Górnik Łęczna

Zawodnik testowany (67')
Jakub Chrzanowski (113')

18:25

Okazałe zwycięstwo 6:2 (0:0, 3:0, 4:1) Korony Kielce w 120-minutowym sparingu z Górnikiem Łęczna stało się faktem. Hat-tricka zdobył Maciej Górski, dwa gole strzelił Felicio Brown, a jednego gola dorzucił Ivan Jukić. Teraz przed kielczanami sobotni mecz z Zagłębiem Sosnowiec (zamknięty dla mediów i kibiców), a potem startuje Ekstraklasa.

Za uwagę ze stadionu przy ulicy Szczepaniaka serdecznie dziękuje Marcin Długosz!

120. minuta

Za chwilkę ostatni gwizdek w tym spotkaniu.

116. minuta

GOOOL! Tym razem dla Korony.

Piłka z głębi pola do Elii Soriano, ten wkręcił w ziemię obrońcę Górnika i wyłożył piłkę Brownowi tuż sprzed nosa bramkarza z Łęcznej. Kostarykanin nie miał problemu z zapakowaniem futbolówki między słupki. 6:2!

112. minuta

Janjić zamykał akcję na dalszym słupku, ale zgrał tylko piłkę wzdłuż pola bramkowego.

110. minuta

Korona cały czas z inicjatywą. Kielczanie próbują kombinacyjnych akcji przed pole karnym Górnika - z różnym skutkiem.

107. minuta

Żubrowski z żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

105. minuta

Jaka będzie przyszłość w Koronie tego pana?

101. minuta

Próba strzału Rymaniaka zablokowana w ostatniej chwili przez defensora gości.

99. minuta

Brown jest w tym meczu aktywny i pokazuje się z dobrej strony. Po podpisaniu umowy z Koroną może być ciekawą kartą w talii trenera Lettieriego.

GOOOOL! FELICIO BROWN!

Kostarykanin znakomicie przymierzył z dystansu po przejęciu piłki przez Mateusza Możdżenia - futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i po raz piąty dzisiaj wylądowała w bramce Górnika.

Po podaniu Janjicia z najbliższej odległości strzela Soriano, ale znakomicie broni golkiper Górnika.

Ostatnia odsłona rozpoczęta.

Za moment rozpocznie się ostatnie pół godziny sparingu.

Na mocno już namokniętym boisku, końca dobiega trzecia kwarta.

Żubrowski strzela z dystansu, piłkę przechwytuje Brown, ale jest na spalonym.

Jeśli ktoś nie może się odnaleźć, skład Korony dzisiaj wygląda tak:

Hamrol (31' Sokół) - Kosakiewicz (75' Rymaniak), Malarczyk (75' Kovacević), Pierzchała (75' Diaw), Kallaste (46' Kordas (75' Gardawski)) - Skrzecz (51' Firlej (75' Brown)), Dziubek (75' Żubrowski), Piróg (75' Możdżeń), Arweladze (75' Petrak), Jukić (58' Długosz (75' Janjić) - Górski (75' Soriano)

Szczęścia próbował Felicio Brown, ale został zablokowany.

Trochę tego było... :)

Janjić zablokowany w ostatniej chwili.

Wszyscy zawodnicy Korony Kielce z pola wymienieni. Szczegóły w zakładce "skład drużyn".

Prusak bez większych problemów wyłapuje strzał Kosakiewicza z rzutu wolnego.

Hubert Przybycień ukarany żółtą kartką za faul na wychodzącym na dobrą pozycję Macieju Górskim.

Paweł Sokół czujny w zamieszaniu podbramkowym.

Górnik momentalnie odpowiada trafieniem po akcji prawą flanką.

HAT-TRICK MACIEJA GÓRSKIEGO! Błąd Prusaka, który nabija jednego z zawodników Korony, piłka spada na głowę Górskiego i ląduje w siatce. Już 4:0!

Piotr Malarczyk w ostatniej chwili zatrzymuje niebezpieczeństwo wślizgiem.

Paweł Sokół czujnie na przedpolu, na które... dojechał na wodzie niczym na nartach :)

Trzecia kwarta rusza w opadach rzęsistego deszczu.

Póki co trwa dłuższa przerwa. Nad stadionem spora ulewa.

Druga tercja zakończona. Korona prowadzi wysoko, bo aż 3:0. I choć kielczanie może i nie atakują huraganowo, to w porównaniu z postawą Górnika jest to wynik zasłużony.

Piotr Malarczyk starał się zdobyć gola strzałem po ziemi z rzutu wolnego, ale świetnie interweniuje Sergiusz Prusak. Tymczasem przy Szczepaniaka już potężna ulewa połączona z grzmotami - niezbyt sprzyjające warunki do sparingu.

Tak boisko opuszczał autor gola na 1:0.

Kolejna zmiana: Wiktor Długosz za Ivana Jukicia.

Przez większą część dwóch pierwszych tercji wyróżniało się przede wszystkim dwóch piłkarzy Korony: Wato Arweladze i Ivan Jukić. Ten drugi podsumował to bramką, a ze świetnej strony pokazał się także Maciej Górski, który nie zawiódł w dogodnych okazjach.

