Nika Kaczarawa (14')
Jacek Kiełb (72')
Mateusz Możdżeń (86')

17:22

Obawialiśmy się tego meczu, tutaj naprawdę wszystko mogło się wydarzyć. Ale jest pięknie! OK, gra chwilami była do poprawy, jasne, ale to przecież dopiero pierwsze spotkanie tej wiosny. Ważne jest to, że w siatce Niecieczy znalazły się trzy bramki, a Korona zachowała czyste konto. Komplet punktów jedzie do Kielc! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy - zaraz materiały pomeczowej, zaglądajcie na główną stronę portalu CKsport.pl.

KONIEC MECZU!!!

Korona nie zamierza odpuszczać, ma jeszcze rzut rożny, ale wybijają gospodarze. I szybka kontra, zakończona świetną interwencją Alomerovicia. Dzisiaj chyba będzie czyste konto. I super, bo zasłużył!

Jest jedna z nielicznych okazji Termaliki, ale zwleka Gergel. Potem oddaje piłkę Jovanovicia, ten uderza z lewej nogi, ale na szczęście gości futbolówka przelatuje metr obok bramki.

87. minuta

Cały czas atakuje Korona, jest faul na 20. metrze od bramki. Podchodzi Możdżeń, ale trafia prosto w mur.

86. minuta

GOOOL DLA KORONY! Wejście smoka! Kaczarawa odgrywa na 30. metr do Możdżenia, ten podbiega do linii pola karnego, decyduje się na strzał z lewej nogi... Ależ mu to wyszło - mocno, po ziemi, tuż przy słupku! Trela bez szans!

85. minuta

Próbuje jeszcze coś zdziałać Termalica, ale cały czas Korona dobrze i pewnie broni dostępu do swojej bramki, a także czyha na fajne okazje do kontrataku. I są to naprawdę groźne akcje.

84. minuta

Zmiana też w Koronie. Debiut! Za Cvijanovicia - Zlatko Janjić.

83. minuta

Ostatnia roszada Termaliki. Za Piątka wchodzi Janjatović.

82. minuta

Kiełb znów w polu karnym, próbuje zaskoczyć rywali dryblingiem, ale tym razem czujni gospodarze.

81. minuta

80. minuta

Kolejna zmiana w Niecieczy. Za Pawłowskiego wbiega Gergel.

78. minuta

Była też zmiana w Termalice. Za Śpiączkę wszedł Guba.

78. minuta

Cvijanović podniósł się z murawy, Grzelak go przeprosił. A my mamy drugą zmianę w Koronie. Za Petraka wchodzi Możdżeń.

76. minuta

Brutalny faul Grzelaka, zawył z bólu Cvijanović, teraz nie podnosi się z murawy.

75. minuta

Groźnie w polu karnym Korony, ale powstrzymują rywali Diaw wespół z Alomeroviciem, sytuacja uspokojona.

74. minuta

Mają powody do radości kibice Korony!

72. minuta

GOOOL DLA KORONY! Jest świetna, koronkowa akcja gości i jest bramka Jacka Kiełba. "Ryba" dostał piłkę, zakręcił jeszcze, zmylił tym Trelę i Toivio, po czym pięknie umieścił piłkę tuż przy lewym słupku!

71. minuta

Wścieka się teraz na ławce Gino Lettieri, ostatnie minuty nie toczą się po jego myśli.

71. minuta

Ależ zagrał to Kaczarawa do Cebuli w pole karne, ale w ostatniej chwili, końcówka palców chyba, zablokował i przerwał to Grzelak. Były piłkarz Korony, dziś w Termalice, radzi sobie tego dnia na boisku naprawdę świetnie.

70. minuta

Fajna jest rywalizacja Żubrowskiego z Jovanoviciem, przyjemnie się to ogląda. Teraz "Jova" po raz kolejny fauluje swojego przeciwnika, Korona ma rzut wolny na wprost bramki z odległości około 30 metrów. Podchodzi Cvijanović i uderza nad bramką.

68. minuta

Dośrodkowanie, walczy tam o piłkę Kaczarawa, jest jeszcze Cvijanović, ale jego mocny strzał zablokowany przez obrońców Termaliki.

67. minuta

Pierwsza zmiana w Koronie. Za Jukicia wchodzi Marcin Cebula.

65. minuta

Nie ma na razie powodów do zadowolenia Maciej Bartoszek.

