1:2 (0:0)

Elia Soriano (53')
Ivan Jukić (90')

20:00

Nie udało się co prawda zachować czystego konta, ale najważniejsze są trzy punkty. Korona Kielce w sporym pocie i trudzie wypracowała zwycięstwo w Płocku, choć z pewnością mecz z Wisłą nie porwał jako widowisko. Żółto-czerwoni wrócili na zwycięską ścieżkę i teraz pozostaje liczyć, że zostaną na niej na dobre. Za uwagę z płockiego stadionu serdecznie dziękuje już Marcin Długosz!

I sędzia chwilę po tym od razu kończy mecz!

96. minuta

GOL dla Wisły. Mocny strzał Calo Oliveiry z pola karnego ląduje w bramce.

Korona zdecydowanie przeważa w końcówce i aktywnie wyczekuje końca meczu.

Bliski celu mocnym strzałem również Rymaniak!

Soriano! To mogły być trzy bramki przewagi Korony! Strzał Włocha broni jednak Dahne.

Tu już się nic złego Koronie nie stanie! Jeszcze żółta kartka dla Calo Oliveiry.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Łukasz Kosakiewicz dostaje piłkę w prawym sektorze pola karnego od Zlatko Janjicia, oddaje mocny strzał, który dołożeniem nogi poprawia Ivan Jukić. Trzeci gol Chorwata w trzecim kolejnym meczu!

Chaotyczne ataki płocczan nie przynoszą rezultatu. Zostało już niewiele...

Korona stara się utrzymywać grę w środku pola.

Łasicki za Stefańczyka jako ostatnia zmiana w Wiśle.

Wchodzi Zlatko Janjić, a schodzi... Wato Arweladze. Gruzin opuszcza murawę przed końcem drugiej połowy, mimo że pojawił się na niej w przerwie.

Hamrol odważnie wyszedł z bramki i lewą ręką wypiąstkował piłkę poza boisko. Brawo!

Arweładze fauluje Stefańczyka w pobliżu pola karnego Korony. Znowu będzie groźnie.

Kallaste doskonale zablokował Oliveirę. Korona musi wytrzymać w defensywie, jeśli chce kompletu punktów, bo nie zanosi się na podwyższenie jej prowadzenia.

Soriano wybija zbyt krótkie dośrodkowanie Furmana z rzutu rożnego. Korona cofa się do defensywy, nie jest to dobry omen.

Calo Oliveira w miejsce Nico Vareli.

Korona mogła stracić gola. Było o włos... Furman uprzedził Hamrola i dośrodkował spod linii końcowej tuż przed pustą bramkę, a tam z linii wybił piłkę Kallaste. Mimo że Wisła gra w dziesiątkę, to jest naprawdę groźna.

Przerwa na wodę. Do końca meczu już tylko kwadrans plus doliczony czas gry.

Szczęście Korony. Damian Szymański mógł wbiec w pole karne z groźną okazją, ale futbolówka odbiła mu się od łydki i wypadła daleko. Po chwili odłożona żółta kartka za faul dla Łukasza Kosakiewicza.

Korona stara się jak najdłużej trzymać grę na połowie Wisły.

Póki co nie ma zagrożenia pod żadną z bramek. W szeregach Korony rozgrzewają się Janjić, Forbes Brown i Górski.

Nico Varela ruszył z akcją, która poderwała trybuny, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Oskar Zawada zmienia Mateusza Szwocha.

Korona utrzymując piłkę w środku pola stara się uspokoić sytuację.

Za faul na napastniku Wisły, która wyprowadzała dobrą akcję, żółtą kartką ukarany Piotr Malarczyk.

Elia Soriano nie patyczkował się i dalekim wykopem wyjaśnił zagrożenie.

Groźny rzut wolny dla Wisły przy prawym skraju pola karnego Korony.

Korona dobrze układa losy spotkania po zdobytej bramce. Długo utrzymuje się przy piłce.

... potem gol!

Najpierw strzał...

GOOOOOOOOOOOL! Spokojnym strzałem po ziemi w swój prawy róg napastnik Korony wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

Do "jedenastki" podejdzie Elia Soriano.

Sytuacja wzbudziła mnóstwo kontrowersji, bo minęły dobre dwie minuty pomiędzy akcją a weryfikacją wideo, ale decyzja sędziego Łukasza Szczecha jest jednoznaczna: rzut karny dla Korony! Piłką w rękę w polu karnym dostał Nico Varela.

