Fabian Burdenski (82')
2:0 (1:0)

Zagłębie Lubin

22:39

Dzisiaj króciutko - dziękujemy za uwagę, gratulujemy Koronie i pędzimy na dół, bo zaraz losowanie par półfinałowych Pucharu Polski! Bądźcie z nami na www.cksport.pl!

KONIEC!!! Korona jest w półfinale Pucharu Polski!

Dośrodkowanie w pole karne Korony, ale bardzo pewnie Alomerović.

Żółte kartki dla Todorovskiego i Kovacevicia.

Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy. Korona daleko od bramki, pilnuje dwubramkowego prowadzenia.

Strzał z Jukicia, ale nieco za słaby i piłka ląduje w rękach Polacka.

Już raczej nic nie może zabrać Koronie zwycięstwa i awansu! Ale jeszcze kilka minut trzeba wytrwać, najlepiej z czystym kontem. Zagłębie atakuje.

Zmiana w Lubinie. Za Świerczoka wchodzi Woźniak. Zmiana też w Koronie - schodzi Soriano, w jego miejsce Kaczarawa.

Zmiana w Koronie. Za Diawa wszedł Radek Dejmek.

A zatem nie boi się odważnych decyzji nowy trener gości, Mariusz Lewandowski. Pakulski to debiutant.

Niebezpiecznie! Doskonała wrzutka w pole karne Korony, wprost na głowę Świerczoka, jest strzał, ale obok bramki w bezpiecznej odległości.

Zmiana w Zagłębiu - za Tosika wchodzi Pakulski.

Kontra Zagłębia, jest Janus, wchodzi w pole karne, groźnie, niebezpiecznie, ale w ostatniej chwili świetnie wybija Żubrowski. Jest jeszcze Matuszczyk, uderzenie z 30 metrów, bardzo ładnie leci futbolówka, ale nad bramką. Ufff!

Rzut rożny Korony, precyzyjnie Kosakiewicz na krótki słupek, tam jest Kovacević, dobry strzał głową, ale obok! Szkoda.

Znowu Kosakiewicz, znowu szuka partnera w polu karnym, ale po raz kolejny świetnie wybija piłkę Todorovski.

Wychodzi daleko Alomerović, naciska go dwóch gości z Lubina i kiks, fatalny kiks bramkarza Korony. Ale na szczęście naprawili to po kilkunastu sekundach jego koledzy z defensywy.

CUD!!! Mnóstwo szczęścia ma Korona. Dośrodkowanie z lewej flanki, uderza głową Tuszyński, znów piłka a'la spadający liść, cisza na stadionie i... poprzeczka! Wychodzi jeszcze na boisko, wpada pod nogi jednego z zawodników Zagłębia, ale blokują kielczanie. Teraz kolejna szansa - uderzenie z dystansu Tosika, mocne, ale obok bramki.

Ajjj!!! Ale było blisko!!! Dobra akcja Korony, piłkę dostaje Kosakiewicz, mocny strzał z woleja i... dosłownie metr obok bramki. Gdyby "Kosa" zrobił to nieco precyzyjniej, Polacek nie miałby żadnych szans.

Jest też zmiana w drużynie Korony. Schodzi Cvijanović, które otrzymuje duże brawa od kibiców. W jego miejsce, powracający po kontuzji, Ivan Jukić.

Pierwsza zmiana w zespole. Za Jagielłę pojawia się Krzysztof Janus.

Soriano z piłką w polu karnym, czeka na partnerów, w końcu decyduje się na strzał, ale ten zablokowany przez Balicia.

Jest zimno dzisiaj w Kielcach, ale nie ustaje "Młyn" we wsparciu piłkarzy. Mocny, głośny, nieprzerwany doping od pierwszej minuty!

Teraz akcja Zagłębia, trochę zamieszania, ale jest wrzutka, jest strzał głową Kubickiego. Taki spadający liść, ale pewnie Alomerović. Zaraz kontra Korony, Kosakiewicz do Soriano, ale znów górą lubinianie. Odrobina więcej precyzji i byłaby kapitalna sytuacja bramkowa!

7278 - tyle osób dziś zasiadło na trybunach Kolporter Areny. Brawo Wy!

Kolejny atak Korony, tym razem Rymaniak, jest wrzutka, jest tam Soriano, czai się na dalszym słupku, ale uprzedza go Todorovski i wybija na róg.

Atakuje Korona, jest Kosakiewicz na prawej stronie, zbliża się do pola karnego, dośrodkowanie, ale przecinają to goście z Lubina.