64. minuta

Ostre zderzenie w środku pola Jovanovicia z Żubrowskim. Ucierpiał piłkarz Korony, trzyma się w okolicach prawego oka. Ale gra dalej, brawo "Żuber".

63. minuta

Mocno wbija w pole karne piłkę Jovanović, jest zamieszanie, ale radzą sobie z tym kielczanie. Z opresji wychodzi Rymaniak.

62. minuta

Coraz śmielej poczynają sobie gospodarze. Akcja Matei prawą flanką, jest dośrodkowanie, ale pewnie na przedpolu Alomerović.

60. minuta

Stefanik prostopadle do Śpiączki, wybiega daleko z bramki Alomerović na 30. metr, robi wślizg i kapitalnie wybija piłkę na aut. Świetne zachowanie kieleckiego bramkarza!

58. minuta

57. minuta

Kiełb świetnie w pole karne do Cvijanovicia i... Minimalnie za mocno, piłka w rękach Treli.

56. minuta

Zlatko Janjić na rozgrzewce w przerwie meczu. Ciekawe, czy dziś zadebiutuje w żółto-czerwonych barwach. Na razie Korona bez zmian.

55. minuta

Ufffff.... Złapaliśmy oddech. Świetna okazja Niecieczy, szybka kontra, pędzi Pawłowski, nie zdążył za nim Petrak, wbiega w pole karne, uderza, ale piłka o metr mija okienko bramki Alomerovicia!

54. minuta

Coraz odważniejszy jest Kaczarawa, wbiega z głębi pola, mija jednego rywala, ale zatrzymuje się na drugim. Gdyby mu to wyszło, byłaby kapitalna akcja.

52. minuta

Ajjj... Pech! Kolejna akcja, znów ma piłkę Petrak, w idealnej sytuacji w polu karnym, ale trochę źle mu się odbija od murawy, uderza, ale kiksuje i w wolnym tempie piłki leci prosto w ręce Treli.

51. minuta

Świetnie Kaczarawa w pole karne, udany drybling przy linii końcowej, ale odgrywa nieco za mocno.

49. minuta

48. minuta

Nie zatrzymuje się Korona! Kolejna kombinacyjna akcja gości i jest uderzenie Petraka z 20 metrów, ale za wysoko, za mocno.

47. minuta

Kiełb górą do Kaczarawy, ten ładnie głową do Cvijanovicia, ale nie, jednak minimalnie za mocno. Pomysł przedni, wykonanie nieco niedokładne.

I od razu daje o sobie znać Kiełb! Bardzo ładny, techniczny, ale też z odpowiednią mocą strzał z 25 metrów. Szkoda, że minimalnie niecelny.

Wracamy do gry! Jest gwizdek sędziego i przy piłce Korona.

Koniec pierwszej połowy. A zatem - jak na razie - 1:0!

Jest odpowiedź Korony. Szybki kontratak, Kaczarawa szuka w polu karnym Kiełba, ale wybijają piłkę na róg gracze z Niecieczy.

44. minuta

Termalica przy piłce, przeważa w ostatnich minutach. Teraz znów groźna wrzutka do Pawłowskiego, jest drybling, ale w ostatniej chwili kielczanie wybijają mu futbolówkę spod nóg.

42. minuta

Podoba nam się to, że mecz jest zacięty, zażarty, ale jednocześnie zawodnicy grają fair. Mieliśmy żółte kartki, ale to też nie były takie faule, by urwać komuś nogę. Widać, że obu zespołom dzisiaj się po prostu chce.

41. minuta

Uff... odetchnęliśmy z ulgą. Było cholernie groźnie. Bruk-Bet przeprowadził kapitalną akcję, Pawłowski na prawej stronie pola karnego był praktycznie sam, niepilnowany, ale uderzył źle - po ziemi, lecz z 3-4 metry obok bramki Alomerovicia. Ależ on to spudłował. Kupa szczęścia!

40. minuta

Ładna akcja Grzelaka lewą flanką, ale blokują to kielczanie, obrońca Termaliki zdołał jednak wywalczyć rzut rożny. Na szczęście nic z niego nie wyszło.

39. minuta

Korona bardziej zacięta. Petrak zrewanżował się Piątkowi, za co ogląda żółtą kartkę.

37. minuta

"Kamil Kuzera!" i "Maciej Bartoszek!" na trybunach od kibiców gości, a my pokazujemy zdjęcie sektora Korony (sprzed pięciu minut).

