Bartosz Rymaniak (38')
Nika Kaczarawa (44')
Elia Soriano (72')

19:49

KONIEC MECZU, to piękne spotkanie, to wielkie zwycięstwo Korony. Historyczne! Chwile, które będziemy pamiętać na wieki. Powtórzymy wynik: 5:0! KORONA WYGRYWA 5:0!

19:48

Potwór, demolka, totalne zwycięstwo. Korona dzisiaj była potężna! No i słaba też była Lechia, ale nas to nie obchodzi! WYGRYWAMY 5:0!

Wynik - tu pozwolimy sobie na żart - raczej już niezagrożony :)

Jeszce Cebula do Kallaste, ale Estończyk zablokowany. Róg dla nas.

Korona przed chwilą zagrała pięć (!) piętek w jednej akcji... Szkoda, że nie udało się stworzyć przy tym jakiejś sytuacji bramkowej...

Jeszcze Lechia ma rzut rożny, ale zagrożenie po tym tyle, ile przez cały mecz. Mniej więcej też tyle, ile Lechia strzeliła bramek. Dzisiaj nie wychodzi im kompletnie nic.

A Korona nie odpuszcza - nadal jest w natarciu. Przed chwilą dwa rzuty rożne, cały zespół na połowie Lechii i wysoki pressing. Lubimy to! :)

I zmiana w Lechii - za Sławczewa wchodzi Lipski.

Na prawej stronie Kosakiewicz, miał sporo miejsca, wpadł w pole karne, podniósł głowę, dograł do Soriano, Włoch był sam w polu karnym i zostało mu tylko skierować piłkę do siatki.

ELIA SORIANO!!! 5:0!

Zmiana w Koronie, już trzecia - za Cvijanovica wchodzi Cebula.

Nasz pomocnik sygnalizowanie, nisko, na wysokości rąk bramkarza. Doskonale wyczuł go Kuciak.

Fatalnie uderzył to jednak Żubrowski.... Broni Kuciak.

Uderzać będzie Żubrowski!

KARNY DLA KORONY! Faulowany Ken Kallaste!

Wolski z 35. metrów. Próba pełna rozpaczy, frustracji i poczucia bezsilności. Ląduje kilka metrów nad poprzeczką.

No i ironiczna "feta" na sektorach Lechii. Naszych kibiców oczywiście nie ma na stadionie - wszystko efektem zakazu wyjazdowego.

Urwał się Balde, minął Kallaste, ale podanie było już fatalne i przejmuje je Kovacević.

No i teraz Lechia próbuje. Na prawej stronie Milos, ale jego wrzutka bardzo słaba, łapie ją bez trudu Gostomski.

A na trybunach... meksykańska fala :)

A Korona się bawi, na boisku oczywiście. Piętki, klepki - to wszystko w polu karnym gospodarzy.

Pełna szydera na stadionie Lechii. Gospodarze na boisku dzisiaj kompletnie nieporadni. Zmiażdżeni przez Koronę.

Urwał się teraz Balde lewą stroną, ale zatrzymał go Kovacević.

I jeszcze zmiana w Lechii - za Flavio wchodzi Balde.

Świetnie Soriano - minął Joao Nunesa i jeszcze dał się sfaulować. Kartka dla defensora gospodarzy.

Tak, jak mówiliśmy - kibiców coraz mniej. Ot, taka ciekawostka - jeden ze sponsorów Lechii oferuje po meczu gdańskim kibicom piwo. Darmowe oczywiście. 100 sztuk za każdą strzeloną bramkę przez gospodarzy. O trzeźwość fanów Lechii nie trzeba się więc dzisiaj martwić.

Lechia trochę bez pomysłu, raczej długie piłki. My skoncentrowani i skupieni. 8 minut po przerwie i bez błędów w defensywie.

Kolejna okazja Korony! Świetna pozycja Soriano, ale Włoch zablokowany w ostatniej chwili.

A tak poważnie - zapewne drobny uraz Dejmka i limit obcokrajowców spoza UE wymagał zejścia Kaczarawy.

