Miroslav Radović (79')
3:1

Goran Cvijanović (89')

22:23

I tym wpisem Jakuba Żubrowskiego zakończmy tę relację. W niedzielę, 6 maja Korona Kielce zagra na Kolporter Arenie z Wisłą Kraków i na pewno będzie mocno zmotywowana, żeby przerwać ostatnią kiepską serię. Tymczasem za uwagę ze stadionu w Warszawie dziękuje Marcin Długosz. Dobrej nocy!

Ostatni gwizdek sędziego Piotra Lasyka.

Arkadiusz Malarz końcami palców radzi sobie jeszcze ze strzałem Koroniarzy sprzed pola karnego.

Gospodarze wybijają jeszcze dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza.

GOOOOL DLA KORONY! Honorowy.

Goran Cvijanović ładnie wyprowadza kontrę Korony, Nika Kaczarawa zablokowany po wpadnięciu w pole karne, ale zdołał odegrać jeszcze na linię "szesnastki" do Słoweńca, a ten mocnym strzałem pokonuje Arkadiusza Malarza.

Warszawianie spokojnie starają się utrzymywać przy piłce. Korona już mocno zniechęcona.

Obu drużynom zależy już chyba na jak najszybszym zakończeniu tego rozstrzygniętego spotkania.

Michał Kucharczyk w miejsce Jarosława Niezgody.

Miroslav Radović strzela pewnie pod poprzeczkę w swoją lewą stronę. 3:0 dla Legii.

Wideoweryfikcja VAR i... czerwona, a nie żółta kartka dla Kena Kallaste. Estończyk wylatuje z boiska, decyzja o rzucie karnym podtrzymana.

Rzut karny dla Legii.

Cafu nawija sobie kolejnych obrońców Korony, aż w końcu chcąc oddać strzał zostaje powalony przez Kena Kallaste. Dodatkowo żółta kartka dla Estończyka, co oznacza jego pauzę w meczu z Wisłą Kraków.

Mocny strzał Cvijanovicia z dystansu po szeregu nieporozumień w defensywie Legii, ale z piłką spokojnie radzi sobie Malarz.

Fragment spokojniejszej gry w środku pola.

Trudno oczekiwać, że dziś przy Łazienkowskiej coś się jeszcze zmieni.

Druga zmiana w Legii. Na murawie Miroslav Radović, schodzi Kasper Hamalainen.

Nie jest to mecz Kaczarawy... Napastnik Korony ponownie mógł stanąć oko w oko z Malarzem, ale popełnił fatalny błąd przy prowadzeniu piłki i ta wypadła na aut bramkowy.

Ostatnia zmiana w Koronie - Marcin Cebula za Mateusza Możdżenia.

Pierwsza roszada trenera Deana Klafuricia - Cafu w miejsce Cristiana Pasquato.

Wymarzona szansa Niki Kaczarawy! Gruzin staje oko w oko z Arkadiuszem Malarzem, ale jego strzał znakomicie broni bramkarz Legii i wynik brzmi wciąż 2:0 dla gospodarzy.

Podwójna zmiana w Koronie - na boisko wchodzą Jacek Kiełb i Goran Cvijanović, schodzą Elia Soriano i Oliver Petrak.

Jak zareagują kielczanie po dwóch "gongach" od gospodarzy? Wkrótce się przekonamy.

Wszystko się sypie...

Marko Vesović wpada w pole karne z prawej strony boiska i podaje w centrum pola karnego, piłkę odbija Zlatan Alomerović, ale z najbliższej odległości do siatki daje radę wbić ją Jarosław Niezgoda. Niestety, już 2:0 dla Legii.

Pierwsza żółta kartka w szeregach gospodarzy. Ukarany Inaki Astiz.

Tak gola fetowali warszawianie.

Ależ fatalny początek drugiej połowy dla Korony Kielce.

Nieatakowany na dwudziestym metrze Sebastian Szymański ułożył sobie piłkę na lewej nodze i mocnym, precyzyjnym strzałem trafił tuż przy prawym słupku bramki Zlatana Alomerovicia.

Druga połowa rozpoczęta bez zmian w obydwu jedenastkach.

Piłkarze wrócili już na murawę!

PRZERWA!