36. minuta

Ależ ryknęli teraz kibice Korony. "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz MKS gra!" - świetnie to zabrzmiało. Tymczasem druga żółta kartka w tym spotkaniu, pędzącego Jovanovicia nieczysto powstrzymuje Kallaste.

35. minuta

Ładna wrzutka Pawłowskiego, był tam Śpiączka, ale szukał jeszcze głową swoich kolegów - na szczęście była to zła decyzja, wybijają żółto-czerwoni.

34. minuta

Zakotłowało się pod bramką Niecieczy po rzucie rożnym, zakręcił tam Rymaniak, chciał uderzyć z lewej nogi, ale został zablokowany.

33. minuta

Ależ dzisiaj ma problemy Kiełb, świetnie gra Grzelak, który na razie wygrywa większość pojedynków. W defensywie spisuje się bez zarzutów.

32. minuta

Chyba będziemy mieli nową bohaterkę gif-ów ;) Tak wyglądała reakcja sympatycznej pani po bramce Kaczarawy.

31. minuta

Pierwsza żółta kartka. Bardzo brzydki faul Piątka na Petraku. Na razie fajny występ kieleckiego zawodnika - jak na debiut: jest dobrze!

30. minuta

Juuuuukić! Z 30 metrów, ładne uderzenie i dosłownie o metr, może dwa mija prawy słupek bramki Bruk-Betu.

29. minuta

28. minuta

Pędzi na bramkę Korony Śpiączka, ale jest przy nim Rymaniak i świetnie, czysto powstrzymuje przeciwnika.

27. minuta

Dośrodkowanie w pole karne Korony - jedno, drugie, trzecie, wszystkie wybijają kielczanie, ale jest jeszcze Piątek, strzał z dystansu... Bardzo niecelny.

26. minuta

Leży, zwija się z bólu Cvijanović, ale Termalica atakuje, potężna bomba z lewej nogi Iancu, ale bardzo dobrze paruje piłkę na rzut rożny Alomerović. Słoweniec ucierpiał przy walce po wyskoku, ale na szczęście szybko podniósł się z murawy.

25. minuta

Stały fragment gry Korony, dośrodkowanie Cvijanovicia, uderza głową Dejmek, ale prosto w ręce Treli.

23. minuta

22. minuta

Kolejna dobra akcja Korony, wpada z piłką w pole karne Piątek, ale świetnie wychodzi z bramki Alomerović, odważnie rzuca się pod nogi i przerywa atak. Brawo!

20. minuta

Teraz groźniej Termalica, dynamiczna akcja z prawej strony, jest dośrodkowanie, jest Iancu, ale... za wysoko, nie daje rady strącić piłki.

19. minuta

Nie jest to ujęcie życia, ale tak właśnie wyglądała bramkowa sytuacja :)

18. minuta

Próbuje odpowiedzieć Termalica, ona teraz przeważa, ale to szybko dzieje się w znacznym oddaleniu od bramki Korony. Kielczanie pewnie blokują zapędy gospodarzy.

16. minuta

15. minuta

14. minuta

GOOOL DLA KORONY! Co za błąd Treli! Co za komiczna sytuacja! Dostaje piłkę do nogi bramkarz Termaliki, ale za długo wstrzymuje wybicie, w końcu robi to prosto w nadbiegającego Kaczarawę. Futbolówka odbija się od Gruzina i spokojnie, bez przeszkód wpada do siatki! Niesamowity babol golkipera z Niecieczy!

13. minuta

JAK TO NIE WPADŁO?! Co za okazja! Kapitalny odbiór Cvijanovicia i od razu szybka, daleka piłka do Kaczarawy, goni go obrońca, wybiega daleko z bramki Trela, jest lob i... Piłka mija bramkę. Co za pech! Chyba wszyscy widzieliśmy już gola...

11. minuta

Pamiętajcie, że nieustannie zachęcamy Was do komentowania. Tworzycie tę relację razem z nami!

10. minuta

9. minuta

Pierwsza groźna okazja Korony! Wyrzut z autu, przedłuża Kaczarawa, jest tam Petrak, uderza z woleja, ale broni to Trela. Była jeszcze szansa na dobitkę, ale ofiarnie wybijają futbolówkę na róg gracze Termaliki.

7. minuta

Aktywnie oba zespoły, brakuje dokładności oczywiście, oglądamy trochę taki ping pong, ale obserwujemy dosyć otwarty, szybki mecz.