MACIEJ GOSTOMSKI! Co to za interwencja. Jeden z graczy Lechii już prawie go przelobował, ale nasz golkiper czujnie przebił piłkę nad poprzeczką.

Soriano na środku i gramy!

Dwie zmiany w Koronie. Schodzi strzelec dwóch goli - Nika Kaczawara i Radek Dejmek, a w ich miejsce Djibril Diaw i Elia Soriano.

No i gwizdy przywitały też graczy gospodarzy po przerwie.

Spiker podaje, że dzisiaj na stadionie ponad 7 tysięcy osób. Nie wierzymy w te liczby, a nawet jeśli, to tak było na początku spotkania - przynajmniej połowa kibiców opuściła już stadion. Nie musimy już mówić, że zawodników Lechii pożegnały przed przerwą gwizdy.

No i tyle w pierwszej połowie.... W zasadzie czego chcieć więcej? KORONA PROWADZI W GDAŃSKU 4:0!!!

To był festiwal absurdu. Ogromny błąd Lechii, wycofana piłka, a Kaczarawa znalazł się przed Kuciakiem i wyślizgiem wpakował piłkę do siatki.

4:0!!!! KACZARAWA! TO JEST NIEMOŻLIWE!

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Korona dzisiaj punktuje gospodarzy idealnie, wykorzystuje każdy błąd. Stąd to prowadzenie. W prównaniu z gospodarzami widać, że zespół Lettieriego jest drużyną poukładaną, lepiej zorganizowaną i bardzo konkretną.

Trójka do zera... I tak dalej... :) Rzut rożny, przegrana piłka na długi słupek, a do pustej bramki ładuje ją Bartosz Rymaniak.

3:0!!! RYMANIAK!

I widać frustrację w obozie gospodarzy. Ostro Wolski i jest pierwsza żółta kartka.

No i jest "wędka" dla "asystenta" przy dtugiej bramce dla Korony. Schodzi Mateusz Lewandowski, wchodzi Joao Olivieria.

Korona dzisiaj trochę jak przyczajony tygrys - podpuścić i skasować. Początkowo przewaga Lechii, Korona obudziła się kilka chwil temu i jest już 0:2.

Długa piłka do Kosakiewicza, ten wyszedł sam na sam, ale w ostatniej chwili przeszkodzili mu zawodnicy Lechii. Do bezpańsiej piłki dopadł jednak Górski i z 16. metra skierował ją do pustej bramki.

No i pięknie! 2:0

GOOOOL! GÓRSKI!!

Ależ sprytnie Korona! Przechwyt Kallaste, zagranie na środek do Żubrowskiego, a ten kapitalnie (!!!) w pole karne do Kaczawary. Gruzin przyjął piłkę i przymierzył w okienko. Doskonale! Piękna akcja.

GOOOOOOOL! NIKA KACZARAWA!

Nieudany rzut rożny, Lechia wychodzi z kontrą, ale przerywamy to faulem.

Znowu groźnie pod bramką Lechi - wpadł w nie Kosakiewicz, ale zderzył się z interweniującym obrońcą i Kuciakiem. Będzie "róg" dla Korony, ale przez chwilę zagramy bez prawego wahadłowego, który potrzebujemy pomocy lekarskiej.

No i tradycyjnie już - nasza perspektywa. Przed chwilą szukał szczęścia Kaczarawa, ale fatalnie uderzył.

Siadło kompletnie tempo tego meczu. Atmosfera piknikowa, mało ludzi, piłkarze też tak jakby bez zaangażowania...

Seria rzutów rożnych pod bramką Gostomskiego. Lechia za każdym razem próbowała krótkiego rozegrania, ale zorientowali się w tym kielczanie.

A co do dzisiejszej frekwencji - co już pisaliśmy - nie powala. Szkoda, wielka szkoda, że taki piękny stadion świeci pustkami.

MOŻDŻEŃ! Znowu było bardzo groźnie, tym razem po "kornerze". Środkowy pomocnik uderzał głową, mierzył prosto w okienko, ale minimalnie się pomylił.

