Elia Soriano (48')
1:0 (0:0)

Sandecja Nowy Sącz

17:24

Jak zwykle - emocje do samego końca. Zupełnie niepotrzebnie, bo szans na podwyższenie prowadzenia i uspokojenie sytuacji było mnóstwo. W Koronie wciąż szwankuje skuteczność, wykończenie, ale... To będzie można analizować i poprawiać na spokojnie. Jest zwycięstwo i to jest najważniejsze, bo chyba wszyscy obawialiśmy się, że żółto-czerwoni mogą w końcówce w głupi sposób stracić komplet punktów. Do tego na szczęście nie doszło. Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięskie pojedynki! A dziś za uwagę dziękuje Tomasz Porębski. Miłego popołudnia i wieczoru!

Koniec meczu!!!

Co za sytuacja na koniec! Dośrodkowanie do niepilnowanego Jukicia, jest zablokowany. Piłka dolatuje do nóg Możdżenia, jest strzał, ale pół metra obok bramki! Co za pech!!!

Trzy minuty doliczone, Korona stara się jak najdalej utrzymywać piłkę, jak najgłębiej na połowie rywala. Chwilami się jej to udaje.

Żółta kartka dla Jukicia.

Walka, duża walka na boisku. Nie odpuszcza Sandecja, Korona też gra na całego. Żeby tylko nie popełnić głupiego błędu..

Ostatnia zmiana w Koronie. Schodzi Kiełb, w jego miejsce Burdenski.

Nie wierzymy... Powinno być 2:0. Kapitalna akcja Korony, Kosakiewicz dogrywa z prawej strony, w środku - na trzecim metrze od bramki - jest Górski. Uderza, broni Gliwa. Jest jeszcze dobitka... Obok... Jak to nie wpadło - nie mamy pojęcia.

Sandecja przy piłce, to ona teraz prowadzi grę. Korona skupiona na defensywie, która na razie - na szczeście - wychodzi jej bardzo dobrze.

Uderza z 20 metrów Trochim, ale na wiwat. Zero ryzyka dla bramki Alomerovicia.

Zmiana w Koronie. Za Gardawskiego wchodzi Kosakiewicz.

Korona atakuje, cały czas przeważa, ale od pewnego czasu nie może dojść do dogodnej okazji strzeleckiej. Kielczanie wciąż muszą pamiętać też o zabezpieczeniu własnej bramki. Przewaga jednej goli nie jest w pełni komfortowa.

Możdżeń! Słupek! Uderzenie z dystansu - niepozorne, a tak bliskie celu...

7750 widzów na trybunach dziś na Kolporter Arenie.

Schodzi Elia Soriano, duże brawa dla tego napastnika. W jego miejsce Górski.

Nie wierzymy! Druga setka! Świetnie Jukić, sam, indywidualnie, na przebój. Jest faulowany, ale podaje do Soriano, ten ma przed sobą tylko bramkarza. Uderza, ale broni to w tylko sobie znany sposób Gliwa!!!

Aaaaaa!!! Kapitalna akcja Kiełba na lewej flance, kapitalne dośrodkowanie, biegnie na piłkę Możdżeń, uderza i... Obok. Skiksował pomocnik Korony. Wielka szkoda, sytuacja była znakomita do podwyższenia wyniku.

Trochę kopaniny na boisku, mniej piłkarskiej jakości. Martwi nas nieco, że Korona się cofnęła. Liczyliśmy na to, że pójdzie za ciosem.

Było także oczywiście racowisko na trybunach, ale ze względu na mocne słońce, efekt raczej mizerny. Bardziej widać było zadymienie, niż ogień.

Ostatnia zmiana w zespole gości. Schodzi Dudzic, wchodzi Maciej Korzym. Bardzo duże brawa od publicznosci.

Rzut rożny dla Korony, jest uderzenie głową, ale wysoko ponad bramką.

Próbuje zareagować Sandecja, atakuje, ale bardzo dobrze broni się Korona.

Jest oprawa, zrobilibyśmy zdjęcie, ale jest takie słońce, że nic nie widać... Mimo to - spróbujemy.

