! Jukić wycofuje w centrum pola karnego do Janjicia, ten strzela z całej siły, ale ekwilibrystyczną paradą popisuje się Celeban. Piłka wychodzi na rzut rożny, ale... Mamy VAR!

Marcin Robak wybiega oko w oko z Matthiasem Hamrolem, ale sędzia odgwizduje spalonego.

Przebojowa akcja Ivana Jukicia zakończona podwojeniem krycia przez obrońców Śląska.

Tego nie spodziewał się nikt, włącznie z piłkarzami Śląska... Korona musi się otrząsnąć.

KATASTROFA W SZEREGACH KORONY KIELCE.

Ken Kallaste w zupełnie niegroźnej sytuacji podał do tyłu do Matthiasa Hamrola, a bramkarzowi Korony odskoczyła piłka do boku, co wykorzystał Marcin Robak, który strzałem z najbliższej odległości wyprowadził gości na prowadzenie. Kuriozum i fatalny błąd golkipera.

Janjić nie trafił w piłkę lewą nogą po dośrodkowaniu Jukicia. Kolejna ciekawa akcja Korony.

Śląsk Wrocław będzie egzekwował rzut rożny.

Od środka rozpocznie napastnik Korony Kielce, Elia Soriano.

17:58

Piłkarze już na murawie!

17:48

Prawda :)?

17:46

Tak kielecki stadion wyglądał jeszcze kilka minut temu. Spodziewana jest frekwencja na poziomie 6500-7000 kibiców.

17:42

Krzysztof Zając, prezes Korony Kielce, zapowiedział na antenie Eurosport, że klub pozyska jutro ofensywnego zawodnika.

17:37

Trener Gino Lettieri zdecydował się dziś na ustawienie 4-5-1 z Elią Soriano na szpicy. Na ławce wylądował Mateusz Możdżeń, a od pierwszych minut szansę dostali Jakub Żubrowski, Oliver Petrak i Zlatko Janjić.

17:34

17:34

Piękny sierpniowy dzień na Kolporter Arenie! A czy równie dobre będą nastroje kibiców Korony Kielce za nieco ponad dwie godziny? Wkrótce początek meczu żółto-czerwonych ze Śląskiem Wrocław. Ze stadionu przy ulicy Ściegiennego wita i zaprasza na relację na żywo Marcin Długosz!