Nie jest to niesamowicie elektryzujący mecz, ale Korona zdecydowanie nie ma się czego wstydzić. Obie drużyny stworzyły jak dotąd po dwie-trzy okazje, po których futbolówka była bliżej bądź dalej przekroczenia linii bramkowej, ale tego nie zrobiła. Dość wyrównana potyczka przy Łazienkowskiej. Czekamy na drugą odsłonę!

Tak wyglądał spalony przy nieuznanym golu. A tymczasem do pierwszej połowy doliczono jedną minutę.

Kibice Korony Kielce rozpoczęli doping dla swojego zespołu!

Ależ to chcieli zrobić Koroniarze! Podanie po ziemi Kosakiewicza "ruletą" zamierzał wykończyć Kaczarawa z obrońcą na plecach, ale piłkę bez problemu wyłapał Malarz.

NIE MA BRAMKI! GOL NIEUZNANY!

Po analizie VAR, sędzia główny Piotr Lasyk odgwizduje spalonego. Wciąż 0:0!

Legia Warszawa obejmuje prowadzenie.

W lewy sektor pola karnego wbiega Sebastian Szymański i będąc już tuż przed Zlatanem Alomeroviciem podaje wszerz pola bramkowego do Jarosława Niezgody, a napastnik nie ma problemu z zapakowaniem piłki do siatki.

Znakomicie pograli teraz kielczanie na połowie Legii! Świetną wymianę podań z pierwszych piłek pomiędzy Petrakiem, Soriano i Kaczarawą zakończyło jednak niezbyt precyzyjne zagranie Gruzina.

Marko Vesović w ostatniej chwili ściąga piłkę z nogi Elii Soriano po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza.

Jest czego się obawiać?

Uffff... Sebastian Szymański nieznacznie obił kielecki mur i piłka przeszła na rzut rożny blisko słupka bramki Zlatana Alomerovicia.

Będzie bardzo groźnie. Rzut wolny dla Legii z 18-19 metrów, blisko centralnej części boiska.

Kolejne napomnienie w szeregach żółto-czerwonych - ukarany Bartosz Rymaniak. Dzisiejszy kapitan Korony nie był jednak zagrożony zawieszeniem w meczu z Wisłą.

Sprytnie na połowie Legii pograli Kallaste i Kaczarawa, ale w jeden z faz tej akcji Gruzin odegrał do Estończyka niecelnie i wszystko spaliło na panewce.

Od czasu do czasu żółto-czerwoni starają się zagrozić bramce Arkadiusza Malarza, ale do tej pory golkiper zatrudniony do interwencji został tylko raz - po strzale z dystansu Zlatko Janjicia.

Koroniarze pewnie wyjaśniają zagrożenie po centrze gospodarzy z rzutu rożnego.

Żółtą kartką ukarany Oliver Petrak. To jego czwarte napomnienie w sezonie, zatem nie będzie mógł zagrać za tydzień z Wisłą Kraków.

Arkadiusz Malarz piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ostatnie minuty nie przyniosły żadnej ciekawej akcji. Póki co dość spokojne tempo i zachowawcza postawa obu drużyn.

W rewanżu szybka kontra duetu Możdżeń-Soriano, zakończona niedokładnym przyjęciem tego drugiego.

ALEŻ TO BYŁO SZCZĘŚCIE KORONY!

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym piłkę mocno wolejem uderzył Inaki Astiz, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki i nie przekroczyła linii. Poważne ostrzeżenie dla ekipy Gino Lettieriego.

Teraz piłka przez chwilę "zatańczyła" w polu karnym Korony, ale ostatecznie bez większych problemów wybili ją kieleccy defensorzy.

Pierwsi kibice z Kielc zajmują miejsca w sektorze gości.

Dobre, cięte dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza, ale piłki nie przyjął Elia Soriano. Dobry, żywy początek Korony!

Solidnie dziś są wypełnione trybuny stadionu przy Łazienkowskiej.

Zlatan Alomerović w lipcu po meczu w Warszawie został wybrany do jedenastki kolejki. Mamy nadzieję, że dzisiaj nawiąże do tego występu!

Ależ akcja Korony Kielce! Kaczarawa radzi sobie z trzema rywalami, a przed polem karnym do piłki dochodzi Janjić, który oddaje mocny strzał. Musiał pofrunąć Malarz, aby sparować piłkę do boku!

Bartosz Rymaniak wybija piłkę daleko na "uwolnienie".

Póki co spokojna, zrównoważona gra w środku pola.