GOOOOL DLA KORONY! Świetna akcja, Gardawski na lewej stronie, dośrodkowuje płasko w pole karne, jest Soriano - potężny strzał z lewej nogi pod poprzeczkę, Gliwa jest bezradny! Kapitalnie rozpoczyna się ta połowa dla gospodarzy.

Od razu groźnie Korona. Najpierw świetnie odebrał piłkę Diaw, jest piłka do Jukicia, ten myli obrońcę, wpada w pole karne, mocno wkopuje piłkę w kierunku bramki, ale broni Gliwa.

Początek drugiej połowy. Dwie zmiany w Sandecji. Z boiska zeszli Piszczek i Krachunov. Weszli Trochim i Cetnarski.

Oblężenie bramki Sandecji, próbuje na różne sposoby Korona, ale brakuje trochę precyzji i wykończenia. Kielczanie zostawią po sobie, po I połowie dobre wrażenie, ale trzeba nieco poprawić i po przerwie zdobywać bramki.

Koniec pierwszej połowy.

No i co Wy na to? Absurd!

Faul w środku pola, żółta kartka dla Kubana.

Korona wciąż atakuje, ale nieco brakuje pomysłu. Inna sprawa, że Sandecja mocno się cofnęła, broni się całą jedenastką na własnej połowie. W większości - tuż przy swoim polu karnym.

Tu kolejne potwierdzenie.

"Ręka jak..." - no i dokończyć nie możemy, ale sami się domyślacie, o co chodzi. Taką dostaliśmy informację od telewidzów, więc... Duży błąd sędziego. To dziwne, bo stał bardzo blisko, musiał to widzieć.

Co za pech!!! Znowu kontrowersja. Kapitalna akcja Kiełba, wbiegł w pole karne, zagrał wzdłuż i jest Jukić, jest uderzenie! Blokuje Brzyski, kielczanie sygnalizują, że było zagranie ręką, nam się też tak wydawało, ale sędzia nie reaguje. W końcu nowosądeczanie wybijają futbolówkę. Jesteśmy bardzo ciekawi tej sytuacji. Dajcie znać, jak było to widać w TV, jeśli tylko oglądacie.

Bardzo ładnie Korona! Znów kapitalne, prostopadłe podanie Żubrowskiego, pędzi Jukić. Zwolnił nieco przed linią końcową, dośrodkowanie na dalszy słupek, uderza głową Gardawski i z problemami broni to Gliwa. Jest jeszcze "Ryba", ale dobrze blokowany przez rywali.

Właśnie dostaliśmy cynk, że podobno posiadanie piłki - 75% dla Korony. To pokazuje skalę przewagi żółto-czerwonych w tym spotkaniu.

O matko i córko! Rzut rożny dla Sandecji, zaspali kielczanie, a tak Krachunov uderza niepilnowany głową. Mamy mnóstwo szczęścia. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

Natychmiastowa odpowiedź Korony! Kapitalne podanie Żubrowskiego do Kiełba, ten dośrodkowuje w pole karne - idealnie, wprost na głowę Możdżenia, ale strzał Mateusza nieco za słaby... Łapie piłkę Gliwa.

Teraz mnóstwo szczęścia. Świetne dośrodkowanie Brzyskiego, akcję na dalszym słupku zamyka Kolev, uderza i... ufff. Obok. Gdyby trafił w światło bramki, Alomerović zapewne nie dałby rady obronić tego strzału.

Osłabły nieco emocje, dużo teraz walki w środku pola i tzw. kopaniny.

Tak było :)

Strzela Możdżeń, piłka odbija się od muru, jest rykoszet i mija bramkę. Niestety, zacznie Gliwa, bo futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Korony.

Faulowany tuż za linią pola karnego jest Możdżeń! Jest faul, jest rzut wolny. Idealna pozycja do uderzenia.

Interwencja masażystów pomogło. "Ryman" wstał i wraca do gry.

Niefajna sytuacja w polu karnym Korony, zderzyli się głowami Rymaniak i Diaw. Obaj leżą. Senegalczyk już się jednak podnosi, jest OK, gorzej z kapitanem zespołu.