Będzie VAR! Czyżby Korona miała dostać rzut karny? Za protesty napomniany Dominik Furman.

Korona pozostaje w ustawieniu 4-5-1. Arweładze jako "dziesiątka", Kallaste na lewej obronie, Kosakiewicz przeszedł na skrzydło.

Płocczanie wznowili grę. Dwie zmiany w Koronie: na boisku Kallaste i Arweładze, poza nim Gardawski i Możdżeń.

Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę.

Koniec pierwszej połowy meczu. Nie ma co ukrywać, bardzo ona rozczarowała - dużo nudy, mało emocji, a najciekawszym momentem była wręcz idiotyczna czerwona kartka Merebashiviliego po drugiej żółtej za symulację. Czekamy na żwawsze poczynania kielczan w ataku. Tę przewagę trzeba wykorzystać!

I mamy pierwszy celny strzał! Autorstwa Żubrowskiego, ale bez problemu broni Dahne.

Ajjjj, najlepsza okazja Korony! Żubrowski oddał piekielny mocny strzał z pierwszej piłki sprzed pola karnego, ale futbolówka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Dahne.

Hamrol wybija piłkę po wyjściu przed pole karne.

Możdżeń ponownie spróbował szczęścia z dystansu, ale chybił. Pozostajemy bez celnego strzału w tym meczu z jakiejkolwiek strony.

Diaw dobrze wypuścił Jukicia lewym skrzydłem, ale ten wypuścił sobie piłkę za daleko i z akcji nic nie było.

Kolejna kartka. Tym razem żółtą za faul na Marcinie Warcholaku ukarany Michael Gardawski.

Niesamowicie absurdalne okoliczności wykluczenia Giorgiego Merebashiviliego, ale sędzia miał rację - Gruzin chciał naciągnąć go na "jedenastkę".

Niesamowite! Merebashvili padł w polu karnym po minięciu Diawa, a sędzia... dał mu drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę za symulację! Korona gra w przewadze, Gruzin wyrzucony do szatni. Czy kielczanie to wykorzystają?

Chwilowa przerwa na uzupełnienie płynów. Jest naprawdę gorąco.

Może to kwestia temperatury, ale jak dotychczas na boisku dzieje się albo nic, albo niewiele.

Mateusz Możdżeń oddał strzał z dystansu, ale piłka poszybowała wysoko, wysoko nad poprzeczką.

Za nami połowa połowy - że tak to obrazowo ujmiemy - ale emocji jak na lekarstwo. Bardzo mało dzieje się na stadionie w Płocku.

Kosakiewicz dośrodkował do Soriano, ten zgrał do Jukicia, ale strzał młodzieżowego reprezentanta Bośni i Hercegowiny daleki od ideału. Póki co znowu można pokusić się o wniosek, że strzelec obu bramek dla Korony w obecnym sezonie jest najaktywniejszy.

Uryga spokojnie zablokował Jukicia, dzięki czemu Dahne mógł wybiec na przedpole i wyjaśnić sytuację.

Jukić oddał strzał głową po dośrodkowaniu Soriano, ale piłka bez problemu ląduje w rękach Dahne. Póki co w Płocku bez większych emocji.

Dobra główka Rymaniaka wyjaśnia niebezpieczeństwo pod bramką Korony po centrze Furmana z rzutu rożnego.

Druga linia Wisły szukała Merebashiviliego mocnym podaniem z głębi pola, ale bramkarz Korony w porę wyszedł z bramki i uprzedził Gruzina.

Pewna interwencja Hamrola po centrze z prawej strony.

Rymaniak dogrywa do znajdującego się na dobrej pozycji Soriano, ale sędzia odgwizduje spalonego.

Póki co nie ma może wielkich okazji pod obydwiema bramkami, ale gra toczy się jednak przede wszystkim na połowie Wisły.

Po dośrodkowaniu Kosakiewicza, piłkę strącił głową Diaw, ale futbolówka przeszła obok bramki Dahne bez żadnego zagrożenia.

Szybka żółta kartka. Kontrującego Ivana Jukicia nieprzepisowo zatrzymuje Giorgi Merebashvili, za co zostaje napomniany.

Ivan Jukić sprytnie zablokowany przez jednego z defensorów z Płocka.