Pozdrawiamy kibiców z Majorki! :) Prosimy - przywieźcie tutaj trochę słońca i ciepła. Albo chociaż ładną kartkę wyślijcie do redakcji - chcecie adres? ;)

Jest okazja! Rzut rożny Korony, dośrodkowanie, piłka dochodzi do Rymaniaka, jest uderzenie z woleja, ale nieczysto trafił w piłkę "Ryman", ta przelatuje nad bramką.

Dziś na stadion w Kielcach dotarła skromna grupa kibiców z Lubina. Jest jedna flaga: "Młoda Polonia".

Fauluje Świerczok na boisku i ogląda za to żółtą kartkę.

Poza tym pamiętajmy, że jeżeli np. Zagłębie wygra dziś 2:1 (odpukać w niemalowane!), to lubinianie przechodzą do półfinału.

Groźnie, wchodzi w pole karne Tuszyński, mija jednego rywala, uderza, ale na szczęście 2-3 obok bramki Alomerovicia. Musi uważać Korona, bo przewaga 2 bramek jest (w dwumeczu), ale bardzo łatwo ją stracić.

Coraz śmielej radzą sobie na boisku lubinianie, przerwa nic nie zmieniła w tym względzie.

Błąd Korony, pędzi szybka kontra Zagłębia, 3 na 3, jest zagranie w pole karne, ale na szczęście przecina to Kallaste.

Wracamy do gry. Czas na II połowę.

Koniec pierwszej połowy.

Kolejna wrzutka w pole karne gospodarzy, ale Diaw dobrze uprzedza rywala i wybija futbolówkę.

A jednak. Znowu groźnie Zagłębie! Pośliznął się Kallaste, ograł Diawa Todorovski, jest dośrodkowanie, jest strzał głową Janoszki, ale na szczęście niegroźny. Spokojnie kontroluje Alomerović sytuacje i daje piłce wyjść za linię końcową.

Odsunęła teraz grę od własnej bramki Korona, uspokoiła nieco sytuację.

Było tak dobrze, tak pewnie, tak spokojnie. Bardzo głupi, niepotrzebny fragment Korony. Oj, czujemy, że sporo do powiedzenia będzie miał na ten temat w przerwie Gino Lettieri.

Co się dzieje!!! Kolejna akcja Zagłębia, dostaje piłkę Świerczok, rzuca się ofiarnie Rymaniak, broni z wielkim trudem Alomerović i na szczęście jest tylko rzut rożny. Ale, prawdę mówiąc, zamarliśmy. A razem z nami cały stadion.

CO TO BYŁO!!! Matko droga, kochana, jedyna! Co za błąd teraz. Rymaniak za słabo do Alomerovicia, pędzi w jego kierunku Świerczoka, pierwszy jest bramkarz, ale wykopuje piłkę prosto w napastnika, chwila ciszy, niepewności... futbolówka leci w kierunku bramki... jest słupek, wychodzi, wychodzi poza plac gry!

Ładnie teraz Tuszyński wypatrzył Świerczoka w polu karnym, ale co robi Rymaniak! Kapitalne wyprzedzenie i odbiera piłkę reprezentantowi Polski z wielką łatwością.

Błąd Możdżenia, chyba pierwszy w tym meczu, Zagłębie na prawej stronie, dośrodkowanie, ale... do nikogo. Tak grają dziś lubinianie. Nawet jak mają okazję, to zupełnie nie potrafią tego prezentu wykorzystać.

Rzut wolny dla Korony. Pięknie Cvijanović, zamyka akcję głową Rymaniak, ale tym razem dobrze i skutecznie zablokowali go obrońcy "Miedziowych".

Napiszemy wprost: nie jest to tak emocjonujący mecz, jak sobotni z Legią. Dużo spokojnej gry w środku pola.

Przerwa w grze, leży na murawie Blić, trzyma się za nos. Dobre 1,5 minuty pauzy w spotkaniu.

"Żółta to najmniejszy wymiar kary. Powinna być czerwona" - dostajemy sygnały, że tak o faulu Diawa, powiedział na antenie Polsatu Sport Paweł Golański.

Bardzo brutalny faul w środku pola Diawa, sędzia od razu pokazuje żółtą kartkę. A my po cichu dodamy, że Senegalczyk może się cieszyć, że była to tak subtelna kara.

Imponuje Korona. Może nie przeprowadza wielu szaleńczych ataków, może nie ma licznych okazji podbramkowych, ale imponuje spokojem, rozsądkiem. Uważnie pilnuje swoich tyłów i czeka na dobrą okazję do ataku.