Uderza Jukić, obok, ale ma szansę wbić jeszcze piłkę do bramki Gardawski... Zabrakło mu odrobinę dłuższej nogi. Był zupełnie niepilnowany na prawym słupku.

Dośrodkowanie Kallaste, uderza głową Kiełb, taki trochę spadający liść i... poprzeczka! Ale kontrolował sytuację Gliwa, gdyby leciała niżej, to i tak bez problemów by ją złapał.

Generalnie Korona jak na razie sprawia wrażenie drużyny znacznie groźniejszej. Brakuje tylko tej kropki nad i, dobrego uderzenia. Ale gospodarze są tego naprawdę bliscy. Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

Znowu groźnie! Świetna akcja Jukicia, podanie do Soriano, ale w ostatniej chwili wybijają piłkę obrońcy Sandecji. Niewiele zabrakło.

Bardzo kontrowersyjna sytuacja! Daleka piłka, skacze do głowy Gardawski, nie dotyka futbolówki, dochodzi do niej Soriano, jest na czystej pozycji, ale sędzia liniowy wskazuje pozycję spaloną. Naszym zdaniem - absurdalna decyzja.

Żółtą kartkę za faul ogląda Żubrowski. Szybko...

Przy piłce teraz Sandecja, dobra akcja z prawej strony, jest dośrodkowanie, jest strzał, ale spokojnie, bez nerwów zablokowany przez Rymaniaka.

Ależ była szansa! Kapitalne podanie Żubrowskiego z własnej połowy, wybiega na czystą pozycję Gardawski, ale trochę za wolno, zdążyli wrócić goście. Pomocnik Korony zagrywa do Kiełba, ale podanie jest zablokowane. Szkoda, byłby mocny początek!

Ruszyli! No to teraz dajcie nam radość, dajcie nam zwycięstwo. Na trybunach od początku fajny doping i bardzo przyjazna atmosfera.

15:29

15:27

Piłkarze już na murawie. Korona dziś oczywiście na żółto-czerwono.

15:26
15:23
15:23

Co szczególnie ciekawe, na ławce rezerwowych siedzi dziś raptem 6 piłkarzy, a nie 7, jak jest dozwolone w przepisach. Mocno zastanawiające, zwłaszcza w obliczu ostatnich decyzji zarządu klubu.

15:23
15:19

Kradniemy zdjęcie od serdecznego kolegi Krzysztofa Oleszka, który w dawnych, zamierzchłych czasach zakładał Korona Media Team - pamiętacie jeszcze coś takiego? Mamy nadzieję, że tak, bo wkładaliśmy wtedy dużo serca w ten projekt :) Przy okazji "krisa" bardzo pozdrawiamy!

15:17

Wesele... ;)

15:17

15:16

Widoczność nie najlepsza, ale już widzimy, że szykowana jest oprawa, więc będzie co fotografować.

15:15

A propos składów! Są one oczywiście już dostępne i... Co sądzicie, optymalny?

15:12

Kibice przyjezdni zostali zresztą fantastycznie przywitani przez miejscowych, którzy czekali na nich przed wejściem od al. Legionów i wprowadzili na sektor. Wyczuwamy grubą imprezę po spotkaniu... ;) Ciekawe tylko, która strona będzie miała większe powody do świętowania.

15:11

Tak, tak. Nie jest to pomyłka. Oczywiście kibice z Nowego Sącza, decyzją władz klubu, będą dopingowali swój zespół razem z gospodarzami. A zatem dzisiaj na Młynie będzie naprawdę działo się wiele. Już nie możemy się doczekać.

15:11

Jak na razie - pustki. Ale spokojnie, ludzi zacznie przybywać. Tych jest zresztą coraz więcej m.in. na Młynie - i to w... biało-czarnych koszulkach.

15:10

Dzieeeeń dobry Kielce! W doskonałych humorach, po zwycięstwie PGE Vive Kielce, zawędrowaliśmy na Kolporter Arenę. Tu czeka nas dzisiaj bardzo ciekawy mecz. Mecz przyjaźni. Spodziewamy się fajnej atmosfery na trybunach, ale przede wszystkim interesującej gry na boisku. Tomasz Porębski, witam i zapraszam.