6. minuta

Mogła teraz zaskoczyć Korona. Fajna akcja, ale nieco przystopowana przez gospodarzy. Miał jeszcze piłkę Kiełb, zagrał nieszablonowo do Kallaste, ale zdecydowanie za mocno.

4. minuta

Bardzo dobrze na razie, pewnie w obronie gra Korona. Zespół Bartoszka w natarciu, ale skutecznie bronią się przyjezdni.

3. minuta

I od razu, twardo, walecznie. Termalica odważnie, stara się grać kombinacyjnie i mocniej zaatakować od początku. Aktywny jest Grzelak.

2. minuta

Ruszyli, piłka w grze. Zaczyna Termalica!

15:30

Oj, oj... Ale rozrysowali :)

15:29

Bardzo ładne powitanie trenerów Bartoszka i Lettieriego. Ale w sumie trudno się dziwić. O ile opiekun Termaliki może mieć pretensje i czuć do żal władz klubu, to do włoskiego szkoleniowca raczej nie powinien.

15:28

Kapitanami spotkania Radek Dejmek i Vlastimir Jovanović. Fajny duet, wciąż żałujemy tylko, że dziś grają po dwóch stronach barykady...

15:27

Na stadionie leci hymn klubu z Niecieczy, a piłkarze pojawiają się na murawie. Korona dziś w czarnych, jednolitych strojach.

15:24

Ciekawostką jest fakt, że w kadrze Korony jest Zlatko Janjić. Widać, że po jego długiej, kilkumiesięcznej kontuzji naprawdę nie ma już śladu. Kto wie, być może dzisiaj zadebiutuje na boisku.

15:23

Tych panów też kojarzymy, prawda? I w dodatku całkiem miło wspominamy, dawali mnóstwo jakości Koronie.

15:22

Piłkarze zniknęli w szatni, już tylko kilka minut pozostało do rozpoczęcia spotkania.

15:21

Śledzimy hashtag #BBTKOR na Twitterze, więc jak macie coś ciekawego do powiedzenia, możecie zaistnieć w naszej relacji :)

15:20

Z kolei Maciej Bartoszek powiedział, że Koronie będzie kibicował, ale dopiero od jutra. Bo dzisiaj ma być "wojna na boisku". Ciekawie i prawdziwie :) A my już wracamy do tego, co w Niecieczy widzimy na żywo.

15:19

15:18

Z naszych informacji wynika, że Gino Lettieri przed kamera Canal+ zaprzeczył, jakoby Możdżeń nie grał dzisiaj z faktu, że nie przedłużył kontraktu z Koroną. Włoski trener podkreślił, że zadecydowały względy sportowe. "To nie decyzja przeciwko Możdżeniowi, lecz za Petrakiem".

15:15

15:14

15:08

Dziś oczywiście na trybunach w Niecieczy nie zabraknie kibiców z Kielc. W trakcie spotkania postaramy się ich na zdjęciu zaprezentować.

15:07

15:05

15:04

Jak oceniacie skład Korony, jedenastkę na którą zdecydował się Gino Lettieri? W porównaniu z ostatnim sparingiem z Podbeskidziem dwie zmiany - na ławce usiedli Możdżeń i Cebula, w ich miejsce zagrają Petrak (debiutant!) i Jukić.

15:02

15:02

15:00

OK! Jesteśmy, witamy! Cali i zdrowi dotarliśmy do Niecieczy, zameldowaliśmy się na stadionie i zaczynamy naszą relację. Zaczynamy od pytania: stęskniliście się za meczami Korony?

No dobra, wiemy, że to pytanie retoryczne ;)

14:56

My już zaraz będziemy na miejscu :)

14:42
14:37

Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego LIVE'a. Pamiętajcie, że w trakcie meczu możecie tam sprawdzać na bieżąco informację odnośnie zmian oraz żółtych i czerwonych kartek. Oczywiście będziemy o nich pisać również tutaj, na głównej "tablicy".

14:35

14:34

Znamy już także zestawienie Korony! Jest jedna spora niespodzianka - na ławce rozpocznie mecz Mateusz Możdżeń.

14:19

Doskonale znanych postaci w Niecieczy jest oczywiście znacznie więcej. O tym szeroko napisaliśmy w TYM tekście (czytaj więcej).

14:16

Poznaliśmy już skład gospodarzy na to spotkanie. Na boisku od pierwszych minut trzech ex-Koroniarzy: Rafał Grzelak, Vlastimir Jovanović oraz Dariusz Trela.