Dobra próba Niki Kaczarawy z zagraniem piłki za plecy obrońców w kierunku Mateusza Możdżenia, ale Gruzin posłał futbolówkę nieco zbyt mocno.

... I zaczynamy!

Tradycyjnie "piąteczki" i...

20:30

Piłkarze już na murawie!

20:21

Póki co dość wybrakowana także "Żyleta".

20:20

Stadion powoli się wypełnia, ale kompletu dziś nie będzie

20:12

Dziś, przynajmniej na papierze, skład Korony wydaje się dość ofensywy. Od początku ujrzymy dwóch napastników - Nikę Kaczarawę i Elię Soriano.

20:08

W tym sezonie kielczanie mają patent na Legię. W lipcu zremisowali z nią 1:1, w listopadzie natomiast wygrali 3:2. Ponadto warszawianie nie potrafią pokonać Korony przy Łazienkowskiej aż od sierpnia 2014 roku!

20:05

Dobry wieczór, Kielce! Trzeci mecz grup mistrzowskiej, trzeci z poważnym kandydatem do mistrzostwa Polski. Udało się pokonać Lecha Poznań, znacznie lepsza okazała się Jagiellonia Białystok. Jak będzie z Legią Warszawa? Ze stadionu przy Łazienkowskiej wita i serdecznie zaprasza na wspólne emocje Marcin Długosz!

19:25

Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego LIVE'a. Pamiętajcie, że w trakcie meczu możecie tam sprawdzać na bieżąco informację odnośnie zmian oraz żółtych i czerwonych kartek. Oczywiście będziemy o nich pisać również tutaj, na głównej "tablicy".

19:24

19:22

Znamy też skład Korony, desygnowany przez Gino Lettieriego. Spora niespodzianka... Gramy 4-4-2!

19:04

19:03

Punktualnie o godz. 19 poznaliśmy skład Legii na to spotkanie. Mocne nazwiska w podstawowej jedenastce.

16:38

Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek spotkania o godz. 20:30.

kibic2018-04-27 22:31:26
janijc w koncu odpali, jak kiedys kaczarawa, tylko nie na tej pozycji. niestety jak zwykle ostatnio pierwsza polowa ok, reszta dno...no moze ostatnimi 5 minutami. brak koncentracji, brak motywacji, slabo....
lucas_ck2018-04-27 22:11:07
jajnic gra to i jaja na boisku:p
Scyzoryk2018-04-27 21:57:22
Kaczawara to powinien w następnym meczu cały mecz na ławce rezerwowych być zgadzacie się
Ck fan2018-04-27 21:45:57
Nie można grać cały czas innym składem w innym ustawieniem
Powaznie2018-04-27 21:30:14
Sil starczyło tylko na 15 minut? Przez kwadrans potrafili zdominować legle, a potem co?
damian982018-04-27 20:14:58
Jukić pauzuje za kartki
lucas_ck2018-04-27 20:14:13
i jeszcze jajnic w 1 skladzie, o matko...
lucas_emp2018-04-27 20:11:06
kartki
scyzoryk2018-04-27 20:10:13
remi Jukić kontuzja a Aankur to nie wiem
scyzoryk2018-04-27 20:10:12
remi2018-04-27 19:55:07
Gdzie Jukić i Aankour zwłaszcza Jukić dobrze grał z Jagiellonią a nawet na ławce go nie ma
lucas_ck2018-04-27 19:51:03
bo trner spartolil robote, ustawil zespol defensywnie, mieli bronic wyniku z 1 mecczu zamiast atakowac, a wiadomo jak koncza sie takie mecze
e2018-04-27 19:49:51
Już 5:1 dla Piasta
Jak? No jak??2018-04-27 19:17:40
Jakim cudem przegraliśmy z tą słaba Arka... Teraz dostaja z Piastem 3:0 i to u siebie, wcześniej przegrali z najgorsza w tym sezonie Sandecja, nie wspominająm już nawet o dwóch przegranych derbach. Ich jedyną wygrana w ostatnich czasie to rewanż z nami w PP, poza tym zbieraja lanie od każdego przez co ta porażka boli jeszcze bardziej. W tym momencie najbardziej chyba ucieszyło by mnie jak by te śmierdzące śledzie spadły do I ligi, a w finale dostali lanie jakiego długo nie zapomną, bo za tak fartowny awans karma musi do nich wrócić że zdwojoną siła.