Doskonała okazja dla Korony! Błąd obrońcy Lechii na 20. metrze. Wyszedł sam na sam Kaczarawa, ale odbił jego uderzenie Kuciak. Mamy rzut rożny!

Wolski! Doskonała okazja dla reprezentanta Polski. Pomocnik dostał piłkę na 14. metr i uderzył wolejem. Trafił jednak w spojenie bramki.

Pierwsza pomyłka Górskiego. Mknął prawą stroną Kosakiewicz, zagrał "na ścianę" do napastnika, ale ten zamiast celnie oddać piłkę, wybił ją na aut.

Korona odpowiada. Faulowany przy linii Górski i rzut wolny dla kielczan. Dośrodkowuje Cvijanović, ale wybija piłkę Nunes.

Wpada w pole karne Wolski, Rymaniak wybija wślizgiem na rzut rożny.

Łukasik próbował przerzucić piłkę na prawą stronę, ale "przeczytał" to Kallaste. Estończyk z problemami i wyjaśnia wszystko Możdżeń.

Lechia zaczęła ofensywnie - długa piłka na skrzydło, ale czujnie Dejmek i piłka wyszła poza boisko. Gostomski od bramki.

Paixao na środku i gramy!

17:59

Jeszcze tradycyjne przywitanie obu zespołów.

17:59

Są i oni!

17:54

Dzisiaj pojawiała się ciekawa informacja dotycząca Korony Kielce. Kielczanie zacieśnili współpracę z Pogonią Staszów. Co zawiera umowa?  O tym przeczytacie tutaj.

17:51
17:51

Potencjał ofensywny Lechii ogromny. Dzisiaj w składzie bracia Paixao, Rafał Wolski i Joao Nunes.

17:49

Dzisiejsza frekwencja w Gdańsku nie powala.

17:48

Korona już po rozgrzewce. Dzisiaj w składzie kielczan kilka zmian. Przede wszystkim do składu wraca duet: Możdżeń - Żubrowski. W ataku zaś dwóch zawodników: Elia Soriano i Maciej Górski.

17:47

Witamy z Gdańska! Poniedziałek, a więc zamykamy 14. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Korona zmierzy się dzisiaj z Lechią. Kielczanie po pucharowym zwycięstwie z Zagłębiem bez wątpienia nie przystąpią do dzisiejszego starcia z kompleksami. Czy uda się więc przywieźć z Pomorza komplet punktów? O tym dowiemy się dzisiaj, zostańcie z nami.

16:51

Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego LIVE'a. Pamiętajcie, że w trakcie meczu możecie tam sprawdzać na bieżąco informację odnośnie zmian oraz żółtych i czerwonych kartek. Oczywiście będziemy o nich pisać również tutaj, na głównej "tablicy".

16:48
16:47

Wiemy także, jak w Gdańsku zagra Korona. Jest niespodzianka. Dwóch napastników na boisku od pierwszych minut.

16:38
16:38

Znamy już skład Lechii Gdańsk na dzisiejsze spotkanie.

14:10

Zapraszamy na naszą relację na żywo. Początek meczu o godz. 18.

Max2017-10-30 20:02:06
A już w piątek w Gdyni DERBY:)))))
SZACUNEK DLA KORONY:)
asd2017-10-30 19:54:40
Niech spadną i nie wracają tu.
jacoob2017-10-30 19:45:26
czy ja dobrze slysze? przy 0-5 w 85 min. kibice Lechii spiewaja "ten mecz musimy wygrac, wygramy wygramy wygramy"
Max2017-10-30 19:41:05
Brawo Korona:))))))))))))Pozdrowienia z Gdyni
milanka2017-10-30 19:40:33
szacun Korona za dziś, z Gdańska:)
Luker2017-10-30 19:34:23
Żubrowski, królewicz już, wielki Pan, nonszalancja. Piechotą do Kielc nieudaczniku! Najgorszy obok Kallaste.
lucas_ck2017-10-30 19:29:58
bez jaj, a jakby bylo 0:0:p cos z tymi karnymi jednak mamy problem
BanditoCK2017-10-30 19:29:42
Gdy to pisałem jeszcze nie było ten informacji ;)