GOOOOL! Ależ otworzył się worek z bramkami! Kolejny raz na listę strzelców wpisuje się Maciej Górski, który po wywalczeniu dobrej pozycji w polu karnym pokonał Sergiusza Prusaka pięknym strzałem lewą nogą w dalszy róg. 3:0!

Maciej Firlej zmienia Oktawiana Skrzecza.

GOOOOL! Maciej Górski otrzymuje podanie w "uliczkę" i z zimną krwią strzałem lewą nogą wykorzystuje pojedynek sam na sam z Sergiuszem Prusakiem. Korona prowadzi już 2:0!

Kena Kallaste zmienia testowany Kornel Kordas.

GOOOL! Ivan Jukić zdobywa bramkę mocnym strzałem ze środka pola karnego. Z piłką nie poradził sobie Sergiusz Prusak - futbolówka po jego interwencji wylądowała w siatce. Zawodnik Korony wykorzystał dobre podanie z prawej flanki.

W końcu brawa przy Szczepaniaka! Z dobrą akcją poszedł Jukić, który wypuścił Arweladze za plecy obrońców. Sytuacyjny strzał Gruzina lewą nogą minimalnie minął słupek bramki łęcznian.

Nie zmienia się obraz meczu - piłka ciągle krąży głównie w środku boiska. Teraz żółtą kartką ukarany Michał Dziubek za faul właśnie w pobliżu koła środkowego.

Kapitalny przerzut Arweladze do Skrzecza, ale skrzydłowy w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z piłkarzy Górnika.

Nad stadionem przy ulicy Szczepaniaka dość mocno się rozpadało. Nie ma co ukrywać, to jeden z najciekawszych wątków ostatnich kilkudziesięciu minut... :)

Szybka kontra łęcznian zakończona podaniem z lewego skrzydła i strzałem z pola karnego, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Sokoła.

Była dobra szansa Korony! Znakomita interwencja Prusaka bo główce jednego z kielczan w zamieszaniu podbramkowym.

Trwa już druga tercja. Jedna zmiana w Koronie: Sokół za Hamrola.

Koniec pierwszej tercji. Wbrew wcześniejszym informacjom, spotkanie zostanie zatem podzielone na 4x30 minut.

W końcu ciekawa akcja! Dobre dośrodkowanie Kallaste wprost na głowę Skrzecza, a strzał testowanego przez Koronę zawodnika minimalnie minął słupek bramki Prusaka.

Prostymi sposobami w pole karne Korony próbuje się dostać Górnik, ale kielczanie radzą sobie z tymi nieśmiałymi atakami.

Gino Lettieri zastygł w tej pozie na dobre 5 minut :)

Chwili przerwy potrzebował Matthias Hamrol, który boleśnie zderzył się w jednej z akcji. Bramkarz może już kontynuować grę.

Wyróżnia się Wato Arweladze. Teraz młody Gruzin ponownie postawił na kilka zwodów przed polem karnym, ale strzał minął słupek bramki.

Jak na razie gra głównie wygląda w ten sposób.

Póki co wysilać się nie muszą ani Prusak, ani Hamrol. Czekamy na więcej akcji ofensywnych obu drużyn.

Rzut wolny dla Górnika z 20 metrów, ale piłka trafia wprost w kapitana Korony, Piotra Malarczyka. Zagrożenia brak.

Niebo nad stadionem przy ulicy Szczepaniaka bardzo pochmurne, a co chwilę słychać też grzmoty. Lada chwila aura może się mocno popsuć.

Artur Piróg przeprowadza dobrą akcję i podaje na szesnasty metr do Wato Arweladze. Gruzin wykonuje zwód i oddaje mocny strzał na bramkę Sergiusza Prusaka, ale trafia w obrońcę.

Jukić ponownie w roli głównej - świetnie wszedł w pole karne z lewej flanki, ale jego podania w środek pola karnego nie zamknął żaden z kolegów.

Szybka akcja lewym skrzydłem Ivana Jukicia, w porę jednak wyjaśniona przez defensora z Łęcznej.

Spotkanie z Górnikiem w bramce Korony rozpoczął Matthias Hamrol. To pomiędzy nim a Pawłem Sokołem toczy się póki co rywalizacja o wyjściowy skład na mecz Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.

Maciej Górski szukał jednego z kolegów podaniem w centrum pola karnego, ale w polę zablokował go obrońca Górnika.

Na razie bez żadnych ataków z obu stron.

Spotkanie rozpoczęte!

Kielczanie w mocno eksperymentalnym zestawieniu. Więcej zawodników szykowanych do gry od początku w lidze ujrzymy zapewne w kolejnych tercjach.

16:04

Obie drużyny zameldowane na murawie przy akompaniamencie piorunów :)

16:02

Dzień dobry! Ostatni otwarty dla publiczności sparing Korony Kielce przed nowym sezonem. Rywalem drugoligowy Górnik Łęczna, a spotkanie rozegrane zostanie w formie tercji - 3x40 minut. Na relację ze stadionu przy ulicy Szczepaniaka serdecznie zaprasza Marcin Długosz.

15:56

Znamy już skład Korony na to spotkanie. Gino Lettieri zestawił taką jedenastkę:

13:00

Zapraszamy na naszą relację na żywo. Początek sparingu o godz. 16:00. Mecz zostanie rozegrany w formie 3x40 minut.