Mecz na Kolporter Arenie to ostatnie spotkanie 1/4 finału PP. Już wiemy, że do kolejnej rundy trafiły Legia Warszawa, Arka Gdynia i Górnik Zabrze. Przypominamy: o parach tej fazy zadecyduje losowanie, które odbędzie się dziś w Kielcach.

Ładnie teraz Korona! Świetne zagranie do Kosakiewicza na prawą stronę, ten próbuje wypatrzyć Soriano, ale niestety przerywają lubinianie.

Głębokie dośrodkowanie Rymaniaka, taki trochę centrostrzał, ale piłka w rękach Polacka. Korona cały czas rozgrywa teraz piłkę.

Próbuje coś zdziałać teraz Zagłębie (bardzo niemrawe dziś), ale wszystkie ataki w zarodku przerywają żółto-czerwoni. Na razie defensywa Korony radzi sobie z przeciwnikami z wielką łatwością.

Dobre wieści: Korona prowadzi i... Korona atakuje. Gra toczy się na połowie gości, dużo starają się grać kombinacyjnie kielczanie, z pierwszej piłki, po ziemi. Może się to podobać.

Pytacie nas o Jacka Kiełba - czy to kontuzja, czy decyzja trenera. "Ryby" nie ma dziś nawet w meczowej 18. Z naszych informacji wynika, że jest to efekt drobnego urazu.

Uderzenie Kubickiego z około 25 metrów, ale płasko, lekko, po ziemi. Pewnie łapie piłkę Alomerović.

GOOOL DLA KORONY! Rzut rożny, dośrodkowanie z lewego narożnika, jeden z Koroniarzy przedłuża piłkę głową, na długim słupki jest Bartosz Rymaniak, który pewnie, nogą kierują ją do siatki. Idealny początek ekipy Gino Lettieriego!

Ładna akcja Korony, przerzucenie na lewą stronę, Cvijanović od razu do Kallaste, jest dośrodkowanie, ale wybija na róg Polacek.

Dostaliśmy sygnał, że na trybunach jest obecny dziś Michał Probierz. To z jego drużyną, Cracovią zmierzy się kielecka ekipa w najbliższej kolejce ekstraklasy (poniedziałek, godz. 18).

Od razu aktywnie obie drużyny, tu dzisiaj nikt nie ma zamiaru odpuszczać. Przewaga Korony, po Lubinie, jest w końcu tylko jednobramkowa.

Ruszyli! Zaczęła Korona.

20:44

Minuta ciszy za śp. Janusza Wójcika.

20:44

20:43

Piłkarze już na murawie, trwa prezentacja obu drużyn.

20:38
20:37

Super sprawa! Chociaż to pierwsze zdjęcie... Mieliśmy zupełnie inne odczucia ;)

20:36

Dzisiaj oczywiście tłumów na Kolporter Arenie nie będzie. Znacznie mniejsze zainteresowanie, co widać wszędzie - przy kasach, na ulicach, w końcu na stadionie. Szkoda.

20:34

Słuszny wybór! ;)

20:33

Piłkarze zniknęli już w klubowych korytarzach, zeszli do szatni.

20:31
20:28

Brawo dla tego małego kibica!

20:27
20:27

Podpytaliśmy nieco ludzi z PZPN-u o zasady losowania. Odbędzie się ono tuż po spotkaniu, w sali konferencyjnej, ale przed oficjalnymi konferencjami prasowymi trenerów Zagłębia i Korony. Czyli musicie być czujni, nie uciekajcie od nas zaraz po spotkaniu ;)

20:26

Piłkarze obu drużyn przygotowują się do spotkania. Rozgrzewka trwa.

20:24

Dobry wieczór Kielce! Jest zimno i... wyjątkowo mokro, w fatalnym stanie jest trybuna prasowa, woda wszędzie, za nami dobre 10 minut czyszczenia, by rozłożyć sprzęt. Ale nie marudzimy. Zwycięstwa wymagają ofiar! :) Przed nami wiele emocji, przynajmniej taką mamy nadzieję.

19:54

Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego LIVE'a. Pamiętajcie, że w trakcie meczu możecie tam sprawdzać na bieżąco informację odnośnie zmian oraz żółtych i czerwonych kartek. Oczywiście będziemy o nich pisać również tutaj, na głównej "tablicy".

19:52
19:51

Wiemy też, na jakie zestawienie zdecydował się nowy trener "Miedziowych", Mariusz Lewandowski.

19:46
19:45

Wiemy już jaki skład na dzisiejsze spotkanie desygnował trener Korony, Gino Lettieri. Są zmiany.

00:00

Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek meczu o godz. 20.45.